Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evrokup 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.902
Reaction score
7.791
Nista nismo osvojili, samo neka nastave ovako, bravo za Lesora,a bogami i Ledeja napokon je odigrao utakmicu kako se ocekuje od njega.

Kad punimo unutra poenima, onda smo opasniji spolja, iskoci neko sad Madar i Trifa, sutra Glas i Avramovica itd.

Najbitniji mec do sada u Evrokupu nam sledi nakon pauze, zajebani Neptunas koga smo jedva dobili u Areni.

Pre toga, ragbi u zelezniku u subotu, nadam se da cemo mec zavrsiti bez povreda i onda na kup u Nisu, gde nas ocekuju verovatno limeni u finalu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.554
Локација
Beograd
Ствар која ми боде очи је Мадаров страх од шута за три. "Милион" пута је био у ситиацији да шутира. Очигледно да има страх од промашаја. Када мали буде саставио три везане тројке, е онда ће то бити оно што се од њега очекује.
Лесор!!! :respect
Nema Madar strah od sutra za tri, nego da li je prema Zeljkovom tumacenju to rezonski sut u tom momentu, zato se kolebao.
E ovo sa Madarom (pa i sa ostalima) je ono što stalno potenciram: Željko Obradović je najbolji evropski trener i on je glavni na treningu i na tajm-autu, šta on kaže mora da se sluša, ALI, na terenu je glavni plejmejker, i nema tu šta će mi reći Željko, nego bratac ti radi svoje, a Željko nek PRE i POSLE radi svoje - košarka je brz sport i tu nema vremena za kajanje, ako ćeš da prangijaš, prangijaj, ako ćeš da dodaješ, dodaj, samo nemoj da mi se misliš, oću-neću.

Ima Željko tajm-aut, pa nek kaže POSLE ako mu se nije dopalo, ali ne igra on!
Verujem ja da će on da dotera mašinu do perfekcije, ali mora da uzme u obzir sa kime radi, nisu to (zasad) savršeni igrači, i ne treba da imaju tu ,,stegnutost,, iz straha prema njemu, jer su onda još gori!
Daj im Željko malo slobode, ili im bar nacrtaj kad mogu da imaju slobodu i u čemu, a kad ne, ili kaži ko sme da šutira tricu ko ne sme, pa makar nam 10 puta na utakmici istekao napad bez šuta - predugo već gledamo igrače u grču, šta će mi reći Željko, šta ako promašim!

Pa promaši, jebote! I ja sam (u mladosti) promašivao, pa sam opet šutirao, jok, nego ću da se mislim...a zvali me ,,San Epifanio,,... :D

Trebao je Žoc i da pusti samo klince recimo minut do kraja sa Andorom, eto čisto da ih vidimo sve zajedno u isto vreme u istoj postavi...
Da mi je neko rekao pre 3 godine da će mi omiljeni igrač biti Lesor, verovatno bih gledao bilijar uzivo od tad.
Dobar Lesor, a?
Vidim nikome ne smetaju igrači u KK Partizanu, a koji su igrali u zvezdi - pod uslovom da dobro igraju...
A nije da nije na ovom forumu bilo stavova ,,za mene će on uvek ostati cigan,,...doduše kada je fudbal bio u pitanju...
Izgleda da ono što za nekoga u fudbalu važi, ne važi baš i u košarci, ili se stranci ,,ne računaju,, u relacije ,,cigan-grobar,,...
A Kleo se kleo, da nas je Lesor i Panter voleo... :D ...a ne ko ona kurva Kori Volden... :icon-rolleyes:
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
E ovo sa Madarom (pa i sa ostalima) je ono što stalno potenciram: Željko Obradović je najbolji evropski trener i on je glavni na treningu i na tajm-autu, šta on kaže mora da se sluša, ALI, na terenu je glavni plejmejker, i nema tu šta će mi reći Željko, nego bratac ti radi svoje, a Željko nek PRE i POSLE radi svoje - košarka je brz sport i tu nema vremena za kajanje, ako ćeš da prangijaš, prangijaj, ako ćeš da dodaješ, dodaj, samo nemoj da mi se misliš, oću-neću.
Ovo što ti pričaš sada i u prošlom postu su dve različite stvari.
Da li ti očekuješ da dvadesetogodišnji košarkaš sa četiri pišanja u Pioniru bude glavni u Partizanu?
Sa 68 pišanja krvi od treninga može i sme da bude onaj koji će da odigrati po svom i pored toga šta mu trener kaže.
Dakle nisi u pravu što to očekuješ od njega.

A njegovo "oklevanje" je proizvod još uvek vaganja da li da uradi nešto ako ostali nisu ostal na svojim pozicijama.

