Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Evroliga 2012/13

Статус
Затворена за писање одговора.

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Na samom početku ovog "otvarajućeg" posta na novom topiku, stavljam ovaj link:
http://www.euroleague.net/news/i/92...oleague-competition-system-for-2012-13-season

Ovo gore je "osvanulo" još u januaru ove godine, a svi ovde znamo o promeni formata kad je u pitanju TOP 16 (nema više 4 grupe sa po 4 tima, nego 2 grupe sa po 8 timova) i koliko će tek sad biti bitno dostići TOP 16...pare, pare, pare...može biti da sreću kvare, ali nama su taaaaaaako potrebne...

Sem toga, znate i da će od jeseni dani kad se igra Evroliga biti četvrtak i petak. To je urađeno da bi se izbeglo preklapanje sa fudbalskom Ligom šampiona (TV-prenosi i opet pare, pare, pare...).

Sad stavljam "svež" link od juče: http://www.euroleague.net/news/i/98298/180
Dakle poznato je u ovom trenutku 23 (od 24) učesnika Evrolige 2012/13. Fali još jedan, a to će biti najuspešniji od 8 kvalifikanata.

Žreb za Evroligu (4 grupe sa po 6 timova) biće obavljen u četvrtak, 5. jula u Barseloni.

Sigurno ćemo pre žreba (verovatno više dana ranije) znati kakav će biti sastav šešira za žreb, ali ako je ovome verovati http://www.in-the-game.org/?page_id=7895 (kliknite u tabeli dole da vam ne prikažu samo prvih 10 na listi, već recimo prvih 25) onda bi sastav šešira za žreb trebalo da bude ovakav:

1. šešir: Barselona, Olimpijakos, Makabi, Panatinaikos
2. šešir: Montepaski, Real, CSKA, Kaha
3. šešir: Himki, PARTIZAN, Alba, Efes
4. šešir: Unikaha, Lijetuvos, Žalgiris, Fenerbahče
5. šešir: Prokom, Milano, Olimpija, Brose
6. šešir: Cedevita, Bešiktaš, Elan, kvalifikant (?)

Ali, ovaj gornji sastav šešira ja ne garantujem. U ULEB-u i Evroligi sede sve sami mufljuzi, tako da me ne bi iznenadilo čak ni da na žrebu uz pojam "kvalifikant" bude automatski "računat" onaj ko ima najbolju poziciju na gore prikazanoj listi (a to je Uniks koji je ispred nas), da "kvalifikant bude "fino" svrstan u 3. šešir (iako se u tom trenutku ne zna ko će izboriti Evroligu preko kvalifikacija), da nakon toga izmuljaju još ponešto i da mi "lepo" siđemo i u niži (4.) šešir...Ništa me više ne bi iznenadilo od ovih mufljuza koji su umnogome "nadmašili" po svom pokvarenluku one mafijaše iz UEFA....

Toliko u ovom "otvarajućem" postu.
 

Zagor

Guest
Ти баш запео са отварањем нових тема! Да није нека опклада у питању?
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
greška, brišite
 
Последња измена:

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
A ima u glavi i neku ideju da nam je amajlija i da kad on otvori topic mi dobro prođemo te godine. :D (ajde, ajde priznaj - nema izvlačenja sad :wink:)

Već smo rekli, Top 16 je bukvalno moranje ove godine. Što se žrijeba tiče, ne bih mnogo razbijao glavu oko šešira. Ima tu i veoma dobrih, a i onih drugih, u manje-više svakom šeširu.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
greška, brišite
 
Последња измена:

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.255
Reaction score
3.271
Локација
Beograd
Prizeljkujem : Panathinaikos,Caja,Zalgiris,Prokom,Chalon :D
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Dakle kao što sam gore i napisao pre nekog vremena:
1. i 2. šešir nas ne interesuju (ko god da dođe - svi su jači od nas i favoriti za prolaz), 3. šešir nas naravno takođe ne interesuje, ali nas zato itekako interesuju šeširi 4, 5 i 6.

4. šešir: Jebem li ga...Valjda je bolje Lijetuvos ili Žalgiris nego Unikaha ili Fener...
5. šešir: Olimpija ne može, jel tako? Daj onda Prokom ili makar Nemce. Nemoj samo žabare, jeb'o im pas mater.
6. šešir: "Kvalifikant" će 95% biti Uniks ili Kantu. Bilo ko treći da bude - to bi bila senzacija. Zbog toga najbolje Francuzi da nam ulete.

