Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.736
Reaction score
29.539
Локација
Beograd
Kao prvo, zbog koga se igra profesionalni fudbal u Srbiji?

Da bi jedan klub imao prohodnost ka LŠ? Ili dva kluba ka UEFI? (jer ovi ostali srpski klubovi tako nešto mogu samo da sanjaju)
Da bi menadžeri radili neke svoje kombinacije i prodaje?
Da bi organizovani ultras navijači imali svrhu svog postojanja?
Da fudbaleri ipak imaju gde da, treniraju, igraju i da se tako što pre ,,prodaju,,?
Zbog još nekog?

E kažite mi zbog koga?

Zašto ja tako počinjem ovaj post?
Pa zato što su za jučerašnju utakmicu Rad - Partizan, određene karte za određene delove stadiona podeljene organizovanim navijačima Rada, zatim prijateljima tog kluba, članovima porodica njihovih fudbalera, dakle te karte nisu bile u prodaji...
A koje su karte bile u prodaji?
Samo one koje te vode da sedneš sa jednom od frakcija Partizanovih ,,organizovanih,, koja je od nekoga dobila ,,dozvolu,, da dođe tamo...
Ostale frakcije, ali i neki obični ljudi van bilo kakvih frakcija očigledno tu ,,dozvolu,, nisu dobili...

A šta ako neko neće da sedi sa tom jednom frakcijom, pa ma šta da mu je razlog?
Šta ako na utakmicu dođe neko ,,neutralan,, neko ,,običan,, neko ko samo hoće da pogleda utakmicu, neko ko ne bi da bude ni sa navijačima ili simpatizerima Rada, niti sa navijačima Partizana?
E taj niti je poželjan da dođe niti može da bira - ako bi da kupi kartu, može samo da bude na utakmici sa jednom od frakcija Partizanovih organizovanih navijača...

Dakle ova država, ova vlast, ovaj fudbalski savez navijače vidi samo kao ,,ljude u kavezu,, po sistemu ili-ili. Ili si za ove, ili si za one, ne može ,,u sredini,, ne može ni ,,neutralno,, a na stadion može još samo onaj ko ima veze sa domaćim klubom, i - niko više.

Što se ja toliko bunim? Pa bunim se jer to nije prvi put da se dešava tamo, a primera ima i u drugim sportovima domaćih takmičenja, ugrožavaju mi osnovnu slobodu ljudskog kretanja - nije utakmica ,,ratno stanje,, pa da mi neko brani da uđem na nju a da ne budem u nekom od ,,kaveza,,...

Ako utakmica jeste neko ,,ratno stanje,, pa daj uradite nešto da takvo ,,stanje,, konačno prestane pa da budemo u nekoj normali!
Ne, nego je ovde normalno da nenormalno bude normalno!!!

I, par detalja sa same utakmice, odigrane na tom oronulom Radovom stadionu:

Iako umorni, igrači Partizana su ipak smogli snage da uzmu tri boda i to je najvažnije, a to su uradili najviše zaslugama onih kojih bi se neki članovi ovog foruma tako lako odrekli, zaslugama Sadika, Sume i Stojketa...kad dođe neko bolji od njih (ako dođe) onda će igrati ti bolji, ali zasad, da nije njih...
Naravno za gol Sadika zaslužan je i sjajni centrašut Lutovca, i protivniku je stvarno zajebano kada mu se po boku pojave naša dva krila koja ga napadaju, ali se zato i mi nešto slabije branimo sa dva krila i bez beka po našem boku...
Lutovac zasad nije bek, ne znam da li to može ikad da postane, ali bar bih mu savetovao da kad je pozadi zaboravi da je zapravo krilo, ali i da napred zaboravi da je na utakmici bek - pozadi lopta na prvu, na palac i u kukuruze i to ODMAH, a napred slobodno, 1na1, dribling, bušenje protivnika, bežanje od njega, centaršut, šut, što brže, što jače...

Legenda Miša Tumbas dobio od Stojketa majicu koju su fudbaleri nosili pre početka utakmice, a na kraju mu Miša tražio i dres...u međuvremenu klinci ,,okupirali,, Bambija i Asana za ,,selfi,, kroz ogradu, a Suma skinuo svoj dres, specijalno kao poklon Miši...
Očigledno Suma koji dolazi iz Afrike dobro zna kako je ubogim ljudima kojih tamo puno ima, pa ima razumevanja i poštovanja i za našeg Mišu...



 

MB13

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
118
Reaction score
230
Локација
Beograd
Marko Stojanovic je pravi pogodak Strucnog staba...profesor je najzasluzniji za kondiciono najspremniji Partizan u posledjih ne znam koliko godina...!
Tempiranje forme ,na vrhuncu smo bili kad je najbitnije,za ulazak u Ligu Evrope... A mislim kad ova ekipa prodje jos jedan pametni dril da ce biti na jos visem nivou,da ce biti konstantna forma za prave rezultate!!!

