Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Po onome što smo videli na prvoj evroligaškoj utakmici izgleda da Dozier definitivno neće igrati pleja.
Inače Željko je izbegavao da mu da šansu u prvom poluvremenu verovatno zbog neuigranosti, na kraju je iznenadio i odigrao poprilično dobro i pokazao veliki kvalitet.

Međutim to znači da pored Avrama i Jareta mora i Ponitka da se pronađe u ulozi pleja, to je za sada i dalje loše kao što je bilo i na pripremnim. Čini mi se da je trenutno i Anđušić dosta bolji u toj ulozi. Zbog toga dolazimo u situaciju da nam loptu prenose svi redom, od Trife, Puntera, čak i Nunalija (koji je na priprenim u nekoliko situiacija igrao s loptom), i onda ta naša neuigranost dolazi na naplatu, naročito protiv ovako agresivnih ekipa kao što je Makabi. Nadamo se da će se Ponitka pronaći u toj ulozi što pre.

Balša je ponovo odigrao vrhunski, od Studenskog centra bukvalno kao da je drugi čovek. I protiv Bajerna a i danas pokazao je sasvim drugo lice od onoga koje je imao prošle godine a i na početku priprema. To dosta raduje.

Jaramaz je isto pokazao neke kvalitete koje nije imao na ovim pripremnim mečevima, i moguće je da je ta povreda koja ga je izbacila 3 meseca iz treninga dosta uticala na njegovu lošu igru na pripremnim. Nadam se da će Matović uspeti da mu podigne procente šuta na neki malo pristojniji nivo.

Punter i Ledaj podbacili, i ponovo se svodimo na to da ako nas ne sere šut, Ledaj mora da odigra vrhunski da bi dobili jačeg protivnika, ako on bude ispod svog nivoa, skoro garantovano gubimo.

Kaminski će sigurno biti bolji nego što je bio juče, ali on je visok, i sigurno nikad neće biti dovoljno brz da stigne sve što je potrebno. Tako da se nadam da ćemo tog jednog visokog igrača uspeti da nađemo u doglednom roku.

Smajli gubitkom kila je brži, ali je zato i slabiji. što nam možda trenutno stvara dodatan problem, jer nemamo dovoljno mesa u tom reketu.

Makabi, kao i Alba proše godine, nije previše menjao, i ti što su došli nisu imali neku ulogu. Jednostavno je ekipa koja je uigrana, i nije uopšte lako dobiti ih tamo u ovoj situaciji.
Da Nebo nije igrao, imali bismo šanse. Ovako je možda i bolje što smo sada izgubili od njih,
 

Cooler

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2008
Порука
1.148
Reaction score
2.076
Локација
u srcu šesnaesterca
Mene brine sto su starosedeoci i nosioci podbacili, a ne novi igraci. Naravno da su za njih spremljeni specijali u protivnickoj odbrani, ali to su ekipe radile i prosle sezone, pa nije mnogo pomagalo. Mora ovo da se dosta utegne, a ne sumnjam da hoce. Samo da ne gubimo glupe meceve kao Valensija, Asvel, Alba, cigani. Makabi na strani nije kiks
 
Учлањен(а)
03.10.2020
Порука
244
Reaction score
1.108
Локација
Trebinje
Ja sam baš onako navijački očekivala pobedu, ne znam kako neko može da je ne očekuje, ko god da je protivnik.
Zdravorazumski nije bilo za očekivati, ali ko od nas može zdravorazumski da gleda na našu utakmicu, protiv bilo koga, u bilo kom sportu?
Može neki analitičar, a vidim da vas ovde ima mnogo :)

Pa kad ste već tu da pitam prvenstveno vas kojima je najveći problem nedostatak Lesora - da li vam nedostaje Lesor iz sredine sezone ili onaj iz ovog perioda, koji "nije bio ni EC centar"? I da li vam nedostaje onaj "debeli, guzati Egzum koji nikad plej biti neće" ili onaj drugi?
Vidim da se za njima dvojicom najviše žali (i to s pravom, posebno za Egzumom), ali vi žalite za njima kao igračima koji su postali posle minimum 6 meseci rada sa Želimirom. Budite(mo) pošteni pa da damo i svim ovim novim igračima tih 6 meseci rada sa Najvećim, pa da onda ocenjujemo i igrače, i Najvećeg i one(onog) koji su ih doveli.

