Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK PARTIZAN 2015-16.

Статус
Затворена за писање одговора.

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Pera je sam sebe žrtvovao za Partizan. I onda kad još neko pljune po njemu!

Što se Milojevića tiče, pa Džikić je došao u još goroj situaciji. Pretilo nam ispadanje iz lige, tim u totalnom kurcu, pa je svejedno poturio svoju grbaču da nam pomogne. To je Partizanovac! Pomozi kad je najteže, a ne kad i moja baba može da odradi posao!

Слажем се.Ипак, морамо имати у виду да није свако капацитет да се ухвати у коштац са озбиљном ситуацијом и да не жели свако да преузима ризик.Мишљења сам да би Милојевић прошао мање више исто као и Божић, што је и он сам могао да претпостави.Тако да поштујем његов поступак али и добру вољу Божића, сад што није имао знања и искуства за овај посао, је већ друга ствар.

Џикић је ипак посебна прича, бави се тренерским послом 2.5 деценије.
Бивши кондициони тренер нашег клуба, који је уједно радио и са Џилетом у јуниорском тиму, каже ми да се још тада дало наслутити (почетком 90-их) да ће постати одличан стручњак.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Постављање Пере на клупу је била пука импровизација категорије - ко зна можда неким чудом и упали и није била превише ни промишљена ни одговорна према Партизану, јер елементарна логика каже да на онакав тим иде тренер који има нарочите квалитете, а Пера никако није био тај човек.
Ако кошарка има неке егзактне елементе и подразумева испуњење неких претпоставки у стручном смислу, онда је каснији развој догађаја био сасвим предвидив и није се имало чему доброме надати.
Оно што изгледа као гробарско потурање грбаче у ствари је нерационални покушај да се добије нешто на коцки са картама које су толико слабе и отворене да не стижеш ни да блефираш.
Рекао бих да би виши ниво гробарске привржености био да се Пера клонио таквог изазова, а управа прекопала и небо и земљу да нађе погодну личност. Овако линијом мањег отпора, помоћу штапа и канапа покренути јединствени и фини механизам ККП.
На срећу та катастрофална грешка је исправљена, врло добрим решењем и у последњем тренутку смо се вратили разуму и озбиљности, након што смо претходно викнули Џеронимоо и скочили у празно.
Ако све ово имамо на уму и ако смо објективни, озбиљни и лишени било каквих ирационалних анимозитета, онда ћемо лако закључити да је одлука било кога да не прихвати у оном тренутку Партизанову клупу за сваки респект и разумевање, јер су околности биле такве да нико ко нема довољно способности, специфичних знања и утемељеног самопоуздања чини само услугу клубу ако се не прихвати захтевног и комплексног посла.
Ако је Милоје, Лаза или Мика из било каквог разлога закључио да долазак на Партизанову клупу није добра идеја, онда му свакако дугујемо захвалност што нас је поштедео последица које смо свеједно искусили са Пером.
На страну то што лично верујем да Милојевић није тај човек који нам је био потребан, да нема знања ни капацитета да се бави оваквим Партизаном и да донесе бољитак под оваквим околностима и притисцима.
Џикић јесте таква личност и онда и сада и ту једино можемо поставити питање што га нису одмах ангажовали или ако јесу покушали, што није хтео већ тада да прихвати.
Судити људима који нису спремни или нису вољни да вежу појас експлозива око појаса и разнесу и себе и Партизан, без икакве користи и смисла је млаћење празне сламе.
Са друге стране глорификовати наивни покушај да се проблем реши јаловим саможртвовањем, је тек невешт покушај да се прикрије реална опасност да се иза тог саможртвовања догоди жртвовање онога зарад чега је саможртвовању прибегнуто.
За мене је Пера велики капитен великог Партизана и трагична фигура сопствене непромишљености и туђе неодговорности, а Милоје велики капитен истог великог Партизана, коме немам шта замерати на томе што не зна и не може за онолико колико је Партизану потребно да се зна и може, а сумњам да ће икада то и бити у стању. А Скела, баба, деда и баскет у Земуну су само трице и кучине.
 

njacke

Grobarčina
Учлањен(а)
21.10.2009
Порука
2.173
Reaction score
2.375
Ako i prihvatim da je Pera Bozic svesno zrtvovao sebe preuzimanjem vruce klupe, kad je niko nije hteo, ne mogu da prenebregnem cinjenicu da se na toj klupi pekao mnogo vise nego sto je bilo ukusno, za moje shvatanje morala.
Jedna ostavka nekoliko kola pre smene bi sve oprala, sto se mene tice, ali je,na zalost, nije bilo. I tako je on za mene ostao samo legendarni kapiten legendarnog Partizana i nista vise od toga.
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
Оно што изгледа као гробарско потурање грбаче у ствари је нерационални покушај да се добије нешто на коцки са картама које су толико слабе и отворене да не стижеш ни да блефираш.
"Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim"
Perin potez ne da nije nikakvo kockanje kako ti, dragi forumski kolega, taj potez nazivaš, nego jedan od najdominantnijih primera sopstvenog žrtvovanja u istoriji kluba.

