Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - sezona 2013/14

Статус
Затворена за писање одговора.

Rade

Služba bezbednosti
Уредник
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.865
Reaction score
9.921
Taj rad,ne secam se najbolje usled velih rezultata tih godina bas svih detalja ali znam da je dao tad ne bismo dobili.:ziveli

Slavimo veceras :pfc:

Ta utakmica je jedno od vecih navlacenja koja sam gledao u Pioniru, a bilo ih je.

Ne bas otimanja, ali navlacenja.

Medjutim, Novicina trojka iz ugla i ''masina je pokrenuta".
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Sinoć je jako teško bilo uopšte iole trezveno razmišljati, utrnu ruke, razum se raspusti, koliko god nas ovi fascinantni ljudi iz KKP naviknu na silna čudesa, opet čovek iznova doživi to ludilo, koje nam samo oni u ovom realnom životu mogu prirediti.

Putpuno mi je nepojmljivo da neko sinoć može nalaziti manu ovom podvigu, i traži ono loše što je bilo u našoj igri, zato su najbliskiji meni bile one škrabotine, kao izliv potpunog emotivnog ushićenja, ili ti delirijuma u koji sa nas ljudi iz KKP-a opet utovarili.
Nikada neću razumeti osporavanje nečijih potreba da pored svega ovoga što nas okružuje, i toliko nepravdi sa kojima se svakodnevno susreću, imaju želju i potrebu da barem u jedno veruju da je to ona prava vrednost koja ih nikada neće izneveriti, pa i kada dođu porazi... te zato imaju bezrezervnu podršku prema klubu, koja je naravno stasala posle nebrojano puta činjeničnih dokaza . Ta pošto-poto porteba kritizerstva(kao da svako od nas kada izgubimo ne želi da podeli razmišljanja, koji su razlozi što smo izgubili) dovodi do totalnog besmišlja, samodovoljnosti da se kaže: ja sam taj prvi koji je upozorio(iako je milion prethodnih puta bilo dokazano besmisleno), obično završe kao i svi kritičari poput Dragana Kremera, koji je postao toliko nebitan da vremenom sve više podseća i liči na Beni Hila.

Jednu stvar ne bih mogao sinoć da izdvojim pa da me muče do iznemoglosti, ne mogu izabrati najboljeg igrača, pored onakvog pokera asova, koji nam je izmamio ovaj pobednički i ponosni sjaj u očima, greota je nekog od njih izdvojiti, jer sinoć (apsolutna nije fraza) jedan bez drugog, trećeg i četvrtog, ne bi toliko vredeo niti značio.
Naravno da ovo nije kraj, samo smo došli u poziciju koju smo svi priželjkivali pred ovo predzadnje kolo, da budemo sami krojači svoje sudbine, a da nam spolja zavisi, od ni manje ni više nego od čačanskg namćora, kojem srce svakog dana kuca u crno-belom ritmu, pri tome ne treba zanemariti i ostalo grobarsko prisustvo na njihovoj klupi u vidu Androića i Jahovića.

Večeras se pokazalo da je besmisleno bilo razimšljati da će jedna ekipa koja je uložila ogroman novac pustiti protivnika, ili odigrati bez motiva rekreativno, kada je svaka utakmica u ovome takmičenju za ekipu kao što je Budiveljnik bitna, koja tek treba da stvori neki svoj renome u evroligi.Svakako treba pozdraviti sjajnu utakmicu raspalog litvanca poljskog roda Dariusa Lavrinoviča, koji inače sa svojih 35 godina samo protiv Partizan može da igra.

Kako god, po ko zna koji put nam je KKP priuštio ogromnu sreću i zadovoljstvo, i ovako nesavršeni u ovom savršenom svetu, pokazali da ipak ima razloga verovati im i podržavati ih.
 
Последња измена:

CRNI BOMBARDER

Grobarčina
Учлањен(а)
29.02.2012
Порука
2.030
Reaction score
330
Локација
Skopje
Joj, neka Zeljko satera Nanter, ali meni je nesto TAKO stalo da razguzimo taj CSKA. Znam ja za bratstva i tako to, ali koliko su meni oni gadni ja to ne mogu da vam opisem. 42 im se majke najebem :)

Treba im jebati mater u Pioniru !!!

MESINI POSEBNO !!!
sto je urllao da daju kos na 8 sekundi pre kraja u poslednjem napadu...
 

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
Evroliga po ko zna koji put pokazuje da je sigurno najpoštenije veliko takmičenje u Evropi. Naravno, veliki doprinos tome daje činjenica da praktično nema zarade od prolaska u narednu fazu za većinu ekipa (barem ne kao npr. u LŠ), ali opet...