Sve drugo, mislim da je neozbiljno i nije fer.

I sve ovo što sam rekla ne znači da juče nismo odigrali užasno. Naravno da jesmo. Ali nije kao da smo, i sa tim igračima za kojima žalimo, razbijali Makabi u gostima... ili ikada..
Погледајте прилог 23460
Браво, то је то!!!
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
375
Reaction score
2.171
Локација
Trstenik
Mene brine sto su starosedeoci i nosioci podbacili, a ne novi igraci. Naravno da su za njih spremljeni specijali u protivnickoj odbrani, ali to su ekipe radile i prosle sezone, pa nije mnogo pomagalo. Mora ovo da se dosta utegne, a ne sumnjam da hoce. Samo da ne gubimo glupe meceve kao Valensija, Asvel, Alba, cigani. Makabi na strani nije kiks
Napisao sam da se više neću osvrtati ali moram samo još da se nadovežem na ovo. Upravo to, starosedeoci/nosioci igre su podbacili pre svega Panter i Ledej. Da su oni bili na nivou više bi prostora imali i novajlije iz neke sporedne uloge da se istaknu i razigraju. No ne treba potceniti i pripremu utakmice koju je odradio stručni štab Makabija, pre svega u smislu odbrane na Panteru i Ledeju. To nam je veći problem, što su ih mnogi pročitali.
 

Mille

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2019
Порука
259
Reaction score
2.204
Локација
Beograd
Ovako više ne ide. Pod hitno narediti Želimiru da dovede levog beka trojkaša, sidraša sa poenima u rukama, pivota sa asistencijama i korektora koji zna da zida leđima.

Onda posle dve pobede osvajamo sve, pa se posle sledećeg poraza opet raspadamo i tako u krug. Dosadno, da bog sačuva...
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
375
Reaction score
2.171
Локација
Trstenik
Ovo veze sa životom nema. Kako su oni to pročitani?
U smislu da je Makabi pronašao najbolju odbrambenu taktiku protiv njih. U nekoliko navrata Panter nije uspeo da ispali trojku, znači da su ga detaljno studirali i pripremili defanzivce za njega. Svaka čast stručnom štabu Makabija.

EDIT: Ali apelujem na pojedince da se ne vređaju. Ja nisam neki posebni stručnjak, to je samo moje viđenje. Možda je razlog njihovih loših igara i izostanak pomoći saigrača, loša napadačka taktika ili prosto pad forme. Ne zamerite.
 
Последња измена:

