Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
Hmm, Španac... E sad, ne mora to da znači ništa. Ako je Madriđanin, smeši nam se pobeda, ali ako je katalonsko govedo... :banghead

Изгледа да није каталонско говедо, рођен је у Андалузији, на крајњем југу Шпаније, скоро у Африци.

Недавно је судио утакмицу Барселона - Гран Канарија (105 : 55) ! :?
 
Последња измена:

ANDREI RUBLEV

Leni Riefenstahl
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
5.614
Reaction score
265
Otvarajte gramaticki deo foruma,sta je bre ovo!Sad ce Je-Ne-A da ulozi zalbu,ali ce da prodje ki katalonci :buhaha
 

Vuk23

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2008
Порука
1.552
Reaction score
865
Pravda je trijumfovala.A sad mirno na Marusi.
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
912
Reaction score
508
Dule, ja mislim da gresis. Mozemo mi da dobijemo tamo pogotovo sto nam ide na ruku sto su oni pokazali zube ,, najjacim " timovima. Kidamo bre sve !
 

ZORO

Grobar
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
400
Reaction score
369
Локација
zvezdara-lion
Što se tiče sudija za sutra sad mi reče jedan sudija naš da je ovaj Pukl(Slovenac) dobar i da nema šanse da nas ošteti (ako je verovati jednom sudiji) i čak da može lako da se desi da nam pomogne. Uskoro mi javlja i za ovu drugu dvojicu cigana.
 

TALICNI TOM

Dva vrana gavrana
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
2.576
Reaction score
95
sportska centrala

Evroliga odbila žalbu Barselone
10.02.10. 11:25
1
top16-2010.jpg
Disciplinski sudija Evrolige, Patrik Granžan, odbio je žalbu Barselone na ishod utakmice sa Partizanom u okviru Top16 Evrolige.

Posle pregleda svih materijala podnetih kako od strane Barselone, tako i od strane Partizana u odgovoru na žalbu Katalonaca, Granžan je odlučio:

- Sudijska ekipa procenila je da poslednji šut Pita Mikela nije imao šansu da uđe u koš kada je loptu dotakao Lorens Roberts. Nema sumnje da je ova odluka doneta na osnovu "činjenica u igri" i stoga "mora da bude konačna kada je u pitanju ishod utakmice". Drugim rečima, sudijska ekipa procenila je da uslovi iz člana 31.2.6 nisu ispunjeni. Ova odluka je doneta u skladu sa "Pravilima igre" (Zvanična pravila FIBA) i nije rezultat proizvoljnog izbora ili neosnovane procene situacije. Ne postoji nikakav dokaz mogućeg kršenja neutralnosti, koji bi mogli da budu protivni principima pravde i fer-pleja, kao što se navodi u članu 2 Disciplinskih pravila Evrolige, kaže se u saopštenju Evrolige.

Dalje je navedeno da Disciplinski sudija smatra da nema nikakvog osnova za njegovu intervenciju u ovom slučaju.

- Ne postoji pravni osnov za promenu ili ponovno ispitivanje sudijske odluke, koja je konačna.

Pored toga, Granžan se osvrnuo na upotrebu usporenog video snimka na kraju utakmice, koji se spominje u pravilima Evrolige, u dodatku XII.

Član 1: Usporeni snimak će se automatski koristiti u sledećim slučajevima:

a) Koš postignut kada je isteklo vreme na satu za igru (0:00) na kraju bilo koje četvrtine ili produžetka.
b) Prekršaj sviran kada je isteklo vreme na satu za igru (0:00) na kraju bilo koje četvrtine ili produžetka.

Granžan je stoga zaključio da sudije nije trebalo da koriste video snimak u ovom slučaju, kao i da nije trebalo da ga učine dostupnim trenerima obe ekipe i drugim licima.
 

KKP

Grobarčina
Учлањен(а)
29.05.2008
Порука
1.053
Reaction score
1
Локација
Srbija
Dobro je sto su napokon objavili i zvanicno, pre pocetka utakmica ovog kola. Svi smo znali o cemu se tu radi, ali sada se lakse dise, kada je Evroliga i zvanicno objavila da je nasa pobeda cista! Neka ga duvaju sad katalonci i Batist zajedno sa njima. Pored nase pobede u Atini, zelim Panatinaikosu da dozivi katastrofu u Barseloni. Batist me je vise iznervirao, "ubacio" se ko poslednji pacer.

Sada je i Duletu i igracima, pa evo i nama, lakse, mozemo svi zajedno da se fokusiramo na Marusi i sve dalje sto sledi. Ako do sada nije bilo "zvanicno" :), sada jeste, pobedili smo NEPOBEDIVE! :D:
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ja se izvinjavam, ali moram. Nisi u pravu, to se nekad zvalo palatalizacija 2, a sada se zove sibilarizacija. I ne prelaze ČŽŠ u CZS, nego KGH (šipka - šipci, nosorog - nosorozi, duh - dusi). Grobari Tršić :D...

