Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2016/17

Статус
Затворена за писање одговора.

luka_pfc4

Početnik
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
50
Reaction score
56
Локација
Voždovac
Bogdan je postao igrac posle povrede Lea.
Jedino sto smatram za najveci nedostatak igre Vanje je pregled igre, to ce tesko popraviti. Sve ostalo mislim da ce doci na svoje mesto, samo mu treba neko ko ce sve to da pogura.

To je, jedna od mnogih, mozda i najbitnija razlika izmedju njih dvojice. Bogdan je naucio kosarku u tom periodu. Jeste da je bila ona stara: Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane; ali Bogdan je danas igrac, kakav jeste, NAJBOLJI ALL AROUND u Evropi, zbog igranja pleja.
Vanja je klasican bek. Dobar sut, fizikalije bruka, ali pored pregleda, nema ni tehniku. Bez toga jednostavno ne moze da se poredi sa Bogijem.

Sve u svemu, glavna caka sa Dziletom je upravo to sto gleda da od ekipe koja mu je dostupna izvuce maksimum, a ne da usput i kojeg prospekta izbaci.
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Upravo, a za takav pristup treba ti konstruisana ekipa i zatvoren budzet. I pravdas to rezultatima.
Postoji granica necega sto mozes izvuci iz recimo Koprivice, Majstorovica, Ratkovice... Neces ih unaprediti, neces osvojiti trofej, a pritom neces dati iskorak onima koji mogu da ga naprave. Ne mora da Vanja bude Bogdan, ali Vanja uz rad i sansu moze da bude jedan od najboljih igraca u ABA ligi, u suprotnom bice bas ono sto je neko napisao solidan igrac neke EC ekipe....

Mi smo sustinski celu ovu sezonu izgubili, nismo dobili ni jare ni pare... Vanja je napravio mali iskorak doduse, ostali mladji nisu dobili minute ni protiv Dinamika... Umesto toga gledali smo koprcanje sa Majstorovicem, Robinsonom i kao slag na tortu i Gordonom...

A kazem cak rezultat ne bi ni patio da su dobili vise sanse Jovanovic i Tanaskovic, a Vanja da je dobio bitniju ulogu... Na pola sezone kada je Cibona prodala Zizica u ABA ligi bilo je jasno da ne mozemo da budemo losiji od cetvrtog... Po cenu nekih poraza rado bih volio da vidim Vanju da opet da tricu za pobedu kao protiv Olimpije, Tanaskovica da sazreva, Jovanovica da dobije sansu. Ali ne, Dzikic je i dalje tvrdoglavo cedio drenovinu dok nije puklo konacno protiv Cedevite u majstorici.... Sto je najgore i u KLS smo komotno mogli da igramo sa klincima i eksperimentisemo kako zelimo, ali opet sve isto je radjeno... Bez minuta igrac se ne moze postati... Najbolje se vidi na primeru Andrica... Ja gori rad nogu nisam video odavno od njegovog kada je tek poceo da dobija minute, ali jbg, malo po malo poceo je da popravlja segment po segnemt igre i razvio se od coveka koji stoji u cosku i cega u sasvim dobrog ABA igraca...

Sve u svemu manje bi se zalilo za sezonom da na kraju nje mozemo da kazemo da smo nesto uradili... OK, imali smo ozbiljniji igracki kadar u odnosu na proslu sezonu (cak i uz nekoliko kikseva) Preziveli smo je, to je jedino sto smo uradili... I sledece sezone opet cemo traziti 7-8 novih igraca...
 

boksa

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
3.421
Reaction score
813
Pazi, nije da se ne slazem sa tobom, samo moje oko to drukcije vidi.


veruj nam.

Vanja apsolutno moze biti dobar igrac za evropske klubove na konto tela ako jos eksplodira atletski (da ne spominjem sad onog drugog iz Fenera koji igra vrhunsku kosarku samo na konto tela) ali je u svim elementima kosarkaskim ispod BB. nikad nece moci da nosi jaku ekipu, da bude glavni igrac

gledao sam ih u istom dobu, tj na juniorskom turniru (s tim da je Vanja bio mladji dve god od gen), neuporediva stvar, razlicite klase, nivoi talenta, iako to ne znaci puno jer sve zavisi od kasnijeg razvoja mnoge stvari su jasne odmah...a mislim da ima jos da se nadje moj "izvestaj" sa juniorskog gde sam iz nase ocajne ekipe izdvojio Vanju, jer se videla fizika i to nesto za ozbiljniju kosarku od ostatka ekipe, a opet mnogo mana pa sam bio sumnjicav, ali u tom trenutku nisam znao da je mladji dve god od juniorskog staza, sto je promenilo misljenje da moze da uspe....i iskreno on je gurnut u vatru samo zato jer smo krenuli da se raspadamo, nismo imali nikog i iz Duletove tvrdoglavosti
 

kuki

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
3.490
Reaction score
13.456
Локација
tamo daleko...
Treba nam povratak duha Partizana. Ništa bez toga.

