Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Juce cim oduzmemo loptu na sredini odmah jurnemo na gol, a u prethodnim utakmicama vracamo loptu nazad i gradimo neki nazovi napad strpljivo i tako im damo priliku da se nameste pozadi i onda to bude mucenje i za gledanje i za igranje. Ne moze se svih 90 minuta na taj nacin igrati ali kad god se stvori situacija na mecu tako treba da igramo. Holender, Asano, Suma, Fica sve su to hitri igraci i treba im dopustiti da to koriste, a ne da stalno igraju ledjama okrenuti golu jer kruzimo oko sesnaesterca danima. Opet kazem, nadam se da ova utakmica nije izuzetak i da smo mi vise zasluzni za nju nego TSC. Holender ima bas brz prvi korak, lako bezi svakome na 10-tak metara, a ima i dobru tehniku....mnogo radi, mnogo ima zivosti u igri....ume i da namesti gol......asistencija Sumi pa Sumina asistencija za njega - lepota fudbala i timske igre. Ovako treba da meljemo svakoga u ligi...mozda ne uvek ovako ubedljivo rezultatski ali makar i dalje dobijali 1-0 igra mora biti ubedljivija od rezultata.
 

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Nisam juče stigao da gledam utakmicu, ali mi je drago da vidim forumsku javnost zadovoljne, imajući u vidu situaciju i sve :)
Nadam se da će ovakva serija pobjeda da potraje, pošto za onu cigansku ne brinem.
 

MMM2909

Grobarčina
Учлањен(а)
07.07.2010
Порука
1.813
Reaction score
6.269
Prava slika ce se videti protiv mesarske bunker ekipe, koju vec 4 godine ne mozemo da otvorimo i prosipamo bodove kako stignemo
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Hvala kurcu da nekog odvalimo ali daleko od toga da stresa nije bilo. Oni stisli kod 1:0, dve šanse za izjednačenje ali ulaskom Sume smo brzo zatvorili utakmicu. Lepo napomenuše ljudi za tranziciju i igru na konto nje. Da ne bi toga opet teško ali je bilo šansi, bilo je energije svih 90 minuta i ako se u svaku utakmicu uđe kao u ovu ne bi trebalo da bude problema nikad. Čak i kad je bunker u pitanju, ako ideš da kidaš i pojedeš protivnika jako je mala šansa da se ne pobedi a ako se i ne pobedi navijač vidi želju i da podršku klubu i igračima. Zato ne mogu da igraju oni koji nisu spremni i koji su mlakonje. Mora jako i u meso!
Čestitke za ono juče ali da TSC onako pogine je zaslužan i njihov trener jer je igrao ono što oni igraju stalno, bez respekta pa šta bude. Suma kako je kročio na teren uneo je preokret i protivnik posle toga nije znao gde bije. O lošim stvarima i greškama pojedinaca ne mora bar danas da se piše, bar ja neću. :D Red je malo da se opustimo posle ubedljive pobede. Ajde da više krene kako treba!
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Valjda je poenta biti raznovrstan, ako si vec druga ekipa u drzavi po budzetu valjda mozes odgovoriti zahtevima lige i da menjas taktiku u zavisnosti od protivnika.

Debilizam je u ling longu igrati na kontre i polukontre protiv Surdulice i slicnih.

Svidja mi se konekcija Suma-Holender. Hvalio sam vec Sumu kako je ispao drugar kad je Holender promasio penal. I juce se videlo kad ga je Suma dao, a Filip se smeje i klima glavom, proslavljaju zajedno. Evo, sad ga i Suma pohvalio u intervjuu, bas mi je drago sto se slazu.

Videlo se u prvoj utakmici kod prvog dodira Holenderovog da zna fudbala. Ovako nesto mu je bilo potrebno, da postigne 2 gola i ucestvuje u jos 2, da skine taj mrak.

