Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

JSD Partizan - najuspešnije sportsko društvo

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Управо то, едитуј, Завишић везе с њима није имао. :wink:

Што се тиче фудбала, на Википедији на страници Eternal derby је занимљив списак играча који су играли за оба клуба, што у млађим категоријама, што као сениори. Нарочито је до почетка 60-их то била мање-више нормална појава, тада ривалство није имало овакве размере као данас.

На пример, Властимир Голубичић је оснивач ФК Цз а касније је цео радни век провео као доктор ФК Партизан.

Мој став је да је сваки играч добродошао у Партизан, не занима ме где је пре играо. Прелазак из цз у Партизан ми је увек ОК, осим кад би се то десило у неким екстремним случајевима. Прелазак из Партизана у цз ми је као противприродни блуд, што би рекао Грба, али ту треба јасно подвући линију после фудбала и кошарке. На крају крајева, они су професионалци и од тога живе.

У рукомету, одбојци, ватерполу...то ривалствоо није изражено међу играчима као у фудбалу.

Такође, нико нормалан не замера Далипагићу што је играо за чергу, јер он је тамо отишао на заласку каријере. Сличних примера има још.

Од ових играча које си навео, да сад не претварамо тему у лично изјашњавање свих чланова, али морам да додам да треба направити разлику између Васовића и осталих, махом часних људи са овог списка који су играли за оба клуба.

Прво, Васовић је на врху своје каријере у СФРЈ прешао из Партизана у звезду (вратио се после годину дана). Друго, веома ружно се изјашњавао о Партизану док је био тренер чергара, 1986-1988. Декларисао се као звездаш, класичан пример човека који је због неколико неспособних појединаца из клуба пљунуо на цео клуб који га је направио човеком и играчем.
 
Последња измена:

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Исправио сам горе што се тиче Илије Завишића.Из неког разлога сам мислио да је играо за звезду, моја грешка и у сваком случају није ми била намера да га доводим у било какву везу са њима.


Црно - бели, слажем се са већином ствари што си написао.

Почевши од овога да су они професионалци и да од тога живе.Ми као навијачи то не разумемо (питање је како би се понашали да смо на месту некога од тих спортиста).Салету Ђорђевићу смо скандирали: "пичко ћелава", због 40 поена које нам је дао.У том моменту свакако није било лако гледати како легенда твог клуба затрпава кош својима али проблем је што неки и дан данас то не заборављају.Било би нам боље када од играча и тренера не би правили идоле и дизали их у звезде.Лакше би после прихватали неке њихове поступке, јер у тим ситуацијима се најбоље види колика је танка линија између љубави и мржње.

Слажем се такође и са овим да треба подвући црту испод фудбала и кошарке и да је ривалство између нас и цигана у ватерполу, рукомету, одбојци и свим осталим спортовима није ни приближно ономе какво је у фудбалу и кошарци, у неким спортовима и не постоји, можда је у рукомету мало израженије.

Управо због тога ми није јасно ово издркавање по нашим бившим ватерполистима (неки то додуше и заслужују).Али називати Дејана Савића главатим бизговом (или како већ) и пичком циганском је тотално непотребно.Чиме је он то заслужио, сем што је тренер једног ватерполо клуба који је прекинуо нашу доминацију.Па јебем му матер не морамо ми сваке године да будемо први, уосталом ваљда је познато да ми за Партизан навијамо прво зато што га волимо, па тек онда зато што је најбољи.Проћи ће и ова ватерполо циганска прича као и она предходна.А негде ће увек остати записано да су тај Савић или Пијетловић обележили део историје ВК Партизан а притом нас ни на који начин нису увредили прошле сезоне.

Скоро сам баш седео у кафићу у Шапцу поред рукометаша Владана Матића, када је давао интервју Шабачкој ТВ.Новинар га је питао баш о томе због чега је деведесетих прелазио из Партизана у звезду и обрнуто.Његов одговор је био, да је то ствар чисте егзистенције, јер у то време није могло другачије и да је бирао клуб који је у том моменту био стабилнији, прво Партизан, па онда звезда и на крају опет Партизан.


