Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2022/23 Povratak na mesto zločina

Статус
Затворена за писање одговора.

Nole84

Grobar
Учлањен(а)
23.09.2007
Порука
204
Reaction score
731
Iz kog god ugla gledao ja ne nalazim nijedan razloga da napadam i krivim igrače za to što smo u situaciji da protiv Reala igramo peti meč za odlazak na F4. Kako već neko reče mi smo sa njima imali 3 egal meča od kojih su nas oni dobili dva a jedan smo dobili mi neverovatnim šutem Pantera, dok smo ih jednu bukvalni rasparčali. Ljudi mi igramo protiv reala i nije baš realno da očekujemo da ih počistimo tek tako, iako je sve išlo tim putem da nije bilo nesrećnog drugog meča i tuče koja nas je koštala debelo.

Bez Pantera, bez Alekse sa Exum-om koji svoju dominaciju gradi na fizikalijama i eksplozivnošću a ima povređen prst na nozi koja mu upravo daje tu eksplozivnost,... itd itd. Siguran sam da ih u Madridu dobijamo, SIGURAN!!!

jbt sve se momcima svalilo na leđa, ogroman broj utakmica, minutaža, kratka rotacija, povrede, suspenzije, sva ova crna dešavanja u Srbiji i sinoćna Arena koja je u prvom poluvremenu sa razlogom isijavala negativnu energiju i još samo falimo mi koji treba da budemo najveća podrška da im legnemo za vrat sa bremenom imperativa pobede.

Za mene je ova ekipa pokazala Partizanštinu u svakom smislu i zaslužuju bezrezervnu podršku i poverenje.

Rušimo real u sred Madrida !!!
:ziveli
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.662
Reaction score
5.533
Moj je problem sto si napisao da se desio samo faktor Tavares, a ne mozes da prihvatis da smo mi izgubili dve utakmice u sustini na loptu, iako su oni imali tog monstruma, a mi bez najboljeg igraca, lesora, egzuma, nanelija...
Pa ja ne mogu u svakom postu da pisem svoje vidjenje utakmice da bi tebi bilo jasno. Ja mogu da prihvatim i napisao sam da smo igrali egal utakmice sa kim i bez koga ali ti ne mozes da je cinjeca da smo ih tamo dobili bez tavaresa...igracemo tamo bez Alekse,oni bez Jabuselea (zasluzeno) daj Boze deka i porijea...ali sve bi njih menjao da igraju za jednog povredjenog tavarsa. Bez Nanelija?
 

BeerBrain

Početnik
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
106
Reaction score
473
Локација
Novi Beograd
Što bi reklo mašti na volju, ali da sam na rukovodećem mestu u klubu ekipa bi se već danas spremala za put u Fuenlabradu, izolovan smeštaj, treninzi, da se ekipa izvuče iz svega ovoga šta se dešava kod nas, da se vrati fokus, energija, da se nauči bitan deo istorije kluba ko nije do sada naučio, a i oni što znaju da se sete i da u sredu bude ono što biti ne može.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
482
Reaction score
2.658
Sto se tice kosarkaskih stvari, pricati o tome sta bi bilo kad bi bilo (da Ljulj nije bio govno, da Pantera nije uhvatio bijes u sekundi, da Ledeju lopta nije iscurila iz kosa u trecoj utakmici prije nego sto je Vilijams-Gos pogodio trojku) i kakve smo sanse i gdje propustili je potpuno izlisno. Nije bitno sta smo i kad mogli, nego sta i kad jos uvijek mozemo, a to je pobijediti u petoj utakmici.

Meni je najbitniji utisak iz cetvrte utakmice to sto smo mi bez Alekse i Pantera (dakle, bez brzine u prenosu lopte i organizaciji igre, izuzev Madara), protiv njihovog kompletnog tima, uz cinjenicu da smo svi bili psihicki unisteni onim monstruoznostima posljednjih dana, uz Nanelija i Egzuma koji se nisu ni pojavili na utakmici, manje vise sa dva raspolozena igraca od kojih je jedan dosad uglavnom bio epizodista, ipak nekako uspjeli da odigramo utakmicu na dvije lopte. To dovoljno govori koliko je ovaj tim, i pored svih problema na terenu i van njega, ozbiljan. Prema tome, daleko od toga da je ista gotovo i daleko od toga da smo bez sansi u petoj utakmici. Rekao bih da su sanse recimo 60:40 za njih, a to uopste nije lose.


