Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Euroleague 2023/2024 Pad Berlina!

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.034
Reaction score
7.728
Tim je se borio..na žalost nije bilo dovoljno.
Daj nam krv,daj nam znoj...zar nije to do sada uvek bilo dovoljno, zar je pobeda postala imperativ a ne borba..u sta se to navijači Partizana pretvaraju?

Reakcije "navijača" posle utakmice su me daleko više razočarale od poraza.
 

ivanra

Grobar
Учлањен(а)
14.02.2007
Порука
364
Reaction score
2.433
Локација
Pozega
Mi smo kao društvo u opasnoj agoniji. Meni je Partizan i Željko jedina iskra u ovom tamnom vilajetu. E sad je samo pitanje do kada će Željko izdržati, posle igrača sledeći je on na tapetu kod ovih što su kupili skupe karte i time stekli pravo da j... majku svima redom.
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.187
Reaction score
2.825
Локација
Где год ОН да игра!!!
Покушавам сам себи да објасним шта се дешава са екипом. У децембру смо имали одличну серију и то с' пола повређеног тима.

Кабокло је био одличан. Сад је непрепознатљив. Сећам се да је за њега Аца трица рекао да је добар играч и талентован, али да с њим мора да де ради 24 часа. Очигледно мањак интелигенције.
Пантер? Посвеће, предан, тренира, има одличан шут, али недостатак интелигенције.
И није једини.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.099
Reaction score
14.507
Локација
Kipar
ali ako izgubis od tima kao sto su Split i Igokea kod kuce sa 40x vecim budzetom, pred tolikim navijacima, i ako te to ne dotice onda imas bas male standarde u zivotu.

Kakve veze imaju zivotni standardi s podrskom Partizanu? I sta bi ti uradio da promenis ove lose rezultate?
Kad smo se pre par godina mucili da opstanemo u ABA ligi, da li si isao da protestujes negde jer se to kosi sa tvojim zivotnim standardima?
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.160
Reaction score
3.677
Kada je igra kurac, onda je i navijanje kurac. Ne znam za obratno.
U svakom slucaju, svaka slicnost sa ciganijom tjera me na bljuc. Nista drugacije nego na forumu gdje mnogima koristi kao ventil za frustracije kroz navodnu ljubav prema grbu.
 

Magma84

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2021
Порука
204
Reaction score
1.477
Локација
Beograd
Da vam objasni čika Rašad tri stvari:
1. Poenta kod sklapanja tima je da igrač ima veći performans od plate, u najmanju ruku da performans bude jednak plati. Ako je Dante (lupam cifre) imao platu milion, on je igrao kao igrač od 2.5-3 miliona - pogodak. Ako je Lesor imao platu 600, on je igrao kao igrač od 2-2.5 - pogodak. Madar 200 igrao kao igrač od 800 - pogodak. Uzmimo u obzir da su KP, Zek, James, Avram itd igrali u nivou plate. Ove sezone pojačanja ne igraju u skladu sa cifrom, čak daleko ispod. Frenk, Dozier, Ponitka, Bruno ne pružaju partije u skladu sa cifrom za koju igraju. Na sve to od starosedelaca može se reci da samo James ima performans u skladu sa cifrom kojom je plaćen. Avram i Smajli igraju kao igrači od 100K trenutno. Tu je pocetak i kraj svake price. Promašilo se sa kadrom. Nije smak sveta. Milano i Efes su na papiru duplo bolji timovi od nas pa nemaju rezultat. Možda Mesina nije dobar trener?
2. Ne postoji nivo struke (trener) koji može da kompenzuje nedostatak kvaliteta.
3. Zeljko Obradovic je trenerski po znanju 100 nivoa iznad kvaliteta igrača koje ima. Poenta trenerskog posla je znati šta tvoji igrači mogu a šta ne. Trener tolikog znanja je u problemu jer mora da prilagodi “spusti” svoj nivo na nivo igrača a to je jako zajebano.
 

Jones

Početnik
Учлањен(а)
07.12.2010
Порука
118
Reaction score
144
Локација
Stari Košutnjak
Ako nemas sta da kazes, onda prećutiš. Mnogi su se sinoc obrukali i verujem da danas ne bi ponovili iste upise. Svima nam je tesko pao poraz, ali treba biti dostojanstven u svakoj situaciji. Pritom, daleko je sve od bezizlazne situacije. Imamo skoro mesec dana za ozbiljan trening i nakon toga ulazimo u finis sesone gde imamo jako dobar raspored. Opušteno Grobari! Bice ovo kako treba na kraju.
Svideo mi se post do ovoga na kraju...opusteno....bice sve kako treba...

