Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

Borac NBGD

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
574
Reaction score
3.084
Da bi nas sjebali, sudije samo treba da puste ostriju igru... cigani protiv nas "atomska odbrana", veceras im najgori tim im da 100 poena... ma vazi kako da ne.
Jednostavno sudije dosta doprinose u Evropi i mi moramo da naucimo da igramo odbranu kad je takva utakmica...

Dzabe napad kad te krljaju i sviraju svaki treci faul...
Ja ne mogu da se otmem tom utisku evo vec ne znam koju utakmicu sta nama sviraju a sta ne nad Kevinom ..mater im jebem
 

Helsinki

Grobar
Учлањен(а)
21.07.2023
Порука
498
Reaction score
3.157
Локација
Nis
Izuzetna prva cetvrtina,da smo na dalje peti deo toga odigrali,na kraju bi bili dobili verovatno

Nisam strucnjak,zato i ne pisem mnogo,ne znam jel ovo moze da se popravi ili ne.Nadam se i verujem u najboljeg trenera od nastanka kosarke

Bice mnogo tesko uvuci se u plej of mesta,pritom skoro ce svako imati bolji medjusobni od nas a to nam ne ide na ruku jer deluje da ce gomila ekipa imati isti skor
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.567
Reaction score
3.371
Da vas utesim, ako se nekako docepamo tog plej- ina, tek cemo tada gledati definiciju sportske nepravde od sudija na delu jer cemo nabasati na Real ili Barselonu (pobednik plej ina ide na drugog, a porazeni u finalu plej ina ide na prvog nosioca), pa i ne znam koliko nam to treba u zivotu.

Ja samo jedva cekam da vidim dali ce treninzi i trening utakmice na KRK (osim ona jedna protiv limenih) doneti ono sto je Zeljko zamislio- 3- 4 napadacke opcije sa Kaboklom, iole pismenija odbrana Kaminskog da ne ostavljamo Pantera na najbolje centre EL ispod kosa, vise igraca na raspolaganju da nam se bekovi ne raspadaju jer nam EL nece davati poklone u vidu bacanja nego ce im dusu na nos vaditi kao juce, a i da imamo veci pul igraca da bi pravili one pametne faulove u dobrom rasporedu, da ne ode zrtva jedan igrac sa recimo 3 faula, da nam Ponitka ozivi, dobije svoju pravu funkciju, itd...

E, sad, do tada imamo 5 zajebanih utakmica od kojih nam zavisi dalji plasman, a koje cemo odigrati pre nego ce biti moguce da podignemo formu i dobijemo sve igrace u visokom ritmu, nazalost... a jebi ga mozda je i partizanski da krv propljujemo (i procistimo forum pride), a da Virtus zadrzi tu drugu poziciju ispred Barse, pa da se kao pobednici jebenog plej- ina sudarimo bas sa njima, odvalimo ih od kurca i idemo na F4 kroz tu drugu, njihovu poziciju.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Zar nismo gledali 100x da gubimo veliku razliku i da stižemo veliku razliku?
Ljudi naviknite se na novu košarku, koja je ludilo. 20 poena se prospe ko ništa, nije to 50 razlike.
Pa i Asvel u Areni nas je spustio sa 30 na 11-12. A zamisli neku ozbiljnu ekipu kao Fener kad ostane 28 minuta do kraja.

Nismo ih mi poveli 17 sa nekom ludom timskom igrom, nego su sve poene dali Panter i Kaboklo, a Kaboklo 3 faula i izašao.
Okrenula se utakmica, nismo imali 5-6 igrača koji pune, pa je svejedno.
Sudijski kriterijum opet nenormalan i loša selekcija faulova (što nam je postalo već tradicija da male faulove trošimo na šutu).