Sad, imamo tu petu utakmicu. Svima je vec jasno, a to su pokazale i nase utakmice sa njima ove sezone, da je Tavares kod njih covjek-tim. Sve utakmice koje smo dobili, dobili smo kada on nije bio na terenu u dobrom djelu utakmice, ili zbog povrede, ili zbog problema sa licnim. Prica se kako Real ima duzu klupu, ali nista od toga dosad nismo vidjeli. Obje utakmice u Beogradu je presudio on svojim poenima na kraju, i to koliko on i fizicki i psiholoski znaci timu je prosto nemjerljivo. Znaju Vilijams-Gos, Hezonja, Musavi, Fernandez i ostali da mogu mnogo mirnije da ispucavaju suteve, pogotovo u finisu utakmice, kad znaju da imaju nekog ko ce pokupiti 7-8 njihovih promasaja tokom utakmice. Ili, ako vec nemaju poziciju, znaju da mogu gurnuti loptu njemu i da ce on nesto izmisliti. Strasan igrac, po osjecaju za prostor i situaciju me vrlo podsjeca na Tomasevica iz najboljih dana, uz dodatnih 12-13cm i 20ak kila. Ako uspijemo opet nekako (kao sto smo uspjeli u Beogradu u regularnom dijelu sezone) da ga natjeramo da udje u problem sa faulovima, zavrsili smo pola posla. Nemam pojma kako to uraditi, ali valjda moze i Zeljko nesto da smisli, ne moram sve ja :D

Off topic, vidim da mnogi prizivaju Hezonju u Partizanu. Lik mi je skroz dobar, ali licno ne vidim sta bi nam on to donio sto vec nemamo, pod pretpostavkom da bi ga uopste i bilo moguce dovesti. Ako pricamo o nekim buducim pojacanjima, o cemu bi trebalo kad se sezona zavrsi, svi znamo da nama treba neka zivotinja ispod kosa, mnogo vise za odbrambene zadatke, nego jos jedan suter.
 

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
USA
Pa ja ne mogu u svakom postu da pisem svoje vidjenje utakmice da bi tebi bilo jasno. Ja mogu da prihvatim i napisao sam da smo igrali egal utakmice sa kim i bez koga ali ti ne mozes da je cinjeca da smo ih tamo dobili bez tavaresa...igracemo tamo bez Alekse,oni bez Jabuselea (zasluzeno) daj Boze deka i porijea...ali sve bi njih menjao da igraju za jednog povredjenog tavarsa.
Kao sto je njima Tavares vise od pola tima, tako je i nama Panter. Oni su nas dobili dva puta bez naseg najboljeg igraca, mi njih bez njihovog. S tim sto smo ih jednu razvalili, dok su nas oni jedva preziveli obe utakmice sa monstrumom koji je odigrao utakmice zivota. Ja verujem da mi njih dobijamo tamo. Zeljko ce ih spremiti maksimalno, plus ce nam Panter doneti sigurnost i koncetraciju, zbog cijih smo nedostataka izgubili.
Zaista ne znam kako Zeljko moze da izgubi tri za redom.
 

malicovek

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
188
Reaction score
1.796
Локација
Beograd
Čisto košarkaški, oni su nas ove dve utakmice dobili na zonsku odbranu gde nismo imali nikakav odgovor. Imali su odlične procente za 3 i ubacili su par srećnih šuteva. Ne ide u korist što su Naneli, Madar, Exum i ostali imali jako loše šutersko veče.
Forsirali su nas da igramo na postavljenu odbranu i igra u tranziciji nam je bila jako loša, dosta srljanja i izgubljenih lopti i generalno nepromišljenih odluka u napadu.

Panter je očigledno srce i mozak ove ekipe i drago mi je da su neki shvatili koliko je on bitan za ekipu i zašto je kapiten, čovek je sigurno 40% ove ekipe Partizana.
E sad, sa njim Real nema šta da traži zonskom odbranom i on dodaje novu dimenziju u napadu.

I samo jedan podatak, našoj ekipi ništa preterano, ne znači prednost domaćeg terena jer im je do sada skoro izjednačen skor kod kuće i u gostima.
Mislim da je odnos 10/9 i 12/7 ili eventualno 9/10 i 12/7.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.662
Reaction score
5.533
Kao sto je njima Tavares vise od pola tima, tako je i nama Panter. Oni su nas dobili dva puta bez naseg najboljeg igraca, mi njih bez njihovog. S tim sto smo ih jednu razvalili, dok su nas oni jedva preziveli obe utakmice sa monstrumom koji je odigrao utakmice zivota. Ja verujem da mi njih dobijamo tamo. Zeljko ce ih spremiti maksimalno, plus ce nam Panter doneti sigurnost i koncetraciju, zbog cijih smo nedostataka izgubili.
Zaista ne znam kako Zeljko moze da izgubi tri za redom.