Sto se tice Sume, kad mu se igra fudbal i kad je raspolozen, nema tu sta, jedan od najboljih igraca lige. Zato sam i dalje stava da je idealan da udje sa klupe da l celo drugo ili pola sata, pogotovo sto su protivnici vec izmoreni. Natko taman idealan za tih 45 60 minuta.

Sve u svemu, bravo za Holendera, Sceku i Sumu.

Ovih nekoliko utakmica sa Macvom, Spartakom, Proleterom i Metalcem gde smo pravili dosta sansi ali je izostala realizacija smo naplatili sa Tsc-om.

Ne treba nikako da se leti zbog visoke pobede, koja je rezultat Sabove taktike koji igra sa svima ovako ali je lepo.

Sledeci je Cukaricki, da se nastavi ovaj niz pobeda.

Edit: Igranje Vujacica mi ima jedino smisla ako ce ga na zimu prodati, pa mu sad budzaju minute. Mislim da je i Vujaca jednom prilikom izjavio da zeli minute ili da trazi priliku na drugom mestu.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.872
Reaction score
13.639
Treba brzo da trazimo resenja i brzo i agresivno da ulazimo u zavrsnicu akcija, a da li ce to biti kroz posed ili na neki drugi nacin nije bitno. Nadam se da je utakmica sa TSC-om oznacila kraj onog mrtvila iz prethodnih utakmica gde je igra bila na slow motion. Ako vec moramo da kruzimo oko sesnaesterca jer je protivnik seo u krila svom golmanu valjda i to moze brze, agresivnije i odlucnije da se odradi. Ta igra puna "mirnoce i strpljenja" nije Partizan niti prilici timu koji zeli da pobedi u svakoj utakmici.
 
Последња измена:

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Nije mi dao djavo mira, zvao sam u “klub” da pitam sta je sa Denisom.

povreda nije, korona nije, nedisciplina nije.

oladili ga.

bas sam se smorio.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Gde da igra pored Jojića koji ima šut malo jači od dečaka starog 6 godina.Zagreva golmana od kad je došo.
Šćekić dobro odigrao?
Ja to nisam vido.Prvo on ne može da igra centralnog a gura ga na tu poziciju.Kao centralni je 3,4 puta imao otvorenu šansu i ništa.Ali to je moje gledanje na fudbal, možda ja tražim mnogo, to je da se odigra sa najviše dva dodira, dupli pas i to je to.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.749
Reaction score
29.602
Локација
Beograd
Eh da je Suma igrao 80ih...
Znaš da sam se nagledao snimaka Maradone bukvalno sam pomislio ovaj je trebao da igra u njegovo vreme. Ne poredim ih ne daj bože. Madadona je bog. Suma bi tada bio ozbiljna igračina.
Ali ja volim našeg Sumu i drago mi je što ulazi u formu polako.
Vesele osamdesete ponovo u modi, a? :D

Ne znam za vas, ali mene je Partizan juče (na Dan Republike) onom igrom, golovima i Suminim vragolijama, podmladio...onoliko godina kol'ko je potrebno da budem ponovo u toj zabavnoj deceniji XX veka...slavio sam ceo dan, pa, eto, tek sada stižem da se ,,(po)javim,, na Forumu... :D

Bravo momci, hvala Partizane, Suma... :respect

Utakmica je bila kao ,,nacrtana,, da pojasni neke moje stavove koje često iznosim na Forumu...

1. Najvažnija je pobeda, ali ni jedan protivnik nije ,,sisao vesla,, pa da te pusti da se šetaš i ušetaš u gol, da li igramo protiv parkiranog autobusa ili tima koji bi da se nadigrava pa nam ostane prostora za ,,kontru,, (tranziciju kako kažete vi mladi) - ako hoćemo gol i pobedu mora BRZO da se igra i odigra!

