Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2019/20

Статус
Затворена за писање одговора.

El_Grande_Jokan

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
3.703
Reaction score
23.150
Локација
Академија
Нисам могао да гледам утакмицу, чак ни да пратим резутат преко телефона али се испоставило да је можда и боље тако. Важна је само победа. Треба победити све до паузе па ће, надам се, на пролеће све ићи много боље.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Umor prisutan extremno kod igraca. Kratka klupa je dosla na naplatu i naplacuje nam punu cenu vec nekoliko utakmica. No sve su to neke stvari koje tek treba da se rese, a do tada valja drzati glavu iznad vode. Pobeda nad Astanom je pod moranje, ne dolazi u obzir drugaciji ishod pa onda posle i pobeda nad Radnikom pa da konacno dodje ta pauza koja treba svima - i igracima i navijacima.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.007
Reaction score
11.827
Локација
JNA
Vidi se da je umor prisutan, pukli smo i psihicki i fizicki posle AZ-a. Da izdrzimo nekako jos ove dve utakmice, pa onda na pripreme, gde ocekujem da se bas svi ''zategnu'' i da meljemo na prolece. Asanu ce ovo biti prve pripreme sa nama,Nathu takodje,Markecu... Uz remont odbrane i dovodjenem rotacije bice ovo dobro.
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Umor ? gledam samo kako englezi igraju 5 utakmica u 17 dana i niko se ne izvlaci na umor.. Da li mi imamo profesionalne fudbalere ili splavare i instagramuse ? Povraca mi se od izgovora umor, barijera u glavi i slicno , a svo vreme igras kokeza ligu gde pola timova nisu ni profesionalni.

Sve na stranu cestitke svima na pobedi, bolje nece biti dok ne ode av i to je to. Mi vec X sezona unazad zaostajemo 15p iza cigana na polusezoni , ko koga ovde zajebava ?
 

Bili Piton

Grobar
Учлањен(а)
12.05.2018
Порука
757
Reaction score
5.775
Локација
Nekontrolisano kretanje u više pravaca
Evidentno je da smo provaljeni da ne umemo da iskontrolišemo dugačak pas iza ledja naše odbrane. Pre njihovog gola, konfuzija medju bekovima, kad smo primili gol ponovo konfuzija na skoku, znak pitanja za obadva beka, da li je Kalaba već glavom u inostranstvu Ili je Ostoja previše star, Ili postoji nepoverenje u toj zadnjoj sponi izmedju Stojkovića i bekova?
Bili smo Ko ispušeni polni organ, ali smo pobedili pa se valjda pobedi u zube ne gleda. Tošićevo postavljanje u odbrani katastrofalno, on se I ne postavlja u odbranu, Markovića ni na vidiku, Brežančić na klupi, Lola ni u protokolu, koja je ideja dovodjenja bivših igrača kad je rezultat njihove igre skoro ravan nuli? Mora ovo mnogo bolje!
 

jeffmantas

Početnik
Учлањен(а)
01.10.2019
Порука
67
Reaction score
67
Локација
Beograd
Prisutan je umor cele ekipe koga ne bi smelobda bude. Pa, sve su to mladi momci . Kada smo vec ispusili u Evropi bitniji mi je mec sa Radnikom. Jebe mi se za koeficijent. Mozda gresim ali ako je bitan koeficijent onda da navijamo za garagane protiv brace garagana. Gledati samo sebe u rezultatskom smislu u ukazivati na lopovluk ali ne preko Sacramento boya. Postaviti normalnog.
 

PARTIZAN INSTITUCIJA

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.007
Reaction score
11.827
Локација
JNA
Branio sam Tosica i nisam se slagao sa pisanjem 80% foruma, ali sada vidim da je njegova igra i pre svega zalaganje SRAMOTNO! Ne vraca se u odbranu, nikog ne moze da predribla a kamoli pretrci, kada primi pas zavlaci se u sredinu.. sta reci?
 

ajax00

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
770
Reaction score
1.886
Cini mi se da su danas sudije nekoliko puta dosudile nama ofsajd a da nije bio. U Sapcu, kada je vec utakmica bila reseba, dvaput su svirale Macvi offsajd i odmah je bilo po medijima. Dali ce reagovati i sada mediji?
Zasto je Sadiq dobio zutu? Vidim reagovao i Sava na tu odluku.

Imace cestitka igracima i strucnom stabu na pobedi i smognite snage da dobijete Astanu, veoma bi bila vazna pobeda zbog koeficijenta.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Umor ? gledam samo kako englezi igraju 5 utakmica u 17 dana i niko se ne izvlaci na umor.. Da li mi imamo profesionalne fudbalere ili splavare i instagramuse ? Povraca mi se od izgovora umor, barijera u glavi i slicno , a svo vreme igras kokeza ligu gde pola timova nisu ni profesionalni.

hahahahah druze, pa jel ti to stavljas u isti kos robote iz modernog fudbala i likove koji igraju ling long ding dong?? Pa kao kako ovi mogu? hahahaha..
Zamisli navijaca Vodojaze koji kaze “jbt gledam ove iz Partizana kako trce kako su brzi, Ivanovic nam dao 5 komada” e ta ti razlika otprilike..