Рекао бих да би виши ниво гробарске привржености био да се Пера клонио таквог изазова, а управа прекопала и небо и земљу да нађе погодну личност.
To je jako lepo reći teoretski, ali treba sprovesti u praksi. U situaciji u kakvoj smo mi bili, malo ko bi prihvatio tu ponudu. Nema vajde od prevrtanja neba i kopanja zemlje - treneri koji su na nebu, a i pod zemljom, ne mogu da vode utakmice. Treba nam neko ko hoda po zemlji i hoće da se prihvati nezahvalnog posla.

Ако све ово имамо на уму и ако смо објективни, озбиљни и лишени било каквих ирационалних анимозитета, онда ћемо лако закључити да је одлука било кога да не прихвати у оном тренутку Партизанову клупу за сваки респект и разумевање, јер су околности биле такве да нико ко нема довољно способности, специфичних знања и утемељеног самопоуздања чини само услугу клубу ако се не прихвати захтевног и комплексног посла.
Nemamo, dragi forumski kolega, isti način razmišljanja, koliko god da se upinjem ne mogu da razumem zašto bih respektovao nekoga ko se skloni, okrene glavu i ne pomogne.

Ако је Милоје, Лаза или Мика из било каквог разлога закључио да долазак на Партизанову клупу није добра идеја, онда му свакако дугујемо захвалност што нас је поштедео последица које смо свеједно искусили са Пером.
захтевног и комплексног посла.
Dejanov ne dolazak na klupu nije vid nikakvog spašavanja Partizana od posledica, jer su te posledice bili neminovne ma ko bio na klupi, nego vid gledanja sopstvenog interesa i nedostatka hrabrosti da se suoči sa zahtevnim zadatkom, što mu ja ne zameram. Kad smo već kod zameranja, ja mu zameram ove poslednje izjave u kojima pominje Vujoševića i Ivanovića. Prilično licemerno mi deluje izjava da nije želeo na klupu Partizana iz poštovanja prema Vujoševiću kada sam u nastavku izjave govori o dovođenju Ivanovića u Megu, iza leđa istom tom Vujoševiću, koji je tada sa Ivanovićem pregovarao o dolasku u Partizan

На страну то што лично верујем да Милојевић није тај човек који нам је био потребан, да нема знања ни капацитета да се бави оваквим Партизаном и да донесе бољитак под оваквим околностима и притисцима.
Slažem se u potpunosti, s tim da bih dodao da sam prilično siguran da će nastavak trenerskih karijera Pere i Dejana pokazati da je Pera mnogo bolji trener od Dejana.

Џикић јесте таква личност и онда и сада и ту једино можемо поставити питање што га нису одмах ангажовали или ако јесу покушали, што није хтео већ тада да прихвати.
Mislim, dragi forumski kolega, da problem detektuješ na pogrešnom mestu. Nije nama nedostajalo trenerske stručnosti, ni znanja ni kapaciteta, nego nam je nedostajalo malo mira i uslova za normalan rad. U stanju opšte histerije i animoziteta koje je izazvao Vujošević odlazak, nema garancija da bi angažovanje Džikića donelo bilo šta bolje od onoga što je donelo postavljanje Pere za trenera. U i oko kluba je bila prilično zatrovana atmosfera, složićeš se ? Pera je čak, posle utakmice protiv Igokee pretrpeo fizički napad u hali od strane jednog od "navijača".
Sva ta negativna energija se odrazila na igrače i tu je naš problem. Pikovi te negativne energije su se dešavali, po pravilu posle Vujoševićevih obraćanja medijima i pominjanja nevernih beba, isplata stipendija, rata protiv SNS-a, itd...
Tek posle pronalaska novog zaposlenja od strane Vujoševića, ta minus energija je spalsnula, što se poklopilo sa Džikićevim dolaskom. Dakle Džile je pravi čovek u pravo vreme. Pera je bio pravi čovek, ali u pogrešno vreme.

