Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2016/17

Статус
Затворена за писање одговора.

PFC.TOMCAT

Upravnik Kinoteke
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
7.434
Reaction score
735
Локација
Niš
Poserem se na svaki klub koji u takmičenje uđe bez želje da pruži najbolje što može. Kakvo crno tankovanje?

Budućnost je u ABA izduvala od Mege. Sport je, skoro pa uvek, pravedan.
Format EC je promenjen i eto reći ću da nam taj novi sistem više godi od onog starog pošto se Playoff počev od četvrtfinala pa do kraja igra na dve dobijene za razliku od onog klasičnog K.O. sistema koji je u EC važio godinama gde mi (obzirom na naše tradicionalne igre u gostima) ni u ludilu ne bismo imali šanse protiv Himkija, Gran Kanarije ili neke tako tipično domaćinske ekipe!

Kažem zato, ovaj novi sistem nam više odgovara nego stari, ali bez obzira na to ne treba se nijednog trenutka zavaravati da mi preko EC možemo u EL... Jer nemamo mi "para za to i takvo planinarenje"!

Sa druge strane novi format EL daje hibridu iz Železnika 30 utakmica u regularnom delu sezone, ali mana takvog novog formata EL je to što će se verovatno na polovini takmičenja iskristalisati 8 ekipa koje idu u Playoff, pa će ostatak sezone biti većinom otaljavanje i borba za bolju poziciju pred Playoff, a hibrid iz Železnika iako verovatno nikad jači teško da može prebaciti više od 10. mesta na tabeli i zato je logično da će i oni tankovati i čekati završnicu ABA lige kako bi ponovo pokušali da izbore EL.

Tako da ne vidim rezon u forsiranju dobre sezone u EC ako na uštrb toga ne budemo u mogućnosti da se borimo za 1. poziciju u ABA ligi i prednost domaćeg terena u Playoffu... Kao što već napisah, oni će biti nikad jači, ali naša eventualna pol pozicija pred start Playoffa u ABA ligi može promeniti mnogo toga i ne reče onomad čovek džaba: "Domaći teren je domaći teren... Plus Kengur na golu!"

Zato se nadam iskreno da će se ostvariti projekcija koju je kolega Nikola70 postovao gore i da ćemo imati full roster od 10+ igrača koji će moći da u svakom trenutku odgovore zahtevima pre svega u ABA ligi... Tamo od prvog pa do poslednjeg kola je svaka utakmica finale i samo se tako i mora posmatrati.

A u EC, jbg... Tankovanje, jer kako drugačije bez nekih ozbiljnijih para!?

No, pre svega toga uprava sa Pekovićem na čelu se mora pokazati na delu i zaštitititi interese kako Partizana, tako i košarke uopšteno... Mora se obezbediti budžet koji će omogućiti da Džikić ima na rasploganju taj napred pominjani full roster, a onda na skupštini ABA ligaša se boriti svim sredstvima da Radnički FMP na mala vrata ne bude uguran u ABA ligu naredne sezone i da se nikako ponovo ne dogodi prošlogodišnja tirada kada su zbog jednog kluba svi ostali poslati na odmor!

Ako Barselona dva dana pred majstoricu koja vodi na F4 EL mora da igra na krv i nož El Klasiko u ACB ligi onda takva pravila moraju da važe i za hibrid iz Železnika!
 
Последња измена:

born2shine

Fin neki dečko
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
2.875
Reaction score
211
Локација
:-)
@CRNI BOMBARDER ili neko drugi ko to zna:

Kad bi (zvanično) trebalo biti poznato
ostaje li Novica i dolazi li Rakićević?
 

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
Kao sto sam i pricao postoji nebrojeno argumenata zasto ne treba igrati uopste Kikiriki vocni kup.

PFC TOMCAT je cak sam dobrovljno jako lepo objasnio koliko je to besmisleno.

1.Igrati takmicenje u kojem unapred odlucis da ces biti kanta za sutiranje je debilititet.

2.Igranje u Kikiriki vocnom kupu u ulozi marginalca ne moze dovesti boljeg crnca u klub nego da samo igramo ABA ligu.Mnogo vise i lakse donosi ABA liga u rezultatskom smislu pride.

3.Igranje Kikiriki vocnog kupa nema veze sa igranjem EL,nismo igrali ni prosle godine pa nikom nista.Uvek mozemo iz finansijskih razloga da se povucemo a da ne pricam iz rezultatskih razloga (da se ne trosimo zbog ABA) a Partizan ce trebati uvek jednoj i drugoj strani.
 

globus

Grobar
Учлањен(а)
12.04.2009
Порука
760
Reaction score
31
Eto pojavio se intervju sa dziletom, upravo odgledah.
Plej suprotnih karakteristika u odnosu na cvetkovica da moze i da igra dvojku(combo bek u prevodu),jaka trojka (atletA)sa poenima u rukama te undersajz centar (nesto kao derel wilijams).
Nahvalio finskog brata zbog igranja sa povredom...
Na dvojci nikoga dovesti necemo nego cemo dati sansu marinkovicu rakicevicu jovanovicu i ostalim mladjim da se nametnu.
E sad izvinite me odoh da preguglam sva moguca potencijalna pojacanja sa gore navedenim karakteristikama.

P.s. U vezi EC i pad je let, tako da sve ce to dobro doci za tim iskustvo je prekopotrebno.
 

CRNI BOMBARDER

Grobarčina
Учлањен(а)
29.02.2012
Порука
2.030
Reaction score
330
Локација
Skopje
@CRNI BOMBARDER ili neko drugi ko to zna:

Kad bi (zvanično) trebalo biti poznato
ostaje li Novica i dolazi li Rakićević?

