Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2020/21.

Статус
Затворена за писање одговора.

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Osim toga što je upitno kakav je Stanojević trener danas, upitno je i šta će Partizan imati od njega. Sve i da bude ekstra trener ovu sezonu, on će zapaliti čim dobije prvu šansu, ne samo iz Liga 5, nego i tipa Belgije, Holandije, Rusije, Portugala pa čak i Mađarske i slično, i onda opet ispočetka sve. Nema Partizan sebi luksuz da vraća u život bivše igrače, a kamoli trenere.
 

Magelan

Grobar
Учлањен(а)
12.09.2012
Порука
859
Reaction score
1.037
A Savo ne bi zapalio je li? Po čemu znaš?
Zar nije on spominjao tim iz lige 5 u narednih 4, 5 godina... Neće tamo sigurno direktno iz PFC... Jeste, odbio bi ponudu...


Edit. Iako mi je potpuno nepotrebno bilo kakvo poređenje Stanoja i Sava, ovo mi sve deluje kao kad neko pređe stazu pa prestane da vozi neko vreme i on je sporan, al zato onaj koji nikad nije ni video tu stazu je sasvim na mestu. A ova priča propali trener on prvo mora da zasere da bi to rekli, a nije ni počeo, pa su vam tvrdnje čiste pretpostavke.

Čuj nema luksuz da vraća propale trenere, ali zato ima da ređa početnike ko na traci...
 
Последња измена:

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
hiperboreja
Osim toga što je upitno kakav je Stanojević trener danas, upitno je i šta će Partizan imati od njega. Sve i da bude ekstra trener ovu sezonu, on će zapaliti čim dobije prvu šansu, ne samo iz Liga 5, nego i tipa Belgije, Holandije, Rusije, Portugala pa čak i Mađarske i slično, i onda opet ispočetka sve. Nema Partizan sebi luksuz da vraća u život bivše igrače, a kamoli trenere.

У ком то паралелном свемиру Партизан не оживљава каријере наших бивших играча и тренера?
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Ja se samo pitam da li ce ikad Partizan dati kontinuitet nekom treneru...a pitam se da li i sami treneri uopste zele ovde u Partizanu da naprave taj kontinuitet. Savo je mozda mogao da ima taj kontinuitet ali covek posle svakog kiksa mahao ostavkom....mada nije da ga krivim previse ali opet znao je u sta se upusta i pre nego sto je prihvatio da bude trener. Sad je tu Stanoje i to nam je sto nam je.....pitanje je dokle ce biti tu ako krene lose...ali je pitanje i da li ce i koliko dugo ostati ako mu krene dobro...
 

zigy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.01.2015
Порука
1.512
Reaction score
4.742
Локација
Na vještičinoj sisi
@Sacayak
Pa sta je onda rjesenje za trenera?
Ko bi to mogao biti. Ne mora ime, ako ga nemas, samo glavne karakteristike. U ovom vremenu, pod okupacijom, mislim da je ovo najbolje rjesenje. Dosao je u losem trenutku, bez novca u klubu, sa smradovima svuda na mjestima gdje se odlucuje i zeljom da se bori do kraja. Sta treba vise? A kakav je trener sada, brzo cemo vidjeti.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Nikolica su lazno optuzili za rasizam i oterali a ekipa mu je uzela titulu sa prednoscu koju je on ostvario
Tehnički nije ni to istina. Za vrijeme njegovog treniranja, iako bez poraza, skupio je 16 bodova, a Maribor 17, ali nebitno, poenta je da u tih godinu i po poslije Partizana nije imao promašaje u treniranju lijevih klubova, ostvarujući pritom loše rezultate. Nije morao oživljavati karijeru kod nas, jer je bila aktivna i/ili u usponu.
 

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
hiperboreja
Kad već pokušavaš ispasti faca i pokušavaš mi spustiti, onda reci koji je to trener nakon povratka u Partizan uspješno oživio karijeru sebi i donio Partizanu nešto dobro? Ješić, Đukić, Vermezović?
Ђукић прошао групну фазу ЛЕ; мада је то небитно, осврнуо сам се на твоју констатацију да Партизан нема луксуз да оживљава каријере, а то радимо годинама.

Заиста ми је невероватан анимозитет који поједини овде исказују према Станоју
 

TaraNdrel

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
395
Reaction score
2.739
Локација
Novi Beograd
1/8 finala le ( ispao od osvajača) titula bez poraza, jedan penal od lš.
Edit lapsus hteo sam da napišem šesnaestina pa sam napisao broj 16.

