Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

FK Partizan 2023/24

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
153
Reaction score
447
Локација
Beograd
Cini mi se da je Bazdar bio najbolji strelac omladinske lige.

Za omladince nije ni igrao u prosloj sezoni kada su osvojili ligu.
U sezoni pre - 2021/22 igrao je i postigao 8 golova.
Za kadete je igrao u sezoni 2020/21 kada je postigao 39 golova.
Od svih, Zvezdi je dao samo 1 i to iz drugog penala za nas posto je prvi promasio. Uz to, u prvom derbiju te sezone, na gostovanju i pri neresenom rezultatu u pretposlednjem minutu nije hteo da asistira krilu koji je bio sam na drugoj strani, vec je hteo da se se proslavi i golman mu je odbranio 1na1.

Protiv malog stvarno nemam nista ali imam protiv podizanja laznog hajpa narucenim tekstovima koje cita masa koja nikad nije pogledala utakmicu uzivo.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.456
Reaction score
41.075
Локација
Žrnov
Pa naravno da nije igrao za omladince prošle godine kad je već koliko- 4 godine uz prvi tim.
Partizan nikad ranije nije imao omladince. Posle kadeta, oni koji su najbolji, išli su odmah u 1. tim, one za koje je procenjeno da im treba vremena da "nadođu" su išli u 1. tim Teleoptika na kaljenje, a za omladince Partizana su igrali oni na koje se praktično nije računalo ozbiljno.

Sada je to promenjeno i igraju klinci za omladince da bi mogli da budu u izlogu.
Pa evo, po meni mali Simić koji je 2007. je još prošle godine igrao za te omladince (naši su uglavnom svi mlađi u toj selekciji) i najmlađi je. Za poređenje, startni štoper Barselone je 2007. godište.
 

Andra

Grobar
Учлањен(а)
22.08.2018
Порука
810
Reaction score
4.297
Локација
Beograd
Ево, рецимо, Аталанта је сматрала да треба да нам узме Вању Влаховића (и проследи га свом младом тиму) што је (по њима) ваљда неки показатељ неког његовог одређеног квалитета, а сећамо се да је Вања одиграо и један број утакмица за Телеоптик, и постигао тамо и неке голове, али не баш толико колико @Andra мисли да би могао Баждар...

Vanja je isto godiste kao Bazdar, a igrao je za Teleoptik pre dve godine, i opet je imao jako dobar ucinak te polusezone, 9 golova na 13 utakmica, a sada je mnogo bolji nego sto je bio tada. Nije ni poenta to da li bi Bazdar dao 20, 25, 30 ili 40 golova, poenta je da bi bio ubedljivo najbolji igrac te lige, pa omladinska liga je jaca od te lige zbog cega najtalentovaniji igraci i igraju za omladince, a ne za Teleoptik. Zbog toga bi nam i mnogo znacilo da se Teleoptik vrati u PLS i ponovo postane bitno sredstvo za razvoj igraca.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.093
Reaction score
14.446
Локација
Kipar

Chika Rale

Grobar
Учлањен(а)
29.06.2022
Порука
636
Reaction score
2.335
Локација
Beograd
Ko o čemu, mi o Baždaru. Pa da skratimo. Duljaj kaže da će Baždar otići u inostranstvo već ovog leta. Eto toliko.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.758
Reaction score
29.627
Локација
Beograd
Pa dobro, bar da imamo o čemu do ovog leta...ko o čemu, baba o uštipcima, kako se to već kaže u arhaičnijem delu našeg naroda...
A od leta ćemo već nekako da se snađemo...
 

vladokv

Grobar
Учлањен(а)
01.10.2020
Порука
340
Reaction score
838
Локација
Kraljevo
@Humska

ucinilo mi se da si spomenuo da pratis u kontinuitetu te mladje selekcije, pa reko da te pitam jel se mozda secas ko mu je bio trener u kadetskoj selekciji, a ko kasnije kao junioru ?
 