Za Rakicevica sam rekao da je vec nas, on i Stevanovic su valjda jos u Kini sa reprezentacijom, a Novica treba da se izjasni... po meni, Pekovic ga je maksimalno ispostovao sa ponudom za dvogodisnji ugovor... mislim tu pre svega na visinu plate a ne na duzinu ugovora...
 

born2shine

Fin neki dečko
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
2.875
Reaction score
211
Локација
:-)
Taj turnir u Kini je‚ mislim‚ završen 03.07. Zato sam i pitao.
Hvala. :ziveli
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.401
Reaction score
4.637
Локација
Zemun
Ne mogu da vam opisem koliko mi je srce puno sto nam je Dzile trener!:pfc:
Dzile ljudino, care , kralju!
 

Владан

ex Vlad
Учлањен(а)
07.06.2012
Порука
14.104
Reaction score
26.517
Локација
ante portas
Koliko sam razumeo Dzileta, tražiće se undersize petica, SF scorer i fizički dominantan plej.
Undersize pet nije teško naći u Americi ima toga dosta, sad uglavnom ove evroligaske ekipe forsiraju take igrače uglavnom to je taj neki moderni koncept Kajl Hajns, Tajus, Singlton,Otelo Hunter, Dunston. Klasičnu peticu je teže naći.
Dalje small forward scorer to ce ići malo teže.
Ali kapiram da Dzile ima njuh.
Fizički dominantan plej to se može naći samo šteta što je Tepara otišao.
Od onog malog Stevanovica oce da pravi kombo igrača, on je valjda u kls čista dvojka, ali za ozbiljnu košarku on mora da nauči da igra i pleja i tu će da ga spusti.
Rakicevic, ja bi njega zacementirao na dva.
Biće ovo jako zanimljivo.
Pozdrav za puciste,ti ljudi mnogo vole Partizan.
Odlična ideja za treninge halu na NBGD :clap
 

Silvija Mizdrak

Grobarčina
Учлањен(а)
18.06.2008
Порука
3.320
Reaction score
10.969
Локација
Beograd
Prvo, da se zahvalim ljudima što su ovo uradili, bravo, zaista... Drugo, da se zahvalim i Džiletu što je odvojio vreme za ovaj razgovor, s obzirom da nije, da tako kažem, zvanični medij u pitanju iako su u pitanju Pučisti koji daju sve od sebe za naš KKP, bravo i njima... Treće, hoću da pitam kolege koje su odgledale, odslušale i, nadam se, uživale koliko i ja u ovom otvorenom razgovoru, da li su i oni "čitali i pročitali" između redova, ili sam ja, naučena i navučena na Duletove konferencije, jedina? Iskreno se nadam da nas ima još... Još jednom, bravo...
 

fkloznica

Grobarčina
Учлањен(а)
18.04.2008
Порука
5.738
Reaction score
2.094
Локација
sektor - M
Dzile bog !!
koliko mi krivo sto ga nisam pre 2 godine smarao za sliku kada sam ga video u knezu :( jbg
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.306
Reaction score
18.751
Локација
Kej Republika
Milina je slušati Dzileta. Navikao sam da KK ima trenera sa harizmom, a Dzile je laf. Ukoliko pogodi ta dva Amera plus Novica, imaćemo ekipu koliko toliko dostojnu kluba.

Još jednom hvala i pucistima. Da stanemo svi iza jedne ideje pa da se pošibamo sa zlikovcima.
 

lukaimasa

Grobarčina
Учлањен(а)
29.01.2010
Порука
1.392
Reaction score
2.470
Локација
Novi Beograd
_

Ono, kada ti sat vremena proleti kao pet minuta.

P.S.
Šta je bre ovo, intervju trenera Partizana ispod Cedevitinog suncobrana, odmah pozvati na odgovornost organizatore. :D:buhaha:D
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.364
Reaction score
6.500
Локација
Novi Sad
insajderi, ima li sanse da Birca dobije malo na masi, jedno 10kg pa da razgrce... salimo se malo..
kako god bilo imacemo gospodina na klupi i opet sezonu za nestrpljenje kada ce novi mec..to nam je valjda u krvi i zato smo to sto jesmo u odnosu na neke koji malo jesu malo nisu..
 

born2shine

Fin neki dečko
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
2.875
Reaction score
211
Локација
:-)
Sad i ovdje malo da "smaram" na temu prijateljskih mečeva. :)

Bilo bi lijepo kada bi KKP u Kombank Areni odigrao meč sa nekom
NBA ekipom i na taj način probao popraviti finansijsku situaciju
(tv prava‚ reklame‚ ulaznice‚ eventualn
o šalovi spec. za tu utakmicu itd.).

Sadašnji predsjednik KK Partizan je NBA igrač. Bivši predsjednik KK Partizan
je potpredsjednik košarkaših operacija i generalni menadžer jednog NBA kluba.
Sadašnji trener KK Partizan je već radio u NBA.

Parker je znao zvati KKP na turnir u Francuskoj‚
sad malo KKP da ugosti ekipu u kojoj Parker igra. :)

Ako je tako nešto iz nekog razloga neizvodljivo‚ (a i ako je izvodljivo
nema veze :) )‚ bilo bi dobro dogovoriti turneju po Americi (gdje bi KKP
odigrao prijateljske mečeve s NBA-ligašima). Poznato je kakvu smo
sezonu imali nakon što smo prošli put igrali s NBA klubovima.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top