Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Bio je, ali pošto su počeli korektnije da se ponašaju zabrana je skinuta.
 

Dramis

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
619
Reaction score
7
Evo posle odredjene blokade,koristim priliku da svim navijacima,igracima i strucnom stabu pozelim sve najlepse u novoj godini kao i puno radosti za sve nas na sportskom planu.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Danilović: ''Divac i ja smo ostavili više od miliona u Partizanu''

Predsednik Partizana ocenio da klub za sada uspeva da funkcioniše zahvaljujući prodaji najboljih igrača, ali je skeptičan po pitanju koliko će dugo takva situacija biti održiva. Potvrdio je i da je svojevremeno, zajedno da Divcem i Nenadom Popovićem značajno finansijski pomogao klubu kome je pretio kolaps.
danilo9578020100103054500.jpg

Višegodišnje uspehe košarkaša Partizana nikako da počne da prati koliko-toliko stabilna finansijska situacija u klubu. Već dugo crno-beli apeluju na državu da pomogne, nadajući se da će sjajni rezultati biti najbolji razlog da se pokaže kako je ta pomoć zaslužena, ali još uvek, izuzev simbolične, nema značajnije pomoći.


Predsednik Partizana i u intervjuu Kuriru je ponovio da je za funkcionisanje kluba neophodno mnogo veće razumevanje države.

''Ministarstvo sporta je nama i Zvezdi simbolično pomoglo prošle godine, ali i to cenim. Ima ljudi u državnim strukturama, koji ne mogu da nam finansijski pomognu, ali mogu da nas sačekaju za neka plaćanja, što takođe cenim. Ipak, generalno, izuzev grada, ostali su prilično nezainteresovani da nam pomognu. Ne treba država da se uključi samo kad je Partizan u pitanju, već da nagradi sve one koji su to i zaslužili. Sada imaju opravdanje da para nema, a očekuju se vrhunski rezultati reprezentacija u mnogim sportovima. Temelj reprezentacije su klubovi'', kaže Danilović.

On upozorava da situacija u kojoj se Partizan već duže vreme nalazi neće moći još dugo da se izdrži.

''Ne bi ni bilo normalno da izdržimo toliko dugo. Na žalost, ni Zvezda ni Partizan ne mogu da žive bez konkretne pomoći države. Lično ne bih imao nikakav problem ni da država kontroliše gde te pare odlaze. Sport je veoma važan za našu zemlju, za decu i celu naciju. Nadam se mnogo većem njihovom razumevanju'', dodaje Danilović.

Predsednik crno-belih je potvrdio i da je svojevremeno, dok je i Vlade Divac bio u klubu i ličnim novcem pomogao da klub opstane.

''Od 2000. je trebalo biti vrlo smeo i pokazati građansku hrabrost, pa biti uz Partizan. Imam veoma veliko poštovanje prema firmama koje su godinama uz nas. Tačno je da smo i Divac i ja, a pored nas i Nenad Popović koji je tada bio potpredsednik finansijski pomogli klubu u vrednosti većoj od milion maraka, koliko se pričalo. Ne samo mi, bilo je još ljudi koji su svoj novac ostavljali u klubu prethodnih godina'', objašnjava Danilović. :clap:respect

03. januar 2010. | 11:49 | Izvor: Sportske.net, kurir
 

Кајафа

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
674
Reaction score
4
Локација
Поносна Србија
ИНТЕРВЈУ... Александар Марић, кошаркаш Партизана
Дуле, а мени књига?

Центар Партизана Александар Марић каже да још није добио на поклон књигу од тренера црно-белих Душка Вујошевића, који има обичај да сваког свог кошаркаша дарује неким занимљив штивом
с
3102-ap.jpg