Скела, баба, деда и баскет у Земуну су само трице и кучине.
Mogu da se složim, kao što su trice i kučine i Perina fantomska SNS knjižica, ručkovi i SNS kolaboracija uprave kluba. Ako smo uvučeni u blato, ne može samo jedna strana da izađe čista u belom odelu.

Ne zameri profesore, na dužini i tajmingu ovog mog odgovora...
 
Последња измена:

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.390
Reaction score
2.420
Локација
Novi Beograd
Kecmanov post odštampati i deliti kao primer šta znači, toliko puta pomenuta, primena dvostrukih standarda.

Kada je, bivši trener Vujošević, odlazio u bitku, bez da gleda protiv kolike sile ide, onda je to predstavljano kao svesno urušavanje svetinje koju brani.

Kada je, takođe bivši trener Božić, to isto uradio onda ga upoređujemo sa onim što je izabrao carstvo nebesko.

A kada je izvedena tautologija, o nikada kontaktiranom bivšem igraču Milojeviću, da je ipak razmisljao o sili protiv koje ide, tada smo se setili da je basket igrao u Zemunu, a ne u Skeli i da je uvek imao loptu crvenkaste boje.

Fantastično.
 

IzrazitiFavorit

Grobarčina
Учлањен(а)
12.03.2007
Порука
1.571
Reaction score
3.393
@kecman
Sva ta negativna energija se odrazila na igrače i tu je naš problem. Pikovi te negativne energije su se dešavali, po pravilu posle Vujoševićevih obraćanja medijima i pominjanja nevernih beba, isplata stipendija, rata protiv SNS-a, itd...
Tek posle pronalaska novog zaposlenja od strane Vujoševića, ta minus energija je spalsnula, što se poklopilo sa Džikićevim dolaskom. Dakle Džile je pravi čovek u pravo vreme. Pera je bio pravi čovek, ali u pogrešno vreme.

:pop

Tebi decko nema leka. Mora da ti je Dule karao skolsku drugaricu u koju si ceo zivot nesrecno zaljubljen.

@admini
Aj bar kad sledeci put vracate kecmana pre vremena, molim vas potrudite se da ubedite i takodje "pomilovanog" Ensa da pocne da pise, da izbalansira bar malo.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Ovo gore ako je pisao isti Kecman koji je pisao pre dve godine ja pojedem svoje mošnice!
Izgleda da je u međuvremenu završio dodatne studije na Sorboni ako je to isti čovek.
 

tonchi

Početnik
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
53
Reaction score
5
Je l' će biti prodaje karata za cedevitu ili će moći da se uđe samo sa sezonskim?
 

Mare grobar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
1.880
Reaction score
624
Локација
Na slepom koloseku
Ako dodze glavni insajder svi smo najebali.
Sta ste se okomili na tautologa?
Pise covek,i ako ima klinaca koji citaju ovaj forum,uci ih da nikada ne navijaju za Partizan.
Samo bolesnik,ili mentalno zaostala osoba moze da se opredeli da navija za Partizan,ako ukapira da su navijaci Partizana slicni ili isti kao tautolog koji je cuo za cumeta.
Jedva cekam da nam dodze Cedevita, da vidimo od kog smo materijala napravljeni ,da li cemo odigrati kao i uvek posteno,i da li ce da dodze kec u nekadasnjem nasem domu.
 

Silja

Grobar
Учлањен(а)
11.05.2008
Порука
500
Reaction score
73
Локација
Sabac
Koja kolicina gluposti iznesena u kecmanovom postu.
Kao da smo uzeli neki tipa informer i citamo neku tzv ekskluzivu.

Pera je dobio i vremena i prostora, nije ga znao iskoristiti i to je to.
Da smo mu dali jos vise, sada bismo verovatno bili tu negde na poslednjem mestu.

Uporediti Perine tajmaute i one face nemoci sa ovime sto pokazuje Dzikic, da l uopste moramo i porediti?

Probao je, nije uspeo, ostaje za mene kapiten kapitena i vecna legenda KK-a
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Kecmanov post odštampati i deliti kao primer šta znači, toliko puta pomenuta, primena dvostrukih standarda.

Kada je, bivši trener Vujošević, odlazio u bitku, bez da gleda protiv kolike sile ide, onda je to predstavljano kao svesno urušavanje svetinje koju brani.

