Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

Baracuda

Grobarčina
Учлањен(а)
13.06.2017
Порука
1.167
Reaction score
4.368
Izgleda da su Ciganovići Kosanu drmali kafez.
Ja bi rek'o.

Sukob između njih izgleda datira odavno. Zamerio se i lokalnom SNS povereniku krmku iz Lučana, jer mu je Kosan rekao da je jadan naš fudbal kada je spodoba kao on trenirao mladu reprezentaciju Srbije. Nakon toga je dobio momentalni otkaz u Mladosti, nakon samo 3 kola. Posle ga je krmak napadao u Sportskom žurnalu svaki dan, dali su mu prostor. Ono što je sigurno da Kosanović posle ove izjave neće više moći nikog trenirati u Srbiji.
 

Paja Čutura

Grobarčina
Учлањен(а)
27.05.2007
Порука
1.667
Reaction score
5.589
Ovi fss ciganija na svakih par godina podizr level sramote. Ej zamisli da neki tamo predsenik sudijske komisije organizuje konf za stampu da demantuje kralja i ovu bagru. Pazite kako to ide svi se dogovorili tamo da pricaju istu pricu, prvo onaj metuzalem na areni,a i sta drugo ocekivati od arene posle svega sa KKom,pa onda ta konferencija famozna...mada kada se pogleda ovo je nista sta su nam radili ranije sa golovima iz gol auta, priznatim golom gde ne zna na prvu ni Bog otac dal je presla da li nije,ali to se vidi a gol iz gol auta gde je lopta otisla 2m iza linije se ne vidi. Pa derbi kada nasi igraci nisu mogli od topovskih udara da dodju do svlacionica na poluvremenu nego se pripremali za drugo na klupi za rezerve! Pa onda kada je policija na nasem stadionu pred derbi izvrtala iz gaca nase igrace jer je neko,pazite NEKO dojavio da unose baklje za navijace...tako da me ovo nista ne cudi.
 

Van Der Berg

Grobar
Учлањен(а)
03.05.2023
Порука
489
Reaction score
2.707
- Zbog ocigledne sudijske kradje, prvenstvo pocinjemo sa 2 ili 3 boda manje jos od prvog kola... checked
- Mentalno hendikepirane nakaze se pojavljuju u medijima i objasnjavaju kako su zapravo nasi protivnici bili osteceni, a ne mi... checked
- FK Drzavni projekat se protivnici sklanjaju s puta, a jos ih i sudije guraju... checked

Jedino novo ove sezone je to sto je FK Drzavni projekat izgubio i ono malo srama (koje, realno, nikad nije ni imao), te sad pricaju kako su oni prerasli ligu Srbije i da je njihov cilj proljece u ligi sampiona. Njima, koji za posljednjih 30 godina u ligi sampiona imaju citave dvije pobjede i koji tamo igraju iskljucivo zato sto smo im mi donijeli bodove.

Sve u svemu, vrlo obecavajuce.
 

KoOkaDva

Grobar
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
666
Reaction score
5.338
Локација
Nis
Jako bitna utakmica u nedelju, da pobedimo pa da idemo na derbi sa -2. Do derbija posle NS igramo protiv amatera iz donjeg dela tabele i kandidata za ispadanja, savrsen raspored. Ako njih nismo u stanju da pobedimo (sudije mogu da ga duvaju) onda ne znam cemu se ni mi najveci mazohisti nadamo.
Ajmo mi!
P. S. Upravo zbog navedenog verujem da ce u NS biti horor sudjenje, jos gore nego u Topoli.
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.390
Reaction score
5.173
Локација
Beograd
Mogao bi @Elric da pojasni koja je logika da klub onoliko podigne cene sezonskih pa da preko društvenih mreža poziva navijače da dođu i podrže klub.
Meni nije problem, ja ću nastaviti da dolazim na utakmice ali i ovo malo grobara na JNA će uprava rasterati...