Ne bih se slozio da je Vermez najuspesniji trener u 21. veku

Jokanovic 2 titule, 2 kupa i 2 LE ako se ne varam
Stanojevic 3 titule (treca titula je prakticno njegova 10 bodova razlike), kup i LS plus je oteran


Od Stanojevica cu zahvevati uspehe u Evropi, kao i od svakog buduceg trenera, kad bude imao za danasnje prilike duplo veci budzet nego sada p da moze da oformi sirok i kvalitetan roster da moze da izvuce i ligu i kup i Evropu.
Do tada ocekujem titulu (ili u danasnje vreme borbu do poslednjeg kola (1. sezona) i titulu u drugoj) u ligi i ulazak u grupe u Evropi. Partizan je sampionski tim i veliki klub koji mora da osvaja trofeje, ove zajebancije sa Evropom i lepotom a potapanje u ligi u Avgustu dok se jos ne vratimo s mora, ostavljam za Mega Vizuru.

Ne moze Sava da stoji u istoj recenici sa Stanojevicem. Ovaj covek je utabao uspeh i dominaciju do sad retko vidjenu u nasoj ligi, prvi domaci trener koji nas je uveo u LS, dupla kruna, za pobede u derbijima ne bih stvarno. Ako se na to doda kolika je tada bila Partizanstina oko naseg kluba i na koji nacin je oteran iz kluba ne znam dal treba da se nastavljam.
Savi sve najlepse u karijeri, nakon svega sto sam mislio o njemu a vecinu i dalje mislim, radio je ovde sa velikom emocijom i otisao je u trenutku kad je ostavio Partizan sa igrom koja ima glavu i rep i kvalitetnim igrackim kadrom za razliku od Djukica koji nas je ostavio u rasulu. Vec sam rekao, za to veliko postovanje.

Jos jedna stvar, najbolji primer vam je Marko Nikolic u Videotonu i igranje jednog takmicenja. Osvoji ligu u prvoj sezoni, posto je klub bez tradicije i nema pritisak osvajanja trofeja, njima je najveci cilj bio Evropa u drugoj i da se sto bolje pokazu tamo (reci ljudi iz kluba). To je Marku leglo kao budali samar, da se pokaze na Evro sceni, pa je usao u LE i sa skromnim timom odigrao vise nego korektno, ali je zrtvovao ligu. Mali klub usao u Evropu i dao sve da se sto bolje pokaze u Evropi. I ja to podrzavam. Rang Mega Vizure.

Sa Partizanom je ipak drugacija prica. Klub sa velikom tradicijom, velikom navijackom bazom i veliki legendama MORA da osvaja trofeje.

Ako podrzavate ovo sto vecina fura da je nemoguce osvojiti titulu (slazem se samo da su nikad gori uslovi) onda zakljucajte sve teme i za fudbal i za kosarku, ostavite Nuklearku i aupickumaterinu. Tamo cemo da piskaramo Ua Vucicu, Ua Vucela, ua Ostoja, ua sudija siso i slicno i kraj, jbg kad ne mozemo da osvojimo sto bi bile otvorene teme. :confused-smiley-013:


Inace NIKAD se nece desiti Vozdovac ako mi ne dodjemo u situaciju da im disemo za vrat.


PS. Zato obozavam Trinkijerija, na svakom frontu je isao do kraja, kakvi kurci ne vredi nicemu Kup a imali smo preca takmicenja i odmor igraca, na svim frontovima do kraja. Dusa me boli sto nije zavrsio proslu sezonu i sto je otisao. Mentalitet pobednika. Lagano je mogao Ua Vucko, ua Ostoja, ua sudija, igramo samo Evrokup.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.553
Локација
Beograd
Bitno nam je da Stanoje ne ponavlja greške koje je Sava imao, ali i one sopstvene iz prošlosti, bitno nam je da ne kvari lepotu igre i efikasnost koju je Sava povremeno uspevao da ostvari...
Sava, Savo, Đumi, svejedno nam je, nikada prvi trener nije sam ima (ili nema) svoje pomoćnike, ali fudbalere svakako ima...ali kako god, šta god, ipak je on ,,na čelu kolone,,...

Osim toga, svaki trener ima neki svoj stav, viđenje, odluke ili neku ,,zvrčku u glavi,, sa kojima se neki drugi treneri (ili mi ,,stručnjaci,, sa Foruma) ne bi složili, ali tako je kako je: Jusufiju nisu bili neophodni Čapljić pa čak ni Milko, a Golac se manuo ,,ćorava posla,, da od Milka pravi defanzivca nego mu rekao da ostane napred i da gol, nekomtreneru trebaju fudbaleri kao Babović ili Dača Pantić, ali nekome i ne trebaju, nekome treba Miljković, neko se s tim ne slaže, itd...

Samo što je velika razlika u tome šta mi laici ,,tupimo,, na Forumu u odnosu na to šta će da uradi onaj ko je stvarno na klupi našeg Partizana.
Mi teoretišemo šta bi bilo kad bi bilo, a rezultate prvog trenera (bilo pozitivne, bilo negativne), svako može da vidi, pa koliko god da ima nekih utakmica po sistemu: ,,šta ćeš, jbg, dešava se,,...