Recimo slučaj sa Andorom ako neko krene da probija na postu visok igrač prati lažni pik odnosno trči na skok ako promaši.
Ako šutira ...Lesor skače na obruč bekovi već pri izbačaju begaju u sredinu da spreče tranziciju.
Ako nešto zabagovalo u pozicioniranju ,recimo Lesor ostao u bloku ili otišao u stranu...da li si voljan da gledaš Zagorisovanje od prošle sezone gde od +5 za Partizan i napad za 20 sekundi istopimo prednost jer prangija ko stigne i kako stigne.

Ja takav Partizan izvini ne želim i ne podnosim. Kada mali iz treninga i usled dobijenog kredibiliteta od strane tima sme prangijati odakle hoće i kad hoće ne vezano za dogovor-Kao Panter...To znači da će i tim skakati da ispravlja greške jer se očekuje da vuče...A ne da ispravlja jer se očekuje da zasere. jer umesto paljenja mašine pališ ekipi moral.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.554
Локација
Beograd
Da li ti očekuješ da dvadesetogodišnji košarkaš sa četiri pišanja u Pioniru bude glavni u Partizanu?
Не.
Али очекујем да ПЛЕЈМЕЈКЕР, ко год то био у датом тренутку на терену у дресу Партизана ИМА СТАВ као да је главни на терену, и да нема страх или кочницу. Па и да буде главни врло често, ако је већ плеј...
Без обзира да ли се он зове Аврамовић, Мадар, Мур, Дрекслер, Ренфро...плеј си бато, главни си, зовеш акцију, разиграваш, асистираш, поентираш, пробијаш...шутер ради нешто друго, центар треће, али ти радиш то.

Да ли је ,,главни,, исто што и ,,најбољи,, па...
У једној утакмици ће ,,искочити,, овај у другој ће ,,искочити,, онај, у трећој ће најбољи бити тај, а у четвртој ,,тај и тај,,...

Али ,,хијерархија,, се зна: Паспаљ ће некада да одигра фантастично, Дивац ће нам донети неку победу, Даниловић ће да да највише кошева, али...кад је тешко, кад је најтеже, када је неколико секунди до краја, коме ће да иде лопта?
Саши Ђорђевићу.
ОК Сале је добио неке важне мечеве, али неке је сигурно и губио (и то кад је имао 20 година)...али претпостављам да се није ни плашио ни ,,либио,, нити имао ,,кочницу,, у жељи да БАШ ОН узме лопту и да шутне ка кошу.
Лидер.

Дакле причам ти о неком лидерском ставу, не о тактици, и не причам да ,,мали,, треба да узме 30 шутева по утакмици, нити да их шутира у ,,осмој,, секунди напада, нити да ,,силује,, лопту, али све је то ствар нијансе, осећаја...
Превсходно његовог.
Он је на терену. Не ја, не ти, не Жељко.
20 година и 4 пишања у Пиониру. Да. Али ако има осећај да треба да шутне и да ће му ући, и ,,има отворен шут,, - нек шутне.

