Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

grtalica

Grobar
Учлањен(а)
25.06.2022
Порука
237
Reaction score
1.632
Локација
Canada
Pogledao snimak na SK2 i prezadovoljan. Sta je bilo impresivnije da li cvrstina odbrane ili rafal u napadu?
Ne znam ko je bio bolji Panter,Papa,Leday,Smajli,Dante ma svi odlicni.Svaka vam cast za ovu igru.Zalgirisa ovako osisati na njihovom terenu to mogu samo jake i timski odlicne ekipa a jedna od takvih je nas Partizan.
Muci me jedno kako ce bajna srBska stampa da pise o tome kako smo domacica kako svako hoce da nas ugodti jer ne mozemo dobiti utakmicu na strani.
Sve pofaci vas.....
Veliko hvala grobarima koji su bili u dvorani.
 

PitBull

Grobar
Учлањен(а)
08.12.2012
Порука
214
Reaction score
211
Prerano je govoriti o tome, ali ako bi napravili mini-tabelu sa Makabijem, Valensijom i Žalgirisom, i ako nisam pogrešio:

Makabi 4/1 (+19) 9
Partizan 3/3 (+16) 9
Valensija 2/3 (-13) 7
Žalgiris 1/3 (-25) 5

Partizan sa Valensijom ima 0:2 (-8, produžetak), Makabi 1:1 (-1), sa Žalgirisom 2:0 (+25)
Valensija ima sa Makabijem 0:2 (-17), sa Žalgirisom trenutno 0:1 (-4, drugi meč 31. marta u Kaunasu)
Makabi sa Žalgirisom ima 1:0 (+1, drugi meč u Kaunasu 6. aprila)

Pod pretpostavkom da na kraju imamo isti ukupan skor sa timovima sa kojima smo sada izjednačeni, ispred Makabija nikako ne možemo biti, dok dok nam je za bolji plasman od ostalih potrebno da rezultati još dve utakmice u Kaunasu budu npr. nebitno je ko dobija ako rezultati budu neki sa manjom razlikom, da Valensija ne dobije većom razlikom, da Žalgiris ne dobije obe nekom većom razlikom i ne napravi u ta dva meča +42. itd.

Ali, kao što rekoh, prerano je, pa se trenutno gleda koš razlika, a tek na kraju prave kalkulacije u krugovima do kojih bi došlo. Ko zna sa kim ćemo do kraja imati isti učinak...

Ako se desi navedeni krug pomenute cetiri ekipe u kojoj bi međusobni skor u krugu bio:

Makabi 4-2
Partizan 3-3
Zalgiris 3-3
Valensija 2-4

Partizan bi bio ispred Zalgirisa jer ima 2-0 u krugu. Kos razlika unutar kruga se gleda samo npr. ako sve cetiri ekipe budu na 3-3, a to je nemoguce zbog Makabija.
 

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
295
Reaction score
2.644
Локација
Beograd
Polako braćo, polako. Bez euforije. Uživajmo u procesu i pratimo naš Partizan.
Kako je lijepo gledati sklapanje kockica. Isto tako ništa strašno i da još osciliramo.
Sanjao sam ovo čemu sad prisustvujemo i što živimo. EL sa ŽOC-om i Partizanom koga svuda respektuju.
Kako se polako usavršava ova igra apsolutnog preuzimanja... Kako samo imamo doziranje akcija i soliranja u napadu... To su dokazi da kao tim rastemo. Zato je teško izdvojiti najboljeg, ali zato je mnogo veća vjerovatnoća da će onaj ko je danas bio na klupi sjutra sipati i nadoknaditi pad u igri drugoga. Mladi i perspektivni igrači treba da jure u ovaj Partizan od sledeće sezone i da se ne osvrću za novcem. Već u ovom trenutku kompletna Partizanova postava vrijedi duplo više nego prije samo pola godine. Znaju oni kome će biti zahvalni do kraja karijere. A i mi do kraja života...
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.604
Локација
Beograd
Trudim se da ne gledam unazad, ali
Mene pojedoše onaj meč sa
Ne treba gledati unazad...jeste izgubili smo ovo ili ono, zbog ovoga ili onoga...ali takođe smo i dobili nešto što je izgledalo da teško možemo da dobijemo...dakle ravnoteža je tu, bitno je da kao tim rastemo...a koliko i dokle...videćemo na kraju sezone...
Tešim se jedino time da smo tada bili nekompletni.
Pa i sad smo nekompletni, fali Balša, otišli su Glas i Brodzianski, nismo nikoga doveli umesto njih...
Pustite matematiku večeras braćo
I ja to mislim...hajde da igramo kako treba, da pobedimo ako možemo koga god da možemo...da mi radimo ono što je do nas, a matematika nek radi svoje...pa, kako bude - biće.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Volim ovaj tim!

Poslije par poraza iz prvog dijela sezone (one u EL svi znamo, da ih ne spominjem badava, s tim što je kulminacija bila protiv cedevite) mi je prošlo kroz glavu vjerovatno isto što i većini nas sa foruma: "Da li stvarno toliko loše stojimo na terenu, i što je još gore, da li je moguće da smo toliko baksuzni?"

Međutim, sto puta sam sebi ponovio, a menščini i pisao na ovim stranama o tome da se u košarku sigurno ne razumijem bolje od Željka i vjerovao sam da će to sve biti OK.
Drago mi je što sam i dočekao da konačno bude. Partizan pleše po terenu.

Nadam se da će i epilog biti kakav zaslužujemo, šta god da smo naposlijetku i zaslužili.
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.697
Reaction score
23.101
Локација
Академија
Ако добијемо Жалгириса у петак, е онда се пали машина и ова сезона може да буде та.
Морам да признам да нисам очекивао да буде овако глатко. Хвала Жељку и момцима на овој дивној вечери.
Парни ваљак меље, нема стајања!
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.158
Reaction score
3.675
Jebote, još ne mogu zaspati od uzbuđenosti i pobede.
Ko će dočekati sledeći četvrtak i Minhen, pitam ja vas braćoo :D
Isto. Bas sam ponosan kao da sam licno pobjedio u Kaunasu :)
Vec je receno da se ima jos mnogo da se igra i ne razmisljam o plansmanu. Trenutno, trebamo samo uzivati u kosarci. Neka traje i neka se jos vise uigravamo.

I da se ne zaboravi u ovom pobjednickom zanosu: "vucicu pederu, vucicu pederu, vucicu pederu".
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top