Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

GNS

Početnik
Учлањен(а)
29.10.2006
Порука
28
Reaction score
0
Majko mila kao da sam forum promenio.
Posle par poraza 95% ljudi ovde je lajalo i iseravalo se po igracima.

Aj' sad pamet u glavu svi pa kada sledeci put izgubimo, nemojte odmah da serete po klubu.
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.173
Reaction score
2.375
Kao prvo,svaka cast!Mislim da smo od ovog tima Unikahe bolji,tako da nije iznenadjenje sto smo dobili.Da su bili kompletni,bilo bi znatno teze.Ali,ko je nas pitao u prvom kolu da li smo bili kompletni i koliko smo bili uigrani.Ko ih jebe,sto se mene tice,neka svakom timu s kojim budemo igrali fali 2-3 igraca i bice do jaja.
Drugo,sudjenje za mene iznenadjenje.Prilicno se pustala ostra igra,jake odbrane,a to nama odgovara.
Trece,mislim da bilo koje dve pobede do kraja,uz malo srece, obezbedjuju TOP 16.Pobeda nad Efesom,uz bolji medjusobni skor,gotovo sigurno obezbedjuje prolaz.
 

Trile

Grobar
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
374
Reaction score
2
@ Zex j sam to na pocetku govorio svima koje znam jer sam gledao po pozicijama i tako mi je izgledalo da su tu negde ovaj i onaj tim.
Svaka cast na pobedi,izgledala je rutinski.
A Slavko:respect,covek zakuca i onda se okaci na kos,a noge mu dodiruju pod:buhaha
Roberts je valjda mislio da ce ga ici ko protiv Olimpije,al nema veze,naskakao se... Svi ostali uglavnom standardno.
Kecman,odlicno,imao je dabl-dabl,makar tako Sarenac kaze.
Primetio sam da je Dule opet na kratko probao onu taktiku bez centra da igra sa Robertsom,Veselim i Djekicem
 
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
435
Reaction score
1.562
od ponedeljak sam pricao da mozemo da dobijemo ovaj mec, jednostavno oni nisu imali visokih igraca koji bi mogli da pariraju nasim ubicama pod kosevima....svaka cast za ove momke, stvarno su ubitacni....:respect:respect:respect:respect

a gazda me kaznio za informaciju da ne igraju himenez i arcibald:ziveli
 

Igor_RU

Grobar
Учлањен(а)
10.05.2008
Порука
950
Reaction score
5
Локација
Ruma
bravo crno-beli junaci za ovu veliku pobedu,svake godine nas obradujete i iznova ponavljate sjajne rezultate...idemo dalje!i nemojte vise da pljujete po klubu kad se desi neki los rezultat...ja sam govorio da je potrebno samo da ljudi shvate za koga igraju,da pocnu da se bore i rezultati ce doci...DOMINIRAJ
 

Daxy

Grobar
Учлањен(а)
13.01.2008
Порука
531
Reaction score
2
Локација
Beograd
Za sada Aleks najkorisniji igrač Evrolige (u prvih 6 utakmica), prosečan indeks uspešnosti 22,33 i drugi najbolji skakač, 8,83 skokova po utakmici :clap
 

VUGA

Grobar
Учлањен(а)
26.06.2009
Порука
314
Reaction score
1
Uh kako se grcki cigani provukose u Francuskoj a gubili 35 minuta. Kako bi nam leglo da su izgubili. Crno beli bravo, bravo...
 

LockePFC

Grobar
Учлањен(а)
10.01.2008
Порука
597
Reaction score
4
Локација
U crno - belom svetu
Svaka cast NAJSTORI!!! Polako, ali sigurno se pali PARNI VALJAK, za par nedelje cemo poceti da igramo sve bolje i bolje... Maric kada je dosao za 10 minuta 5 licne, sada je Dule to sredio, Roberts gubio lopte, sada je vec bolje (mada, mora jos malo da se radi oko njega), a za naseg "klinju" nemam reci... Samo SVAKA CAST svima!!! :napred Partizan
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.384
Reaction score
37.824
Sada smo sami gospodari svoje sudbine, a ako bi sutra kojim slučajem Litvanci dobili u Turskoj...:napred Partizan
 