Siguran sam da je resell blokirao noćas, ali u petak je prevažna utakmica koja možda okreće sezonu na jednu ili drugu stranu.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.628
Reaction score
5.406
Izlaskom bruna smo poceli da gubimo do tada smo ih prali kao konje.sto se kaze stitio je obruc. Jos par cistih faulova nisu svirali pogotovo ona kontra Nanelija cist faul nad njim. Jbg ja ocekujem da imamo jos jedno 6 7 pobeda ako kapne jos neka bice dobro. Da li ce to biti dovoljno za plej in videcemo.
 

Žoc_kralj

Grobar
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
375
Reaction score
2.171
Локација
Trstenik
Pa nije Bruno izašao slučajno iz igre, imao je 3 faula. Jeste bila dobra odbrana koju je igrao, ali i rizična na granici faula. Obradović je pokušao da ga sačuva za najbitniji deo u drugom poluvremenu.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.950
Локација
Žrnov
Uostalom, kako je tek ciganšturama, koji će da izgube od Asvela.
Post that preceeds fortunate events :)

E, sad, jutro posle - prvo zahvalnice:
1. Hvala Stefanu te je bio bogougodan i proslavlja se kao slava te ne gledah utakmicu.
2. Hvala svim ekipama koje su ispoštovale i malo, ako ne i sasvim, anulirale naš rezultat od sinoć i ostavile nas u igri i za nešto više od mesta plejinu. Bitno je da zavisi od nas!
3. Najveće hvala kapitenu Žou! ❤

A, onda i pozdravi i čestitke:
Veliki pozdrav za stručne saradnike :picka-ciganska: koji bi da menjaju struku.
 

MiM

Početnik
Учлањен(а)
29.06.2018
Порука
164
Reaction score
971
Локација
JNA
Ja znam sta mi mozemo i moramo da uradimo kako bi pomogli ovom nasem timu i malo ih trgli i pogurali u nastavku sezone...
Apsolutno svaki covek mora da dodje u petak protiv makabija , da se natrpamo kao finale sa ciganima prosle godine , i da svi lepo oderemo grla kao nekad u pioniru kada je svaki covek navijao, i najbitnija stvar bez obzira na rezultat , TREBA NAM JEDNO TRECE POLUVREME ZA PAMCENJE ! Niko da ne zuri da ne ide kuci , da ih sacekamo da se vrate posle tusiranja svi na parket, kao nekad na PAO, kao protiv cigana u kupu one godine kad smo izgubili , Sampdoria na JNA itd...
 

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.697
Reaction score
23.099
Локација
Академија
Screenshot_20240110_100429_X.jpg

