Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

Dr. Okltis

Početnik
Учлањен(а)
08.07.2021
Порука
69
Reaction score
133
Локација
Srbija
Ma ne moze niko da me ubedi da je normalno da izgube od Borca i trening a kamoli utakmicu ma koliko bila beznacajna.
Egzum,Panter,Naneli,Ledej,Koprivica,Lesor,Smailagic,Andjusic, pa tu je prakticno prva petorka i neki s klupe.
Mi smo i prosle godine imali tim koji je morao vise da uradi bar u Evrokupu, ali bas zbog ovakvih pristupa nekim utakmicama nismo nista uradili.

Jedan post sam pustio, ali ti i dalje nastavljas.. Rekao sam u startu da necu dozvoliti ovakva pisanja, posebno ne za pripremne utakmice.. imas sampione pripremnih utakmica pa gledaj njih..
Spejs
 
Последња измена од уредника:

ђедВук

Grobarčina
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
3.609
Reaction score
13.694
Локација
Yaoundé
Poraz u pripremnom periodu?

oh-no-anyway.gif
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.771
Reaction score
55.478
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
4/5 za 2
4/6 za 3
Izuzetno los igrac...
losa memorja...
Itd...
Ja ne znam odakle tebi snage za ove simpatične sarkastične komentare kada niko ovde nije napisao da je Madar izuzetno loš igrač da ima lošu memoriju (hhehe ram memorija).
Pročitaj lepo šta se pisalo, shvatiš šta je diskusija i o čemu se pisalo pa to preneseš to na stvarnu situaciju na terenu, pa onda "analiziraš duhovito".
A ako je ideja da će ovde neko da se raduje lošim partijama Partizanovog igrača samo da bi na kraju bio u pravu to je za poseban deo foruma...
 

ZliGli

Grobarčina
Учлањен(а)
11.03.2016
Порука
1.361
Reaction score
6.477
Локација
Novi Sad
Sa Madarovih 20p od sinoć mi smo dobili Čačane ito na njihovom terenu. (Ako ćemo iz krajnosti u krajnost)
Komentarisu ljudi koji se nisu bavili sportom, treningom, pripremama... Zna se šta su zahtevi u ovom periodu, priprema meča ne postoji, prioritet je nešto drugo itd..
I da smo dobili 30 razlike ne treba da se hvatate za to.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Ma ne moze niko da me ubedi da je normalno da izgube od Borca i trening a kamoli utakmicu ma koliko bila beznacajna.
Egzum,Panter,Naneli,Ledej,Koprivica,Lesor,Smailagic,Andjusic, pa tu je prakticno prva petorka i neki s klupe.
Mi smo i prosle godine imali tim koji je morao vise da uradi bar u Evrokupu, ali bas zbog ovakvih pristupa nekim utakmicama nismo nista uradili.

Naravno da nije normalno izgubiti od Borca, al' nije normalno ni misliti o nabrojanim igračima da su loši zato što su izgubili od Borca u trening meču. Ima jedna veoma važna "sitnica" a ona se odnosi na cilj u određenoj utakmici. Ako nisi igrao da pobediš /iz ma kog razloga/, onda je logično da nisi pobedio. Možda smo pobedu ostvarili u nečemu što je bio cilj a ne tiče se rezultata.

Može biti da je filozofija al nemojte jebati da smo izgubili zato što nismo u stanju da pobedimo!? Pa ako neko stvarno misli da smo izgubili zbog manjka kvaliteta onda taj stvarno nikada nije gledao košarku u životu. Nisam vidovit i ne znam zašto je sve izgledalo tako, al da se ne zajebavamo... Borac smo dobijali i sa mnogo slabijim rosterima od ovog. Nema nikakvog razloga za brigu. Biće pregršt poraza u pripremnom periodu a tekme koje sada igramo ne govore apsolutno ništa!