Mislim, mozda ne bude sve kako treba na kraju, ali ko ga jebe....treba da verujemo u ove igrace, kad zavrsi sezona, da vidimo gde smo, ako nije 'kako treba', Zele da vrsi novu selekciju i zna se 'osvajamo sve'!

Kapiram da Zeljko celu noc razmislja sta promeniti, izazov je sad ovo i za njega, siguran sam da vec ujutru je nikad motivisaniji da preokrenemo ovaj los momentum.

Inace, mnogi su se upecali na izjave Ostoje oko f4, sto je lik radio da bi prodao karte, a nama je lako bilo da poverujemo posle onakve sezone, ali ako razmislite, jedina 2 relevantna coveka nisu davali takve izjave. To je Zoc, koji pricao samo o borbi za top 8, i Savic koji je rekao nesto u stilu 'ne obecavam ni top4 ni top 8, samo da svakom timu mozemo da izadjemo na crtu'.

Elem, sezona nije izgubljena, steta za poraz.

Trening, trening, trening i naravno podrska!
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.359
Reaction score
37.682
Nešto razmišljam, ne tako davno smo bili na poziciji 4. Sad me zanima da li je i tada ekipa bila puna niskointeligentnih gubitnika bez muda? Ili je samo 14 ekipa bilo još gore od nas pa se eto potrefilo?
 

Batigol

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
825
Reaction score
3.854
Inace, mnogi su se upecali na izjave Ostoje oko f4, sto je lik radio da bi prodao karte, a nama je lako bilo da poverujemo posle onakve sezone, ali ako razmislite, jedina 2 relevantna coveka nisu davali takve izjave. To je Zoc, koji pricao samo o borbi za top 8, i Savic koji je rekao nesto u stilu 'ne obecavam ni top4 ni top 8, samo da svakom timu mozemo da izadjemo na crtu'.

Elem, sezona nije izgubljena, steta za poraz.

Trening, trening, trening i naravno podrska!
A jel ti kapiten ekipe relevantan?
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.253
Reaction score
2.943
Sta ima fali malo ribanja,pa nije bio fizicki kontakt(to apsolutno ne podrzavam),treba malo da im se ocita lekcija..
I mene sef riba kad ne radim svoj posao kako treba… ovde apsolutno izuzimam Zeljka ,koji daje sebe za Partizan.
I ove ,,default,, izjave Amerikanaca u nasem timu mi idu na k.. ..( tipa
,,I mi i oni sutiramo na kos,oni su vise pogodili i pobedili,, )
Mislim sve mi ne valja kad gubimo…
 

MacManus

Grobar
Учлањен(а)
01.07.2022
Порука
331
Reaction score
977
Локација
Boston
Plej IN nam moze doneti vise stete nego koristi, bicu shvacen pogresno, verovatno, ali Partizanu zelim uvek sve najbolje. Ne znam koliko nam Plej IN moze doneti jer svi znamo sta nam koje mesto donosi, s druge strane, ABA bi trebalo da nam bude prioritet. Samo hocu reci da ne bi trebalo previse ocajavati ako se i ne docepamo tog Plej IN, ali 90% sam siguran da hocemo.

Nego, gledam tek sad ono "postrojavanje" kod tunela, pa one igrace ladno zabole sta im ovi pricaju, ne femaju ih ni 5%.
Koja ABA liga druže pa mi tu imamo 6 poraza. U onoj krš ligi. Realni dometi ove ekipe jesu 8-10 mesto u Evroligi.
 

mladen107

Grobar
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
353
Reaction score
1.376
Локација
Novi Sad
Kakve veze imaju zivotni standardi s podrskom Partizanu? I sta bi ti uradio da promenis ove lose rezultate?
Kad smo se pre par godina mucili da opstanemo u ABA ligi, da li si isao da protestujes negde jer se to kosi sa tvojim zivotnim standardima?
Ko je spomenuo zivotne standardne (koji podrazumevaju materijalne mogucnosti)? Standard je sinonim za vrednost koje je prihvacena za normalu. Nesto na osnovu cega mozes da kazes da je nesto lose ili dobro. Odmah da kazem, nisam lingvista, niti sam dobar sa jezicima, ali ako vec nekog citiras ne izvrci znacenje. Poenta je da navedeni porazi protiv navedenih ekipa nemogu da se prihvate kao normalna stvar(standard) u trenutnim okolnostima (pricam o Splitu i Igokei).