Ko te zajebava. Tvoj je problem sto ne mozes da prihvatis realno nego vam je lakse da placete ovde. Igrali su i oni bez tavaresa drugu i pola prve i ? To im je najbitniji igrac. Najlakse je reci Panter je kriv inace bi bila metla. Nepravda je sto je Panter kaznjen dve utakmice ali je i glupo da se prica kako su nas oni sjebali onom tucom kako ovo kako ono... jednostavno je oni su nas dobili dve bez Pantera mi njih da kazemo dve bez Tavaresa. Evo ide majstorica i ja verujem da mozemo da ih drknemo.
Eto konacno smo se slozili :D
 

KomandoS

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
67
Reaction score
159
Локација
Српска
Iskreno sam se pribojavao ove utakmice, ali nisam htio puno da mračim. Jednostavno, niko od igrača nema dovoljno kreativnosti da sam izgradi šut. Teško je klasu kao Pantera zamijeniti. Žao mi je što smo imali onako loša bacanja i što Naneli nije bolje poslužio šut. Mogao je i Lesor bolje u napadu, ali i tu se vidi koliko nama nedostaje Panter, jer kad on igra i Lesoru se otvara više prostora.
Vjerujem i dalje da možemo pobjediti i siguran sam da će utakmica biti na jedan ili dva posjeda. Nadam se u našu korist.
 
Учлањен(а)
23.07.2018
Порука
371
Reaction score
2.292
Локација
Kraljevo
Da li se zna da li će možda biti čarter preko kluba, vidim da je na sajtu reala "restricted sale" za ovaj meč?
 

Bankar

Grobar
Учлањен(а)
08.06.2012
Порука
280
Reaction score
281
Bili smo blizu, nudili su nam se ali nismo uspeli. Kao sto reko Zoc, jedan skok je odlucio.

Nista nije izgubljeno, sve staje u jednu utakmicu, pa ajde da sa tri naredne pobede vratimo trofej EL gde mu je mesto i kod coveka kome pripada.
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
842
Reaction score
3.757
Локација
#вчћпдр
Ne bi bilo Grobarski da nije ovako. Mislim na ovu seriju i sve okolnosti.
Koliko god sam se sinoc nervirao, generalno sam opusten jer je sezona vec sad uspjesna.

"Napadamo fajnal 4, brate!" Svim snagama u srijedu na pobjedu. Bice opsada Madrida, usli - ne usli u halu...
 

Залад

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
3.185
Reaction score
28.215
Локација
ZATUCANA CIGANJSKA SMRDIJA
Шта је било - било је, не вреди плакати за просутим млеком. Не знам какав је план активности до утакмице али мислим да би играчи требали што пре за Шпанију из ове лударе...хтели или не и њих ове ствари итекако дотичу.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.601
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Nismo mi imali problem sa zonom jer imamo problem sa zonom nego jer nismo imali igrače koji je inače probijaju cele sezone.
S jedne strane Exum nije mogao bazen da pogodi, s druge strane nije mogao napolje zbog Madara koji im je razigrao spoljnu liniju u prvom poluvremenu.
Isti problem koji smo vukli do januara.
Rešili smo ga povratkom Alekse.
 

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
Realno najbolji moguci scenarijo jeste da ih dobijemo u madridu, za kaznu sto su se ponadali a sve zahvaljujuci onoj isceniranoj tuci koju su zapoceli iz nemoci.
Partizan odigrao dvije utakmice kuce, uzeo grdne pare, a svakako idemo na f4 uz zvizduke spanskih cigana, bilo bi fenomenalno.
 

Laze_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.628
Reaction score
8.462
Локација
Македонија
Ja neznam kako stalno ponavljate da smo mi dobili Real dva puta kada im nije igrao Tavares. Jer ste vi zaboravili da u prvoj utakmici Tavares odigrao 22 minuta? Stoji da je ta minutaza bila 98 % u prvom poluvremenu ali zamislite samo da smo mi imali Pantera na jednu od ove dve utakmice na samo 20 minuta.
Samo da vas pocetim posto vidim da ste neki veoma brzo zaboravili taj podatak.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Da se povrijedio bilo koji drugi igrač Reala, sigurno da bi mi bilo žao.
Ovako, ni sekunde.

Što se tiče utakmice, sve ste već mahom rekli. Osjećao sam se kao da mi je neko umro sinoć. Toliko mi je teško pao poraz i to što smo bili jalovi u napadu, čast izuzecima.
Pa opet, iako je statistika protiv nas, gotovo sam siguran da narednu u Madridu dobijamo, samo da ostanemo zdravi.
 
Учлањен(а)
02.09.2019
Порука
350
Reaction score
2.413
Локација
Beograd

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.173
Reaction score
2.375
Evo, suze ne mogu da zaustavim. Kao sto je i on plakao kad je onaj njegov pajtos pokusao da ubije Egzuma. Nego, ja nisam u mogucnosti da mu pritrcim i ohrabrim ga, kao sto je on mogao. Nadam se da mi oprasta...
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top