Procitao sam povratak Duleta Partizana, tek posle videh duha. Meni to dodje isto. A o gvozdenoj disciplini Duleta sam slusao do malopre, od ljudi koji su pratili uzivo turneju KKP po USA. I mnogo zanimljivih stvari, recimo da je veliko postovanje doziveo u bulsima oko treninga itd, kao i koliko ga Popovic postuje.
Ali ne, tu je todoric, zatim covek iz senke, pa onda pekovic, pa onda kafe tim, silobad i svi koji nisu mogli vise sa secerasem sto i igrace davi, pa insajderi koji su mnogo toga iz licne koristi pricali, smrad do smrada!
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Duh Partizana su trofeji...jedino pobjedama i trofejima taj duh se odrzava u zivotu...to jest ona neka napetost koja ti neda da sjedis na jednom mjestu dok cekas utakmicu i imas zelju da se deres i navijas kao nikad prije jer je u pitanju utakmica za trofej i prvo mjesto... sve ostalo je nebitno....
 

grobar-do-groba

Mrzitelj zvezdizma
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
3.960
Reaction score
4.434
Локација
Uz Partizan i dobar gitarski rif!!!
^^
Pa bez duha ne možeš da osvojiš trofej. I te priče nema para ne piju vodu. Jer kod Duleta su igrali igrači bez dinara 7-8 meseci. A dali je to neko primetio na terenu? Nije. Ej, pazi stranci su igrali bez para, život davali za Partizan, to je duh Partizana BORBA, i iz te borbe dođe Kecmanova trojka.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Slazem se...To je iskljucivo rezultat rada Duleta koji je u kosarci primjenio filozofiju. Uspio je da im nametne umjesto para kao glavnog cilja ipak nesto uzvisenije. Bas tu beskomprimisnu borbu za tim, navijace, saigrace, klub, trofej...itd. Treniralo se preko svih granica i igralo se hrabro srcem bez straha...zato nas i jeste sreca pratila u mnogim situacijama.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Valja nema u sebi killer instinct i nije rodjeni pobednik! Takodje uvek mi je bio upitan njegov intelekt.
Nikad neće biti igrac na kojeg ćeš moći da se osloniš...
 

Arsen_Wenger

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2010
Порука
1.866
Reaction score
60
Ja ne kapiram da bekove ne uče driblinzima i kontroli lopte, ko to radi sa decom
Ili spoljnki igrač bez šuta, vrabac, koliko bi se samo povećala njegova vrednost da ima šut
 

SpejsNigrutin

Makedonče
Уредник
Учлањен(а)
19.04.2007
Порука
7.741
Reaction score
12.816
Локација
Nedodjija
luka_pfc4, boksa i ostali..

ova recenica koju je napisao Stojance je kljucna

Dzikic niti ima muda niti ima zelju da mu se maksimalno posveti da ga stavi na pleja povremeno da mu da loptu u ruke, ali i da on to uradi, Vanja bi bio bolji igrac, ali ne bas vrhunski.

Stim sto ja smatram da on moze postati igrac, bas kakav ja ocekujem.
Kako god, zelim mu da sledece godine dobije nekog ko ce imati hrabrosti i muda da uradi ono sto Dzile nije smeo. Ako ne u Partizanu onda u nekom sledecem klubu! Mada smatram da ce sledece sezone ovaj period pokazati bar delic onoga sto ja pricam.

Necu da bude kao e sve sam ja znao, ali u vreme Vlade Jovanovica omiljeni igrac mi je bio Gagi kapiten. Covek je bio merna jedinica za ne konstantnost, isao je od sjaja do ocaja. Onda je Dule dosao i bacio malo svoje magije i Gagi je postao ono sto niko ovde nikad nije ni mogo da zamisli.

Nadam se da moj dobar drug RasimPFC cita ovo, pa da potvrdi. Pricao mi je da sam lud kako moze da mi Gagi bude omiljeni igrac.

U svaki slucaj ide novi avatar i moje ludo verovanje ostaje do skoro u buducnosti :wink:
 

zigy

Grobarčina
Учлањен(а)
09.01.2015
Порука
1.512
Reaction score
4.742
Локација
Na vještičinoj sisi
Dule je vidio u igracima "ono" sto drugi treneri sto godina da gledaju ne bi vidjeli. Zato je i stvorio toliko igraca. Nama je potreban trener koji ce raditi sa mladima, a Dzikic to nije. Zato uprava ima glavnu rijec sta i kako misli da Partizan treba da izgleda narednih godina.
 

rasimPFC

Grobar
Учлањен(а)
09.12.2008
Порука
560
Reaction score
1.673
Локација
Vranje
Potvrdjujem :D Ali koliko vidim vi svi ocekujete da mu neko (trener ) pruzi. Ja misim da je Bogdan,Gagi i svi pre njih (naravno Novica) sami uzimali. Nije probem sto ovaj ne igra na pleju,veiki igraci sami na ovaj ili onaj nacin postaju veliki.
Izvinjavam se zbog ukljucenja u raspravu :D
 

Arsen_Wenger

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2010
Порука
1.866
Reaction score
60
I tripković je imao isti problem kao vanja, samo šut prodor nikako, i dule nije uspeo da ispravi, jednostavno nije mogao, da je imao sve mogao je u nba
 

Woodchuck

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2009
Порука
2.477
Reaction score
647
Da, samo je Vanja mnogo fizlicki konkretniji od Tripka i on moze taj iskorak da napravi... Tripko je covek koji je zavisio od ekipe i kako mu prave blokove i oslobadjaju prostore (one duple blokove ispod reketa i na 45stepeni sa desne strane najcesce)
 

Arsen_Wenger

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2010
Порука
1.866
Reaction score
60
To jeste, samo sam poredio napadački stil za sada, u odbrani može mnogo više
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top