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.913
Reaction score
21.622
Naravno da ćeš detaljno da studiraš i da pripremaš defanzivce za jednog od najboljih bekova Evrolige. Ja samo ne kapiram kako su pročitani? Svi igrači u Evropi se detaljno analiziraju i od svih se zna otprlike šta rade i šta znaju, samo što ovo nije basket ispred zgrade pa da igrača zatvoriš tako što ga usmeriš u levu stranu. Mnogo je viši nivo u pitanju, nije to baš tako jednostavno. Svi su znali da Panter šutira preko onog vola u Madridu pa je opet šutnuo i pogodio. (i ovo je moja poslednja referenca na prošlu sezonu na ovogodišnjoj temi)
Učinak Ledeja a pogotovo Pantera će zavisiti i od saigrača a ne samo od njih.
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
335
Reaction score
1.759
Локација
Панчево
Da ne spominjemo da se ove sezone igra plej-in, tako da bukvalno trebas biti medju prvih 10 da bi isao dalje. S obzirom da mi formu tempiramo za kraj sezone, to nam odgovara. Dakle, samo treba biti na oko 50% uspjesnosti i eto nas. A bicemo i bolji. Ja se nadam 5om mjestu.
E mene baš to brine, pa se nadam da ćemo biti u top 6. Nemam živaca za još jednu vrljavu trojku u zadnjoj sekundi, ili nervoznu odlučujuću utakmicu sa protivnikom koga smo recimo gazili u regularnom delu. Ako zbog nečega postanem sujeveran, to će biti zbog malera koji nas prati (možda skroz grešim, naravno, to je samo moje viđenje). Mene još boli glupi Čilders, koji hvata air ball (da je bio pokušaj asistencije, ni po jada, rekao bih svaka čast, nego čovek još gađao, i bar malo da zakači obruč ili tablu, nego pljus pravo u ruke ovom). A ima primera koliko voliš.
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
375
Reaction score
2.171
Локација
Trstenik
Naravno da ćeš detaljno da studiraš i da pripremaš defanzivce za jednog od najboljih bekova Evrolige. Ja samo ne kapiram kako su pročitani? Svi igrači u Evropi se detaljno analiziraju i od svih se zna otprlike šta rade i šta znaju, samo što ovo nije basket ispred zgrade pa da igrača zatvoriš tako što ga usmeriš u levu stranu. Mnogo je viši nivo u pitanju, nije to baš tako jednostavno. Svi su znali da Panter šutira preko onog vola u Madridu pa je opet šutnuo i pogodio. (i ovo je moja poslednja referenca na prošlu sezonu na ovogodišnjoj temi)
Učinak Ledeja a pogotovo Pantera će zavisiti i od saigrača a ne samo od njih.
Sve se slažem. Nego mi jedino nije jasno ako svi znaju sve, koja je onda naša prednost što imamo Željka? Sigurno da sada već postoji nekoliko različitih koncepta na koje različiti timovi recimo Pantera brane, ali trener bira jedan od njih. I po mogućnosti bira način koji najmanje žrtvuje odbranu na drugim igračima. Verovatno "pročitani" nije dobar izraz, izvinjavam se, ali na ovo sam mislio.

Naravno tome doprinose i profili igrača koje ima, ali to je sad isto vrlina trenera da prepozna, šta oni mogu najbolje da rade.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
469
Reaction score
2.602
E mene baš to brine, pa se nadam da ćemo biti u top 6. Nemam živaca za još jednu vrljavu trojku u zadnjoj sekundi, ili nervoznu odlučujuću utakmicu sa protivnikom koga smo recimo gazili u regularnom delu. Ako zbog nečega postanem sujeveran, to će biti zbog malera koji nas prati (možda skroz grešim, naravno, to je samo moje viđenje). Mene još boli glupi Čilders, koji hvata air ball (da je bio pokušaj asistencije, ni po jada, rekao bih svaka čast, nego čovek još gađao, i bar malo da zakači obruč ili tablu, nego pljus pravo u ruke ovom). A ima primera koliko voliš.

Pa dobro, ovo nije onaj sistem u kojem mi pobijedimo sve i onda igramo jednu utakmicu protiv usrane Burse na ispadanje i izgubimo. Sistem je takav da igraju 7 i 8, pobjednik prolazi, izgubljeni igra protiv pobjednika izmedju 9 i 10 za jos jedno preostalo mjesto. Sve utakmice se igraju na terenu bolje plasiranog. Znaci, ako si sedmi, imas dvije utakmice na svom terenu i moras dobiti bar jednu. Ako ne mozes dobiti ni jednu od dvije utakmice na svom terenu protiv slabije plasiranih timova, onda mozda i ne treba da igras top 8. Ako si deseti, moras dobiti dvije utakmice u gostima protiv bolje plasiranih od sebe. Ako to uspijes, svaka cast. Dakle, ipak je malo pravedniji sistem i favorizuje bitno bolje plasirane, ali ipak daje sansu slabije plasiranim da se probiju. Meni je to ok.

A vrijedi ipak istaci da smo mi u toj famoznoj utakmici protiv Olimpijakosa ipak bili bitni autsajderi, tako da to bas nije primjer utakmice u kojoj smo ispali od slabijeg protivnika ili onog kojeg smo tamburali u regularnom dijelu.
 