Sava93

Početnik
Учлањен(а)
23.02.2023
Порука
161
Reaction score
502
Локација
Ruma
@Sava93 Kojih solucija je bilo po tebi? Prvi napadač nam je povređen, Taki je kao džoker barem duplo bolji nego kao starter, kod Baždara je obrnuto, tako da Igor nije imao neki izbor..
Mogao je da isturi Goh-a napred, Zahida levo. Razumem ja priču da je drugi bio rovit, ali zato izadješ od starta sa najjačim sastavom koji imaš na raspolaganju, daš gol, otvoriš protivnika i posle ga tučeš na kontre. Pa onda odmaraš nosioce, a ne uvodiš ih posle da juriš rezultat, kada je rival opičio bunker i počeo da bije baš tog rovitog Zahida. Kada stekneš prednost uvedeš Baždara i ostale čisto radi svežine. Mada lično smatram da bi i Taki bio itekako savršen za taj Napredak. On je za većinu ekipa iz naše lige i više nego pogodan, za ozbiljnije rivale je svakako bolja solucija da udje sa klupe.
Plus nadovezaću se i na Duljajevu današnju izvaju, čovek potvrdio ono o čemu i pričamo, dečko namenjen za prodaju i još pritom želi da ide. O čemu onda pričamo, znači mogao je da ide na iskustvo sa Takijem, da malo menja formaciju, pa i proba sa tim Gohom napred, nije to nešto što se nije radilo, ali ne gurnuo se Baždar. I još jednom ponavljam, dečko možda i nešto vredi, ali kada tobož juriš titulu (a ložilo se na isto ovde većina članova), onda se ne zezaš sa nedokazanim igračom koji može biti samo još jedan medijski talenat. Ali okej, tako je, kako je, dalje o ovome neću, bezveze zamaramo ljude sa ovim. Ma kakav da je, sa ovom upravom bolji neće doći, pa će imati podršku, jer se makar u njemu vidi da mu je stalo i ako na kraju kao i svi popusti pod pritiskom...
 

Nikola9875

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
367
Reaction score
1.586
Локација
Novi Sad
Mogao je da isturi Goh-a napred, Zahida levo. Razumem ja priču da je drugi bio rovit, ali zato izadješ od starta sa najjačim sastavom koji imaš na raspolaganju, daš gol, otvoriš protivnika i posle ga tučeš na kontre.
Evo pogledao sam na transfermarketu (nek proveri neko, ako zna neki relevantniji izvor), Goh je u profesionalnoj karijeri odigrao jednu jedinu utakmicu na poziciji centralnog napadača, jel si siguran da je veći garant rezultata staviti njega na špic nego Baždara?

Vezano za Nikolića, 1000 puta je dokazano da on ne može da bude startni špic u ozbiljnijem klubu od Spartaka i da je iz raznoraznih razloga, uloga džokera nacrtana za njega.

Ne znam šta ljudi očekuju od Sameda. Od kako je kontinurano počeo da dobija šansu u zadnja 2 meseca, zalaganje, saradnja sa ostalima, pa i konkretan učinak, su mu na sasvim pristojnom nivou.
To što nije nivo Saldanje, koji je najbolji igrač lige, ne znači da je loš.

To što nemamo 2 špica podjednakog, visokog kvaliteta, od 2014., je već neka druga tema.

Ps. Nešto se ne baš sećam da smo za vreme boljih špiceva od Baždara (Rikardo, Tavamba, Sadik) rutinirali Napredak, Lučane i slične.
 

Sava93

Početnik
Учлањен(а)
23.02.2023
Порука
161
Reaction score
502
Локација
Ruma
Samo nešto guglate. Pa možda je garant što smo pukli milionče na njega, pa možda je garant što dečko ima bolju kontrolu lopte i prijem. Video sam ja njegovu saradnju sa Zahidom i Baždarevu. Ništa loše o dečku, ali eto u zadnjoj protiv Pazara se bukvalno odbija lopta od njega ili je prosledi u prazno. Zar ne vidiš u tom trenutku očaj na licu Zahida. Što se tiče Nikolića, brate mili zalepiste etiketu sa naslovom "Džoker" na njega. Znači bukvalno van toga skoro niko ne razmišlja šire, kao da dečko nije imao itekako zapažene uloge u Spartaku i Vojvodini, gde se nije nadavao golova, ali je imao dosta asistencija. Lik ima taj pregled igre i završni pas, savršeno da nakon istog uleti sa krila Zahid, Kalulu i Goh. Spasao nas po njivama sa svojom inteligencijom. Pa nismo igrali protiv ekipe sa vrha tabele, pa da pričamo o tome da samo može sa klupe.

Za kraj po ko zna koji put mi neko ubacuje reči u usta, gde si ti brate moj video da sam iskazao želju da se rutinira taj Napredak?
Ja pričam o otvaranju utakmice, tom brzom golu, da se prodiše, jer za bunker nismo. Znači taj jedan gol, kojim otvaraš protivnika i onda dolazi do izražaja tehnika i brzina naših ofanzivnih igrača. To je poenta priče, ne da mi njima uvalimo pet komada, nego da im na vreme damo gol i da onda ne moramo čitavu utakmicu da jurimo, jer fizički pripremljeni nismo.
 