Prošle sezone nam je baš uleteo kurac iz tih nižih šešira - najgori mogući rivali. Red je da ove sezone bude drugačije.

PS:
Ali mislim da nema šanse da nam ne uleti jedan Turčin (Fenerbahče ili Bešiktaš). 100% će jedan da nam uleti od ova dva, tim pre jer treći Turčin (Efes) ne može sa nama u grupu.

1. i 2. šešir nas itekako interesuju!
Pao i Olimpijakos će biti daleko slabiji nego ove sezone i bilo bi dobro po nas da nam uleti jedan od ova dva tima.Iz drugog šešira samo da izbegnemo CSKA a sa ostalima možemo da igramo,naročita sa Sijenom.
Pošto ćemo 90% biti s nekim turcima u grupi onda je bolje da to bude Bešiktašt jer su u velikim problemima.Unikaha nam je redovna mušterija,Ljetas i Žalgiris dobro poznate ekipa sa kojima po tradiciji igramo 1-1
5 šešir izbeći Armani i to je to.
6 šešir ćemo izvući ili Bešiktaš ako prethodno ne izvučemo Fener ili kvalifikanta,Naranvo,postoje šanse i da to bude Elan ali...nismo mi te sreće:D

Neka bude borba neprestana!
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.255
Reaction score
3.271
Локација
Beograd
Besiktas niposto, planiraju itekako da se pojacaju...Budzet 12M
 

Dimitry

Grobarčina
Учлањен(а)
26.09.2010
Порука
2.049
Reaction score
177
Локација
Владивосток
Надам се да ћемо напокон извући повољан жреб. Има у та последња 3 шешира доста противника који би нам одговарали.
Требају нам само две слабије екипе у групи и на коњу смо.

Најгори могући противник је овај квалификант, ко год то био...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
greška, brišite
 
Последња измена:

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Bice Evroliga duplo slabija nego prosle sezone...Svi bolji igraci se spremaju preko bare.

Rosteri ekipa nece biti ni priblizni kao ove godine.
Ako Kirilenko ode iz CSKA, oni se transformisu u sasvim drugu ekipu koja je na znatno nizem nivou od prosle sezone. Nista sto Pionir ne moze da proguta.

Turci najavljuju neka nova preterana ulaganja, Besiktas se nesto dogovara sa sponzorom oko budzeta od 12M, i valjalo bi ih izbeci...

Posto ce Uniks verovatno iz kvalifikacija, onda bi vise voleo CSKA da odmah eliminisemo taj Uniks.

Ritas daaaa, Zalgiris nikako. Moze i Unikaha oni su tradicionalno losi poslednjih par sezona!

Iz prvog sesira nije nikako sve jedno da li ce doci recimo Barselona i Makabi ili Olimpijakos i Panatinaikos...
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.757
Reaction score
55.311
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
1. i 2. šešir nas itekako interesuju!
Pao i Olimpijakos će biti daleko slabiji nego ove sezone i bilo bi dobro po nas da nam uleti jedan od ova dva tima.Iz drugog šešira samo da izbegnemo CSKA a sa ostalima možemo da igramo,naročita sa Sijenom.
Pošto ćemo 90% biti s nekim turcima u grupi onda je bolje da to bude Bešiktašt jer su u velikim problemima.Unikaha nam je redovna mušterija,Ljetas i Žalgiris dobro poznate ekipa sa kojima po tradiciji igramo 1-1
5 šešir izbeći Armani i to je to.
6 šešir ćemo izvući ili Bešiktaš ako prethodno ne izvučemo Fener ili kvalifikanta,Naranvo,postoje šanse i da to bude Elan ali...nismo mi te sreće:D

Neka bude borba neprestana!