Pa jeste, dešava se, nije da nije, ali treba što više smanjiti tu opciju ,,dešava se,,...može i to nekad, sudbina, šta li je, ali ne može malo malo pa ponovo...kao što je Savin tim ,,štucao,, u prvenstvu (jer su igrači birali kad im se igra), Jusufijev protiv Fljamurtarija (sudbina, ali i golgeter Milko zamenjen), Vermezovićev protiv Artmedije (sudbina, ali i jer Bjeković nije hteo da dovede napadača), Stanojev protiv Šamroka (sa sve Radišom na golu), itd...

Nije baš da ovde preovladava animozitet prema Stanojeviću, nego se samo ponašamo u stilu: ,,ko se na mleko opeče, taj i u jogurt duva,,!
I, da ponovim još jednom, Sava je bio trener početnik, pa nas je iznenadio nečim dobrim (a ono loše nam nije prijalo, ali nekako, vremenom, prestadosmo i da se iznenađujemo time), ali Stanoje NIJE trener početnik, on je iskusan trener, koji je velike uspehe imao i u Partizanu, i od njega očekujemo mnogo više nego od Save (bar u Njiva ligi, jer se sa Evropom nikad ne zna, zavisi mnogo od žreba, ne samo od nas i našeg trenera)...

Jeste, Stanojević je školovan i iskusan trener koji studiozno pristupa poslu, a većina nas na Forumu smo samo ,,laici,, ali...ipak ni svi mi ovde ,,nismo baš od juče,, - ima ,,starih kajli,, koji su se nagledali fudbala i fudbala i utakmica i utakmica i fudbalera i fudbalera...
Nismo ,,stručni,, i ,,školovani,, ali i iskustvo radi svoje...uz to, nemamo obavezu da stupamo u kompromise sa prijateljima, poznanicima, rođacima, kumovima, upravom, savezom, itd, itd, kada je Partizan u pitanju...a i to nešto znači kada procenjujemo situaciju...

Stanoje to valjda sigurno zna, ali da ponovim za svaki slučaj: treba da poboljša ,,performanse,, fudbalera, ali ne sme da od fudbalera pokuša da pravi ono što oni nisu...Suma nikad neće postati briljantni defanzivac, Natho hitri brzanjac i tako redom...ali zato treba znati pa iskoristiti Sumin ,,žongleraj,, u 16m, i Nathove pasove, jer bez toga mi smo daleko manje opasni po protivnički gol...

Nekog dovođenja u prelaznom roku možda i bude, a ako bude odlazaka, nadam se da neće biti takvi koji bi nas drastično oslabili...
Nadam se da Stanojević ne podleže pritiscima ili nekim kompromisima ili prijeteljskim ubeđivanjima kada su dolasci u pitanju...ovde se pominju neki naši bivši igrači, ali ja ne znam da li ih je Stanojević gledao, kada ih je gledao i koliko ih je gledao...da mu neko drugi kaže da su baš to ti fudbaleri koji su nam neophodni, i da on to prihvati ,,na lepe oči,, vrlo je rizično...

I na kraju krajeva, naš tim uopšte nije slab, i koliko god da mi ovde kukamo za pojačanjima, opet se velika većina slaže da je teško nabrojati timove Kokeza Njiva LIge koji imaju jači sastav od našeg!
Stvar je u tome da se sve samo malo više ,,zategne,, pozadi, poveže po sredini i uozbilji napred...da se više ne gube bodovi na ,,malim,, utakmicama, da se dobije derbi...pa ćemo da vidimo za dalje...tri dobra igrača dobro bi nam došla, nije loše ako dođu bar dva, a ako ne može ni to, onda bar jedan, ali zaista vredan!

A UEFA i FSS nek se dogovore kako će klubovi da isplaćuju plate, plaćaju prevoz, hotele, opremu, itd, ako već planiraju da se fudbalska takmičenja do neke daleke budućnosti i dalje odvijaju na praznim stadionima...ostavljajući tako klubove bez prihoda od prodatih ulaznica...
 

Direktor_Grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
2.997
Reaction score
15.831
Локација
Beograd
@Goran Tomić
Rekao si ključnu stvar kojom se završava dalja polemika dok ne pogledamo sledećih 5 utakmica u ligi pod Stanojem, a to je “ali Stanoje NIJE trener početnik, on je iskusan trener, koji je velike uspehe imao i u Partizanu, i od njega očekujemo mnogo više nego od Save”.
 

Sacayak

Grobarčina
Учлањен(а)
14.12.2010
Порука
4.920
Reaction score
6.183
Локација
Српска
Заиста ми је невероватан анимозитет који поједини овде исказују према Станоју
Isto je i meni nevjerovatno s kojim entuzijazmom i najavom grobarštine neki dočekuju Stanojevića. U prethodne tri godine je odbio Partizan dva puta (najmanje), jednom nakon odlaska Nikolića i još jednom nakon jednog od kikseva Đukića. Sad odjednom pristaje na povratak, iako je ista uprava bila i prije 3 godine i sad, Partizan bio isti klub kao i sad. Da je došao nakon odlaska Nikolića, ja bih ga dočekao kao heroja, a tad je izjavio da mu ne pada na pamet da se vraća u srpski fudbal. Kako mu sad pada?
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top