2. Najlepše je kad ima puno golova (u protivničkoj mreži) ali...nema fudbala bez pravih fudbalera...kad je Suma onog iz TSC-a, milimetarskim pokretom tela ,,poslao po burek i jogurt,, meni je srce bilo puno, a duša odletela do neba! Jebeš fudbal ako nema i malo nekog ,,vica,,!

3. Srećan sam što ovo može da bude odlično...Holender je paklen igrač, brzina, fizikalije, brzina, fizikalije!!! Bez toga se ne može! Asano je isto brz, a vala i uporan, maši, maši...pa ga na kraju i da...a stići Holendera i Asu po krilima - nikome nije lako...ako još Bebek bude u stanju da povredu ostavi iza sebe, imaćemo paklen napad - naravno sa Maestrom Umetnikom Sumom iza ove trojice!

4. Naravno, može i Natho da odigra svoju minutaži i da je ,,rasporedi,, sa Sumom, raduje što je Šćekara odjednom postao i ,,paker,, (?!), Zdjelar je tu da ,,pokrpi,, šta treba, Miljkon je...takav kakav je...nenadjebiv...Urošević se ,,ponavlja,, po drugom boku...Sveta juče slabiji nego obično...golmane imamo takve kakve imamo...

5. Stanoje, nemoj da se šalom šališ da ti Vujačić bude jedan od dva standardna štopera!!!
Dobar je momak, trudi se, sve o.k. ali nije nimalo slučajno što je kod prethodnog trenera bio na klupi!
Vujke izgleda bradato, snažno i opasno, ali u 40% slučajeva on ili padne u duelu, ili pusti protivnika da šutne, ili ne može da uzme loptu bez faula, dobije karton ,,dok trepneš,, loptu često bapne pa gde ode...
Taj utisak da je on borben, da se bori, izgara, muči za Partizan - to je zato jer nema potrebnu ,,klasu,, za zahteve Partizana - on se muči i ,,krlja,, zato što jedva ,,postizava,, ono što treba da postigne bez neke velike muke - a ne može...
Banjak deluje lenjo i nezainteresovano, zato jer je ,,klasa iznad,, Vujketa pa bez po muke može da stigne ili odbije glavom ono što Vujke jedva uradi...
Dakle, Stanoje, još jednom: probao si Vujačića (mada si mogao da gledaš i video snimke, manje je riskantno) i nemoj šalom da se šališ sa klasama igrača (Kleo je klasa, Jovančić nije, Stojke je klasa, Radiša nije, Banjak je klasa, Vujačić - nije. A da je dobar momak, jeste, pozitivan, želi minutažu, igre, itd, sve o.k., ali... Partizan iznad svega!

6. Isto kao za Sumu, Holendera, Vujketa, kao ,,nacrtano,, mi je bilo kada su ušli ,,Čola,, i ,,Džoni,, - evo, ovde se piše o šansama za mlade igrače, itd...ljudi bre, ne može svako dete da igra sa odraslima!
Uđu ova dva deteta, naša igra odmah pade dole za xxx posto! Ali odmah, momentalno!
Holender i Asa su odrasli ljudi, brzi, jaki, čvrsti - a Čola i Džoni deca, i - op, ovaj ne može da prođe, ovaj padne, odbije se, itd...
Nije ovo ništa loše na njihov račun! Samo, sve ima neki svoj ,,tok,, svako ima neki svoj ,,razvoj,, pa ma kakav on bio...Dakle ne može glupo pravilo FSS-a o ,,bonusima,, zarad ,,menadžeske priče,, da od svakog deteta odmah napravi i fudbalera - ima mlađih kategorije, pa ima Teleoptik, pa ima treća liga, druga, pa prva...pa tek onda Partizan...