Pratio sam neka njegova predavanja,opasna glava,opasna!
Veliki pogodak Partizana i Milosevica sa STOJANOVICEM
 

Leo42

Početnik
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
151
Reaction score
444
Локација
Niš
Marko Stojanovic je pravi pogodak Strucnog staba...profesor je najzasluzniji za kondiciono najspremniji Partizan u posledjih ne znam koliko godina...!
Tempiranje forme ,na vrhuncu smo bili kad je najbitnije,za ulazak u Ligu Evrope... A mislim kad ova ekipa prodje jos jedan pametni dril da ce biti na jos visem nivou,da ce biti konstantna forma za prave rezultate!!!

Pratio sam neka njegova predavanja,opasna glava,opasna!
Veliki pogodak Partizana i Milosevica sa STOJANOVICEM
Covek je genije. Svima koje zanima ta oblast bih preporučio njegova predavanja na yt-u. Pored znanja i predavanja kao predavanja su mu jako interesantna i kvalitetna.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Evo jednog interesantnog predavanja:


Mozete da premotate na 29:20 ako ne mozete odmah sve da odgledate cisto da steknete uvid u znanje ovog coveka. Neko ovakav nam je bio potreban godinama kad je u pitanju fizicka priprema.
 

jeffmantas

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2019
Порука
67
Reaction score
66
Локација
Beograd
U rupi kupim kartu za centar istoka pre godinu i po dana. Devojka usla ispred mene, kad mi redar video sal Partizana, poprecio se i ne pusta, moram sa strane do juga. Javih devojci da izadje i oboje sa kartama za centar zavrsismo na boku juga. Super je bilo sa nasim ljudima ali sam centar uzeo iskljucivo zbog boljeg pogleda na tekmu. Nas savez ...
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Vratio se Nemanja Nikolic sa pozajmice tj. Vratio ga lalatovic. Nadam se da cemo uspeti nekome da ga uvaljamo.
 

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.742
Jel vi to hocete da kazete da prethodni kondicioni nije dobro radio svoj posao?
Cccc... :D
Njegova zamena je bilo najvece pojačanje minulog prelaznog roka, bez zezanja.
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.383
Reaction score
5.165
Локација
Beograd
Pa zato što su za jučerašnju utakmicu Rad - Partizan, određene karte za određene delove stadiona podeljene organizovanim navijačima Rada, zatim prijateljima tog kluba, članovima porodica njihovih fudbalera, dakle te karte nisu bile u prodaji...
A koje su karte bile u prodaji?
Samo one koje te vode da sedneš sa jednom od frakcija Partizanovih ,,organizovanih,, koja je od nekoga dobila ,,dozvolu,, da dođe tamo...
Ostale frakcije, ali i neki obični ljudi van bilo kakvih frakcija očigledno tu ,,dozvolu,, nisu dobili...

A šta ako neko neće da sedi sa tom jednom frakcijom, pa ma šta da mu je razlog?

Šta ako na utakmicu dođe neko ,,neutralan,, neko ,,običan,, neko ko samo hoće da pogleda utakmicu, neko ko ne bi da bude ni sa navijačima ili simpatizerima Rada, niti sa navijačima Partizana?
E taj niti je poželjan da dođe niti može da bira - ako bi da kupi kartu, može samo da bude na utakmici sa jednom od frakcija Partizanovih organizovanih navijača...

Dakle ova država, ova vlast, ovaj fudbalski savez navijače vidi samo kao ,,ljude u kavezu,, po sistemu ili-ili. Ili si za ove, ili si za one, ne može ,,u sredini,, ne može ni ,,neutralno,, a na stadion može još samo onaj ko ima veze sa domaćim klubom, i - niko više.

Što se ja toliko bunim? Pa bunim se jer to nije prvi put da se dešava tamo, a primera ima i u drugim sportovima domaćih takmičenja, ugrožavaju mi osnovnu slobodu ljudskog kretanja - nije utakmica ,,ratno stanje,, pa da mi neko brani da uđem na nju a da ne budem u nekom od ,,kaveza,,...

Ako utakmica jeste neko ,,ratno stanje,, pa daj uradite nešto da takvo ,,stanje,, konačno prestane pa da budemo u nekoj normali!
Ne, nego je ovde normalno da nenormalno bude normalno!!!

Bas mi je drago da je neko ovo napisao. Na nasim utakmicama ima vise organa bezbednosti nego u Bagdadu 2003. Do kad ce policija blokirati ulaze pre, za vreme i na kraju utakmice (nakon utakmica se cak desava i da zakljucaju tribinu na po 45 minuta, sa sve decom i starim ljudima.. sta ako nekome pozli npr.)? Samo ne znam cemu toliko obezbedjenje kad unutra moze da se unese bazuka. Do kad klub nece prodavati karte za prva tri reda izmedju sektora da bi tu ugurali redare i policiju? Do kad ce oni koji imaju karte izmedju dva sektora (kao ja) gledati utakmice preko glava zandarma i redara? I ti redari ne sluze nicemu (puse, navijaju, gledaju u telefon, ne rade svoj posao). Do kad ce ljudi koji nisu u grupama i frakcijama za svako gostovanje morati da cunjaju po internetu u potrazi za informacijama gde je koja ekipa smestena da bi ih izbegli (na njihove "teritorije" je ponekad teze uci nego u Pentagon)?
 