Son - Ivanovic - napadac Vodojaze
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Salu na stranu, danas najbolji igraci su fizicki prespremni, i zaista mogu da izdrze taj ritam a da igraju pun gas po terenu svaka 3 dana..
Pricao je bas i Savo o tome, fizicka sprema je polazna tacka. Profesionalci bukvalno zive za tu “spremu” tako se hrane, tako treniraju, tako zive. Iz fizicke nadmoci dolazi koncentracija i moc “sprovodjenja” talenta tj tehnike po terenu.
Pokojni Abdulah Gegic je postavio neke temelje na tu temu, pre skoro 40 godina a mi jos nismo uspeli da shvatimo da je to jedini nacin za napredak u fudbalu.

Kalaba? Dominantan sa 18, Bleki pre njega.. zato i idu, fizcke predispozicije.
Setimo se brzine Marsijala :(
 

MB13

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2019
Порука
118
Reaction score
230
Локација
Beograd
Lutovac pokazao koliko je jak u ofanzivi i koliko ima dobar centarsut iz punog trka (o cemu sam i pisao)...
Vidi se da smo na ivici ,i da nam polusezona dolazi u pravom trenutku...bas tezak mec za gledanje ali sve je nekako lakse kad se pobedi....
Izvuci maksimum jos u ova dva meca,pa se dobro odmoriti,i uci u nove pripreme sa Savom i podici nasu igru na jos visi nivo!

Verujem u ono sto Savo radi i voleo bih kontinuitet rada jednog trenera jer tako samo mogu doci pravi rezultati i prava igra...
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Onakav ofanzivni bek nam treba. Lutovac je perfektan ofanzivni bek za nas kad imamo loptu u posedu, pogotovo u samoj zavrsnici akcija ali nadam se da se o njemu ipak ne razmislja kao o dugorocnom prvom resenju na toj poziciji jer je u odbrani razumljivo jos uvek tanak i to sto je juce delovao solidno u defanzivi ne znaci da ce i protiv jacih ekipa biti tako coveku to jednostavno nije pozicija i trebace mu mnogo vremena da se prilagodi u potpunosti ali kao neka opcija u rotaciji za tu poziciju je odlican i on je jos jedan u nizu dokaza koliko ovaj strucni stab razmislja ofanzivno i zeli da stvori ofanzivnu ekipu. Svakako jedva cekam da vidim kako ce se Lutovac snaci protiv Astane jer to ce mu biti prvi veliki test na toj poziciji.

Uticaj bekova na napadacku igru u ovoj filozofiji fudbala koju strucni stab zeli da nametne je ravan uticaju krilnih igraca, a na momente cak i veci uticaj imaju u ofanzivnim akcijama i to se juce najbolje videlo asistencijama oba nasa beka. Resenja u ofanzivi se visestruko povecavaju kad ti sirinu daju tehnicki sposobni bekovi i to su najurgentnije pozicije koje moramo vec sad u zimskom prelaznom roku da resimo i tu da imamo 4 igraca izrazito ofanzivnih karakteristika, odlicne tehnike. Verujem da strucni stab razmislja tako jer slucaj "Lutovac" razotkriva jednu takvu njihovu tendenciju.
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
Salu na stranu, danas najbolji igraci su fizicki prespremni, i zaista mogu da izdrze taj ritam a da igraju pun gas po terenu svaka 3 dana..
Pricao je bas i Savo o tome, fizicka sprema je polazna tacka. Profesionalci bukvalno zive za tu “spremu” tako se hrane, tako treniraju, tako zive. Iz fizicke nadmoci dolazi koncentracija i moc “sprovodjenja” talenta tj tehnike po terenu.
Pokojni Abdulah Gegic je postavio neke temelje na tu temu, pre skoro 40 godina a mi jos nismo uspeli da shvatimo da je to jedini nacin za napredak u fudbalu.

Kalaba? Dominantan sa 18, Bleki pre njega.. zato i idu, fizcke predispozicije.
Setimo se brzine Marsijala :(

Da ne pričamo kako su domaći fudbaleri sve manji profesionalci. Svake dekade imaš degradaciju ponašanja fudbalera. Počeo sam da gledam fudbal '95-96, ponašanje fudbalera Partizana do neke 2003 i od 2003 su nebo i zemlja, čast izuzecima. Ti kad čuješ da Asano ode nakon utakmice na trčanje, da ima svog kuvara, možeš samo da maštaš o takvom pristupu. (čast izuzecima)
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Posle 19 utakmica i sa mecom manje u odnosu na ostale imamo najbolji napad u ligi sa 47 postignuta gola ili u proseku dajemo po mecu 2,47 gola.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.462
Reaction score
41.130
Локација
Žrnov
klub utakmice bodovi
cigani 19 52
cigani ns 20 42
Partizan 19 41
Čukarički 19 40

dakle, do kraja polusezone od nas zavisi na kojoj poziciji ćemo završiti.
 