Kada je, takođe bivši trener Božić, to isto uradio onda ga upoređujemo sa onim što je izabrao carstvo nebesko.

Žao mi je što ne vidite razliku!

Da li postoji navijač Partizana koji nije podržao Vujoševićevu borbu protiv režima u interesu Partizana... Ja mislim da takav ne postoji. Apsolutno svi navijači Partizana su ga podržali a neki od njega napravili i božanstvo.

E sada, sasvim je drugo kad to radiš godinama, a rezultata nigde. Štoviše, sve je gore. Ponekad moraš da menjaš taktiku, a ne uvek glavom kroz zid.

Isto važi i za Peru... Da je odbio da ode sa klupe, a tim mu propada, i o njemu bi promenio mišljenje. Pera je ipak ukapirao da ne ide i sklonio se. Rezultat tog akta vidimo danas. Igra unapređena, pobedili FMP dva puta... ...
 

PFC_4ever

Grobarčina
Учлањен(а)
22.10.2007
Порука
1.812
Reaction score
1.081
O kupu par reči, jer je tema zatvorena...

Sve kao i prošle godine.
Lokacija ista, suđenje isto, stav države prema našem klubu isti, odnos broja navijača u hali isti, i na derbiju i u ostalim utakmicama - navijaju protiv "stranog tela".
Jedino što je drugačije je što imamo drugu trenerčinu i što smo ih otresli.
Sve što je bilo sada trebalo se desiti prošle godine. Tako je sve mirisalo da ćemo ih još tad iseći, da ćemo još tad udariti rezultatski na taj projekat, da ćemo ih još tada ućutati. Prošla je godina, oni kokodaču, gledaju Evroligu i žive u svom ciganskom svetu, misleći da su odlaskom generala DV u Francusku stavili tačku na crno-beli svet kako su nazvali tu misiju.
Ipak, u ABA ligi Džile ih vraća u realnost na jedan-dva dana gde su se ukenjali čak se taj njihov strah mogao čitati na internetu. Mogao sam to gledati iza svakog ugla mog malog gradića i slušati njihove pričice sa bojažljivim tonom o tome kako je Džile "pojeo Duleta" pa je toliko debeo, kako ironično govore da uzima Partizan kup i prvenstvo, kako objašnjavaju da bi se Partizan fuzionisao sa nekim klubom kao što su i oni i uveravaju da pošto se nismo vuzionisali to je isto kao da jesmo - jer bi smo se fuzionisali... I tako je priča trajala par minuta dok na pitanje žele li završiti kao poster na zidu nisu imali odgovor. Čekao sam ih u Čairu, hiljade takvih sam čekao. Jeb'o ih Vučić u dupe.
A u Čairu, muk. Crno-beli gaze FMP, 16 razlike i pogledi SNS mandova i cigana koji su ko zna kako ušli i sede. Isti oni, pružiše podršku Filipu Čoviću i udariše jak aplauz koji zvučaše kao mržnja a ne poklič i želja za pobedom. Pogledi su im bili puni mržnje prema crno-belom, zle pakosti, sve to ukrašeno sa manjom dozom inteligencije, jer kada bi ih bilo ko pitao "čemo to?" odstao bi bez odgovora od istih, ali odgovor je jasan - to su cigani.
Zadnji napad FMP-a a pijuni se ponadaše, oko mene u parteru iza koša sve cigan do cigana. Skočih, razdrah se, oterah ih, vidimo se u polufinalu.
Polufinale priča za sebe. Još sam pod utiskom. Jedva uđosmo, opet parter i opet sve cigani okolo, hala prepuna njih. 60% sigurno oni, možda i više. U parteru iza koša 5 partizanovaca. Počinje meč i oni vode 5-6 poena razlike, a ovi od iznad pevuše sebi u bradu "indija pakistan" sa onim vražjim osmejkom, onim pakosnim, mržnje punim, znajući da je pakt sa sudijama, državom sklopljen odavno, i očekujući da zabodu mač pravo u grudi crno-belom svetu. Šta se onda dešava?
Ljudi... kakva igra... kakva odbrana. Koprivica je odučio Cilbesa a i Džons. Odbrana kao nekad. Nisam mogao da poverujem. Džile... ah kako je taj vodio utakmicu. Na par metra od mene je bila naša klupa i sve vreme sam pratio Džileta. Kako taj zna šta radi. Mogu i par primera šta je kada rekao, on sve što je rekao igračima oni su odigrali i imali rezultat toga. Kako je smirivao ekipu na kraju. Hala vrije, oni se približiše na 7 ili 6 a Džile kao da je to sto puta do sada radio. Gledajući njega dok to radi, osećao sam se sigurno. Kao da je moj Partizan u sigurnim rukama. Plašio sam se onog gore pomenutog pakta, a Džile kao da ih ne vidi, kao da ima samo jedan cilj pred sobom i baš ga briga za sve ostalo. Njegov pogled ka semaforu, pa u parter. Kao da govori toj petorici što navijaju za crno-bele "ej ljudi, opušteno, znam šta želite, samo opušteno".
Cigani muk. Ćutanje od druge četvrtine do kraja. Hala se trese. Kao da smo u Pioniru na Partizanovoj evroligaškoj. Kakva sinergija navijača i igrača. Kakvo zajedništvo. Nešto što nije moglo da dođe na površinu prošle godine. Falilo je možda neke pozitivne energije, u stvari mislim da je pritisak bio glavni razlog, teret. Sada nije.
Ćutali su cigani, oćutaše i ispratismo ih iz hale. Onda više nije bilo ničeg negativnog. Bilo je lepo navijanje i pozdrav sa igračima.
Sutradan, veći pritisak na nas nego na Megu. Opet kao protiv FMP-a, ima publike što navijaju protiv. Ipak 90% hale crno-belo. Imali smo ih. Dogovor je bio da se šutira na kraju, jer su se Vanja i Edo dogovarali o tome ko preuzima šut. Video sam to, tako da nije Edo uzeo šut sam, kako se pisalo na forumu, već je bio dogovor. Promašuje Edo, promašuje i drugi put, i vidli smo šta se desilo. Niko ne zamera momcima. Nema veze, bre. Ej, ljudi, da li ste svesni kako smo ispratili državni projekat nazad?
Vidim na forumu ima nezadovoljnih, ali slušajte, da ste bili u hali i videli sve to u subotu, pa i petak i nedelju, ne bi ste bili ljuti na igrače. Oni su junaci, i oni i ceo stručni štab, i Džile. Doći na takav vruć teren, u takvoj okolini, ošamariti ih samo tako... I to zadnja dva derbija. Bravo momci. Bravo Džile. Bravo crno-beli.
Odlična uvertira za fudbalski derbi. Verujem da će se ova energija preneti na JNA. Ajmo i tamo da ih otkinemo, ajmo u našu "predizbornu kampanju" protiv sistema!
 