Кажеш да нико нормалан не замера Далипагићу што је каријеру завршио код цигана.Нисам баш сигуран у то, код многих је изгубио статус који је имао до те 1990. године.Мада ми је неописиво драго било, када сам чуо да си га момци из Групе ЈНА поменули у једној од песама.
Али сам поприлично сигуран када би се опет организовала нека утакмица попут оне из 2002. године када смо славили 10 година од Истанбула и када би се широким навијачким масама дала прилика да сами одаберу ОЛ СТАР екипу да би било поприличног натезања око имена Дражена Далипагића.Те вечери га ваљда није било из неких других разлога или се бар надам да је тако.


Што се тиче тог Грбиног интервјуа из часописа Изабери Партизан и те реченице о против природном блуду, свакако да из нашег уског навијачког угла она има смисла.Али кад ствари погледамо мало објективније, нисам баш сигуран да се долази до таквог закључка.Јер и њима тамо је исто тако ненормално кад неки њихов пређе код нас.Ми имао свој угао гледања а они свој, а истина је обично негде између.


Знам да је Велибор Васовић на врхунцу каријере отишао код цигана, па се убрзо вратио код нас.За ово да се ружно изјашњавао о Партизану, искрено нисам знао.Па у контексту тога, његово име можда и не треба стављати на исти списак са већином ових осталих које сам поменуо у предходном посту.
 
Последња измена:

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Slazem se sa ovim sto ste rekli.

Jedna stvar je fudbal i kosarka, druga ostali sportovi.

I jedna je stvar ako neko sasvim zasluzeno dobije taj epitet (poput npr. Prlainovica i Gurovica), ali sto Vlada kaze ispade da je svako ko je i sekund proveo na drugoj strani brda po automatizmu "picka ciganska".

A ako se pogleda ta lista igraca, cini se da su u velikoj vecini dolazili iz Zvezde u Partizan na vrhuncu karijere ili sa ogromnim potencijalom zeljnim dokazivanja, dok bi odlazak u Zvezdu oznacio stagnaciju ili kraj karijere.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Кажеш да нико нормалан не замера Далипагићу што је каријеру завршио код цигана.Нисам баш сигуран у то, код многих је изгубио статус који је имао до те 1990. године.Мада ми је неописиво драго било, када сам чуо да си га момци из Групе ЈНА поменули у једној од песама.

Али сам поприлично сигуран када би се опет организовала нека утакмица попут оне из 2002. године када смо славили 10 година од Истанбула и када би се широким навијачким масама дала прилика да сами одаберу ОЛ СТАР екипу да би било поприличног натезања око имена Дражена Далипагића.Те вечери га ваљда није било из неких других разлога или се бар надам да је тако.


...

Знам да је Велибор Васовић на врхунцу каријере отишао код цигана, па се убрзо вратио код нас.За ово да се ружно изјашњавао о Партизану, искрено нисам знао.Па у контексту тога, његово име можда и не треба стављати на исти списак са већином ових осталих које сам поменуо у предходном посту.

Можда ја нисам у праву, али мислим да се Далипагићев боравак у цз код огромне већине Партизанових навијача сматра као једна сасвим небитна и мала епизода у његовој каријери. Праја је тада имао скоро 40 година. А што се тиче његовог изостанка са чувене ревијалне утакмице 2002, мислим да су ту неки други (приватни) разлози превагнули, и да његово играње у цз с тим нема ама баш никакве везе.

Васовић - можда сам претерао, није користио тешке речи у смислу псовки, али није пропуштао прилику да нападно истакне како је Партизан комунистички клуб, како је он велики навијач звезде, како ће, чим напусти место тренера цз узети њихову чланску карту... Био је врло иритантан у тим изјавама, чак и за мог оца који је био сасвим умерен навијач Партизана, далеко од неког загриженог партизановца.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Васовић - можда сам претерао, није користио тешке речи у смислу псовки, али није пропуштао прилику да нападно истакне како је Партизан комунистички клуб, како је он велики навијач звезде, како ће, чим напусти место тренера цз узети њихову чланску карту... Био је врло иритантан у тим изјавама, чак и за мог оца који је био сасвим умерен навијач Партизана, далеко од неког загриженог партизановца.
Vasović je bio strašno sujetan lik, toliko je bio ozlojeđen zbog nekadašnjeg mutavog u klubu da je svaku priliku koristio da pljucne po Partizanu, a sa druge strane dizao je u nebesa Džajku kao nekog fudbalskog Boga. To sve za vreme dok je bio njihov trener 86-88 godine, a i kasnije.
Toliko je bio iritantan da se na jugu skandiralo: " Velibore Vasoviću puši k.... Bjekoviću". Nenad je u to vreme bio trener Partizana.

