Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

Mister MVP

Urednik - Košarkaški Derviš
Уредник
Учлањен(а)
17.06.2007
Порука
5.375
Reaction score
3.922
Локација
NBG
Gresis Gazda 101%.

Zreb je poludirigovan. Prvo i glavno pravilo zreba je da ne mogu da se sastanu ekipe iz iste grupe.
Drugo pravilo je da ne mogu da se sastanu ekipe iz isti zemlje.
Trece pravilo je da drugo pravilo ne vazi ako se njime krsi prvo. (slucaj od prosle godine da su igrali Barsa i Real u grupi).

Prosle godine iz prvog sesira smo dobili Unicaju, iz drugog Lottomaticu iz treceg PAO.

Polako do zreba, ima vremena, sledi cibona i ciganikos.
 

Marko_pfc

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2008
Порука
218
Reaction score
0
Локација
Leskovac
@Paja Čutura
Nisam mislio licno...
Meni za nijedan poraz nije zao ove sezone u EL jer smo prosli dalje , da nam je neko ponudio da idemo u TOP 16 kao cetvrti rado bih prihvatili (idemo kao treci) , siguran sam... Da u TOP16 imamo skor 0-6 ja cu opet biti zadovoljan ove sezone EL , skroz je nerealno ocekivati TOP8 , nadamo se svi , ali ne treba vrsiti pritisak ...
 

Zerocool

Grobar
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
754
Reaction score
64
Локација
Република Српскa
Да не изгубисмо од Орлеана а нисмо требали реално бисмо играли за друго мјесто, и овако ћемо али мање је реално и не зависи од нас, и још би имали много више оптимизма. Ово што су момци урадили је у сваком случају испуњење очекивања за ову сезону у ЕЛ и све преко овога је један огроман плус тако да сада опуштено гледамо даље само нека момци дају све од себе па колико буде, И прилика да се у Арени заради нека плата!
 

Дебело дете

Grobarčina
Учлањен(а)
16.10.2009
Порука
1.381
Reaction score
15
Локација
Humska 1
Svakako da je ulazak u TOP16 veliki uspeh,ali vec kad vidimo da smo sredili tim i ako imamo srece kod zreba za TOP16,ljudski je nadati se ...
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Mislim da je vreme da uzivamo u ostvarenim rezultatima i da se radujemo postignutom. Sve preko ovoga je samo nadgradnja, vec sjajne evropske sezone. Do zreba ima vremena, videcemo, kao drugi bi imali vece sanse za top 8, kao treci jako male.Barsa, Siena, Kaha, CSKA, Real, PAO...Od tih 6 2 nam slewduju, i to ne mogu biti i Kaha i CSKA (sto bi bilo najbolje, sigurno). Po meni sansa je da trazimo iznenadjenje u Pireju...Mada, ponavljam, ovo je vec veliki uspeh...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Drago mi je da se juče nisam u svojim postovima (#2138 i #2157) tek tako, bez veze "iskenjao" na temu prognoza i kalkulacija za žreb.

Sinoć su se desile neke "stvarčice" u Istanbulu i Malagi koje opravdavaju moju "kenjažu"... :)

Znači ciganikosu je potpuno svejedno protiv nas. Mislim u takmičarskom smislu. Oni su sad sigurno 1. u grupi. Ali da nas neće pustiti - i to je sigurno. Cigani su to...

Po meni, imamo šanse da ih drknemo. I mislim da ne treba tako olako da odigramo tu utakmicu, već da krajnje motivisani probamo da ih dobijemo. Momci generalno ne treba da osećaju nikakav pritisak (i 3. mesto u grupi je nešto fantastično), ali treba da "namirišu mršu". Ako im se ukaže. Da Orlean juče nije drknuo Unikahu sa tolikom razlikom, onda nam ni minimalna pobeda u Pireju (uz minimalan poraz Unikahe u Litvaniji) ne bi bila dovoljna. Ali sada...dovoljna nam je pobeda i sa 1 poenom razlike (i poraz Unikahe makar sa 1 poenom razlike). To se zove šansa...Neočekivana šansa...Šansa koju treba probati, makar probati prigrabiti...

Zašto sve ovo pišem?