(Шта би на његовом месту у таквој ситуацији урадио Кићановић? Обрадовић? Сале Ђорђевић? Бодирога? Лучић? Јарамаз? Алекса Аврамовић? Загорац? Дражен Петровић? Лука Дончић? Тодорић? Беравс? Вилфан?)
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Opet pričaš o dve različite stvari...sada već i više.
(Шта би на његовом месту у таквој ситуацији урадио Кићановић? Обрадовић? Сале Ђорђевић? Бодирога? Лучић? Јарамаз? Алекса Аврамовић? Загорац? Дражен Петровић? Лука Дончић? Тодорић? Беравс? Вилфан?)
Nikad ne bi posle 100 odigranih minuta u nekom klubu sa 20 godina se oglušili o naredbi trenera da odigraju po svojoj volji.
Imaš stotine tj stotine hiljada primera kada ti trener kaže cepaj po volji i možda su ti igrači odigrali nekvu takvu utakmicu ...tj sigurno su odigrali.
Pa i jedan Mihajlo Andrić je imao nekoliko utakmica takvih kod Duleta.
Reč je o momentumu ,rezultatu i cilju.
Trifunović,Madar pa i Avramović koji je iskustan su u početku kod Željka popili vaspitne da se te stvari neće tolerisati.
Drugo je šut iz otvorene pozicije kada neko može odbraniti kontru...Potpuno drugo ako ceo tim očekuje napad po dogovoru i pozicionira se na "krivu nogu"...
To ubija ne jedan napad već gricka ceo tim.
Ne brini se ti za Madara iz vasione se vidi da može biti postati lider ali ne može postati tako što siluješ sebe i druge.
Ako su ti bitni šutevi tipa Sale Đorđevića u klač tajmu imaće ih kad kaže trener da može i kada tim očekuje to od njega kao što je neko Saletu rakao i očekivao.
A ne zato što se jednog dana probudio i rekao : "Ne Jebem živu silu danas"
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.554
Локација
Beograd
Одужили смо причу и не мора моја да буде ,,задња,, али ради се само о томе да играч (па и плеј) треба да ,,цимне,, (то јест зајебе) противника а не самог себе тим оћу-нећу да шутнем или ћу можда ипак да додам...
А за Мадара се не бринем уопште...
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Znam da to pričaš jer si napisao i ovo
Дакле причам ти о неком лидерском ставу, не о тактици, и не причам да ,,мали,, треба да узме 30 шутева по утакмици, нити да их шутира у ,,осмој,, секунди напада, нити да ,,силује,, лопту, али све је то ствар нијансе, осећаја...
Превсходно његовог.
Он је на терену. Не ја, не ти, не Жељко.
20 година и 4 пишања у Пиониру. Да. Али ако има осећај да треба да шутне и да ће му ући, и ,,има отворен шут,, - нек шутне.
A to je četvrta stvar koja nije usko povezana sa onim što ja pričam.
Nismo ni ti ni ja na terenu nije ni Željko ...ali znaš šta još nije ?
Nije on jedini igrač na terenu.
Ono što je oko plejmejkera se zove tim i protivnici.Osećaj za igru je nešto što se stvara i oblikuje.
Ali nikad se ne može stvoriti i oblikovati ukoliko si ceo život trčkao sam u sali i šutirao preko metle,postoji nešto što dobija utakmice a naziva se
tim.
Jedini način na koji on može postati vođa i lider tima je da TIM ima STAV da je on lider i da želi da se oblikuje prema njegovim odlukama.
A da bi on poznavao sve napade i potom delio moralne šamare ako ga neko ne sluša mora da zasuče rukave i da propiša krv pre svega na treningu i dokaže tim saigračima da je on lider a posle može da bude ako hoće na utakmici i Dzordan i da tera frizuru na Janković...neću da mu uzimam ni za zlo a ni za dobro jer mu momci veruju a i trener.
 

harakiri

Početnik
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
165
Reaction score
458
Локација
Vračar
I da vas ispravim Madar puni 22 godine, nema 20 sto je velika razlika.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.437
Reaction score
40.889
Локација
Žrnov
Dobar Lesor, a?
Vidim nikome ne smetaju igrači u KK Partizanu, a koji su igrali u zvezdi - pod uslovom da dobro igraju...
A nije da nije na ovom forumu bilo stavova ,,za mene će on uvek ostati cigan,,...doduše kada je fudbal bio u pitanju...
Izgleda da ono što za nekoga u fudbalu važi, ne važi baš i u košarci, ili se stranci ,,ne računaju,, u relacije ,,cigan-grobar,,...
A Kleo se kleo, da nas je Lesor i Panter voleo... :D ...a ne ko ona kurva Kori Volden... :icon-rolleyes:

Meni smetaju. I iskreno, ekipa kao ekipa mi se uopšte ne sviđa sa ovolikim brojem bivših ciganskih igrača(simpatizera).
Ali:
1. s obzirom da su Želimirov izbor, i
2. da su kvalitet igrača koji su top of the top raspoloživih za nas na tržištu (što u FK nije bio slučaj na više nivoa), a i zarad
3. greater good
nisam htela da pokrećem ovu temu.
a da ih volim - ne volim ih.

Ako se pokaju za ružnu prošlost i krenu npr Đurđevićevim stopama, verovatno ću promeniti mišljenje.
 

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.327
Reaction score
2.969
Локација
Kragujevac
Ma da ne ulazimo u dubiozu neku oko toga, verujte da i domaći igrači(znam jednog koji igra u Aba-ligi , znam površno i Raška Katića), i svima njima je to posao, i prelaske ništa ne smatraju za neko čudo. Svima su klubovi manje više isti, cene se po tome koliko poštuju ugovore i plaćanje i slično. Imaju i lične probleme u životu ko i svi normalni ljudi.

Igraci kao Novica se rađaju jednom u 100 godina , da su privrženi i srcem klubu. Tako da ja sam blaži po tom pitanju, nije mi drago , ali nije i da je smak sveta.

Samo neka se ponašaju lepo van terena i na terenu neka daju 100 posto , i imace uvek poštovanje.
 

kozzanostra

Grobar
Учлањен(а)
14.04.2008
Порука
208
Reaction score
238
jel zna neko..ako budemo drugi u grupi a budemo igrali recimo u polufinalu protiv prvog iz druge grupe ( a potrefi se da budemo imali vise pobeda u grupnoj fazi), jesmo mi domacini ili oni?
 

urosb00

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
230
Reaction score
1.116
Локација
Beograd
Статус
Затворена за писање одговора.
Top