Praja se zbog (kao što si i ti napisao) nekih ličnih razloga povukao iz KKP, mada je i dalje naravno veliki navijač kluba.

Inače se slažem sa Vladom da treba malo primiriti strasti kada se pljucka po bivšim igračima Partizana koje je put naveo u klubove koji su nam mrski. Postoji nešto što je mnogo veće od trenutne današnjice, nešto što ne može nikada da se izbriše.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
TROFEJ 100 G MOK -a Partizanu 1995

1995-09-30-025.jpg
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Sreća po Srbiju da u njoj postoji ustaško-talibansko izdajničko sportsko društvo.
Sada navijači najsrBskijeg kluba imaju dvostruki razlog da ne priznaju Emirovu medalju.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Partizan sa ukupno 15 medalja, osam zlatnih, šest srebrnih i jednom bronzanom, i ove godine najupešniji klub na Državnom prvenstvu kojim je u nedelju, 22. septembra 2013, stavljena tačka na veslačku sezonu 2013. – Smederevo drugo u generalnom plasmanu, Crvena zvezda treća

veslacki savez
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Dodatak iz novina Politika 1980 povodom 35 godina JSD.Partizan

 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Fudbalski klub Partizan došao je na prvo mesto na večnoj tabeli klubova, koji su od 1923. godine osvojili najviše bodova u domaćem šampionatu.

Crno-beli su nakon trijumfa u šestom kolu Superlige Srbije nad OFK Beogradom (2:0) stigli do 3.301 boda. Dok su crveno-beli nakon poraza od Voždovca (1:0) na drugom mestu sa tri poena manje od “večitog rivala”.

Partizan i Crvena zvezda su poslednji put bili izjednačeni u sezoni 1967/1968. kada su imali po 693 boda.

Da su cigani uradili 'vako nešto trubili bi o tome ko kokoške kad snesu jaje
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
После завршетка сезоне 2012-2013 у којој су Партизанови тимови у разним спортовима освојили 16 екипних трофеја, као и преко 10 екипних и појединачних трофеја у млађим и сениорским категоријама и додељивања признања на 68-ми рођендан клуба, где су за најуспешније сениорске екипе проглашени мушки атлетски клуб и женски кошаркашки клуб, за најуспешније сениоре Емир Бекрић и Андреа Арсовић а најуспешнија јуниорска екипа је веслачки клуб (мада не би било погрешно да су проглашени и у сенирској конкуренцији), јуниори Андрија Шљукић управо из веслачког клуба и Вања Милошевић из пливачког клуба а најуспешнији тренер Мирјана Стојановић из атлетског клуба (лични тренер Емира Бекрића), признања су добијали и Партизанови спортисти који су освајали у току ове године поприличан број медаља такмичићи се за разне репрезентативне селекције и тако по ко зна који пут показали да српски спорт не може без Партизана, почиње и нова 2013-2014 сезона, тачније у неким спортовима је већ почела а у неким тек треба.


Фудбалери су већ ко по навици усрали мотку у евро такмичењима.Сваког лета се надамо да је баш оно то које ће нам донети радост приближну оној из 2003 и 2010-те али та надања да извинете брзо оду у пизду материну.
Не блистају наши играчи ни у домаћем првенству али ипак држе прву позицију.Да ли због тога што вреде колико толико, макар у овим нашим условима или је конкуренција толико очајна, показаће време.Мада шта год је у питању од ова два, 26-та титула не би смела да дође у питање.
Прошла се прва рунда купа.У другој следи незгодно гостовање, где је већ направљен кикс пре 2 месеца.


Почела је сезона и мушкој и женској кошарци.
Кошаркаши су после доста година претрпели само мање измене у играчком кадру, што нам даје за право да се надамо још успешнијој сезони него ли што је била претходна.Додуше ова екипа Партизана није јача тренутно од оне која је у јуну освојила 20-ту титулу али кад се "упали машина", сигурно ће бити.Почело се добро у аба лиги, мада нам и распоред и те како иде на руку и то не само на почетку него ли и у целом првом делу овог такмичења.
Наредне недеље почиње и евролига.Гостује се у Барселони, таман прилика да Каталонци покажу ону своју чувену ману.