Србин из Аустралије у кратком интервјуу за Пресс каже да Београд упознаје са капитеном црно-белих Петром Божићем, који му је главни водич како на терену, тако и ван њега.
Да ли сте се привикли на живот у Београду?
- Лепо сам се снашао. Живот у Београду ми је добро познат. Србин сам пореклом и све ми је лако, јер сам у Аустралији живео слично као у Београду.
Да ли сте имали времена да упознате Београд и Србију?
- Са Пером Божићем све сам упознао. Пера је главни, он је наш водич, како на терену, тако и ван њега (смех). Био сам мало по граду, нисам стигао да путујем по Србији да видим природу, углавном се вртим по граду.
Каква је храна у Србији?
- Све што има овде, има у Аустралији. Доста наших људи живи у Аустралији, посебно у Сиднеју, па сам упознат са нашом кухињом. Волим чорбе, месо, роштиљ.
Тренер Вујошевић је познат и по томе да поклања играчима књиге. Да ли сте ви добили „своју" књигу?
- Нисам још, али очекујем од Дулета неку књигу.
а
Миша Тумбас је најгласнији, најбољи...
Александре, шта мислите о чувеном навијачу Партизана Миши Тумбасу?
- Ма, Миша је наш најгласнији навијач. Миша је најбољи.
У том тренутку се у разговор укључио и поменути Миша Тумбас.
- Марић је најбољи. Много је јак. Срећна Нова година свим „гробарима", играчима и Дулету.


Како проводите оно мало слободног времена које имате?
- Углавном се одмарам, јер су тренинзи и путовања напорни. Волим да одем у биоскоп кад год могу.
Да ли читаоцима Пресса можете да препоручите неки филм?
- Препоручио бих свима најновији филм „Аватар".
Имали сте тренинг и 31. децембра и 1. јануара. Да ли такав режим рада најављује резултатски успешну нову 2010. годину?
- Једино што нам је сада у главама је утакмица са Лијетувос Ритасом 6. јануара. Нама је жеља да уђемо у топ 16 и та утакмица нам је сада једина преокупација.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/sport/story/94676/Dule,+a+meni+knjiga.html
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Upravo sam prelistao kalendar KK...
Mnogo lepo urađeno. KK ima smisla za dizajn.
Zadali su domaći zadatak FK.

Bio je, ali pošto su počeli korektnije da se ponašaju zabrana je skinuta.

Taj "sportal" je zabranu dobio, ako se ne varam, onda kad su za Dijaru napisali ortodoksnu LAŽ kad je kao fol zakasnio na trening, pa onda išao na ispovedanje kod Stevanovića, pa onda kao trčao za kaznu krugove oko terena dok su drugi trenirali...A Dijara pritom bio na VMA na nekom pregledu, još svi znali za to, znali da će da zakasni...Ne da su s pravom ovde dobili zabranu, nego šest puta s pravom!

Ali dobro, ako Gazda kaže da su se popravili, neka bude tako...Za mene su oni i dalje izrazito prociganski sajt. No dobro, po tome ne iskaču previše jer su 90% novina i sajtova svakako prociganski. Ovde se radi samo o stepenu ciganije kod jednog ili drugog.

EDIT:

Božić: Igrač Partizana, fantastično

16382487974b41e37d5a122302804160_big.jpg


Beta/AP​
Uloga vođe šampionskog tima Partizana je stvar koja Petru Božiću ne pada teško, on kaže da u ekipi ima nekoliko kapitena...

</B>
"Uloga kapitena nije teška u sredini u kojoj se sve zna do detalja, u kojoj je svaki igrač upućen u kodekse ponašanja na terenu i van njega. Ja fizički nosim kapitensku traku, ali mnogo igrača ima kapitensku ulogu, ne samo ja. Mnogo igrača, pogotovo starijih, može konstruktivno da posavetuje nekoga, ali samo jedan može da nosi tu traku na dresu.
Ta uloga nije ni teška, ni zahtevna", rekao Božić u intervjuu agenciji Beta.

Božić je u Partizan došao 2004. godine iz Hemofarma, kao specijalista za odbranu i dobar šuter, ali je sa trenerom Duškom Vujoševićem sarađivao i u sezoni 2000/01 u Radničkom iz Beograda. Od dolaska u crno-bele osvojio je pet domaćih titula, dva domaća kupa i tri Jadranske lige.
"Uopšte ne želim da ističem ulogu kapitena, ali mogu da kažem da je biti igrač Partizana fantastičan osećaj", rekao je Božić.

Jedna od stvari za koju je ovaj rođeni Beograđanin zadužen je i prihvatanje novih igrača i pomaganje da se uklope u sistem i postanu deo tima. To je u Partizanu posebno teško jer crno-beli svake godine promene skoro celu prvu petorku, a publika je navikla na uspehe.

"Ne osećam to kao neku posebnu svoju odgovornost. Svi novi igrači u našoj porodici su izuzetno dobro 'skautirani' i izabrani da odgovaraju ne samo igračkim, već i ljudskim kvalitetima. Svi dolaze sa željom da igraju za nas, jer znaju da ih čeka timska i porodična atmosfera. Najvažnija je obostrana inercija, nas da ih prihvatimo i njih da igraju za nas", objasnio je Božić.