Btw svaka čast na podkastu, zbog njega sam se ponovo subscribovao na yt kabl.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.475
Reaction score
41.267
Локација
Žrnov
Mogao bi @Elric da pojasni koja je logika da klub onoliko podigne cene sezonskih pa da preko društvenih mreža poziva navijače da dođu i podrže klub.
Meni nije problem, ja ću nastaviti da dolazim na utakmice ali i ovo malo grobara na JNA će uprava rasterati...

Btw svaka čast na podkastu, zbog njega sam se ponovo subscribovao na yt kabl.
Cene su bezobrazne - ako se ne plasiramo u Evropu. Ako se plasiramo - džabe su.

Meni je ovde najveći problem što imam utisak da ni sama uprava ne verujem u plasman u Evropu nego idu logikom da lape sad što više para.

Ali poslušajte podkast, ima deo i o sezonskim.

A pošteno govoreći, prošle godine je prodato ispod 1000 sezonskih, a na utakmicama bilo po 500 ljudi max. Ne vidim šta je to sad tako tragično što je ovolika cena karata.
Osim ako ne misle ljudi sad da krenu da dolaze na stadion.
 

Elric

Početnik
Учлањен(а)
19.02.2022
Порука
58
Reaction score
1.347
Mogao bi @Elric da pojasni koja je logika da klub onoliko podigne cene sezonskih pa da preko društvenih mreža poziva navijače da dođu i podrže klub.
Meni nije problem, ja ću nastaviti da dolazim na utakmice ali i ovo malo grobara na JNA će uprava rasterati...

Btw svaka čast na podkastu, zbog njega sam se ponovo subscribovao na yt kabl.
Pozdrav brate, slažem se da je u pitanju jedan totalni paradoks, i da sve što se ja i još par ljudi trudi pada u vodu. Potpuno ludilo, gde u situaciji gde nemaš obezbeđenu Evropu izlaziš sa paketom koji je revolucionaran jer jelte važi za Evropu. Ja se nažalost ništa ne pitam oko marketinga, ni oko društvenih mreža ali me te stvari bole jednako kao i sve Partizanovce, možda čak i više jer sam tu blizu i pokušavam da utičem ali svi predlozi nailaze na nerazumevanje.

Stvarno ne znam koji srednjoškolac ili student može da izdvoji sto evra za FK i posle 150+ evra za KK, ja znam da sam kao mlađi uvek čuvao 50e što dobijem od rođaka za rođendan u maju da kupim sezonsku u julu. Ali sa ovim cenama bez ikakvog popusta se otišlo u krajnost, zapravo i bez ikakve najave, da su ljudi bar mogli na vreme da uštede novac, potpuno urađeno bez osećaja i bez poente. Tužno je to, jer se onda osećaš kao debil, jer se trudiš nešto, kao i onda za reflektore kad me ubeđuje čovek da za dve nedelje kreću da ih postavljaju a onda naravno da od toga ne bude ništa.

Ne znam šta da vam kažem, jako je loša celokupna situacija, jedina svetla tačka je Duljaj i njegov trud da napravi nešto, pisaću uskoro i o tome jedan malo duži post, ali ovako i njegov i moj i svačiji trud ko god je dobronameran pada u vodu i ispadamo budale.
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.390
Reaction score
5.173
Локација
Beograd
Stigao sam do desetog minuta, baci ću pogled kasnije.
Cene bi bile ok da smo završili drugi pa da imamo sigurnu Ligu Evrope i kvalifikacije za ligu šampiona. Ovako ispada da su prekopirali model sezonskih od cigana, samo uz korekciju cena.
Ako su hteli da prodaju sve zajedno trebalo je da sačekaju sledeću sezonu (pod uslovom da završimo drugi). A ako su hteli publiku na stadionu mogli su da ostave iste cene kao prošle godine, ili da čak kažu: "prošle godine smo imali razočaravajuć rezultat, prošlogodišnje sezonske važe i ove godine." Ili da stave neki popust pa da se proda barem 5000 karata.
Imam utisak da će JNA biti prazan tokom sezone, tj. biće po 500 ljudi na utakmicama.
 