Moj je rezon da ako postoji neka razlika u šeširima, onda je to upravo razlika između 2. i 3. šešira! Mnogo veća nego između 1. i 2. šešira, ili između 3. i 4. šešira. Uostalom, pogledajte kako sada izgledaju grupe i ko će tu najverovatnije biti u kom šeširu...

Budemo li u 3. šeširu, možemo teoretski da dobijemo recimo Barsu i PAO i onda smo u principu 99,9% već izduvali za TOP 8.

Budemo li u 2. šeširu, ovakva jedna kombinacija je nemoguća. I ne samo ova, nego nas u tom slučaju i mnoge druge užasne kombinacije zaobilaze. Recimo izbegavamo sigurno i Montepaski (koji razbija i u Italiji, a i u Evroligi gazi i guzi koga stigne...sve osim Barse)...

Podvlačim, sve ovo pišem čisto onako, ne nikako da bi sad neko ovde stvarao dodatni pritisak momcima koji su već do sada odradili sjajan posao. Ali ih MOLIM da u sredu u Pireju zaista probaju da iskoriste svaku moguću šansu. A verujem da će im se ona ukazati.

PS
Mislim da će Lijetuvos sad zgaziti Unikahu kod kuće. Ako postoji neki lek za nekog ko je odvaljen ovako kako su oni odvaljeni od nas, onda je to kad ti samo 24 sata kasnije stigne tako neka lepa vest (za njih je ta da je Efes pukao juče). To daje neverovatnu snagu i vraća skroz u život. Ubeđen sam da će Lijetuvos tući Unikahu. Drugim rečima - izduvao ga Efes načisto! Bog te jebo...mi prošli, mi koji leba nemamo da jedemo, a izduvao ga jedan Efes koji "kenja" pare od jutra do mraka!!!
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Dobro brate, nemoj sad baš zajebavati.

Prošle sezone smo prošli mi i PAO, izduvali ga Efes i Unikaha.

Pretprošle sezone smo prošli mi i Montepaski, izduvali ga PAO i ...valjda Huventud, ili ko beše...

Naravno da je to sport, da se pogotovo kod nas nikad ne zna (da smo sposobni i za čuda što smo "x" puta dokazali), ali...

EDIT:

Arena ili Pionir u TOP 16?

Ja bih tu pustio samo i jedino Duleta (odnosno Duleta i Sašu) da odluče.
Kako oni kažu.
Sa jedne strane "pakao" domaćeg terena (koji je veći za gosta kad se igra u "Pioniru", tu dileme nema), a sa druge strane ovaj put SAMO LOVA. Prošle godine nije bila u pitanju samo lova, nego i ono - "fensi", prvi put "Arena", pa da napravimo rekord, pa ovo, pa ono...Ovaj put je samo lova u pitanju. "Samo"...
Teška dilema i zato ja ne bih puno pametovao. Neka njih dvojica odluče i gotovo.
 
Последња измена:

Шапчанин

ЈФША
Учлањен(а)
11.04.2009
Порука
642
Reaction score
0
Локација
СРБИЈА
Gresis Gazda 101%.

Zreb je poludirigovan. Prvo i glavno pravilo zreba je da ne mogu da se sastanu ekipe iz iste grupe.
Drugo pravilo je da ne mogu da se sastanu ekipe iz isti zemlje.
Trece pravilo je da drugo pravilo ne vazi ako se njime krsi prvo. (slucaj od prosle godine da su igrali Barsa i Real u grupi).

Prosle godine iz prvog sesira smo dobili Unicaju, iz drugog Lottomaticu iz treceg PAO.

Polako do zreba, ima vremena, sledi cibona i ciganikos.

Gresis ti milion i jedan posto. U grupi mogu da igraju najvise dve ekipe iz iste zemlje i najvise dve ekipe koje su bile zajedno u grupi prethodno. Zivi bili pa videli.
 
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
433
Reaction score
1.560
pa zar je i bitno s kim cemo biti u grupi, pokazali smo da svakog mozemo da pobedimo..
 

jedibojan

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2007
Порука
108
Reaction score
0
Ja kazem dajte nam nepobedivu Barsu. Moraju i oni jednom da puknu, a gde ce pre nego u Pioniru (ili Areni)
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Да нам је неко, пре почетка сезоне, понудио ТОП16 и да нема даље, сви би оберучке прихватили, а сад'...... Јебига, размазили нас кошаркаши па увек очекујемо више и боље, ваљда је то природно и спортски. Наравно да треба покушати искористити понуђено. И ја мислим да можемо да нагузимо пирејске цигане, али ако се то и не деси, Боже мој.