P.S. Raduju me partije Madara, ako bude konstantan, ako Avramović bude konstantan, uz Dantea pley nam možda i neće biti neophodan i moraću da čestitam @Стојанче Ристевски na proceni :D
Mada i dalje bih radije doveo nekog da se nađe za svaki slučaj :buhaha
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.771
Reaction score
55.478
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
P.S. Raduju me partije Madara, ako bude konstantan, ako Avramović bude konstantan, uz Dantea pley nam možda i neće biti neophodan i moraću da čestitam @Стојанче Ристевски na proceni :D
Zapravo obrnuto :D, Madar ako ovako nastavi ja ću morati tebi da čestitam jer Madar ovo što je igrao na EP je bio više napadački bek jako puno pasova daje na perimetru na 2,3 metra bez želje da da pas po dubini više je tražio opciju da šutne kad može, sad ne znam da li je do trenera ili njega, ne znam kako će to izgledati u KKP to je drugačija priča, ja njega vidim u nekoj Željkovoj priči gde vrti pik i da ne sme niko ispod bloka da mu ide pa da to iskoristi za prodore i asistencije, ali ovo na prvenstvu je verovatno zbog trenera drugačije, tako da će najviše zavisiti od Avramovića koliko može da rastereti Exuma, ali svakako ako se neko već dovedi, veću šupljinu imamo pod košem.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.670
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Pa nije bas da su Levi i Cohen neki pik igrači :D
Mada ni ovi naši nisu...
 

somika93

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
194
Reaction score
460
Локација
Beograd
Sve se jos to uigrava nova ekipa novi igraci jos su teske ruke od priprema.Ne treba zaboraviti da je ovo bio humanitarni turnir i da su nasi igrali sa pola gasa,nastimace Zoc kad bude to najvise trebalo.Ne svidja mi se sto smo pristali na taj Vtb kup da nas ne zezaju ovi iz Evrolige jel zna se kakav je odnos.Exum nije plejmejker kod Barse on je igramo vise dvojku.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Madar ovo što je igrao na EP je bio više napadački bek jako puno pasova daje na perimetru na 2,3 metra bez želje da da pas po dubini više je tražio opciju da šutne kad može

Mene kod tvojih postova oduševljava upravo to što umeš jezički da izraziš ono što ja zapravo mislim al ne vladam tom veštinom /terminologijom/ da to i objasnim na takav način.

Insistiranje da Avram bude plej ima smisla posmatrajući kapacitet da to postane učeći taj zanat. Madar već jeste plej ali bez potrebnog iskustva. To što se bolje snašao u ulozi 2 na EP-u nije ništa čudno. Svaki plej bez problema može da igra 2 ako ima šut a Madar ga ima. Obrnuto, da neko sa 2 igra na 1 je moguće ali NIJE "bez problema" i to su uvek iznuđena rešenja, ma koliko je linija tanka u pogledu nekih opštih karakteristika. Moje shvatanje razlike u ove dve pozicije jeste da 1 može da upravlja igrom na terenu, da bude produžena ruka trenera. Ti igrači su malo bolji /svestraniji/ od igrača na poziciji 2... Ono po čemu bi trebalo da su isti jeste moćnost odlične kontrole lopte i šuta /koji čak ne mora da bude odličan kod 1 ali mu pomaže/. Dobra dvojka ima i ulaz, brzinu /kao i 1/... Ono gde njima sa 2 "škripi" je pregled igre i mogućnos "dirigovanja" ekipom - zato i jesu 2 a ne 1.

Kada govorim o Avramu i Madaru, prvi je više 2 sa željom Obradovića da bude 1 /što bi mogao da postane/ dok je Madar 1 al' nije pokazao EL kapacitet do sada na toj poziciji jer je mlad i nema zrelosti i autoriteta da bi mu ostatak ekipe bio podređen na takav način. U tom smislu, njih dvojica prošle sezone nisu "izneli" tu ulogu na zadovoljavajućem nivou i iz tog ugla posmatram stvari kada kažem "treba nam plej" a zapravo nam ne bi trebao da pomenuti dvojac to iznosi kako treba. Kada govorim o njima, u podsvesti imam prošlu sezonu i meni u tom pogledu mnogo toga nedostaje, posebno kad imam u vidu da treba igrati EL a ne EC.