Ljubiteljima košarke, medijima i javnosti nekada izgleda čudno što ulogu osmostrukog uzastopnog šampiona Srbije ima čovek koji je van terena stalno nasmejan i smiren.

"Postoji mnogo načina na koji se stiče autoritet, ali sigurno je da je zarazna moja iskrenost u odnosima i želja da tim bude na prvom mestu. To je nešto što ljudi oko mene prepoznaju, što je zarazno i što oni uzvraćaju, sa istom dozom iskrenosti i želje da ekipa bude na prvom mestu", rekao je kapiten 'crno-belih'.

U toku je šesta sezona u kojoj u Partizanu sarađuju Božić i Vujošević. Iako njegova igračka uloga na terenu često nije vodeća, trener je rekao da je kapiten jako važan deo njegovog tima.
"Božić je u pravom smislu te reči lider. To je čovek koji ima autoritet koji se kod drugih pravi prirodno, ne na silu. Igrači prihvataju njegove savete ili kritike. On je taj koji će u kriznim momentima da povede priču, koja je u funkciji tima. Ona ima sposobnost da misli kroz kolektiv. Svako ko se bavi sportom zna koliko je važno da tim ima vođu - to pomaže da se tim uredi, da se napravi hijerarhija i da ekipa funkcioniše kao jedan organizam", rekao je Vujošević.

Poštovanje je, naravno, uzajamno, a Božić danas, posle nekoliko godina, doživljava i dalje pohvale svog trenera kao podstrek za napredovanje. On je objasnio kako se uspostavljaju dobri odnosi u timu Partizana i kako Vujošević, osim znanjem, i radom dobija poštovanje svog tima.

"Priča i komunikacija su osnov svakog dobrog odnosa i homogenosti u ekipi. Dugo sam u tom sistemu u kome je svedobro postavljeno...Od prvog dana se trudim da maksimalno svoju ulogu sprovedem u delo. Imam mnogo reči hvale za Duleta (Vujoševića). On primerom igrače uči da košarka na prvom mestu. Primerom prenese fanatizam (ka radu) i želju da se na terenu provede najviše sati od svih ostalih timova. Ima tu još mnogo finesa koje ja ne znam i ne vidim, ali sve to čini tim i uspehe takvim kakvi su", rekao je bek 'crno-belih'.

Iako je Božić tek pre oko mesec dana napunio 31 godinu, mediji i navijači dugo već navode da je prirodna i logična stvar da će igrač po okončanju karijere postati trener. Kraj karijere, međutim, uopšte nije blizu.
17733407304b41e37da8332021165818_big.jpg
"Uopšte ne razmišljam o prestanku karijere. Planiram još dugo da igram. Imao sam operacije oba ukrštena ligamenta na kolenu i igraću koliko mi zdravlje bude dozvoljavalo. Sigurno ću ostati u košarci, videćemo u kom svojstvu. To zavisi od toga šta će me ispunjavati i kako ću moći nešto da pružim košarci. Da li će mi faliti adrenalina pa ću biti trener ili možda nešto u upravi kluba", rekao je Božić.

Iako posvećen košarci, on stalno uči, ali ne samo od trenera, već i od kondicionih trenera.

"Ogromna je sreća što sam pored Duleta, koji je veliko ime evropske i svetske košarke. Mene je jako zanimao i posao kondicionog trenera, jer sam u rehabilitaciji sarađivao sa vrhunskim stručnjacima, a i dalje sarađujem sa njima, pa sam mogao mnogo toga da naučim, ne samo o košarci. Čovek svaki dan može nešto da nauči, a ja moram još mnogo toga da definišem da bih krenuo put trenerskog posla", rekao je Božić.

Možda u sportskom novinarstvu nije uobičajeno, ali je nekako nezaobilazno pitanje o Božićevom osmehu i ponašanju. Van terena važi za osobu koju bi "svaka majka za zeta poželela", ali na terenu ume da bude strog.

"Nije mi karakter drugačiji na terenu, ali tamo ne mogu toliko da se smejem. Koncentrisan sam na posao koji radim...tu nema mnogo mesta za osmehe, jer oni pokazuju i radost i dozu opuštenosti, a tome nema mesta na terenu. Inače sam osoba koja voli da pruži osmeh i da primi i osmeh. Volim da kroz život idem sa osmehom", rekao je Božić.