Што се тих нових група тиче, више пута се показало да боље пролазимо у "тежим" групама. Немам ништа против да опет буде тако.

Арена или Пионир?

Ко је ноћас гледао и слушао Рашића и Вранеша онда зна да играчи више воле Пионир, због веће буке и фрке. Треба послушати играче.
 

bronx

Grobarčina
Учлањен(а)
07.04.2008
Порука
1.344
Reaction score
26
Локација
u drzavi u kojoj budale govore, fukare se bogate a
Bravo za KKP, jos jedan uspjeh za naseg kralja Duleta Vujosevica :respect
Iskreno od ove sezone nisam ocekivao bas nista a oni su opet iznenadili, hvala im na tome i vec ovim plasmanom su ucinili nevjerovatnu stvar :clap
BEZ KRALjA NE VALJA !!!
 

Kune

Grobar
Учлањен(а)
10.07.2008
Порука
388
Reaction score
1
Локација
Beograd SRBIJA
Marić van parketa mesec dana?
08. JANUAR 2010. | 14:05 | IZVOR: SPORTSKE.NET, MONDO

Pošalji komentar Komentari (0) Pošalji Odštampaj Postavi na Facebook

Centar crno belih će propustiti najverovatnije prva dva kola top 16 faze Evrolige, što je veliki problem za Partizan. Potpuna prognoza za vikend...

Partizan je deklasirao Lijetuvos Ritas i izborio plasan u Top 16 fazu Evrolige. Senku na pobedu crno-belih bacila je povreda najboljeg košarkaša srpskog šampiona Aleksandra Marića.

Pionir je u 12. minutu utakmice između Partizana i Lijetuvosa zanemeo. Aleks Marić, posle sudara sa Milkom Bjelicom, ostao je da leži na parketu, držeći se za koleno.

Po bolnom izrazu na Marićevom licu bilo je jasno da najkorisniji igrač proteklog dela Evrolige neće moći da nastavi meč i da je reč o težoj povredi.

Pitanje na koje se još uvek čeka odgovor je koliko će trajati oporavak?

Prema još uvek neproverenim informacijama, posle pregleda magnetnom rezonancom, pauza će trajati tri do četiri nedelje. Ukoliko se ova prognoza ispostavi kao tačna Marić bi propustio uvodna dva kola Top 16 faze Evrolige.

Košarkaša Partizana u subotu očekuju pregledi u Novom Sadu, posle kojih bi trebalo tačno da se zna koliko će povreda odvojiti Marića sa parketa.

Ne mogu da verujem da verujem!!!!!
 

Давид

Уредник - Стара гарда
Учлањен(а)
26.06.2007
Порука
3.747
Reaction score
60
Локација
Београд
Јебига, штета. Овога тренутка је најбитније да се повреда санира како треба, па нека траје колико мора.

Ако нас буде служио шут са дистанце, нећемо осетити Марићев недостатак. Са друге стране, ово је прилика да се неко афирмише.
 

Дебело дете

Grobarčina
Учлањен(а)
16.10.2009
Порука
1.381
Reaction score
15
Локација
Humska 1
Marić: Dobro je, hodam!

00018065.jpg
Košarkaši Partizana su prebrinuli brige oko plasmana u Top 16 Evrolige, iako im pre tri meseca niko nije davao prevelike šanse. Međutim, fantastična pobeda nad Lijetuvos Ritasom ostala je u senci povrede Aleksa Marića, koji je sa ledom oko kolena, celo drugo poluvreme presedeo na klupi.

- Sada je dobro, hodam. Nema otoka, ali i dalje me boli. Idem na snimanje i videćemo šta i kako dalje - rekao je Marić i dodao: - Situacija je nepromenjena mnogo u odnosu na sredu.

Kako je došlo do povrede?

- Koleno o koleno. Zakačio sam Bjelicu.

Drugo poluvreme ste proveli na kraju klupe, ispod najvatrenijih navijača Partizana. Da vas nije bolelo koleno... zapevali biste sa njima?

- Šta ću, ponela me je atmosfera - priznaje za "Sport" otkrovenje Evrolige.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top