MacManus

Grobar
Учлањен(а)
01.07.2022
Порука
342
Reaction score
1.008
Локација
Boston
Opet nas sabotiraju u Novom Sadu za karte
 

KoOkaDva

Grobar
Учлањен(а)
27.06.2022
Порука
666
Reaction score
5.338
Локација
Nis
Ako sam dobro skapirao karte sa Apoela vaze i za nedelju, sto bi u nekom slucaju znacilo da za nas ostaje malo karata ako bude dobra poseta veceras. Ili je ostavljeno za nas kao gostujuce navijace dovoljno karata, neko upucenije neka napise:confused-smiley-013:
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.189
Reaction score
7.022
Локација
NbG
Mislim da je kolega mislio na ovo što se navodi i u tekstu jednog portala
"Karte za zapad i istok za meč sa APOEL-om moći će da se zamene za utakmicu sa Partizanom, takođe za zapadnu i istočnu tribinu na dan utakmice, u nedelju, 6. avgusta, od 15 časova do početka utakmice na blagajni stadiona „Karađorđe“, između južne i zapadne tribine", naveli su iz kluba i obavestili javnost da će na derbiju Superlige samo južna tribina biti za navijače gostujućeg tima, dok na ostale navijači Partizana neće moći da uđu sa obeležjima.

i važan deo sa istog portala koji se tiče karata za našu utakmicu:
"Prodaja ulaznica za derbi meč drugog kola Super lige Srbije između Vojvodine i Partizana počinje u petak. Ulaznice se prodaju po ceni od 1.000 (zapad), 700 (istok), 300 dinara (sever) i 400 dinara (jug), a u petak i subotu mogu da se kupe u prostorijama "Gigs tiks", dok u nedelju na stadionu "Karađorđe"."

Inače ovaj Gigstix se nalazi u Novom Sadu - TC Pariski magazin, Kralja aleksandra 12, LOKAL 19. Za sada na sajtu od sportskih događaja imaju samo karte za utakmicu ciganske fufice sa Apoelom, ne znam dal će možda sutra kada krene prodaja za našu utakmicu pustiti i te karte onlajn.
 

Elric

Početnik
Учлањен(а)
19.02.2022
Порука
58
Reaction score
1.347
Dugo nisam pisao, sve mi se smučilo krajem prošle sezone, u takvom raspoloženju sam dočekao i početak priprema, međutim, vera mi se vratila kada sam shvatio Duljajevu viziju i kada sam video koliko se bori protiv sabotaže sa svih mogućih strana. Neću da pišem kako sam se oduševio radom na pripremama i odnosom igrača, tako mi je delovalo i na zimskim pripremama pa smo doživeli katastrofu, shvatio sam da sam fudbalski laik tako da što se tiče taktike, rada, treninga i ostalog se stvarno neću praviti pametan.

Ono što je važno je sledeće - Duljaj ima zamisao, a to se vidi i po pojačanjima, da nosioci igre moraju da budu mladi fudbaleri, gladni i željni dokazivanja. Takvi igrači moraju da budu na ključnim pozicijama koje se za najveći novac prodaju u budućnosti, dakle napadač, krila, desetka, eventualno vezni red i štoper. Bek može da bude Aranđel od 28 godina, jer beka realno teško možeš i da prodaš za Bog zna kakvu lovu a znači ti da drži odbranu, isto tako i za golmana, bolje da ti je na golu iskusan golman od 30 godina nego neko ko će da se kali jer golmana svakako ne možeš da prodaš za veliki novac. Ali zato Kanute 24 god, Saldanja 23 god, Severina 22 god... Igrači koje posle dobre sezone možeš da prodaš za ozbiljan, ozbiljan novac i koji su gladni dokazivanja, koji će da kidaju i da ginu za svaku loptu a neće odrađivati ugovor jer znaju da su u godinama i da ih čeka bliski istok ili penzija. Ne mislim tu na Rikarda i Natha, za obojicu bih ruku dao, Rikardov odlazak dugo nisam mogao da prebolim, ovu logiku sam prihvatio za sve pozicije osim za Rikardovu, jer sam bio mišljenja da ne postoji igrač koji nama može da garantuje golova koliko on po sezoni, ali prihvatam da ako klub (Duljaj) hoće da posluje u plusu i da napravi održivi sistem na duže staze onda je nažalost bilo vreme da se pozdravimo sa meni lično najomiljenijim strancem.