Partizan u sredu nastavlja takmičarsku sezonu, kada dočekuje Lijetuvos Ritas u Evroligi.

Izvor:
"Onaj" sajt kojeg ne volimo... :)
Ako je zabranjen ovde, onda brišite. :)
 
Последња измена:

Stefan Zemun

Početnik
Учлањен(а)
04.03.2009
Порука
196
Reaction score
5
Локација
PARTIZAN IZNAD LOKAL PATRIOTA....NUSKNVP
Jednostavno se nadam da protiv Lijetosa necemo zakazati kao sto smo to uradili protiv Orleana..........

Moras svaku temu da overis?
WebCrew edit
 
Последња измена од уредника:

Darinho

Grobar
Учлањен(а)
21.11.2009
Порука
447
Reaction score
5
Локација
Tu negde svuda pomalo
Danilović:Idemo u Arenu, sledi novi spektakl!

07. januar 2010. | 13:20 | Izvor: Sportske.net


Predsednik crno-belih, Predrag Danilović posle veličanstvene pobde nad Lijetuvos Ritasom najavljuje selidbu u Arenu. Niko nam nije davao ni 10 odsto šansi za prolaz u TOP 16, ali uspeli smo i sada već razmišljamo o Areni i novom spektaklu, kaže Danilović.
danilo9578020100103054500.jpg
Partizan je prosto pregazio Lijetuvos Ritas i tako stigao među šesnaset najboljih u Evroligi četvrti put za redom. Velikim uspehom srpski šampion ponovo je zadivio Evropu i moguće je da nastavak takmičenja u Evroligi odigra u Areni.

"Niko nam nije davao ni 10 odsto šansi za plasman u Top 16 fazu na početku sezone. Ipak mi smo to opet uspeli da uradimo. Navijači su bili stvarno fantastični i zahvaljujem im se na izvanrednoj podršci. Sve ovo će već sutra proći, kao što je već u Srbiji svakog čuda dva dana dosta, pa se zaboravi", objašnjava Danilović.
Danilović je posle novog velikog uspeha Partizana najavio mogućnost da crno-beli neki od mečeva TOP 16 faze odigraju u Areni.
"Neka se gospoda iz Arene spreme za razgovore, nadam se da ćemo napraviti spektakl kao i prošle godine", poručuje Predrag Danilović.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Nisam siguran da li uopšte može u TOP 16 ta taktika "neću kakim, hoću kakim" kad je izbor dvorane u pitanju.

Prošla sezona je bila, po meni, više izuzetak nego pravilo. Igrali smo prve 2 u "Pioniru" (Efes i Unikaha), a posle protiv Panatinaikosa em se Željko u startu složio da se igra u "Areni" (a kad se on složi, onda se u principu i PAO složi), em smo pre tog meča i mi i oni bili sigurni za TOP 8. Može biti da grešim, ali mislim da je zbog svega ovoga Evroliga "zažmurila" na jedno oko i dozvolila presedan.
 

Miškec

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
452
Reaction score
14
Локација
Voždovac
Mislim ali nisam 100% siguran, da pred svaku fazu takmičenja može da se bira dvorana.
Prošle godine smo sa PAO-om igrali u Areni jer je Pao (Željko) dao odobrenje za promenu dvorane i u nijednoj drugoj varijanti ne bi smo mogli da promenimo Pionir, a posle sa CSKA je već bila sledeća faza takmičenja...

Tako da ako se sada napravi dogovor sa ljudima odgovornim za najam Arenene igraćemo sve tri utakmice u Areni ,a u suprotnom sve tri u Pioniru.
 

jedibojan

Početnik
Учлањен(а)
03.09.2007
Порука
108
Reaction score
0
Jbg ljudi lepse je u Pioniru, ali od Arene moze lepa kinta da se uzme, a nama je kinta vise nego potrebna...
 

KKP

Grobarčina
Учлањен(а)
29.05.2008
Порука
1.053
Reaction score
1
Локација
Srbija
Poslednja infomacija oko Igora Hadziomerovica. On je na treniznima pokazao dosta, da je stvarno izuzetno talentovan. Odusevio je par igraca, sa kojima sam imao prilike da pricam o njemu, pa tako izgleda i Duleta. On se vraca na leto u Srbiju i tada je planirano da potpise i bude pojacanje za novu sezonu (2010/2011).
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top