Druga verzija zapravo iste priče jeste da je nama prošla sezona "propala" u nedostatku adekvatne pozicije 3 što opet nije daleko od istine. Ako sa te strane pogledamo stvari, sada smo upravo tu drastično jači a ideja je da prvi plej bude Dante, da ga "odmara" Avramović, dok će Madar da ima neku ulogu u rotaciji da se održava tempo igre tokom cele tekme, pri čemu će više da "uči zanat" i daje doprinos "sa klupe". Naravno, uvek postoji šansa da momak "eksplodira" pa da se u redosledu stvari menjaju tokom sezone. Ako je tako, a jeste - onda tu zaista i nema nekog mesta za još jednog pleja. JBG ekipa se ne sklapa od pojedinačnog ka opštem već obrnuto. Moja ideja /koja u osnovi NIJE BITNA, ali eto pričamo malo/, bila je da se "manjkavosti" Avramovića /kao 1/ i neiskustvo Madara, pokriju jednim ISKUSNIM i dokazanim na poziciji 1, pri čemu nisam imao ideju o Danteu kao takvom. Ako on bude odigrao ono što očekujemo biće to sve ok, ali ako ne odigra tu ulogu kako treba, može biti i da smo najebali :D

Uz ovo, naravno obavezno pojačati centarsku poziciju.

svakako ako se neko već dovedi, veću šupljinu imamo pod košem

Ovde se slažem 100% bez ikakve zadrške.

Trebalo bi da ovo očigledno pojačavanje ekipe doprinese i pomenutim momcima na poziciji 1, odnosno, biće im lakše da igraju tu ulogu sa daleko kvalitetnijim igračima u timu. Ostaje da se nadamo da će sve da štima kako treba. Nekako imam utisak da je Dante finansijski "iznuđeno rešenje" jer gledajući ga malo u Barsi... Ne ostavlja mi utisak baš takvog kakav nam je potreban. Verovatno da se nije mogao pronaći onakav kakvog ja zamišljam :buhaha Sve ovo "može da bude al' ne mora da znači" mi ne uliva poverenje i otuda kukanje za dovođenjem pleja i pored svesnosti da možda ipak nema mesta. Iskreno se nadam da nećemo na pola sezone ukapirati da nam fali. JBG imati Pantera, Ledeja, Nanelija, Anđušića, Papapetrua a ne biti apsolutno siguran da imaš kvalitetnog klasičnog pleja od kojeg znaš tačno šta da očekuješ... Evo glava me svrbi od nervoze - Greota! :D Međutim, to što JA NE ZNAM da ovi momci to jesu, ne znači da to nisu - i to je ono što mi uliva nadu.

Daleko je bolje da ja čestitam tebi, nego da ti čestitaš meni ISKRENO SE TOME NADAM!

Ajd neka se dovede makar još jedan igrač na centru pa da se kompletiramo! :ziveli
 
Последња измена:
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
324
Reaction score
709
Локација
Jugoslavije
Ja ne znam odakle tebi snage za ove simpatične sarkastične komentare kada niko ovde nije napisao da je Madar izuzetno loš igrač da ima lošu memoriju (hhehe ram memorija).
Pročitaj lepo šta se pisalo, shvatiš šta je diskusija i o čemu se pisalo pa to preneseš to na stvarnu situaciju na terenu, pa onda "analiziraš duhovito".
A ako je ideja da će ovde neko da se raduje lošim partijama Partizanovog igrača samo da bi na kraju bio u pravu to je za poseban deo foruma...
Pisalo se o tome da Madar i Smajli ne mogu da postanu EL igraci.
Madar je preneo na teren, ja sam samo istako to sto je Madar preneo. Da ne prodje nezapazeno. Jer nije zasluzio decko, radi posteno. Mogao je minimum za Makabi da potpise 5 god ugovora, za vece pare... Ali izgleda da ima vece ambicije.
 