Sto se tice protesta, nije ni Zeljko bio pa je manji grobar od tebe? Svako ima svoj nacin da se bori za Partizan i sa kakvim pravom ti imas da ti predpostavljas ili osudjujes nekoga u napred koga ne poznajes da nije bio na protestu ili ne?

Sto se tice mog predloga, ja sam siguran da su ljudi u KK Partizanu, pre sve Zeljko sa svojim strucnim stabom vise upuceni da od bilo koga ovde nadju nacin da poprave stvari. Sa druge strane mi kao navijaci imamo apsolutno pravo da kritikujemo, diskutujemo, isticemo lose strane itd itd... Ono sto nemamo pravo je da bilo koga vredjamo ili ne daj boze fizicki pretimo ko ovi debili koji sebe nazivaju navijacima.
 

Primorac

Početnik
Учлањен(а)
20.01.2024
Порука
61
Reaction score
170
Jutro je svakako pametnije od veceri,pa one na mah frustracije su zamijenili realni kometari.Na utakmici se osjećao pritisak na igračima od samog starta.Što je svakako karakteristika kada si u momentumu krize.Podrska igračkom i stručnom timu maksimalna.Očekivanja jesu bila i prevelika ali još dosta prostora za radost.Nadati se da će Željko iznaći načina da se izadje iz ove krize i rezultata i igre.Idelna prilika je ovaj prekid Evrolige a kup bi dao pravi podsticaj za nastavak takmičenja.I u pobjedi a posebno porazu ima mjesta kritici ali pravoj,argumnetovanoj a ne izlivu negativnosti na ekipu koja je skoro jedino svijetlo na kraju tunela.Ne stoje konstatacije da se igrači ne bore,da im porazi ne padaju teško,to se vidi i na reakciji moza malo flegmatičnog Frenka posle onih silnih trojki,ali i reakcije Pantera na kraju utakmice.Mocartsport je ilustrativno prikazao reakciju kapitena na kraju utakmice,čime se najbolje odslikava i njegovo stanje .Bitne su reakcije pa i Ponitke,jer bez reakcija nema boljitka.Željko i ekipa su nas doveli da svaku utakmicu doživljavamo kao borbu za život,ali je valjda i to čar ove naše igre.
 
Последња измена од уредника:

Monster

Početnik
Учлањен(а)
11.08.2011
Порука
116
Reaction score
311
Утисак вечери (поред тројке која нам је улетела директно у лице) је Лучино надувавање Нанелија и псовање мајке истом док сви у арени ћуте, чак сам добио и пар попреких погледа јер сам кренуо да му звиждим. Не разумем, је л' треба да га пустимо да удара на наше или да их бранимо, и то у нашој кући?
Bas tako, Lucic je Lucic, nas bivsi kapiten ali majku mu pa nije on iznad Partizana a Naneli je trenutno deo Partizana dok Lucic nije. Bio je nekada ali sada nije, dosta vise sa patetikom na tu temu, zivot ide dalje i to je to.

Jeste, izgubili smo ali to bre nije kraj sveta. Licne frustracije ostavite po strani a zivotne pobede sami pobedite a ne da vam Partizan donosi te pobede. Slazem se, budes tuzan posle poraza pa onda podignes glavu i guras dalje a ako si pravi, dodjes sledeci put u Arenu pa navijas jos vise ili pored TV-a ako si daleko. Toliko ste negativni da cu pored vas da i ja postanem kao neka baba. Nista jos nije gotovo, niko nece dobiti sve do kraja. Samo borba pa sta bude.
 

Dr.Hofmann

Stara garda
Учлањен(а)
05.03.2023
Порука
349
Reaction score
2.470
Локација
Vukovar
U poslednje vreme sve manje gledam utakmice košarkaškog kluba pošto stvarno nemam živaca za to , čuvam živce i zdravlje.
Zadnje što sam pogledao je bilo do 33 minuta u Monaku pre 3 kola i od tada nisam pogledao ni sekunde u Evroligi, na žalost pogledah ceo meč protiv Splita.

Ukupno sam pogledao možda 50% naših utakmica u dosadašnjem toku sezone i iz onoga što sam gledao a i to je dovoljno da vidim da škripi na sve strane, i ne samo to radimo neke potpuno neverovatne stvari , ponašamo se kao amateri .

Ono šta sam ja očekivao od ove sezone na osnovu našeg igračkog kadra i na osnovu onoga kako je ekipa izgledala kako se sezona odmicala je bilo to da se borimo za to doigravanje u evroligi dakle od 7 do 10 mesta, i nisam tako dramatično doživljavao neke poraze pošto sam svestan da i drugi imaju kvalitet.

