Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan 2022/23. Povratak kralja! 2. sezona

Статус
Затворена за писање одговора.

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
0-4 može i da bude ali 0-32 neće biti sigurno. Ima prostora da se kući pobeđuje koliko hoćeš. Alba, Baskonija, PAO, FMP, Bayern... Pašće i veći. Mi gore od ovoga ne možemo, makar što se odbrane tiče. Prosto nema logike da se ništa neće promeniti, a promeniti se može samo na bolje.

A neće biti 0-4, nekako sam ubeđen da sledeću dobijamo!
 

LAMPAŠ

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.255
Reaction score
3.271
Локација
Beograd
Iskreno, raznosite sa predvidjanjima, skorovima, raznim teorijama zavjere, cak i neki ulaze u to kako je Zeljko prema odredjenim igracima strog, dok prema drugima nije, cak su i neki misljenja da je to neopravdano, jer ipak on njih ne trenira i ne provodi svaki dan sa njima citavo jutro i podne. Igraci se plase njegovog konstantnog dranja, jer ipak im se dere sto su ispratili kretnju u napadu ili u odbrani, te ih vika i dreka dodatno plasi i zbog toga srljaju u greske…
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.617
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Ja sam mislio da je ova budalaština - mi verni protiv fensera izumrla sa fejsbukom i bumer humorom.
Grobari antikofnormosti koji vole da seru u čučavcu i gade se svega modernog.
Evo ja ću prvi da se vratim 15 godina unazad da se drkam jebenim vozom 3 sata da pređem usranih 80km i da mi ceo izlet traje 12 sati da bih pokazao da sam ja pravi.
A na ulazu u Arenu da se se skupi grupa najvernijih da određuje ko je pravi Partizanovac a ko influenser. I sve pičke sa parking senzorima ili ne daj bože parking kamerama liferovati napolje. Pravi Partizanovac vozi bez serva, ide magistralom ne autoputem, sere u čučavac i jede mesni narezak ispred hale, sve ostalo su "nba defense" navijači.
Čovek bi pomislio pored toliko pravih Partizanovaca da ćemo imati neku zdravu atmosferu u hali, a ne da nam oni moroni sa juga i 15 frakcija useravaju svaku utakmicu posmrtnim maršom i umrlicama, ali eto...
"S partizanom i u beton ligu", a u kls nas se skupi 500ak da gleda onu nesreću od košarke.
Kmeze se ljudi za vremenom DV, a ostajali tada bez karata da Aco Pejović dobije parter. Ako ništa sad bar neću ostati bez karte zbog nekog takvog.
Mislim i ja sam to No true Scotsman razmišljanje verovatno imao tu negde kad sam bio mlad i glup sa 20ak godina, sad kad sam samo glup opet ne mogu da se načudim da ta priča opstaje pod mantrom autentičnosti.
 
Последња измена:

TheRock

Početnik
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
97
Reaction score
302
Локација
Beograd
U situaciji kada u roku od 6 dana igramo sa Baskonijom, SC, Armanijem i Virtusom, utakmica sa SC bas i treba ovako da izgleda- otaljavanje posla. Zamerka jedino sto ovi mladji nisu pokazali malo više, osim Tristana naravno.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.432
Reaction score
4.172
Локација
127.0.0.1
U situaciji kada u roku od 6 dana igramo sa Baskonijom, SC, Armanijem i Virtusom, utakmica sa SC bas i treba ovako da izgleda- otaljavanje posla. Zamerka jedino sto ovi mladji nisu pokazali malo više, osim Tristana naravno.
Pokazao je Balsa - da mu se vise igra protiv Armanija, a Lesor nek se jebe sa SCD.
 

Ilyasova

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
3.935
Reaction score
7.916
Ne znam dali je jos neko primetio na kraju prvog poluvremena raspravu Zeljka i Ostoje? Na TV-u se odlicno videlo, cudi me da nijedan vesnik nije pisao o tome.
 

