Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2018/19

Статус
Затворена за писање одговора.

Oplenac

Retired witch Hunter
Учлањен(а)
08.07.2014
Порука
5.928
Reaction score
26.749
Ljudi, najljubaznije vas molim da ne najavljujete pobedu u Podgorici. I ovde i na temi kosarka u regionu.
Ok, nadamo se tome, svakako to prizeljkujemo, ali kad ovde krenu najave pobeda, rasturanja, rekorda, u bilo kom sportu i ne nuzno vezano za Partizan, ono kao da se prizove sve suprotno od toga.
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Aleksej je jedna budala, nikad ga nisam gotivio jer mu je draze da postigne 25 koseva nego da njegova ekipa pobjedi.

Vidjeli ste sinoc u Moraci jedno 1500 praznih stolica. Protiv nas ce biti sve puno kao sibica, stajace ljudi iza koseva. Ja se radujem toj utakmici, oni su pobjedu vec upisali, samopouzdanje im je top. Medjutim Buducnost je sklona oscilacijama, gubili su velike razlike protiv Cedevite i Mornara, srecom nisu popusili u Baru i Olimpija ih je stizala posle velike prednosti cini mi se. Sinoc su odigrali nevidjeno, sutersko ludilo kakvo Real nije nikad imao i nebi me cudilo da u nedelju ne budu u stanju da pogode bazen.
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.591
Reaction score
13.569
Локација
Yaoundé
21 trojka Budućnosti večeras :krsti:. Nadam se da će stati u nedelju.
Не плаши мене та њихова 21 тројка, колико наше релативно често дозвољавање ривалима да упућују шутеве за три... против Зенита смо дозволили 16 шутева, имали срећу да су погодили само једну, али смо опет били поражени... тих 16 шутева и није нека велика цифра, али да су ушле само још две (закон вероватноће, закон великих бројева...) њихов проценат шута био би такође слаб, али разлика би већ била двоцифрена... слично је било и против Меге, али са, на срећу, другачијим епилогом...

И ја мислим да Будућност тешко може поновити такав шутерски дан, али не смемо им дозволити да дођу у прилику да упуте већи број таквих шутева...
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Pa nije to baš tako. Oni jesu uputuli 16 šuteva. Ali kad pogledaš 5 je šutnuo Karasjov i dao tu jednu, i 7 je šutnuo Scrubb. Što znači da je ostatak tima uputio samo 4 trojke.

Kockali smo se i igrali na to da ovoj dvojici dozvolimo šut. Na primer igrač koji nas je u prošloj utakmici uništio bez promašaja Jutof, je šutnuo samo jednu trojku.

Tako je bilo i Megom, Mokoka mislim da je bio šutnuo 6 trojke, ako ne i više.

Naravno to je kocka, da ih je krenulo toliko bi nam bilo.

Bez Zagora mislim da nemamo čemu da se nadamo u Morači.

Ima li nekih informacija kako je prošla operacija?
 

Kad Tad

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
512
Reaction score
1.014
Nisam siguran da to tako funkcionise (proslu su strefili sve, ovu nece nista), prilicno sam siguran da ce i ovu imati dosta dobar procenat.

Ono na sto mi treba da se fokusiramo je da odigramo cvrsto i pametno i pobijemo se sa evroligasem. Nikakav pritisak nemamo jer je ovo utakmica koja se u kalkulacijama unaprijed racuna kao poraz.

Jos jedna dobra stvar je puna sala i neprijateljski nastrojena publika, da igraci malo osjete i takvu atmosferu, ne samo skolske sale i Pionir.

Samo treba da odrzimo kontinuitet igara i da napredujemo konstantno, pobjeda ako dodje odlicno, ako ne nije strasno.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.863
Reaction score
9.908
Aleksej je jedna budala, nikad ga nisam gotivio jer mu je draze da postigne 25 koseva nego da njegova ekipa pobjedi.

Ali tih 25 poena retko postize iz 30 suteva na kos, nego iz 10 :D i to kad i kako hoce. Ima tu i vise faktora. Igranje u legiji stranaca sa osrednjim ciljevima i sa crncima placenicima za saigrace, uz ruske poluproizvode. Video bi da igra, na primer, kad bi sreca i Ostoja dali, u Partizanu pod Trinkijerijem. Ostoja, hocemo Sveda, kao back up Vanji :cool:.

Ali nije tema Sved, nego KK Partizan, pa da ne pisem vise o njemu.

Sto se Buducnosti tice, mislim da ce biti potpuno drugacija utakmica od ove njihove u EL, ne u smislu da nece moci nista da pogode za 3, mada ce i to verovatno biti slucaj, nego u nacinu napada. Pokusace Dzikic da pravi mismec situacije i spusta loptu. Bar bih ja to uradio.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Kako 40?
Ja koliko vidim kad se ovo stavi u jednačinu dobiješ 52 :D
 

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.591
Reaction score
13.569
Локација
Yaoundé
Pa nije to baš tako. Oni jesu uputuli 16 šuteva. Ali kad pogledaš 5 je šutnuo Karasjov i dao tu jednu, i 7 je šutnuo Scrubb. Što znači da je ostatak tima uputio samo 4 trojke.