Trile

Grobar
Учлањен(а)
28.10.2009
Порука
374
Reaction score
2
Ja mislim da je bolje sto su pobedili da Orlean sigurno ispadne,a ne da se prave problemi.
Najbolje je da nam Efes bude protivnik za top16 jer cemo tesko nadoknaditi onu razliku od lijetvuosa
 

Дебело дете

Grobarčina
Учлањен(а)
16.10.2009
Порука
1.381
Reaction score
15
Локација
Humska 1
BRAVO CRNO BELIIIIII ! ! !
svi smo pojeli sopstvena govna ,posle startnih poraza svi smo ih pljuvali !
da ne vidimo sledeceg puta to jer .....
da se osvrnem malo malo na utakmicu 47:27 u skokovima :?,pa ne da smo ih ubili nego ...cestitam momcima na pobedi i zelim da samo tako nastave ,jer su oni ti koji nam ulepsaju zivot !
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.384
Reaction score
37.824
Sa sajta Evrolige: vruće!

Partizan Head Coach
VUJOSEVIC, DUSKO
"We dominated the rebounds and played good defense in one-on-one situations against Unicaja's big guys. That allowed us to defend their backcourt players a bit better. We needed this win more than Unicaja, even though they did too due to their results in the Spanish League. They could not overcome that pressure."
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
svi smo pojeli sopstvena govna ,posle startnih poraza svi smo ih pljuvali !

Немој тако! Нису сви пљували! Било је и људи који су све време причали да ће бити све боље и боље и да ће ствари доћи на своје место...
 

Jegda

Grobarčina
Учлањен(а)
03.10.2007
Порука
2.123
Reaction score
61
Локација
Autokomanda
Bas kao i naslov na mts mondu, Crno beli bravo,bravo! Jaka odbrana, dominacija u skoku, da se malo bolje sutiralo (pogotovu za 1) bilo bi ubedljivije. Mada i ovako je dovoljno.

Crno beli bravo,bravo!:BB
 

zaka

Guest
EL: Crno-beli, bravo, bravo!

Sreda, 2. decembar 2009. 23:35
Posle Olimpijakosa u hali Pionir, pred košarkašima Partizana pala je i do sada neporažena Unikaha - i to na svom parketu!

Rezultat identičan kao sredinom oktobra, kada je tim iz Malage u prvom kolu Evrolige slavio u Beogradu - 64:72 (18:21, 11:11, 15:17, 20:23).

Crno-beli su drugom uzastopnom pobedom popravili skor na 3-3 i sa praga provalije, na kojem su stajali pre samo nedelju dana, stali u krug ekipa koje ravnopravno konkurišu za plasman u Top 16 i same kroje svoju sudbinu.

Već narednog četvrtka, u direktnom okršaju za prolaz u drugu fazu takmičenja, Partizan će ugostiti Igora Rakočevića i Efes Pilsen...

U odličnoj timskoj igri, poput onih iz prethodne dve sezone, kada su crno-beli žarili i palili Evropom, izdvojio se veteran Dušan Kecman sa 16 poena i deset skokova.

Aleksandar Marić zabeležio je 12 poena, osam skokova i tri asistencije, a Bo Mekejleb deset poena, četiri skoka i pet asistencija.

Lorens Roberts je na skromnih sedam poena (šut iz igre 3/14) dodao čak 12 uhvaćenih lopti!

Kod Unikahe, koja je bila oslabljena neigranjem Printezisa, Arčibalda i Himeneza, dvocifren učinak imali su Džoel Frilend (12), Lorens Luis (11) i Berni Rodrigez (deset poena).



Šut "stigao" u finišu

Partizan je bio dominantan u skoku (47:31 ukupno, 20:7 u ofanzivnim), a zahvaljujući dobroj organizaciji i ponovo sjajnom Mariću, imao je daleko bolja rešenja u napadu od domaćeg tima.

Pre utakmice bi ovakva konstatacija zvučala neverovatno, ali crno-beli bi rešili pitanje pobednika mnogo pre kraja, da nisu loše šutirali trojke i još gore izvodili slobodna bacanja.