Sada smo došli u situaciju da nam ni domaći teren ne znači puno, ova ekipa je svojim lošim partijama sama sebi stvorila ogroman pritisak i biće jako zajebano do kraja ligaškog dela da se izbori to doigravanje, daj bože da to ipak nekako uspemo, ali nisam optimista.

Iz ovakvog kanala se ne izlazi preko noći, očigledno je da je naša igra pročitana i da rešenja nemamo.
Pantera su pročitali i lako ga neutrališu uz to se on koristi na potpuno pogrešan način a i on sam donosi neke idotske odluke da je to za nepoverovati.
Ne pamtim da sam ikada video ekipu koja nema pleja i nikako mi nije jasno da nismo mogli da pronađemo nekog ko je sposoban da prenese loptu preko centra i da napravi nekoliko viškova i asistencija po utakmici,to mi je neobjašnjivo.

Željko Obradović nam je doneo povratak u evroligu i svojim renomeom i imenom je privukao mnoge pozitivne stvari u i oko kluba ali je ovu sezonu do sada totalno podbacio kao trener, nikakvog trenerskog pečata nema u našoj igri, čak naprotiv nismo u stanju neke elementarne stvari košarkaške da odradimo.

Moje lično mišljenje je da naravno da treba da ostane i da predvodi Partizan i u budućim sezonama, jer svaki živ čovek greši i niko nije idealan pa ni on, sada se nalazi u situaciji koja je dosta različita od one u kojoj je bio u poslednjih recimo 20 godina trenerske karijere.

Postavlja se pitanje hoće li Željko imati motiva da ostane nakon ove sezone ako ne uspemo da uđemo u doigravanje i ako ne osvojimo ABA ligu , jer on nije čovek koji beži od odgovornosti,ja se iskreno nadam ili bolje reći priželjkujem da hoće.

Pošto to što smo dobili sa njegovim imenom i iskustvom nećemo dobiti sa nijednim drugim trenerom, moj neki idealni scenario je da Željko bude u Partizanu još recimo 3 ili 4 sezone i da ga onda nasledi Trinkijeri na duži period,.

Na kraju ovo je samo sport, u njemu uvek ima i uspona i padova i najbolji greše.
 
Последња измена:

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.099
Reaction score
14.507
Локација
Kipar
Ko je spomenuo zivotne standardne (koji podrazumevaju materijalne mogucnosti)? Standard je sinonim za vrednost koje je prihvacena za normalu. Nesto na osnovu cega mozes da kazes da je nesto lose ili dobro. Odmah da kazem, nisam lingvista, niti sam dobar sa jezicima, ali ako vec nekog citiras ne izvrci znacenje. Poenta je da navedeni porazi protiv navedenih ekipa nemogu da se prihvate kao normalna stvar(standard) u trenutnim okolnostima (pricam o Splitu i Igokei).

Sto se tice protesta, nije ni Zeljko bio pa je manji grobar od tebe? Svako ima svoj nacin da se bori za Partizan i sa kakvim pravom ti imas da ti predpostavljas ili osudjujes nekoga u napred koga ne poznajes da nije bio na protestu ili ne?

Sto se tice mog predloga, ja sam siguran da su ljudi u KK Partizanu, pre sve Zeljko sa svojim strucnim stabom vise upuceni da od bilo koga ovde nadju nacin da poprave stvari. Sa druge strane mi kao navijaci imamo apsolutno pravo da kritikujemo, diskutujemo, isticemo lose strane itd itd... Ono sto nemamo pravo je da bilo koga vredjamo ili ne daj boze fizicki pretimo ko ovi debili koji sebe nazivaju navijacima.

Prozvao si coveka da ima niske standarde u zivotu ako mu je poraz od Splita OK. Ili bi mozda zeleo da diskutujemo o tome da li su standardi u zivotu I zivotni standardi ista ili razlicita stvar sto se jezika tice?
A sto se tice kritike, osnovna stvar kod smislene kritike je da bude konstruktivna, sto znaci podkrepljena cinjenicama I predlozima za resenje problema. U vecini slucajeva ovde se srece kritika koja nasumicno gadja trenutne slabe tacke, bez predloga za resenje jer bi to moglo biti skakljivo, a koja veoma lici na ono sto nam se cesto servira preko drustvenih mreza od "dobronamernih" navijaca kod kojih je u prvom planu interes srBske kosarke.
Izgleda da to ne mozes da shvatis ni ti ni vecina koja pada u komu od besa zbog postovecivanja licnih zivotnih uspeha s Partizanom, posle izgubljene utakmice u situaciji kada se klub bori za stalno mesto u elitnom takmicenju.
 
Последња измена:
Top