Kockali smo se i igrali na to da ovoj dvojici dozvolimo šut. Na primer igrač koji nas je u prošloj utakmici uništio bez promašaja Jutof, je šutnuo samo jednu trojku.

Tako je bilo i Megom, Mokoka mislim da je bio šutnuo 6 trojke, ako ne i više...
Па, и о томе се да дискутовати... Зенит је екипа у којој изгледа свега пар играча (не мислим дословно пар) преизума шут за три. Нису екипа попут управо Меге у којима скоро сви одапињу иза линије 6,75.

Натерао си ме да погледам статистику свих наших утакмица у АБА: Цедевити смо дозволили 27 шутева, убацили су 8 тројки. Олимпија 28/8, Морнар 23/12, Крка 26/9, Задар 25/8, Мега 31/3 (Атић 7, Мокока 6, Мушиди 5, Ашћерић и Марјановић по 4...), Цибона 20/7. Дакле, у седам мечева дозволили смо, ако сам добро избројао, ривалима 180 шутева за три или у просеку преко 25 шутева по мечу. Чак је и
Цибона коју смо развалили одбраном у већем делу утакмице имала својих 20 шутева. Биће да тај последњи меч против Зенита и није био добар пример за моју тврдњу...

Наравно, све то је само статистика која може да указује и на добру агресивност наше одбране која приморава противника на чешћи шут са дистанце, али... Просто сам уочио да превише лопти ван 6,75 лети ка нашем кошу. А ако сам то ја уочио, каква је шанса да нису тренери, скаути и играчи других тимова?
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.669
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Cibona je zvezdi šutnula 34, fmpu 36, cedeviti 35. Nama su šutnuli najmanje.
S druge strane mega je samo olimpiji šutnula više 33, ostalima je šutirala oko 25.
Ali to u ovom slučaju ništa ne znači, jer kad protivniku zatvoriš reket, on počne da se ispucava za 3, a kod mege osim Bitadzea niko drugi nije tako lako prolazio u reketu.

A Zenit u proseku šutira preko 24-25 šuta u evrokupu.

Što se tiče utakmica pre dolaska Trinkjerija, tu je situacija drugačija iz drugog razloga.
Ako pogledaš te utakmice, videćeš da se u našoj odbrani pjej ( čitaj Paige) vrlo često zaglavljivao u blokovima, zato što je uvek išao iznad bloka i pokušavao da ga probije.
A s druge strane Lendelj je na svaki cim igrača ispadao i pravio rupu u odbrani koju bi pokrivao drugi igrač, što bi dovodilo do toga da vrlo često jedan igrač ostane sam na šutu. Pa bi taj igrač i šutnuo. Zato su nam i pucali i davali veliki broj trojki.

E sad nije Trinkjeri izmislio toplu vodu, ili ispravio te greške za ovih 15tak dana, već je preuzeo koncepcijski rizik, o čemu je Stojanče već pisao, da nekim igračima ide ispod bloka, i samim tim izbegne da se uvek zaglavi u bloku i protivniku napravi višak.

Taj rizik se za sada isplatio.

A u međuvremenu smo malo uznapredovali sa odbranom, a onda se bio vratio i Zagor koji dosta krpi u odbrani.

Kako će to na dalje izgledati videćemo.

Velika je šteta što se Zagor povredio zato što bi verovatno igrao protiv Jaksona na trojci, a mislim da bi ga pojeo samo tako, jer on dečko nije sposoban da brani ozbiljnu trojku. Što je pokazao Dešuan Thomas na primer koji im je dao 16 poena mislim, a obično daje 7-8. Ili Perperoglu koji mu se posrao u život.

Ovako nzm koliko će Bandza moći licem da ga napada.

Imaju oni dosta veliku klupu i vrlo malo rupa, tako da me nešto ne greje sunce da možemo da dobijemo to, ali uvek možemo da se nadamo.

Ja bih na primer tu probao sa Pecarskim na trojci, da šutne 2-3 puta za tri, popšto ovaj sa 190 to ne bi mogao da blokira, pa ako krene, krenulo..
 

tobacco

Grobarčina
Учлањен(а)
02.12.2012
Порука
2.569
Reaction score
8.008
Lakše malo sa Vanjom. Dečko ima 21 godinu, od 18-te radi sa krš trenerima, a očekujemo od njega da bude Bogdan. Bogdan se rađa jednom u 100 godina, Vanja je u svom uzrastu sasvim pristojan igrač, to što mi od njega očekujemo da u tim godinama bude nosilac sa konstantnim poenima u rukama više govori o nama i stanju u kome se klub nalazio. Da je Dule bio tu, već bi on odskočio kao jedan od top tri igrača Evrope u svom uzrastu.
 

BiP

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
1.179
Reaction score
6.952
Локација
NbG
Aj da napravimo da im bude bivsi posle utakmice sa nama
 

Brabas

Početnik
Учлањен(а)
10.06.2016
Порука
184
Reaction score
279
ne_izvestan > Piše se spojeno, ne bih da glumim učiteljicu ali to su ipak osnovne stvari.
Što se mene tiče ne bih Zagora bacao odmah nakon operacije u vatru, da se pošibamo sa ovim kadrom što imamo na raspolaganju, pa šta bude, bude.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top