Ipak, u poslednjoj četvrtini je konačno proradio i šut spolja. Precizni su sa više od 6,25 metara bili Mekejleb, Božić (od tablu) i Kecman, čijim je košem u 38. minutu prvak Srbije definitivno obezbedio bodove - 58:69.

Crno-beli su vodili od prvog do poslednjeg minuta. Unikaha je krajem prve četvrtine izjednačila na 18:18, zahvaljujući seriji od 8:0, ali je Partizan nastavio da igra čvrsto u odbrani, dok je na drugoj strani pogađao taman toliko da ne dozvoli preokret.

Tim Aita Renesesa zapretio je sredinom treće deonice (36:38), na šta je junak trijumfa nad Olimpijakosom, Aleksandar Rašić, odgovorio trojkom iz svog prvog šuta na utakmici.

Jirži Velš kasnije je smanjio na 44:49, a onda su usledili solo prodor i trojka Mekejleba, pa zakucavanje Veselog posle skoka u napadu i pomenuta trojka Božića, postignuta uz naklonost sreće.

Duško Vujošević sa dosta izmenjenim timom ponovo napušta jug Španije u trijumfalnom raspoloženju - kao februara ove godine, kada je Partizan u Palati sportova u Malagi slavio sa 78:74 i obezbedio mesto u četvrtfinalu Evrolige...


Pikolov Mondo :D
 

Marko_pfc

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2008
Порука
218
Reaction score
0
Локација
Leskovac
Najbolje je da nam Efes bude protivnik za top16 jer cemo tesko nadoknaditi onu razliku od lijetvuosa

Kakvi krugovi , mi sa ovakvom igrom mozemo da pobedimo tri utakmice za redom (Efes,Orlean,Ritas) i nema nista od krugova...ali da ne spamujemo ima jos mnogo do kraja, neki su krugove poceli da prave posle drugog kola... manite se krugova i verujte u crno bele momke:ziveli
 

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.376
Reaction score
3.941
Локација
NBG
svi smo pojeli sopstvena govna ,posle startnih poraza svi smo ih pljuvali !


svi?:pop
ne generalizuj stvari, to samo oni sa uskim gledanjem...


Crno-beli srušili Unikahu!02.12.2009.
366.jpg
U Malagi je odigrana utakmica 6. kola Evrolige. Košarkaši Partizana su zabeležili novu pobedu, prvu u gostima. Savladana je Unikaha rezultatom 64:72 (18:21, 11:11, 15:17, 20:23).

Krenuli su su crno-beli silovito u meč, uz prve dve dobre odbrane i poene van linije 6,25, košarkaši Partizana su nastavili sa sjajnom realizacijom u napadu i što je rezultiralo i vođstvom od 4:10. Domaćine u tom periodu nije služio šut, ali je i Partizanova odbrana odlično funkcionisala. Ubrzo su crno-beli došli i do osetnije prednosti 7:16. Nakon tajmauta koji je trazio trener Unikahe, momci u zelenim dresovima su presingom pokušali da poremete napad crno-belih, a i nešto boljim rešenjima u napadu uspeli su da serijom od 8:0 izjednače rezultat. Crno-beli su do kraja deonice uspeli da prekinu nalet tima iz Malage i da uz tri poena prednosti odu na prvi kraći odmor 18:21.

Druga četvrtina je počela brzom igrom oba tima uz dosta promašenih šuteva na obe strane. Prve poene u nastavku postigli su crno-beli sa linije penala. Dobrom odbranom i sjajnim prodorima košarkaši Partizana su ponovo kontrolisali igru na parketu i mini serijom od 6:0 došli do prednosti 20:27. Tim iz Malage je tu seriju prekinuo poenima iz igre, nakon dobre odbrane, i trećom trojkom. Ponovo je na scenu stupila odlična defanziva Partizana, iz koje su u napadu proistekli i novi poeni za 25:32. Potom je klupi Partizana dosuđena tehnička greška, koju su domaćini polovično realizovali, a poslednji napad u toj deonici su imali crno-beli, međutim nije bilo promene rezultata, pa je na semaforu nakon dvadeset minuta igre stajalo 29:32.