Hej, nemoj me zajebavati 'leba ti! Da li se sad zove sibilarizacija ili kako već - nebitno. Zvalo se ranije svakako 1. i 2. palatelizacija - takođe nebitno. Ali je bitno ovo:


šipka - šipci
KGH ČŽŠ CZS

nosorog - nosorozi
KGH ČŽŠ CZS

duh - dusi
KGH ČŽŠ CZS

U sva tri primera imaš primere 2. palatelizacije (ili kako li se već danas zove). A uslov za 2. palatelizaciju nije da mora da "dođe" iz 1. palatelizacije. Znači ona dolazi direktno! Kao u svim ovim primerima koje si gore sam naveo. Nego razmišljaj ti blago meni o preseljenju iz Tršića...:D

PS
Jbt, ovaj forum postao i edukativan...i to i izvan sportskih tema! :)

Otvarajte gramaticki deo foruma,sta je bre ovo!Sad ce Je-Ne-A da ulozi zalbu,ali ce da prodje ki katalonci :buhaha

Ne, ne..."Tršić" je uložio žalbu ali sam ja presudio! :D

Изгледа да није каталонско говедо, рођен је у Андалузији, на крајњем југу Шпаније, скоро у Африци.

Недавно је судио утакмицу Барселона - Гран Канарија (105 : 55) ! :?

Tačno...Ja sam odmah saznao da potiče iz Andaluzije, nego sam tragao (do sad bezuspešno) da li je sve vreme tamo ili se geografski makar "primakao" katalonskim ciganima...
 

ZORO

Grobar
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
400
Reaction score
369
Локација
zvezdara-lion
Prenosim celu poruku jednog našeg sudije koji sam dobio malopre putem sms - Svi su izgledi da su sudije naše. Ja ću svakako igrati 2 za male pare...I definitivno je ona priča, rat izmedju Reala i barse(namerno malo slovo), poenta je sjebati Katalonce.
Ako me je slagao unapred se svima izvinjavam. Ipak je on sudija.
 

Tuljo

Administrator
Уредник
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
8.360
Reaction score
6.754
Локација
Tamo gde si ti!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, šta ste uradili od foruma, bivši urednik upotrebljava ružne reči, diskutuje se o palatalizacijama, sibilarizacijama, vi niste normalni, gazde mi :D

Presudili su kako smo i očekivali, sad samo da se ostvari anagram od Je-ne-a i svi srećni.
 

dule

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2006
Порука
111
Reaction score
1
Da, to je upravo ono što sam napisao, da ne mora da dođe iz prve. A evo šta si rekao pre toga.

To se inače zove 1. i 2. palatelizacija (KGH prelazi u ČŽŠ, a ČŽŠ prelazi u CZS).
Što nije tačno, već je direktan prelazak iz ovog prvog u treće.

Žalba odbijena, ja pobedio. Zašto ćutite, zašto ćutite....?

Izvinjavam se na spamu i uzurpaciji teme, neću više.

Do kad ugovor ima Stevan Milošević? :D
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Очекивана одлука, све друго би била брутална крађа. До пре годину-две не би ме изненадило ни тако нешто.

Судећи по суђењу у последњих годину дана, а и по, не претераним, казнама у последње време, када Гробари направе неко срање као и по овоме данас, Партизан стиче све већи углед у Евролиги.

Овде још једну ствар треба истаћи, брзина којом је решена ова ситуација, очигледно да Евролига нема намеру да наруши свој углед и регуларност такмичења због финансијског гиганта, а спортске мизерије која се зове барселона.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.794
Reaction score
55.873
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Prenosim celu poruku jednog našeg sudije koji sam dobio malopre putem sms - Svi su izgledi da su sudije naše. Ja ću svakako igrati 2 za male pare...I definitivno je ona priča, rat izmedju Reala i barse(namerno malo slovo), poenta je sjebati Katalonce.
Ako me je slagao unapred se svima izvinjavam. Ipak je on sudija.

Hm ovo je možda i tačno,ali ono što sam načuo ovako inače,da el uopšte želi da poskida sa kurca deo španaca,uostalom zato je naš deo kostura toliko jači,a oslobađa se tamo put za cksa i cigane,sa ove strane žele da sudare real i barsu,i ako mi odradimo svoj deo posla valjano i sudariće se ako mi budemo prvi...
Što se tiče marusija,nekako antigrobarski bi bilo da dobijemo i potpuno neočekivano,ali sa druge strane prvi put posle dosta vremena to "lakše " gostovanje neće biti pod ogromnim pritiskom,jer nam je marusi da tako kažem učinio "uslugu" dobivši cigane i pao,i sada su svi svesni njihove snage,ako u novinama na onom grafikonu vidim da je veća šansa da marusi dobija,e onda dobijamo,ovako teško :D
Inače pišamo po njima u pioniru siguran sam,a i po Paou ,majstori smo mi za njih u pioniru...
 

Шапчанин

ЈФША
Учлањен(а)
11.04.2009
Порука
642
Reaction score
0
Локација
СРБИЈА
Ponadali se katalonski cigancici kao njihove kolege u Srbiji... I prosli potpuno isto.. Nada umire poslednja.
Nadam se da ce ovo dati nasim igracima dodatni motiv da sutra odigraju kako treba i dobiju Marusi.
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Ne postoji nikakav dokaz mogućeg kršenja neutralnosti, koji bi mogli da budu protivni principima pravde i fer-pleja, kao što se navodi u članu 2 Disciplinskih pravila Evrolige

Ух како добра формулација, нарочито ово "фер-плеја", каталонским говнарима "правда" ништа не значи, њихова правда и закони леже у новцу. Победио је спорт.
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
912
Reaction score
508
E a za gadjanje igraca i sudija nema kazne ? Da li je to neko primetio ?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top