duka89

Početnik
Учлањен(а)
02.01.2015
Порука
108
Reaction score
35
na kraju cemo imati jaci tim od cigana:D
tosina desna ruka javlja da stizu novica i mastorovic ;)
 

kragujevcanin

Grobar
Учлањен(а)
11.02.2007
Порука
286
Reaction score
586
Tema o transferima zatvorena, pa da upitam ovde...

qnqQWKe.png


Ima li istine u ovome?
 

Jokic

ex jokics
Учлањен(а)
24.08.2007
Порука
7.094
Reaction score
15.830
Локација
Храм фудбала
Mnogo volim Novicu, ali bojim se da bi to mogao biti scenario slican Kosti Perovica. Hoce on ima zelju, ali tijelo to ne moze da isprati.
Nadam se da grijesim i da ce to biti barem dobar deo onoga UBICE.
 

PitBull

Grobar
Учлањен(а)
08.12.2012
Порука
214
Reaction score
211
75% da Novica dolazi.


Inace ne moze se porediti sa Perovicem koji je bivsi kosarkas vec 3-4 godine a Novica je bio jedan od glavnih igraca prosle pa i ove sezone u Trabzonu koji je igrao na vise frontova. Jednostavno odlaskom Nenada Markovica odlucili su se da mu se zahvale.
 
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.235
Reaction score
1.943
Локација
Подгорица
Новица,Мајсторовић,Вилијамс,Џонс заиста би рекет много боље изгледао. Јер би и 4 и 5 биле попуњене за јаким играчима а и као могу погодити и изван.
 

dovla

Grobarčina
Учлањен(а)
22.06.2008
Порука
2.409
Reaction score
142
Локација
...
Ne verujem da ostaje Vilijams ako je istina da dolaze Novica i Majstorović. Mnogo nam je potrebniji Vrabac nego on u tom slučaju,a to se i videlo u kupu protiv Mege i fmpa. Nekako je nedostajala energija kad Edo izadje, a nema ko da ga zameni posebno u odbrani.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top