Grejvdiger87

Početnik
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
35
Reaction score
213
Partizan je u prvoj utakmici na domaćem terenu gledalo više ljudi nego zbirno cedevitu, budućnost i fmp na njihovim prvim utakmicama.

Takođe, Partizan je na toj utakmici imao za blizu 500 veću posjetu nego Real Madrid na svojoj premijeri u ACB ligi, 1800 više nego Barselona.

Eto, malo konteksta u pogledu posjete i atmosfere.
 

SMK

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
1.003
Reaction score
3.748
Локација
Zamerka jedino sto ovi mladji nisu pokazali malo više, osim Tristana naravno.
Tristan brza prednja promena, polazak u levo, step bek i duga poludistanca kao od šale, poput pleja ili beka šutera od 185 cm. Jednim potezom pokazao više nego Trifa za prethodne 3 sezone. Nije da Trifa to ne zna, nego samopouzdanje i decision making su mu na nivou pionira.

Glas takođe iskače po pitanju selekcije šuteva, izgradnje prostora pre šuta i kreiranja prostora generalno. Nadam se da će i pokazati to ove sezone i iz senke postati jedan od napadačkih lidera u timu.
 

malicovek

Početnik
Учлањен(а)
26.06.2022
Порука
188
Reaction score
1.796
Локација
Beograd
Nakon ovih uvodnih utakmica, shvatio sam koliko su grobari postali pohlepni i i sujetni.

Igra je loša? Okej, normalno, početak je sezone.

Željko se dere? Smetalo vam je kada su Šćepanović, Čanak I Filipovski ćutali.

Tristan se ne zalaže? Koji moj vi znate ko se zalaže i ko se ne zalaže, je l' ste u svlačionici sa njima?

Smetaju vam stranci? Kog domaćeg da dovedemo a da valja, terali ste Dangubića i Zagorca kao kugu, a Trifunović je već antihrist lično a Anđušić na putu da postane. Da ne pričamo o Marinkoviću kome ljudi prete kada bude došao u Beograd.

Kao da su neki juče počeli da prate basket.
Od ljudi koji su se pre oko 500 dana molili da Partizan ne ispadne iz ABA lige, sada im smeta jedan Željko Obradović i žuti motivi parketa zbog sponzora u Areni. Smeta im 7000 protiv SC Derbija. Toliko pohlepe i mržnje zaista nisam video skoro, i jako sam šokiran i razočaran.

Svet se menja, košarka se menja. Nedostatak domaćih košarkaša je direktna posledica teranja Duleta i forsiranja limenih sega mega menadžerskih klubova.
Ljudi preterano romantizuju prošla vremena bez ikakve potrebe, priželjkuju Trinkijerija koji je ostavio Partizan na najgori mogući način, a Duletov stil košarke jednostavno više nije moguć.

Priželjkuju i Pionir a smetalo im je što smo prošle sezone stalno menjali relaciju Pionir-Arena i žalili se što ne igramo u Areni. Priželjkuju isti Pionir koji nikada nije istinski bio Partizanov dom, već Hala Sportova. Isti ne uzimaju u obzir da nismo imali salu za treninge dok nismo došli u Arenu.

Još hiljadu primera ima, toliko kontradikcija i šizofrenije nisam video odavno među, navijačima.

Uživajte malo ljudi, daleko je od savršenog ali ne budite toliko cinični, imamo predobru ekipu sa jednim od najboljih trenera ikada, igramo EL nakon skoro 10 godina i cilj su nam svi mogući trofeji ove godine.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.432
Reaction score
4.172
Локација
127.0.0.1
Upravo sve ovo ste se ovde pise (ukljucujuci i mene samog) je razlog zasto talenti radije odu u Megu nego u Partizan. Tamo ih niko ne pegla oko rezultata, lose partije, da li se svidja navijacima... i uz 5x manje stresa se opusteno radi i sprema za jaci ugovor u Evropi ili NBA. Partizanov dres nije lak za mlade igrace, a sad imaju laksu alternativu bez stresa. Nije svako mazohista da pristane na ovo. A mi sigurno necemo postati strpljivi za mlade igrace jer eto Mega jeste.