Овако је изгледала табела прошле године након одиграног 20. кола. Имали смо скор 9 победа и 10 пораза а након тога смо до краја регуларног дела сезоне остварили још 11 победа и 4 пораза (имали скор 20:14).
Сада смо на 10:10, за победу бољи него прошле сезоне. Мислим да ће за пласман у топ8 ове године бити потребно 18 победа. Ми морамо добити до краја све утакмице које будемо играли кући, осим можда Реал (али што не и њих?!). Кући играмо још 8 пута а требало би у гостима да лагано добијемо Албу, можемо добити и Олимпију а можда и Монако. Гостујемо још Панатинаикосу, Барси, Виртусу а ту ћемо тешко до победе. Све зависи и од резултата других конкурената али највероватније ће о пласману у топ8 одлучивати и кош разлика за седмо и осмо место.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.376
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Овако је изгледала табела прошле године након одиграног 20. кола. Имали смо скор 9 победа и 10 пораза а након тога смо до краја регуларног дела сезоне остварили још 11 победа и 4 пораза (имали скор 20:14).
Da odmah skratimo parametar ničega.
Ona serija od prošle godine nije nešto što se događa svaki dan tj svake sezone.
Naš cilj bi ove sezone sa Panterom i Ledejom trebalo da bude domaćinstvo u top8.
Sta ti se cini kao glavni razlog za to sto je protok losiji nego u ranijem toku ove ili tokom prosle sezone, i gde mislis da ce Zeljko traziti resenje tog problema? Okej, jednostavno resenje je veca minutaza za Kaminskog, ali to sa sobom donosi neke skroz druge probleme u odbrani tako da ne verujem da ce to biti odgovor, bar ne na vecini utakmica.
Ono najjednostavnije bez detaljisanja manjak dubine, nemamo povratne pasove sa centra, nema igre leđima, nema automatski ni kreacije iz pika, i nema ni jednog igrača sem donekle Pantera koji napada obruč.
Aleksa nedostaje, a Dozer uživa u poludistanci od koje realno timski nemamo ništa sem kad se utakmica lomi. Ali da bi lopta cirkulisala mora da se probije linija da se da kick out pass itd.
I ono možda najbitnije u odnosu na prošlu sezonu je short roll.
Na početku sezone je to još i funkcionisalo sa recimo Aleksom i Kaminskim koji su dobro sarađivali, posle toga Kaminski se dodatno usporio, i nama jedno od najjačih oružja iz prošle sezone ne donosi ništa.
Generalno čim vidimo da Naneli izmišlja neke poene prodorom umesto da čeka spot up jasno je da nema kreacije u timskoj igri.
Bez te agresije u napadu obruča nema ni dobrih lopti i kruženja.
Kad god krenemo da pričamo o sudijama to je znak lošeg napada jer mi kad igramo našu igru, lopta je brža od protivnika i nema tu odbrane i kriterijuma koji nas zaustavlja. To se ne vidi nekad ni kroz broj asistencija vidi se kroz dobre izolacije, mismečeve.
Nisu oni ulazi Exuma prošle godine bili samo njegovi nego celog tima.
 
Последња измена:

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.697
Reaction score
23.099
Локација
Академија
Слажем се али нисам сигуран да је то тренутно могуће, чак и ако би се поновила та серија од прошле године.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.330
Reaction score
37.525
A to domaćinstvo je istovremeno i realno i nerealno. Realno zato što je u ovom trenutku "samo" dve pobede daleko, a neralno baš zbog toga što si rekao vezano za pomenutu seriju.

Edit: kolega @El_Grande_Jokan bio brži.
 

Laki T.

Grobarčina
Учлањен(а)
17.07.2019
Порука
1.090
Reaction score
5.049
Локација
vezenemam
U narednih 6 EL utakmica pre februarske pauze, izvučemo li 3-3, u dupe da se šutiramo.
Nakon toga martovsko/aprilsko ludilo i 8 odlučujućih utakmica.
Ako se kockice sklope, nebo nam je granica, a Real, Barca, Armani samo recke na zidu.
Ostanemo li "nesklopljeni", mi ćemo biti recka i Albi.

Samo podrška Željku i SVIM igračima, pa do kakvog god kraja da dođemo.
This is PARTIZAN!
 

TheWhiteCrow

Početnik
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
100
Reaction score
1.381
Локација
Kosovska Gracanica
1. Željko Obradović može svaku utakmicu da izgubi 60 razlike, a pritom da se na kraju utakmice kezi i ne padnemo mu teško poraz - imaće moju apsolutnu podršku do kraja mog jebenog života!
2. Srce me zaboli kada Dzejms Naneli fintira/preskoči šut za 3 poena. Pa ko će da je rokne, majstore, ako nećeš ti. Pa ja bih njemu dozvolio svaki napad sa centra da šutira ako hoće...
3. Nemamo drive and kick igru koja nas je krasila prošle sezone u napadu. Igra u napadu nam je trenutno bez prodora, meni lično liči na rukomet.. Lopta kruži spolja, pas isključivo u stranu, pa na kraju izolacija 1 na 1, pa šta bude.
4. Jebeni Sestina rekord karijere protiv nas, ne pravljenje malih faulova i problem Kabokla sa faulovima odlučili utakmicu.
5. Gore od ovoga teško da možemo. Očekujem vraćanje Smajlija, Avramovića i da konačno budemo PRVI put kompletni od početka sezone. Do tada, pobedu protiv Makabija moramo da porodimo, makar na carski rez, posle toga mislim da će biti lakše.
 