Druze nema ti tu logike.
Mi ako dobijemo slabije timove iz prvih sesira, njih ce moci da dobiju i nasi konkurenti za top16 i onda smo u kurcu.
Najbolja varijanta dobiti cska, cistaca grupe, koji ce da pocisti sve, mi se izvucemo na ludilo pionira(gde imamo sansu protiv svakog) izbegnemo uniks, ispamprcimo direktne konkurente i eto nas.
Tako da bi nam bolje legla grupa sa cska i barsom, nego neka eventualna ujednacena kao ona iz koje je kaha prosle godine ispala.
Ukoliko izbegnemo armani(po meni apsolutno najbitnije) , imacemo lepe izglede za top 16.
Zato navijamo da nam padne MPS.
Cetvrti sesir prilicno ujednacen, nadam se unikahi, leze nam, ali mala je sansa zbog toga zbog ovih spanaca iznad.
Bilo bi lepo izbeci i kvalifikanta, a besiktas je trenutno na prelazu ili ce dobiti novog sponzora ili ce da grcaju u dugovima, mada turci su to, njih se nikad ne plasim.
Potpisao bih varijantu proslogodisnje grupe po snazi, samo umesto armanija neki drugi tim, mada su nam i prosle godine bile potrebne prakticno 3 pobede za prolaz.
 
Последња измена:

PFC manija

Grobarčina
Учлањен(а)
13.07.2010
Порука
5.074
Reaction score
437
Локација
ИСТОК!
Pošto je žreb više nego poludirigovan, dosta je bitno koga ćemo izvući iz prva 2 šešira.

Ako izvučemo nekoga od Španaca (Barsa, Real, Kaha), jasno je da će nas "promašiti" Unikaha u 4. šeširu.

Ako izvučemo Ruse (CSKA), ne možemo izvući eventualnog kvalifikanta Uniksa.

Realno, ne ginu nam Turci i Italijani.
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Druze nema ti tu logike.
Mi ako dobijemo slabije timove iz prvih sesira, njih ce moci da dobiju i nasi konkurenti za top16 i onda smo u kurcu.
Najbolja varijanta dobiti cska, cistaca grupe, koji ce da pocisti sve, mi se izvucemo na ludilo pionira(gde imamo sansu protiv svakog) izbegnemo uniks, ispamprcimo direktne konkurente i eto nas.
Tako da bi nam bolje legla grupa sa cska i barsom, nego neka eventualna ujednacena kao ona iz koje je kaha prosle godine ispala.
.


Ali ako si u grupi sa CSKA i Barsom opet niko ne može da ti garantuje da ćeš ih dobiti kući,pogotovo što znamo da se pakao pionira pomalo gubi. Opet,ako si u izjednačenoj grupi nekako je realnije da namakneš kući sve pobede i da se nadaš jednom brejku na strani protiv neke slabije ekipe,ili nekog favorita što da ne(npr. Unikaha,oni su nam redovne mušterije za brejk).
Ima logike i u tvojoj kombinaciji ali ja bih više voleo da i protiv ekipa iz prva 2 šešira igramo utakmice u kojima nije potrebno čudo da bismo ih dobili.
Svakako,ako bih mogao da biram izabrao bih jače ekipe iz prva 2 šešira a slabije iz ostalih,ali ako već mogu i da maštam onda biram sve najslabije ekipe :D
Opet kažem,neka bude borba neprestana pa ko pretekne.
 

NN G012

Grobarčina
Учлањен(а)
25.02.2007
Порука
4.314
Reaction score
74
Локација
ЈТ
А Олимпија и Цедевита могу код нас у групу?
 

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
nama je vazno da izbegnemo unikahu,armani,besiktas iz 4. 5. i 6. sesira...ako moze jos i fenerbahce bilo bilo bi ekstra a iz prva dva stoli me bojko ko ce doci...realno je da bar jedna od te dve ekipe u pioniru padne!
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Kakve smo kurate srece ja nista lepo ne ocekujem od zreba,samo se nadam da cemo prvu tekmu igrati ili u gostima ili protiv neke ale iz 1. ili 2. sesira kuci
Mi uvek cekamo poslednji cas za pojacanja pa nam taj stranac sto dodje u 5 do 12 uvek preumoran od puta ili totalno neutreniran izadje pred nas na parket pa se totalno izgubi u grotlu.A taj strendzer nam je obicno prvi ili drugi igrac u ekipi i od njega dosta zavisi.
Mi da smo drknuli efes prosle godine,sad se ne secam bas tacno al mislim da bi isli dalje. A izgubili smo samo zbog ovoga gore navedenog
 

najgori

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
1.932
Reaction score
7.302
Локација
Banja Luka
Posto je Dule dosao, ocekujem da prodjemo u top16 bez obzira sa kim bili u grupi, ali pod uslovom da na vreme skockamo ekipu
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top