Kevin

Početnik
Учлањен(а)
26.09.2023
Порука
84
Reaction score
302
На више места, не само овде, се провлачи теза о томе да смо јачи, ако ништа друго, онда макар због напретка оних староседеоца од којих нисмо имали користи. Ја не знам, заиста, ко је то напредовао. Трифуновић, Тристан, Данило? Исти је то ниво и никад нико од наведених неће бити бољи. Заправо, Тристан има преозбиљне предиспозиције и премлад је, ако среди главу у смислу перцепције да игра за тим, а не за кош, онда можда будр нешто од њега. Трифа је закуцан, ту помоћи нема. Нешто попут Јарамаза или Загорца. Увек је ту негде, надомак тога да пређе ту линију осредњости, али никад је неће прећи. Недоречен играч, ако могу тако да се изразим. Данило...глава, храброст. Мада је у суштини то о плеоназам.
Балша напредује, али није за овај ниво такмичења. Само нека настави да ради и верујем да ће постати озбиљан играч. Ален је и пред крај прошле сезоне показивао што и сад, с тим да је мало више наштеловао шут. Али, и код њега је глава озбиљан проблем. Деконцентрација, нерезонско, да не кажем преглупо трошење фаулова итд.
Окрени, обрни, имамо превише неупотребљивих играча за ЕЛ. Па кад се на све надовежу ПЈ, Поњитка и Камински, који се траже, и тражиће се... постаје јасно колико ће бити тешко остати у игри док све не легне на своје.
И зашто не рећи, подбацили смо и прелазном року. Наравно да нико од нас не зна боље од Жељка, то је беспотребно и коментарисати. Али, то што од 12 играча њих 6 или више могу да пренесу лопту, не значи нужно и да је то добро. Играчу који никад то у каријери није радио је тешко да то научи у зрелим играчким годинама. Да, један је Егзум, који није плеј, али због неких специфичности може да га игра. Јарамаз, Пантер, Поњитка, Урош, Данило, ПЈ, то не могу. Као што Камински не може да буде центар. Ок, шири игру, из пик енд попа је одличан, али нама то није проблем, није то оно што нама недостаје. Имамо ми играче који ће да затрпају кош споља. Треба тај играч под кошем.
Да могу, поставио бих само једно питање председнику клуба: којим улагањима сте ооравдали онакву пљачку навијача Паргизана.
Поздрав свима.
 

ivanra

Grobar
Учлањен(а)
14.02.2007
Порука
358
Reaction score
2.405
Локација
Pozega
Ocena prelaznog roka ( ovog letošnjeg) se daje na kraju sezone. A do tada podrška svakome ko nosi crno beli dres. Šta me briga što je juče Partizan izgubio kad znam da će Željko i momci uraditi sve što mogu da pobede Krku. Meni dosta.
 
Учлањен(а)
22.10.2019
Порука
335
Reaction score
1.759
Локација
Панчево
Pa dobro, ovo nije onaj sistem u kojem mi pobijedimo sve i onda igramo jednu utakmicu protiv usrane Burse na ispadanje i izgubimo. Sistem je takav da igraju 7 i 8, pobjednik prolazi, izgubljeni igra protiv pobjednika izmedju 9 i 10 za jos jedno preostalo mjesto. Sve utakmice se igraju na terenu bolje plasiranog. Znaci, ako si sedmi, imas dvije utakmice na svom terenu i moras dobiti bar jednu. Ako ne mozes dobiti ni jednu od dvije utakmice na svom terenu protiv slabije plasiranih timova, onda mozda i ne treba da igras top 8. Ako si deseti, moras dobiti dvije utakmice u gostima protiv bolje plasiranih od sebe. Ako to uspijes, svaka cast. Dakle, ipak je malo pravedniji sistem i favorizuje bitno bolje plasirane, ali ipak daje sansu slabije plasiranim da se probiju. Meni je to ok.

