Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evrokup 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.549
Reaction score
29.518
Локација
Novi Sad
Na svakoj utakmici bar jednom ovo uradi, mosa za trojku i ako je otvoren put ide kucanje! Kakav brat!
Tacno imam neki osecaj sta ce biti sa celim ovim timom za 2-3 godine kad dr.Zeljko uigra tim (ako, daj Boze, ostanu svi na okupu), to ce biti F4 EL anytime, kucanja, akcije, lude asistencije... ima da uzivamo u kosarci!!
:clap:clap:clap
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.212
Reaction score
7.050
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Da ne spamujem više, ali moram da kažem da sam se baš pozitivno iznenadio jer smo odigrali tako zrelo na važnom gostovanju.
Imamo dosta mladih igrača, medjutim imamo na klupi najboljeg trenera na svetu, koji čini da izgledamo sve bolje i bolje, kako vreme prolazi.
Svi vidimo koliko se Željko lepo oseća kod kuće (a bogami i u gostima), zbog podrške navijača.
Konstantno je osmeh na njegovom licu pre i nakon utakmica, ljubav prema Partizanu prosto izbija iz njega, na svakom koraku.
Igrači, a posebno stručni štab za sada radi fenomenalan posao, ne samo što se tiče trenutnih rezultata (5-1, 9-1!), već i posla oko same organizacije kluba i podizanja na evroligaške nivoe, gde Partizan oduvek i pripada.
Kako sezona bude odmicala, biće sve više i više ljudi na tribinama, siguran sam.
Lagano mogu da zamislim 15.000-20.000 ljudi u Areni, kada dodju one najvažnije utakmice.
Za početak, protiv Cedevita Olimpije u subotu!
 

MikiBL

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
365
Reaction score
973
Локација
Banja Luka
Ova pobjeda je ona neočekivana radost. Time i mnogo draža.
Nemam SportKlub, mučio sam se sa strimovima, slabo šta vidio, pa ima li gdje da se pogleda repriza.
 

Alejandroo

Početnik
Учлањен(а)
05.07.2021
Порука
40
Reaction score
133
Локација
Novi Sad
Veeelika pobeda!!! Za prva dva mesta mozda i ključna. Ako bude sve kako treba i mi dobijemo sve kod kuce i ove iz donjeg doma, pobeda protiv turk telekoma ili juventuda tamo nam osigurava zeljeno prvo mesto! Ali da ne idemo toliko daleko... Sve u svemu, primetno bolji protok lopte, sto je rezultiralo dobrom napadu i po meni odlucilo mec. Nadajmo se da ce tako i ostati... Slozio bih se sa otalim da je Balsa dosta uticao na mec. Sledeca je jos bitnija, idemo dalje! :napred-partizan:
 

Broz24

Početnik
Учлањен(а)
07.07.2021
Порука
49
Reaction score
145
Локација
Niš
Važnost ove pobede će se tek videti za par meseci... Tek kada se bude svodio račun na kraju, pa kad se bude videlo koliko niko sem nas tamo nije pobedio... Sad nam dolazi Slask, računam sigurnu pobedu, pa da onda odemo do Rusije na ekskurziju...
 

Kiza Srbija

Grobarčina
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
1.913
Reaction score
4.237
Uf
Posle prespavane noci da bacim i ja koju
Prvo poluvreme odbrana katastrofa, sramota, bruka ne znam kako ono nazvati, ko muve bez glave, sta smo mi igrali, sta je ono, hteo sam da prekinem da ne gledam jer sam bas pobesno, svaki njihov plej se seta do naseg kosa, uvek naprave visak, mi nesto trcimo tamo vamo a nista, busni sa svih strana ma jebeni horor... srecom u napadu smo se drzali inace bi ono otislo na +20 ko iz pi&ke

U drugom smo popravili odbranu nije ni to bilo nista specijalno ali eto pokazalo se dovoljno... u napadu smo se napokon opustili, videle su se neke akcije i asistencije i skokovi kazem napokon... na kraju bilo mi je bas drago sto smo dobili znaci ce ova pobeda ali ne smemo da zaseremo u nastavku
Onakva odbrana je ne dopustiva

Hvala ljudima koji su napravili domacu atmosferu

U subotu svi u arenu !!!
 
  • Like
Reactions: BiP

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.185
Reaction score
6.994
Локација
NbG
Crno bela rapsodija od terene preko klupe pa sve do tribina. Bravo za ekipu i Željka, pojedince ne bi izdvajao ovog puta, sve ste već analizirali. Svaka čast svima koji su sinoć bili na utakmici, jedno od boljih evropskih košarkaških gostovanja i veliki udeo za trijumf pored igrača ide i ovim ljudima.
KK Partizan je institucija!
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.671
Reaction score
3.574
Локација
Niš
Treba pohvaliti i Avrama, koji je vrlo konstantan u zadnje vreme, toliko da ga više niko ni ne pominje ako ne napravi 5 ukradene na utakmici.

Jedva čekam da vidim na šta će da liči ovaj tim na kraju sezone...

Ovog puta je naša rotacija donela pobedu. Izmorili smo ih toliko da na kraju nisu znali gde se nalaze..
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Eto, polako se kompletiramo, stigla je i ta zverina na petici, baš kao što su mnogi (da ne spominjemo imena sada :ziveli ) predvideli još u avgustu... Ovo je bilo kao ono u Fuenlabradi - cela hala navija nas. Još da "dovedemo" par igrača i biće drž gaće, drž pištolj...
Razumem da pišete u euforiji jer nam je sinoć igra bila pesma. Ali ne mogu da razumem konstantno likovanje i pisanje nečega kako biste želeli dokazati nešto što po svim parametrima nema veze sa vezom.