Grobar92

Grobarčina
Учлањен(а)
01.08.2011
Порука
1.393
Reaction score
3.218
Локација
Tamo gde su Grobari
Mogao je da isturi Goh-a napred, Zahida levo. Razumem ja priču da je drugi bio rovit, ali zato izadješ od starta sa najjačim sastavom koji imaš na raspolaganju, daš gol, otvoriš protivnika i posle ga tučeš na kontre. Pa onda odmaraš nosioce, a ne uvodiš ih posle da juriš rezultat, kada je rival opičio bunker i počeo da bije baš tog rovitog Zahida. Kada stekneš prednost uvedeš Baždara i ostale čisto radi svežine. Mada lično smatram da bi i Taki bio itekako savršen za taj Napredak. On je za većinu ekipa iz naše lige i više nego pogodan, za ozbiljnije rivale je svakako bolja solucija da udje sa klupe.
Plus nadovezaću se i na Duljajevu današnju izvaju, čovek potvrdio ono o čemu i pričamo, dečko namenjen za prodaju i još pritom želi da ide. O čemu onda pričamo, znači mogao je da ide na iskustvo sa Takijem, da malo menja formaciju, pa i proba sa tim Gohom napred, nije to nešto što se nije radilo, ali ne gurnuo se Baždar. I još jednom ponavljam, dečko možda i nešto vredi, ali kada tobož juriš titulu (a ložilo se na isto ovde većina članova), onda se ne zezaš sa nedokazanim igračom koji može biti samo još jedan medijski talenat. Ali okej, tako je, kako je, dalje o ovome neću, bezveze zamaramo ljude sa ovim. Ma kakav da je, sa ovom upravom bolji neće doći, pa će imati podršku, jer se makar u njemu vidi da mu je stalo i ako na kraju kao i svi popusti pod pritiskom...
Izvini, ali ovo je sviranje kurcu. Isto tako je mogao da stavi Aranđela u napad, daj malo ozbiljnosti.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.882
Reaction score
13.694
Ne bih da komentarisem ostalo ali ovo prosto nije tacno.
Pratim te generacije bas aktivno od malena zato sto mi je sestrin klinac ranije trenirao tamo pa sam upoznao neke klince, neke roditelje i tako nastavio da ih gledam kad i gde stignem.
Jedino kada je Bazdar napravio razliku je u kadetima, znaci kada su imali 15 godina. Ali treba uzeti u obzir da je on vec tada imao gradju odraslih, da je vec poceo da se brije a da su u vecini ekipa igrali klinci po 10-20cm nizi i 20 kg laksi. Isto tako, ta generacija kadeta je tada oborila sve rekorde lige - u broju datih golova, gol razlici, broju osvojenih poena.... znaci da je igrao u bas dominantnoj ekipi te godine.
Posle, kad god je igrao za omladince nista nije napravio. Vecinu akcija je usporavao svojim bespotrebnim driblinzima kojima je pokusavao da pokaze svoje majstorstvo, jako malo sansi je realizovao....
Uglavnom, sva prica o njegovom potrencijalu i talentu potice od te kadetske sezone i porucenih tekstova po portalima. Cak i ona Gardijanova lista koju su jedno vreme forsirali nije merilo kad pogledamo gde su danas klinci koji su ranijih godina bili na toj listi - Djerlek, Sadiku, Kahvic, Cveticanin, Bacanin, Duvnjak...
Баждар овде није добио праву шансу и то је чињеница. Није се родио тај мајчин син који је на клупи постао класа макар имао не знам какав савршени тренинг систем и таленат, а остало ће време да покаже ко га је проценио право, а ко криво али оно што је сигурно је да и ако покаже нешто показаће негде другде јер је овде лишен сваке шансе.
 

PATRIOT

Grobar
Учлањен(а)
24.03.2008
Порука
457
Reaction score
1.248
Poznati smo po nedovoljno strpljenja za naše mlade igrače i previše istoga za "našu decu" povratnike tipa Dača Pantić, koji se nisu nigde proslavili pa gde će šta će ajde nazad u Partizan.
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
153
Reaction score
447
Локација
Beograd
@Humska

ucinilo mi se da si spomenuo da pratis u kontinuitetu te mladje selekcije, pa reko da te pitam jel se mozda secas ko mu je bio trener u kadetskoj selekciji, a ko kasnije kao junioru ?
Znam da nabrojim trenere (ako nisam nekog zaboravio). Imam koga da pitam ako ti bas treba precizno po sezonama.

Popovic, Jesic, Tesevic i Nenad Stojakovic. Skoro sam siguran da ovaj zadnji nikad nije imao Bazdara u ekipi tj. da ih je preuzeo kad je ovaj definitivno ostao u prvom timu.
 
Top