Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

Elric

Početnik
Учлањен(а)
19.02.2022
Порука
58
Reaction score
1.347
Evo i nekih mojih utisaka sa Kipra, nakon razgovora sa igračima, stručnim štabom, i gledanja treninga.

Sam Kipar i sve ovde je bilo na vrlo niskom nivou odnosno ne može da se poredi sa Turskom, po pitanju dve glavne i najvažnije stvari - terena za trening (loši i udaljeni, ne preterano ali 15ak minuta vožnje autobusom) i protivnika za utakmice (sve ste videli). Poražavajuće je, pisao sam o tome, što smo imali dogovorene pripreme u Turskoj gde bismo igrali sa Šahtjorom i CSKA ali na kraju se završilo ovako. To je i glavni razlog zašto Duljaj nije davao izjave do poslednje večeri, nije hteo jer ne bi imao šta pozitivno da kaže.

I tu je najveći problem, što nije moguće oceniti realnu snagu Partizana, pobede od 4:0 protiv Lučana i kiparskog drugoligaša stvarno ništa ne znače dok je solidna utakmica bila protiv Bugara koji su ako sam dobro razumeo uzeli i na pozajmicu nekog napadača iz Lacija i pokazali su se kao solidna ekipa (umeju i da biju cigane) ali daleko je to od ozbiljnih provera kakve su nam realno trebale. Jedina sreća u nesreći je što su i cigani u istom sosu kao i mi, tako da ne možemo da kažemo da su se oni bolje pripremili od nas.

Ono što raduje je stvarno dobra atmosfera u ekipi, i to ne govorim pro forme niti da bih širio neki lažni optimizam, videlo se na svakom koraku, tu je i Mare Jovanović dosta doprineo, Duljaj polako gradi oko sebe grupu ljudi sa kojima se odlično slaže i funkcioniše. Opet, to ne mora ništa da znači, i prošle sezone je među igračima bila super atmosfera pa smo prošli kako smo prošli.

Na treninzima se iz moje laičke perspektive baš dobro radilo, puno puno trčanja, uigravanja, i koliko sam uspeo da zaključim fokus je više bio na napadu. Kombinacija Zahid - Natho gde je Natho ofanzivni vezni a Zahid vezni deluje izuzetno moćno, sa Saldanjom gore i dva krila imaju rešenje za svaku odbranu. To šta Zahid radi na treninzima je neverovatno, ogroman respekt ima od cele ekipe, a dodatni kvalitet je što je dostigao formu koju je jurio od dolaska u Partizan da može da trči i fizički isprati tako zahtevnu poziciju. O Nathu sam već pisao, ja se stvarno divim tom čoveku da on u tim godinama tako trenira, da gine za pobedu u svakoj vežbi na treningu, pravi primer za svakog klinca i nadam se da će ostati u Partizanu i nakon završetka karijere.

Goh mi se čini da će morati da se malo privikne, navikne, dostigne formu, Ovusu je od početka pokazao kvalitet, iskusniji je, igrao je i u Americi, Norveškoj, zna engleski vrlo dobro i on će mnogo značiti u toj postavci sa Nathom i Zahidom kao osigurač pozadi. Kastiljo je specifičan, ne mogu da kažem da me je oduševio, ali videćemo.

Kada govorimo o bonusu Baždar je odradio stvarno odlične pripreme i mislim da bi on mogao da bude najveće otkrovenje ove polusezone, gledao sam ga i letos i zimus na pripremama i to zaista ne može da se poredi sa ovim sad, nadam se da ne grešim kad kažem da očekujem da će kao džoker rešiti bar jednu ili dve utakmice ovog proleća. Možda ga je i motivisalo to što je Ilke napravio onakav transfer nakon jedne dobre polusezone i što ostali klinci stižu a on je bio talentovaniji od svih, u svakom slučaju to što je pokazao ovde na svakom treningu stvarno obećava. Trifunović je nadošao, dobio je na masi i snazi, može i te kako da se nosi sa saigračima, jako ga teško čuvaju na treninzima, biće odličan. Stjepu ste videli na derbiju, tu je sve jasno, tako da i pored povrede Miličića mislim da nećemo pogrešiti ni sa jednim od ova tri momka na poziciji bonusa.