Lidej je u tri najjače utakmice odigrane u ovih 6 kola (Huventud, Andora i Bulonj) prosečno proveo 37,23 minuta na terenu.
Balša u iste tri utakmice, zabeležio prosečno 13,49 minuta. Sinoć je igrao 16 minuta, kad je neko prva opcija, taj obično igra prosečnih 25 minuta do plej ofa, kada se minutaže povećavaju.

Ne znam ekipu, možda postoji neka koja je izdržala sa tri igrača na 2 pozicije. To pokušavam Mile da Vam objasnim, teško je izgurati sezonu sa samo 3 igrača. Nije ovo ništa upereno protiv Balše koji je pokazao rapidan napredak u ovih par meseci i koji nas je sve pozitivno iznenadio. I nema sumnje da će izrasti u dobrog igrača ali sve u svoje vreme. Dolaskom tog centra njegova minutaža neće biti smanjena, već će naprotiv ostati ista jer te minute tog centra uzimaju Lidej i Smajli, a pogotovo Lidej. Tako da dolazak tog centra može biti samo pozitivna stvar, em što nam za eleminacione utakmice treba iskustvo i instant kvalitet, em što će Lideja dobiti predah. :ziveli

Pohvale celoj ekipi i stručnom štabu na odličnoj utakmici, istakao bih Balšu, Madara i Dangubića zbog svojih uloga koje su sinoć fantastično odigrali. Drago mi je naravno za Pantera što je skinuo okove i pružio odličnu i zrelu partiju. Lidej, Avramović i Smajli standardno dobri.

PS. I dalje nisam svestan da nam je trener Željko Obradović, ponos koji sam osetio pre početka utakmice kada su mu uručivali poklon je bio ogroman. Hvala ti što si preuzeo tvoj odnosno naš klub.

Jedva čekam utakmicu protiv Lokosa, da vidimo gde smo. :napred-partizan:
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Matke22 potpuno te razumem i 100% se slažem samo ima jedan vic.... Centar koji bi eventualno došao mora imati instant kvalitet. Mora biti prepoznatljivo ime /namerno ne kažem poznato/. Pregrupisavanje igrača takvog kalibra je završeno iako u košarci "prelazni rok" traje stalno i nije datumski određen, takvi igrači su "uhlebljeni" do kraja sezone.

Druga opcija /u slučaju nužde kojoj Žoc ne pribegava/ jeste "pogađanje" centra sa nadom da se neće pogrešiti. Negde, neki "Aleks Marić" sigurno postoji ali aj ga jebi! Treba ubosti! Zamisli da dovedeš ponovo nekog ko nema za patike? A šanse su uvek 50-50 jer "pogađaš"...

Verujem da se čeka poslednji trenutak. Taj trenutak je onaj u kome dolaziš u poziciju da nešto osvojiš i budeš siguran da si u dobroj prilici /recimo, dođemo do 1/2 finala EC-a/. U tom nekom trenutku će otpasti svi timovi osim njih 4 komada :D Među tim "otpalim" klubovima će biti i neki centar respektabilnog kvaliteta čiji se tim više ne takmiči u EC-u i verovatno da u nekoj svojoj domaćoj ligi nema neke velike ambicije. U tom slučaju, eto prilike tom nekom centru da dođe u Partizan sa potpisom na recimo 2 godine, da ga vodi Žoc, da ima šansu za osvajanje EC-a i potom igranje u EL /jer je potpisao na 2 godine/...

Šta mi time dobijamo? Prvo, dobijamo kvalitetnog igrača koga nismo plaćali celu sezonu, a drugo, brzo će da se uklopi po prirodi svoje pozicije /centrima ne treba dugo da se uigraju sa već kvalitetno složenom ekipom.

Sve ovo može da se radi i sa centrima koji trenutno igraju EL. Recimo da im je tim omanuo, da nisu ušli sa ekipom u TOP 8 itd... Biće prostora i vremena da se svi prijatno iznenadimo i postanemo još konkurentniji za osvajanje EC i ABA. Za sada je sigurno da i bez centra možemo dobaciti do polovine zacrtanog cilja /ući u završnicu EC-a i ABA lige, što neće uspeti svim klubovima jer matematički to ne mogu svi da urade istovremeno/. U mnogim od tih klubova će biti dobrih ili čak odličnih igrača koji će želeti da nastave da se takmiče, tako da najpre treba dogurati do pola cilja i onda kada se osvajaju titule pojačati se igračem kakav ti odgovara /a biće ih na tržištu sigurno tada.

Procena je verovatno da za ovaj tim kakav je sada, nema zime u pogledu plasmana u završnicu svih takmičenja i čeka se "otvaranje tržišta" da se dovede sve ono što je potrebno da se i sama završnica u koju već budemo plasirani, okonča osvajanjem neke titule koja će nas odvesti u EL što i jeste krajnji cilj.

Barem ja to tako shvatam razmišljajući o svemu. Logično mi je.... :D
 

zmajski

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.160
Reaction score
3.679
Ovo sto je Matke22 napisao zaista zvuci kao problem. Ledey je trenutno jedina 4 i mnogo se trosi. Balsa napreduje, ali i dalje je Alen glavni centar.
Jedini ko tu moze da uskoci je Kuruc. Kad ga spomenuh, gdje je taj covjek? Nisam ga vidio u timu. Valjda nije toliko povredjen da mora ostati u BG.
Doduse, Zoc je madjionicar i vidio sam postavke za Zagorom i Dangubicem na 4 koje su prilicno dobro funkcionisale.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top