Женска секција је због великих финансијских проблема и афере у Галеници, претрпела озбиљне промене у играчком и стручном кадру.Ипак, на срећу створен је доста солидан тим, спој младости и искуства који притом и нема неку конкуренцију од које би морао да стрепи, па се стиче утисак да се могу одбранити трофеји освојени прошле сезоне.


После пар година благог напредовања дошло је током овог лета до великог пада у рукометном клубу.Први тим је напустило 10 играча, доведени су неки нови, двојица од тих су већ стигла и да оду из клуба.Прошлогодишњи учесник ЛШ, ове године више личи на путујући циркус а не на озбиљан тим, кадар да се бори за трофеје.
Учешће у СЕХА лиги и ЕХФ купу ће бити само отаљавање посла.Остаје нада да ће се у јануару или фебруару појачати играчки кадар, да се не брукамо у првенству и купу.

Најпозитивније промене су се десиле у одбојкашком клубу.Кад већ управа која води Партизан све ове године, није била у стању да из објективних или необјективних разлога клуб направи конкурентним за освајање трофеја, макар мало чешће него ли једном у 20 година онда је и фузија са ОК Визура нешто што се мора прихватити јер доприноси напретку клуба.Мада, разумљиво је што неки навијачи Партизана нису одушевљени начином на који је створена женска секција али није разумљиво што ће неки као да бојкотују због тога одбојкашки клуб.А шта, као до сада су га пратили или би га пратили да се са стварањем женске екипе кренуло од нуле?
Није било пуно одлазака у мушком делу екипе, поготово не оних ненадокнадивих, уз слабљење највећег ривала, створени су услови да се после више од две деценије освоји и дупла круна а освајање првенства би морао да буде циљ, кад ако не сада.
И већина одбојкашица које су играле за Визуру и избориле пласман у Куп Цев-а, ће носити црно бели дрес.Већ су освојиле Суперкуп и тако ОК донеле 29 трофеј.Сада следи оно најбитније, борба за првенство и куп.

Ватерполо првенство почиње следећег викенда.Партизан је поново у сенци државних пројеката из Београда и Крагујевца.Али потенцијал екипе која ће нас представљати у предстојећој сезони је довољно велики, да се неки од фаворита оклизну кад наиђу на нас.Можда да притом прођу са лакшим повредама, они тежи ломови их тек чекају.Зна се ко је газда овог спорта а то на дужи период не могу променити Динкара, Чеда Шиптар или неко трећи.
Ватерполисткиње бране трофеј у купу.Искрено није ми познато у ком саставу ће то радити па и не бих давао неке озбиљније анализе њихових могућности.


У хокеју у принципу ништа ново.Тек нас очекује обављање формалности у првенству и додавање још једног трофеја у клупске витрине.Играло се и у међународном Континентал купу, даље од прве фазе се није могло.Евидентно да је прошла сезона у којој нисмо имали ниједан озбиљан меч а уз то и касно довођење неких играча имало ефекта на резултат у овом такмичењу.


Стартовала је и екипа у хокеју на паркету, тј флорболу.За сада са две победе али праве могућности ће се тек видети кад дођу мечеви против неких јачих ривала, колико већ сутра.

Рагби у Србији полако дотиче само дно.У ново првенство је ушло само три екипе, преостале две нажалост јаче од нашег клуба.Ипак остаје нада да ће се у рагбију 7 одбранити титула, пошто у рагбију 15 нисмо конкурентни већ дужи низ година.

Последњу титулу у стоном тенису смо освојили пре 6 година.Прошле били тек шести, ове за сада имамо две победе из два кола али као и у случају флорболиста, наставак сезоне ће показати где смо и шта смо.

Рвачи већ четири године заредом освајају национални куп и представају најозбиљнији клуб у земљи уз Пролетер.Да ли се може после пар година узети и титула, макар у једној од две дисциплине, видећемо.

Куглаши попут стонотенисера се копрцају али никако да освоје неки трофеј.Тешко да ће то и ове године урадити.