trivunelli

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2017
Порука
1.796
Reaction score
7.592
Локација
25-i maj
Ljudi ovaj Partizan je po meni bio najspremniji fizicki u poslednjih nekoliko godina. Prosle godine smo igrali bezidejno,nismo stvarali sanse,bas smo se mucili,medjutim i odbrana je izgledala malo bolje nego ove godine. Mislim da je Bojan Ostojic zasluzio da dobije priliku da od zime dobije papire da odigra jos 2-3 sezone u nekom timu u inostranstvu koji bolje placa a nema ambicije kao Partizan,tipa neki Kipar, Kazahstan,Celavi isto hvala mu na svemu ali ako bude neke ponude preko 500k najbolje da se rastajemo. Urosevic tesko da moze da nadje neki angazman koji nije JSL a mislim sa je ovo pravi trenutak da vratimo Obradovica,verujem da ima jos 2 dobre sezone u nogama. Scekic derbi odigra perfektno ali realno nije sjajan u pasu i ne bi bilo lose da se i njega resimo,sa tim sto verujem da na njemu moze da se zaradi. Tosicevog ugovora se moramo resiti,jer bi za te pare mogli da dovedemo konkretnog igraca koji bi zaliceo na Leonarda ako nista ili makar dati minute Lutovcu. Ovaj Partizan je po meni veci utisak ostavio nego Djukicevo prezimljavanje u evropi jer je igrao konkretan fudbal i oziveo Sumu,nagovestio da Sadik moze nesto,izbacio malog Ficu Stevanovica,prodao Kalabu za pristojne pare...
 

BaX

Grobarčina
Учлањен(а)
01.11.2019
Порука
1.212
Reaction score
7.050
Локација
i Ruma je CRNO - BELI grad!
Slažem se skoro za sve, osim za Obradovića. Iskreno, ne treba nam on upšte iz više razloga (Obradović od pre 5,6 godina apsolutno da).
Ok, ima iskustva ali pretrčao je on svoje, čim kod našeg trenera Aleksandra Vukovića (doveden lično na njegovo insistiranje) ne može da igra ni za rezervni tim Legije. Opet bi morali da čekamo da prođe pripreme, pa ovo pa ono, sve neko čekanje sa njim a lik već ima 31 godinu. Pa imamo već Brežančića, koji je slična priča, ne treba nam još jedan levi bek takvog tipa. Inače, mslim da levi bek nije toliko prioritetna pozicija, kao na primer desni bek, štoper i napadač gde nam bukvalno gori.
 

doktormedicine

Početnik
Учлањен(а)
12.07.2019
Порука
19
Reaction score
26
Локација
Beograd
Umor ? gledam samo kako englezi igraju 5 utakmica u 17 dana i niko se ne izvlaci na umor.. Da li mi imamo profesionalne fudbalere ili splavare i instagramuse ? Povraca mi se od izgovora umor, barijera u glavi i slicno , a svo vreme igras kokeza ligu gde pola timova nisu ni profesionalni.

Sve na stranu cestitke svima na pobedi, bolje nece biti dok ne ode av i to je to. Mi vec X sezona unazad zaostajemo 15p iza cigana na polusezoni , ko koga ovde zajebava ?

Opet generalizujete, svi timovi u Engleskoj koji igraju Evropu rotiraju, evo prvi Liverpul je ostavio Manea na klupi, a u kolu pre toga igrao bez Salaha i Firmina. Koliko smo mi utakmica igrali ove sezone recimo bez Sadika i Sume istovremeno?

Koliko god necije telo bilo u dobroj fizickoj spremi, nije normalno da na svaka 3 dana igra utakmice 4 meseca uzastopno. Pogotovo za centralni nervni sistem, i umor je ocekujuci, zasicenje itd itd
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.731
Upravo to, nismo mi lose fizicki pripremljeni vec ne postoji dovoljan broj igraca u rotaciji. Miletic, Zdjelar, Urosevic pa i Pavlovic, Ostojic itd....ogroman broj utakmica je tu u pitanju za kratko vreme....od svih ekipa koje su kroz kvalifikacije morale da izbore evropsku jesen nigde necete naci ovakav primer konstantnog igranja utakmica jedne vece grupe igraca.

V5z8tw5.jpg


Kondicioni deo strucnog staba je odradio neverovatan posao jer kad pogledamo ove brojke jeste neverovatno da imamo samo dva povredjena igraca s tim sto je povreda Miletica vise sticaj nekih nesrecnih okolnosti nego sto je u pitanju zamor ili nesto sto je izazvano losim treningom. Kad se selekcija popravi i dopuni tek ce do izrazaja doci to koliko ovaj novi kondicioni deo strucnog staba dobro radi svoj posao.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top