Drugi krucijalni faktor je da ti igrači koji dolaze NE SMEJU da budu kombinacije. Dakle ne stranac kome je menadžer Srbin, čim to vidim odmah mi je sumnjivo, nego igrači koji su tu samo zbog svog kvaliteta, igrači koji nisu ničija kombinacija, koji neće vraćati deo plate. Igrači koji su ozbiljno skautirani dugi niz godina. Sad se verovatno pitate otkud nama takva skauting služba? Odgovor je jednostavan, naravno da nije naša skauting služba. Ne moram da otkrivam sve ali jasno vam je da su svi igrači koji su došli dugo na radaru po mnogima najbolje skauting službe u Evropi i da je procenjeno da ipak (bar još uvek) nisu spremni za taj nivo, ali za nas su, u ovom trenutku, klasa iznad.

Vidim da se povelo dosta polemike oko Saldanje, da li vredi taj novac. Brazilac od 23 godine jednostavno košta mnogo, kako god se zvao. Podsećam da je Leonardo došao kod nas u sličnim godinama nakon što skoro godinu dana nije igrao fudbal, i odmah pokazao kakva je klasa. Šta mislite, koliko će vredeti Brazilac od 24 godine nakon 15 golova u Partizanu?

Ne mogu da tvrdim da li će Duljaj biti odličan trener, dug je put pred njim, ali čovek je neverovatno pošten i ima podršku dobrih ljudi. Svakodnevno je na vezi sa Fonsekom, De Zerbijem, Darijom Srnom, razmenjuju mišljenja, pita ih za savete, predloge, nije sujetan, želi svakoga da sasluša. Takođe, posluje izuzetno domaćinski, kada pregovara sa igračima zahteva da smanje plate, jer ponavljam ne podnosi kombinacije i burazerske ugovore, nego posluje tako da svakom igraču koji dođe maksimalno spušta platu, tako da verujem da bi vas iznenadilo da pojačanja (osim verovatno Saldanje koji je ipak Brazilac) imaju manju platu od Saničanina. Naravno, "minus" takvih igrača, koji nisu kombinacije, je to što tu dogovorenu platu, gle čuda, moraš da im plaćaš.

Sve ovo je meni zaista ulilo veru da može nešto da napravi i pored toga što ništa ne ide kao po loju, jer je takav način rada u našem klubu nažalost prava mala revolucija. Neću ići u detalje, ali ta čelična disciplina koja je usmerena i prema stručnom štabu i prema igračima se ne doživljava baš blagonaklono od svih onih prema kojima je usmerena. Zato bi mnogi i voleli da mu vide leđa. Postavlja se i pitanje zašto se ovoliko dugo čekalo na pojačanja? Odgovor je upravo u onome BEZ KOMPROMISA. Ili će doći igrači koje želim ili neće niko. Umeli su "pregovori" i da se otegnu jer nisu bili vođeni kako treba dok nije i to preuzeo na sebe i sam čekao igrače po aerodromu, kofer u gepek pa na ručak.

Opet, na kraju dana rezultati su najvažniji, ali ko god da sutra bude došao imao bi sa čime da radi, s tim što je Duljaj neko ko na duže staze može da donese finansijsku nezavisnost i prosperitet kada bi imao iskrenu podršku celog kluba. Da nisu cene sezonskih onakve ovaj post bih završio time što bih pozvao sve vas da ga podržimo. Ovako, neću sebi da dajem to za pravo, neka svako misli za sebe, na kraju krajeva mnogi ni nemaju toliki novac, ali nadam se da sam bar pomogao da se malo bolje razume kontekst i momenat u kojem se trenutno nalazi naš Partizan.
 
Top