7. Dakle, priča o deci, kao i priča o strancima i domaćima ili klasi fudbalera - mene to šta je ko i odakle je i ko mu je menadžer - N E I N T E R E S U J E ! ! ! Interesuje me samo - T E R E N !
Npr. Dača Pantić je imao šansu da pokaže kolika je ,,klasa,, u odnosu na Sumu - i nije to pokazao. Birmančević je mislio da je bolji od Sume i - nije to dokazao...
I tako redom...
Imamo mi i dosta ,,praznog hoda,, ovde na Forumu, treba ovako, treba onako, treba ovaj, treba onaj, treba dati šansu, itd...
Ma ljudi bre - nema tu mnogo priče, kad fudbaler izađe na TEREN, eto mu lopta, eto mu teren, saigrači i protivnik - momak, izvoli pa P O K A Ž I !
Odmah se vidi nešto, a ako ne baš za 5 minuta ili par utakmica, ali...

VIDI SE brate...ko zna da gleda...
 

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Pa ako nisi video da je Šćekić odigrao ne dobar, nego odličan meč, onda batali.
Ne znam šta je trebao još da uradi kao zadnji vezni, jer centralni nije, već se on i Zdjelar po potrebi zamene u zavisnosti od pozicije na terenu u tom momentu.
Asistirao je Holenderu, pola gola njegovo, nešto kasnije identično lopta u prostor za Asana ali je izostala realizacija.
Pokupio sve lopte, dobio 95% duela, pametno pokrivao teren, nije grešio u predaji lopte i mahom je igrao ka napred. Imao je i jedan sasvim pristojan pokušaj šuta.

Zdjelar i on odradili svoj posao i više nego dobro, šteta stvarno što ti to nisi video!
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Banjak deluje lenjo i nezainteresovano, zato jer je ,,klasa iznad,, Vujketa pa bez po muke može da stigne ili odbije glavom ono što Vujke jedva uradi...
:clap:clap:clap
Slažem se plus da dodam da mislim da Maki nije klasa od igrača ali ipak klasa više od Vujačića.

Za klince je logično ovo što pišeš, da padne igra njihovim ulaskom. Zato je trebalo uvoditi jednog po jednog, na 10 minuta razlike, jer dva klinca odjednom mogu da se odraze negativno na igru, što se i desilo. Moje mišljenje, ne znači da sam u pravu.

@kujblo70
Ovo za Stojkovića mi je neverovatno da su ga se rešili tek tako. Verujem ti nego mi je neverovatno. Pogotovo što sve manje imamo igrača iz naše škole koji vrede a on mi deluje dosta obučeniji od ovih naših klinaca. Za ono malo vremena što smo ga gledali na terenu ja nisam video da dečko ima neki problem, da nešto ne zna... Čudna odluka.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
@garbaN pa to je normalno za igrača Partizana.Ne razumem, dao dva pasa i dobio 3 duela, pa on igra u Partizan a ne u Mačvu.Ukazale su mu se 3,4 šanse na 16 metara, neometan, sve je pogrešio.Igrač Partizana mora bar gol da pogodi u takvim situacijama.Ne, igra centralnog veznog, i to sve vreme osim ako ispadne Zdjelar pa ga pokrije.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.763
Reaction score
55.376
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ne biva to tako i posed i tranzicija, imaš ograničeno vreme u danu za treniranje i moraš za nešto da se odlučiš, iz istih razloga se ona barsa mučila s Murinjom, iz istih razloga jake def ekipe u basketu kubure s napadom i obrnuto, sem ako nemaš neki top kvalitet uvek žrtvuješ nešto, tako je individualno zato ima jako malo kompletnih igrača.
Zato i imamo rezultate u evropi kakve imamo, jer nemamo sistem prenosiv u Evropu, ovde igraš protiv bunkera, a tamo na posed možeš da igraš sa 10 posto ekipa koje imaju slabiji vezni red.
Što se tiče Makija, sad sve na stranu, jel zna kakav je Stanoje s engleskim, to bi možda moglo sa objasni neke stvari, jer stvarno mislim da su gluposti da namerno sabotira strance, moguće je da postoji neka jezička distanca sa nekim igračima koji imaju posebne zadatke.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top