Teraj dalje.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.132
Reaction score
14.725
Локација
Kipar
To sto talenti rade je linija manjeg otpora i miskova paukova mreza. To je potpuno pogresan pristup sto se razvoja talenta tice.
Klinci biraju megu iz vise razloga gde je jedan sigurno I igra bez pritiska tj liga bez briga takmicenje. Na primeru Jokica se pokusava dokazati pravilo da mega proizvodi igrace sto je daleko od istine. To su ustvari po pravilu poluproizvodi koji gotovo nikad ne naprave znacajniju karijeru. Ne postaje se igrac igranjem neobaveznih utakmica.
Savic je jednom prilikom to I prokomentarisao govoreci da je upravo to igranje bez pritiska razlog slabog razvoja talentovanih igraca. Najsveziji primer petruseva koji je sa 22 godine otisao u efes da bi grejao klupu. Igrac sa 22 godine a nema nikakvog iskustva igranja pod pritiskom. kakav je to razvoj? Onda odes u Evroligu I odsedis godinu dana na klupi I dodjes u situaciju da ti je I fmp dobra opcija.

Edit: Ima ona Duletova dobra koja je najbolji opis pravih igraca - "Ako su ruze procvetace".
 
Последња измена:

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
298
Reaction score
2.656
Локација
Beograd
Meni je Arena fenomenalno mjesto za basket. Zbog basketa je i izgrađena. Ne razumijem zašto pričate o fensi navijačima? Jesmo li se mi poslednji put na final four plasirali iz Arene ili Pionira?
Kakva je atmosfera bila?
Bio sam na utakmici i svidjelo mi se što je Arena mnogo jači potencijal od Pionira. Ako se u Areni napravi pakao to je dokaz da smo najbolji navijači na svijetu. Pakao u Pioniru je samo znak da smo najbolji u selu, a realno i oni drugi mogu da naprave pakao u Pioniru. Da ne pominjem uslove za igru i kuvanje Pionira kao da smo u brlogu, a ne sali. Možda to neko voli, meni je dosta toga u životu.
 

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.886
Reaction score
10.006
Sledeci stadijum fenserizacije koji predlazem je redovno kaznjavanje krsenja zabrane pusenja, da ne kazem da ne cadi gamad vise. Necu da gledam kroz oblak i gusim se dok 'ocu da vicem kao covek. Da ne bih morao da ga u'vatim ovako fenserizovan na bezglutenskoj ishrani, uz cia bobice i zdrave sokice i iscedim i poslednji molekul nikotina iz njega. Nista preterano, iznos jedne Standard 2 sezonske. Drugi put istog coveka court seat cena, pa lagano.

Moguce da sam otisao i sa zivcima, ali mi je dosta svih vidova tarzanije u ovoj drzavi i drustvu.

Sto se hale tice, normalan vid razvoja kluba, a i kosarke. Lepa, prostrana, lepo se vidi sa svih strana, sem kad ostoja nakaci zastave da blokiraju pogled sa nivoa 400 bocno :D

Najverniji iza kosa na zapad, ostali sede ako hoce, dube na glavi ako hoce, vicu ako hoce, cute ako hoce.

Ono gde se otislo predaleko je kopiranje najruznijeg NBA terena Bruklina. Obe ruke dizem za modernizaciju, ali je nijansa terena bezveze. Crno-bela kombinacija je bila daleko bolja.

Druga stvar koja mi smeta, jeste previse stranaca i ova divljina u igri. Ne mogu nekako da se poistovetim. Otisao sam i odgledao, jer igra Partizan, ali vise sam osecao povezanost sa onim mucenim timom sa Vrapcem :D Ne kazem da treba da budemo jadni, svestan sam da nema domaceg kvaliteta, ali ne bi bilo lose da bude neko i od domacih nosilaca ubuduce. Ovo je kao legija stranaca koja divlja na improvizaciju. Prilicno mucno za gledanje. Bice bolje kad se uigraju.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top