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
324
Reaction score
709
Локација
Jugoslavije
Opasna ti je retorika... Malo sam se zezao, hteo sam da te potkacim malo. Nisam baš ni bio ozbiljan. Dobro je što si se prepoznao.. Malo zezanja... Dosta dobro komentarises dešavanja (mada ne znači da si uvek upravu) Ima Madar tek da se dokazuje, ovaj bljesak ne mora ništa da znaci, još nije ni počelo.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.670
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Него @Стојанче Ристевски што ми нагрди земљака, малог Петровића?
Гледао си другу уживо?
Видим да је играо у другом кад су нас и накантали оволико, али у овом скраћеном снимку се није видео.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.771
Reaction score
55.478
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ma zajebavam se, ljudi posle jednog meča nahvale igrača bude novi Xaviiniesta sa liona, sledeći nema veze itd, baš zbog prevelikih očekivanja previše se pljuju igrači od Vanje se pravio novi Bogdan bespotrebno iako je bilo jasno da on to nije pa se pljuvao jer on ni kriv ni dužan to nije.
A Gagić i Smailagić su bili Mailman posle priprema.
 

gurtang

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
1.670
Reaction score
3.573
Локација
Niš
Ma zajebavam se, ljudi posle jednog meča nahvale igrača bude novi Xaviiniesta sa liona, sledeći nema veze itd, baš zbog prevelikih očekivanja previše se pljuju igrači od Vanje se pravio novi Bogdan bespotrebno iako je bilo jasno da on to nije pa se pljuvao jer on ni kriv ni dužan to nije.
A Gagić i Smailagić su bili Mailman posle priprema.
Ma dobro, naravno. Ali dečko može da bude interesantan. Ima dobar prodor, sut. Sad ovde nije moguće zaključiti kakav mu je pregled.
Doduše izgleda mi mali, mada burazer njegov kaže da je 190 visok.
Možda zbog povrede Avrama dobije priliku da prodje ove pripremne s timom, a to će da mu znači.
Kakav će da bude ne možemo da znamo.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.771
Reaction score
55.478
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Pa recimo ja za takav tip igrača moram da odgledam bar 5 celih utakmica protiv jakih protivnika da bih uopšte mogao da pričam o nekom kvalitetu.
Jer je užasno bitan protivnik, na prvu loptu vidim solidnu kontrolu lopte i jako dobru brzinu i da je relativno skraćen za to što bi da igra, na nekim sajtovima je 185 nekim 188 sto obično znaci da je 188 u patikama.
Tako da ne mogu da kažem ni da je top ni da je flop stvarno bih voleo da ga vidim u takmičarskim utakmicama protiv ozbiljnih protivnika, tu može da se desi da ima 2 poena i minus 10 indeks ali da se vidi talenat i obrnuto, a mislim da retko ko ima takav talenat da vidi kvalitet igrača na ovakvim utakmicama.
Ja jedina 3 domaća igrača koja sam mogao na keca da se zakunem da će biti igrači su Tripko protiv ergonoma, Peković u dresu Atlasa protiv mislim Zdravlja i Bogdan na celom juniorskom.
Sve ostalo treba utakmica. U ncaa skautingu sam mogao ruku u vatru da stavim da će Dešon Tomas biti nba starter i MCW all star pa eto zajeba.
Ja sam sto puta napisao ono što ljudi ne vide su nivoi košarke, postoje jednostavno igrači koji su dominantni do nekog nivoa, imamo milion primera iz kine, imali smo recimo Perkinsa gde su se ljudi oduševljavali, onog nesrećnog Dreksela kog su ljudi gledali ja jutubu a on nema kvalitet ni za rezervu u lošim ek ekipama, Strahinja Gavrilović je imao tipa kolko 50 indeks u aba 2. Duletu su drobili godinama da dovede Borisova iz hemofarma on je jednom prilikom rekao nešto u fazonu mi igramo El on ne bi mogao pola da pređe tamo.
Tako da poenta svega je da ne razumem to opšte oduševljenje ili pljuvanje na osnovu 1,2 partije a još gore je pljuvanje posle prevelikih očekivanja. Treba dosta odgledanih utakmica generalno i pojedinog igrača za takve stvari.
Prošle godine je niotkuda kritikovan Madar zbog nekih svojih kvaliteta koje su ljudi niotkuda očekivali, samo zbog svojih nelogičnih očekivanja. I milion takvih primera.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top