Биће занимљива такмичења у каратеу и џудоу.Мушки карате клуб је актуелни шампион у борбама а женски освајач купа у катама.Џудисти су били трећи на прошлогодишњем шампионату.Нешто ће се ваљда освојити и ове сезоне.

Такмичења, како екипна тако и појединачна у веслању, атлетици, пливању, стрељаштву, бициклизму и дизању тегова, нас очекују догодине.


Оно што је карактеристично за све ове спортове, поготово екипне да ће нам главни ривал у борби за трофеје бити цигани, како они оригинални тако и они други.
Годинама смо им набијали комплексе, па ћемо видети да ли тако искомплексирани и пуни мржње могу да нам буду достојан противник и на борилиштима а не само на папиру.

Мада циганштуре нису ни битне.Битан је само наш Партизан.Клуб, тј Спортско друштво које је из године у годину све трофејније и успешније.Имали смо разлога за славље и понос 04.10. ове године, нема разлога да тако и не буде и следеће.


Нек нас се боје и плаше.Нек им гаће саме спадају кад угледају Партизанове спортисте!

А и ако момци и девојке у црно белом и мало закажу ове сезоне, нема везе.И овако за Партизан навијамо прво зато што га волимо а тек онда што је најбољи.
 
Последња измена:

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.675
Posto nema teme o nasim veslacima,stavljam ovde sliku
Veslaci 90tih godina.
erg00med1.jpg
 

publicenemy

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.329
Reaction score
2.766
Рагби у Србији полако дотиче само дно.У ново првенство је ушло само три екипе, преостале две нажалост јаче од нашег клуба.Ипак остаје нада да ће се у рагбију 7 одбранити титула, пошто у рагбију 15 нисмо конкурентни већ дужи низ година.

Sve je tako, ali treba spomenuti da se naši kadeti veoma uspešno takmiče u rumunskoj ligi (najbolji su u grupi Transilvanije), čija reprezentacija učestvuje na Svetskom kupu, a čiji su kadeti evropski prvaci.

Tako da nije sve tako sivo, ima nešto i crno-belo.
 
Учлањен(а)
04.12.2006
Порука
636
Reaction score
5
Локација
Kumanovo
Tačnije:

1. SD Partizan
2, 3, 4, 5. neka se poređaju kako im je volja

Moze li neko tacno da postavi u svim sportovima koliko ima JSD Partizan ukupno titula?
Gledam pre neki dan na kcn3 kod onog govnara andjusa neki "fini" gospodin,iznosi da su cigani najuspesnije sportsko drustvo u evropi? 1000 puta je jadan ponovio,ali sve mi se cini da se gadno zajebo..Kako samo javno lazu i ubedjuju ljude koji kad to cuju shvate zdravo za gotovo...

p.s. gresku sam napravio,izbrisite post iznad...
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Prelistajte malo ovu temu, verujem da je Vlada GVL sigurno negde to napisao.
 

Nemanja-NUSKNVP

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2009
Порука
2.351
Reaction score
77
Локација
Leskovac
Moze li neko tacno da postavi u svim sportovima koliko ima JSD Partizan ukupno titula?
Gledam pre neki dan na kcn3 kod onog govnara andjusa neki "fini" gospodin,iznosi da su cigani najuspesnije sportsko drustvo u evropi? 1000 puta je jadan ponovio,ali sve mi se cini da se gadno zajebo..Kako samo javno lazu i ubedjuju ljude koji kad to cuju shvate zdravo za gotovo...

p.s. gresku sam napravio,izbrisite post iznad...

Ajd sto se on zajebao nego sto se cigani popalili, i kad im se iznese ono ocigledno, da je onaj retardirani jednostavno precrtao Partizanu taman toliko titula koliko treba da ciganka bude uspesnija, tvrde da se te titule i sportovi ne racunaju, jbt eto toliko treba lobotomiranoj masi da prihvati bilo kakvu budalastinu.

Mislim, da me ne shvatite pogresno, nisam opterecen time, ne pratim Partizan da bih brojao titule i nadmetao se time, Partizan je mnogo vise od obicnih brojki, mnogo vise od kolekcije trofeja, ali ne zelim da neki tamo idiot omalovazava titulu bilo kog naseg sportiste u bilo kom sportu.
 
Top