Cleo

Grobar
Учлањен(а)
03.07.2019
Порука
815
Reaction score
2.733
Локација
.

Marko98

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
241
Reaction score
330
Локација
Novi Sad
Nije on dobio crveni tada,dobio je zuti,a cini mi se i da im je dao gol na toj utakmici.
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
13.972
Reaction score
25.967
Локација
ante portas
Ja mislim da je kod Nikolića prevashodno glava problem.
Lično on je meni umnogome talentovaniji i bolji fudbaler od Ivanovića i iskreno voleo bih da ga gledam na proleće kao rezervnog špica.
Kad je Savo sredio Sumu može i ovog.
Po meni idealan bek ap za Sadika.
Ionako imamo samo Gigića u rotaciji.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Samo je pitanje zeli li Nikolic da bude rezervna varijanta ili bi ipak da ode negde gde bi bio prva opcija....a takodje je pitanje zeli li ovaj strucni stab njega. Gde je i sta radi Dusan Vlahovic koji je prodat za 2 miliona prema transfermarktu, a malo kasnije dolazimo u situaciju da kupujemo spica za pribliznu sumu (podrzavam Sadika da se ne shvati pogresno), a pri tom prizeljkujemo Nikolica, a odrekli smo se naseg Jovanovica koji nije dobio nikakvu sansu ovde, a trpeli smo igrace poput onog sa brojem 51....
Zasto je Vujacic bolji igrac od Bosnjaka koji je otisao za dzabe ?
Gde bi sad bili da smo zadrzali bar Svetu Markovica i Vlahovica ako smo vec morali da prodamo Milenkovica ?
Zasto nismo zadrzali Lukica ili Brasanca vec smo ih prodali u paketu ?
Zasto smo se odrekli Miladina Stevanovica i Bogosavca ? Zasto ih bar na pozajmice nismo poslali pa kasnije vratili ?
Da li smo napravili istu katastrofu sa Kokirom koji je pusten kao slobodan igrac u Vojvodinu ?
Zasto nase klince tretiramo kao potrosnu robu ? Zasto sebe tretiramo kao klub koji radi za interese drugih klubova ? Zasto drugi klubovi ubiraju plodove nase omladinske skole ? Zasto dozvoljavamo da nam Benfika, Fiorentina i ostali preprodaju igrace ?
To je sto se nasih klinaca tice u poslednje vreme, a sto se tice ostalih to je tek posebna prica.....i ako ne prestanemo ili bar prepolovimo ovu praksu da sve zivo prodamo sto vredi u najboljem slucaju cemo stagnirati, a ide sezona 2020-21 kad samo titula vredi evropski plasman i kad kao drugi nikad neces moci da dobijes sansu da se boris za LE, a kamo li da udjes u istu....smesi nam se treci rang evropskog takmicenja i ako ne promenimo ove katastrofalne navike tu cemo i pasti.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Zaboravio sam da napisem jos nesto sto zelim i nadam se da moderacija nece da mi zameri na duplom postu:

Strahinja Pavlovic je u uzrastu do 18 god treci-cetvrti najperspektivniji igrac na svetu prema transfermarktu na svojoj poziciji.

Stevanovic zauzima takodje trece-cetvrto mesto na svetu u uzrastu do 17 god na poziciji levog krila.

L.Pavlovic je takodje visoko rangiran sa tendencijom da se popne jos vise.

Pri tom ne treba zanemariti cinjenicu da igraci sa kojima su u konkurenciji dolaze iz mnogo jacih liga pa samim dobija na jos vecem znacaju to sto se Stevanovic i Pavlovic sa svojom procenjenom vrednoscu nalaze u samom vrhu liste mladih talenata.

Zalosno je odreci se brzo ovakvih talenata, zalosno i tragicno.
 
Последња измена:

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.002
Reaction score
11.797
Локација
JNA
Ja za vas ne znam, ali jedva cekam nedelju i Surdulicu!

Ps. U 15h na Areni 1 repriza Partizan-Astana.
 

Marko98

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
241
Reaction score
330
Локација
Novi Sad
Zbog cega je Ostojic sinoc izjavio da se borimo za drugo mesto u ling longu,razumem sve da se namesta u njenu korist i sve.Ali reci borimo se za drugo mesto nedopustivo.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.436
Reaction score
40.873
Локација
Žrnov
zašto je nedopustivo? to je stvarnost. meni je drago da su igrači toga svesni, da se ne pretvaraju i glume nojeve.

da, borimo se za drugo mesto, jer nam nije dozvoljeno da se borimo za prvo.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.397
Reaction score
4.607
Локација
Zemun
Pa ovo nema nigde! Novinar Pjevac sa bljuca dodelio titulu ciganki(procitati zadnji pasus). I mi se iscudjavamo sto nasi momci najavljuju borbu za drugo mesto. Mogu da zamislim kako je njima. Bar u derbiju ih moramo oduciti od fudbala(kao u proslom) i eventualno privuci paznju stranih portala.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top