I početak treće deonice je doneo dosta promašaja i izgubljenih lopti na obe strane. Tu lošu seriju i jedne i druge ekipe presekli su crno-beli efektnim zakucavanjem, a nadovezala se još jedna dobra odbrana i uspešna realizacija Partizanovih spoljnih igrača za novo vođstvo od 31:38. Nakon manje pauze oko donošenja sudijske odluke, Unikaha je konsolidovala svoj napad i došla na 36:38. Nakon toga su cno-beli pogodili i drugu trojku na utakmici, a već u sledećem napadu su se nadovezali poenima iz reketa za 36:43. U toj atmosferi nastavio je Partizan sa sjajnom igrom, uspešnim prodorima i novom trojkom za prvu dvocifrenu prednost 39:49. Međutim veoma brzo domaćini su prepolovili prednost 44:49, a tome je doprinela i trojka u poslednjim sekundama napada. Do kraja ovog perioda igre, crno-beli su imali napad, a potom i slobodna bacanja, međutim promene nije bilo, u odlučujuću četrtinu su ušli sa 5 poena prednosti.

Četvrti kvartal je počeo potpunom serijom lakih koševa na obe strane, crno-beli su vezali dva uspešna prodora i jednu trojku, dok su domaćini dva puta bili uspešni ispod koša. A onda su košarkaši Partizana odlično odbranili napade na svom delu terena i u sjajnim akcijama doneli novih pet poena, zakucavanjem i fantastičnom petom trojkom na meču, došli do najveće prednosti u dotadašnjem delu utakmice 48:59. Nakon tajmauta, domaćini su uzvratili trojku, ali su crno-beli nastavili sa odličnom igrom, a prednost je rasla za 53:65. Sjajno su momci u crno-belim dresovima igrali do kraja utakmice, nisu dozvolili timu iz Malage da se približi, i slavili su rezultatom 64:72.

„Iskoristili smo oslabljenost njihove unutrašnje linije, nije bilo Himeneza i Arčibalda, zahvaljujući i tome jako smo dominirali u skoku i mogli smo da držimo njihove centre jedan na jedan, što nam je omogućavalo da kvalčitetno držimo njihove spoljne igrače. Iako njima ova utakmica, sama po sebi, ne znači toliko upravo zbog rezultata u ACB ligi, bili su pod presijom i imperativom da moraju da dobiju. A mi smo samo imali veliku želju, koja je demonstrirana i kroz broj skokova, ponašanjem i na terenu i na klupi svakog sekunda. Stvarno svaka čast igračima na velikoj pobedi, za koju vidim da ima lep odjek među onima koji prate sport u Srbiji, a pogotovu među navijačima Partizana. Čak nas je zvao, da nam čestita i predsednik kućnog saveta zgrade gde ja stanujem glumac Gojko Baletić :D, nakon utakmice u Malagi rekao je strateg Partizana Duško Vujošević.

Unicaja:
Cook 4, Rodriguez 10, Dean 6, Welsch 6, Sinanović 2, Rubio 2, Lima 5, Freelan 12, Williams 2, Lewis 11, Blanco 4.

Partizan:
Roberts 7, Sinovec, McCalebb 10, Kecman 16, Milošević 7, Rašić 5, Mitrović, Božić 6, Marić 12, Vesely 5, Đekić 2, Vraneš 2.
 

Daxy

Grobar
Учлањен(а)
13.01.2008
Порука
531
Reaction score
2
Локација
Beograd
Sad listam statistiku: Partizan najlošiji u izvodjenju slobodnih bacanja u Evroligi, 62,8%, drugi po broju izgubljenih lopti 18,3 (jedini lošiji Oldenburg sa 18,4). Ova dva podatka da se isprave i bićemo jako, jako ozbiljna ekipa. Da smo, na primer, danas dali 75% slobodnjaka (što nije neralno), to je 6 poena više i mi bismo razbili Unikahu, bez imalo više truda. Napisao sam već da je Marić najkorisniji igrač i očekivano, imamo najviše skokova po utakmici 36,8.

Ali ne mora ova statistika ništa da znači, npr. Pera za sada prosečno ima negativan indeks -1,17, a svi znamo koliko nam znači.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top