U svakom slučaju, ponavljam, velika je nepoznanica gde smo realno nakon ovih priprema, kao što je i Duljaj rekao treninzi su jedno ali utakmice su te koje treba da ti pokažu gde si pa da posle koriguješ, mi to nismo imali tako da ulazimo u nastavak sezone negde ni na nebu ni na zemlji.
 

da1981

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
345
Reaction score
213
Локација
Odakle Bog izvodi korner
Šta mislite u vezi novog Maxbet sponzora , ja reko' kad kad uđem na forum biće će "poplava" odgovora :). Nadam se da smo bar 1 Milion evra jači po godini od MTSa ?
 

Helsinki

Grobar
Учлањен(а)
21.07.2023
Порука
493
Reaction score
3.111
Локација
Nis
Djura frizura bi to odbio i rekao bolje nista nego ta sica xD
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Маркетинг је код нас генерално непостојећа категорија односно постоји само про форме. Вероватно више пара "поједу" рефлектори на стадиону и на СЦ Телеоптик него што дође од маркетинга. Тако да ова цифра може да нас вређа али не би смела да нас чуди
 

MAK

Grobar
Учлањен(а)
14.03.2016
Порука
629
Reaction score
2.053
Kladionice= praonice novca.
Sad prljav novac ukraden od kapitalnih projekata,puteva,železnice,izgradnje stadiona,bolnica,droge.......ide prvo tamo pa se kao "poslovna dobit" vraća SNSu na ruke za razne malverzacije. I svima zeva čmarulja za te pare.
Ne volem što nam je ta ološ sponzor
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.558
Локација
Beograd
Pisete kao da se jesenji deo nije igrao. Jel nam bonusa vecinom igrao Ilic?
Jeste, igrao ga je.
I bio je dobar - za svoje godine. Ali nije da nije da nam je odbrana ponekad delovala...tako kako je delovala, i nije da je on tu bio najkrivlji, ali svakako da nije ni mogao da krucijalno pomogne da odbrana bude bolja nego što je bila...
Protiv najtezeg protivnika u ligi, jos na utakmici koja sa sobom nosi veliki pritisak i teret a ova posebno jer smo ih zadrzali iza sebe.... jel nam bonusa igrao Stjepanovic? Jel nesto zasrao? Jel najvise branio deo terena gde igra najplaceniji i medju najboljim igracima u ligi Hvang? Jeste. I taj Hvang nista posebno nije uradio. Pa sto mislite i sumnjate da nece moci da igra protiv Ivanjice, Spartaka, Napretka.....? Sta jos treba mlad igrac da uradi da zasluzi neki kredit? Da predribla ceo vezni red i postigne gol u raslje sa 34m?
Jeste igrao je Stjepanović. Nije ništa zasrao. Ali prvenstvo nije jedna utakmica, pa makar ona bila i derbi.
Da, poželjno je da neko predribla ceo vezni redi i postigne gol u rašlje sa 34m...a ako to ne može on, onda neko ko može...
Kako ce bilo ko i bilo kad da postane iskusan ako nema gde da prikupi to iskustvo?
Pa vidi...iskustvo se skuplja u mlađim kategorijama, u Teleoptiku, u PLS, na pozajmici...kad si u Partizanu, traži se ipak i neki rezultat!
Evo da malo ,,karikiram,, da bude jasnije, misliš li da je onaj Savo Drezgić trebao da ,,dobije šansu,, kad smo igrali sa Realom na ispadanje prople sezone?
Naravno da ne!
Šansa za klinca se daje na kašičicu i tamo gde može da se da...a ako je taj klinac kvalitetom i fizikalijama i umom za nešto više od te ,,kašice,, - onda on i više nije klinac nego ozbiljan, pravi igrač, a takvima se ne broje godine, bez obzira koliko ih ima...

Ali...

Moje neko prethodno pisanje o ,,klincima,, i nije se baš izričito odnosilo na defanzivca Ilketa i zadnjeveznog Stjepu, više sam mislio da ovi što igraju u napadu treba i da pokažu neki dribling, proboj, asistenciju, gol...
Golove...
Mislim, od 100 mladića sličnih godišta, baš oni su dobili priliku da igraju za prvi tim, tako da... :confused-smiley-013:
Ako moje pisanje shvate kao neku kritiku, pa ih ona natera da pokažu da mogu bolje od ovoga dosad - onda super! Bolje njima, bolje nama!

Znate li vi da država svakog meseca uplaćuje lovu za plate u Fk Partizan?
Ne znamo, odakle ti informacija?
 

Haris_Brkić

Grobarčina
Учлањен(а)
29.07.2022
Порука
1.021
Reaction score
7.652
Iskreno..i mene je umorila kosarkaska tema,izgleda da se Grobarski mrak malo preselio na nju.
Ajde Dukiiii pocinjitee :shal
 
Top