A vrijedi ipak istaci da smo mi u toj famoznoj utakmici protiv Olimpijakosa ipak bili bitni autsajderi, tako da to bas nije primjer utakmice u kojoj smo ispali od slabijeg protivnika ili onog kojeg smo tamburali u regularnom dijelu.
Olimpijakos sam pomenuo u kontekstu nedostatka sreće i baksuzluka, ne u kontekstu gaženja. Novi EL sistem je dobar za navijače, i za 9. i 10. na tabeli, za ostale je sranje. I nije nimalo pošten, recimo da bolje plasirana ekipa može imati npr. 5 pobeda više od ove sa kojom posle igra na jednu utakmicu. Jeste, na domaćem terenu je. I Bursa je bila na domaćem terenu. Drugačija je to onda sasvim utakmica, i samo bolje plasirani tim ima da izgubi maltene celu sezonu, ovi drugi ništa, mogu samo da dobiju.
Mada to nema veze, ionako ćemo biti u top 4.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.626
Reaction score
5.403
На више места, не само овде, се провлачи теза о томе да смо јачи, ако ништа друго, онда макар због напретка оних староседеоца од којих нисмо имали користи. Ја не знам, заиста, ко је то напредовао. Трифуновић, Тристан, Данило? Исти је то ниво и никад нико од наведених неће бити бољи. Заправо, Тристан има преозбиљне предиспозиције и премлад је, ако среди главу у смислу перцепције да игра за тим, а не за кош, онда можда будр нешто од њега. Трифа је закуцан, ту помоћи нема. Нешто попут Јарамаза или Загорца. Увек је ту негде, надомак тога да пређе ту линију осредњости, али никад је неће прећи. Недоречен играч, ако могу тако да се изразим. Данило...глава, храброст. Мада је у суштини то о плеоназам.
Балша напредује, али није за овај ниво такмичења. Само нека настави да ради и верујем да ће постати озбиљан играч. Ален је и пред крај прошле сезоне показивао што и сад, с тим да је мало више наштеловао шут. Али, и код њега је глава озбиљан проблем. Деконцентрација, нерезонско, да не кажем преглупо трошење фаулова итд.
Окрени, обрни, имамо превише неупотребљивих играча за ЕЛ. Па кад се на све надовежу ПЈ, Поњитка и Камински, који се траже, и тражиће се... постаје јасно колико ће бити тешко остати у игри док све не легне на своје.
И зашто не рећи, подбацили смо и прелазном року. Наравно да нико од нас не зна боље од Жељка, то је беспотребно и коментарисати. Али, то што од 12 играча њих 6 или више могу да пренесу лопту, не значи нужно и да је то добро. Играчу који никад то у каријери није радио је тешко да то научи у зрелим играчким годинама. Да, један је Егзум, који није плеј, али због неких специфичности може да га игра. Јарамаз, Пантер, Поњитка, Урош, Данило, ПЈ, то не могу. Као што Камински не може да буде центар. Ок, шири игру, из пик енд попа је одличан, али нама то није проблем, није то оно што нама недостаје. Имамо ми играче који ће да затрпају кош споља. Треба тај играч под кошем.
Да могу, поставио бих само једно питање председнику клуба: којим улагањима сте ооравдали онакву пљачку навијача Паргизана.
Поздрав свима.

To je sto je,ali ako je Alen pokazivao na kraju prosle sezone isto sto i sada sta si ocekivao da je za dva meseca izmedju sezone epohalno napredovao?
Svi oni su u odnosu na pocetak prosle sezone debelo napredovali ali ne moze se ocekivati da Trifun vuce svaku jer on i nije za to. Povukao je par utakmica u El kada je bilo bitno i Zoc je to pohvalio. Tristan prosle sez nije pokazao nista a tu je jos malo pa ce 2 god. Jaramaz, Andjusic treba sacekati kao i novjalije a rekao bih i ove starosedeoce. Tek je prva utakmica. Koliko se secam prosle god smo startovali sa 0:3.
 
Top