rus

Grobarčina
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
1.401
Reaction score
4.411
neki naš realan domet je borba za play in...i što pre shvatimo i smanjimo očekivanja manje ćemo se nervirati...
 

grobarkogrobar

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
100
Reaction score
498
Локација
Srbija
Tim igra kako igra, i dobro i loše, ne znam šta je problem, ali se nadam da će se to srediti i da ćemo ući u kontinuitet dobrih igara, ne nužno i pobjeda. Ono što znam je da se traži žrtveni jarac i da je to Frenk, iako čitava ekipa igra loše, ali izgleda da je to naš mentalitet, da jedan plati, bez obzira što niti je jedini krivac, niti je najgori.
I treba prezivjeti ovu torturu ovih literata na forumu, teže mi padaju od poraza.

Bravo brate, moj naklon! :respect:respect:respect
 

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.476
Локација
Beograd
Par stvari hladne glave;
1. Fantastično pripremljena tekma, dok je bilo svežine to je funkcionisalo, nismo mogli da držimo taj nivo zbog skraćene rotacije protiv protivnika koji ima 10 top igrača istog kvaliteta i u stanju je da drži intenzitet 40 minuta.
2. Dovoditi u pitanje struku je smešno, ideja da je Sarunas nadigrao Željka još smesnija.
3. Pozivati se na Smajlijevih -22 protiv egipćana nije referenca, dečko em bez treninga em nije spojio metar dana zdrav. Svako ko razume sport ili se bavio sportom razume i koliko je kontinuitet bitan. Isto važi za Zek-a i njegovu partiju sinoc.
4. Da se Kaminski zove Balsa Koprivica davno bi bio van rotacije. Njegova uloga se gleda kroz 10+ NBA sezona i stalno se ocekuje “nešto.” Deluje da njegovo forsiranje ima veze sa njegovom platom jer nismo bas u mogucnosti da igrača koji je plaćen da pravi razliku razigravano kroz slabije tekme u ABA. Imam utisak da se očigledan kadrovski promašaj forsira da bi se uložena sredstva donekle opravdala. Moguće da sam malo preterao ali je činjenica da ne opravdava uložena sredstva čak ni blizu.
5. Ovo je druga dimenzija ekipe kada svi budu fit i blizu 100% takmičarske forme živi bili pa videli. Nemamo mi kvalitet/širinu da lagano izguramo bez kljucnih igrača.
6. Jebace vas Želimir jako sve po redu. Čovek vidi 10 koraka ispred svih.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.330
Reaction score
37.525
Ono što znam je da se traži žrtveni jarac i da je to Frenk, iako čitava ekipa igra loše, ali izgleda da je to naš mentalitet, da jedan plati, bez obzira što niti je jedini krivac, niti je najgori.
Baš sam juče krenuo da pišem nešto slično, pa odustao, ali si me "inspirisao". Samo par primera od sinoć:
  • Frenk zasere, jbg, kriv je Kaminski, logično.
  • Panter uvali Frenku kosku na isteku napada, ovaj promaši ceo obruč posle iznuđenog šuta, jbg, kriv je Kaminski, logično.
  • Ledej odigra maestralnu partiju u dresu Fenera, bukvalno bez greške, jbg, kriv je Kaminski, logično.
Ali eto, to je težina tog dresa koji nosi. Oni kojima je čaša do pola puna mogu da se nadaju da će se navići i početi da pruža bolje partije sa manje "grešaka" poput ovih gore. Oni kojima je čaša do pola prazna isto tako mogu da se nadaju da će mu uskoro videti leđa, samo što se tu na žalost ne pitaju oni nego Željko, mada eto sve su glasniji on koji bi i njegov (ne)rad da preispituju.
 
Top