:clap za Budiveljnik, koji je odigrao za sebe i svoj ponos. Naše je da sledeće nedelje pokušamo nemoguće, a nadamo se da nam neće trebati. Koliko Željko "leži" Duletu i koliko ga Dule dobro čita, toliko mu sa druge strane Mesina ne leži nikako. Ali - Pionir, 7k+ ludaka i naši ludi klinci na terenu - nikad se ne zna. :wink:

P.S. Juče nisam mogao da pišem poslije utakmice, jer sam bio kao na teškim drogama, ali pljuvačina prema Musliju i stavljanje Muslija u isti koš sa Gagićem je prilično neopravdano. Takođe, ako bi išli tom logikom, mali Nikolica bi itekako trebao da dobije svoju porciju (i ne samo za sinoć). Postoji razlog zašto je upravo Musli bio konstantno na parketu u trenucima kada se odlučivala utakmica.


EDIT: Zaboravih, moram jedan hejt da bacim samo za brata Vinjaka. :D Bogdan je sinoć imao tri lične, propade ti i analiza i hvalospjev. :p
 

nikola70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.781
Reaction score
276
Ne znam zasto se forsira ta floskula kako Mesina ne odgovara Duletu i da ga cita stalno. Pre bih rekao da mu ne odgovaraju Mesinine ekipe od 30 miliona, tj. nasim omladincima.
Jedino ako se ne gleda iz ugla da je uspeh sa Mesinine strane ako nas prosle godine dobije sa poenom razlike. Samo bih rekao da ima vise srece u duelima sa nama i sudijske pomoci, ali i tome jednom dodje kraj.
Mada koliko se covek isponizavao u poslednjih par sezona, to mu stvarno mozda dodje kao uspeh.
 

b-pfc

Grobarčina
Учлањен(а)
20.04.2009
Порука
1.616
Reaction score
91
Локација
БГ
Ствари се одвијају у нашу корист, на нама је да савладамо ЦСКА и да славимо. Пролаз у ТОП 16 је нешто што ова генерација без сумње заслужује.

Све честитке Будивељнику на победи. Жилави су били Французи, али је, срећом по нас, Лавринович показао како се игра овај спорт. Мајстор! :respect
 

Silja

Grobar
Учлањен(а)
11.05.2008
Порука
500
Reaction score
73
Локација
Sabac
EDIT: Zaboravih, moram jedan hejt da bacim samo za brata Vinjaka. :D Bogdan je sinoć imao tri lične, propade ti i analiza i hvalospjev. :p

Kako tri? Cetvrtu je dobio na kraju trece.


Zamisljam ovu utakmicu sa CSKA kao onu sa Lijetvusom, ne mora ovaj put biti veca razlika nego sto su oni dobili nas (jel malo je nerealno), ali tako bi voleo da bude ciscenje sa jedno 20-tak razlike. Uhvatili su nas u zajebanom momentu, nepripremljene i zgazili nas, i hteli jos. E sad, vratiti koliko god se moze!
 

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
Ne znam zasto se forsira ta floskula kako Mesina ne odgovara Duletu i da ga cita stalno. Pre bih rekao da mu ne odgovaraju Mesinine ekipe od 30 miliona, tj. nasim omladincima.
Jedino ako se ne gleda iz ugla da je uspeh sa Mesinine strane ako nas prosle godine dobije sa poenom razlike. Samo bih rekao da ima vise srece u duelima sa nama i sudijske pomoci, ali i tome jednom dodje kraj.

Nije floskula i ne gledam to samo kroz rezultate. Ima veze sa postavkom i filozofijom igre koju forsiraju i jedan i drugi.

Konačni rezultat utakmice je uvijek spoj velikog broja stvari, od kojih su taktičke postavke i minijature tokom same utakmice jako važan, ali opet samo dio. U posljednjih 20-ak godina su se sasvim dovoljno puta susreli da može da se vidi da li mu Mesina kao trener leži ili ne.


Kako tri? Cetvrtu je dobio na kraju trece.

Greška režisera tokom prenosa. Završio je utakmicu sa 3 lične greške.
 

Bandit

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.409
Reaction score
797
Локација
Niš
Реалност је таква да је у Нишу сваке године продаја карата организована катастрофално. Али буквално сваке године. Раније су се продавале у тржном центру калча, скупи се ту нас 200-300 људи на гомилу око оног штанда што поставе па ко успе да се изгура тај дође до карте. Сад задњи пут су се карте за промену продавале на благајни испред хале, ред велики у пичку материну, кренула продаја и после 10ак минута само су се појавили цигани у групици од 40ак човека, и опуштено покупили све карте које су биле пуштене у продају. Пандура нигде, нити је ко смео да им каже било шта... Зоран Живковић се касније ту задесио па је и он јео говна и покушавао ту нешто да објашњава људима...
А и прошле године у Крагујевцу је било весело пред финале, стигли смо на дан утакмице једно сат-два пред пуштање оног задњег контигента, била је прича да је одређен број карата остављен. Ред исто огроман, цигани завршише тренинг таман пред почетак продаје, одлази прво ћорави својим аутомобилом, па играчи бусом и на благајни каче да нема карата. :) Благо речено су сви били у шоку... Него срећа па сви који су били знају како се улазило иначе би било гадно.

Поента је да ће човек пре да нађе карту за финале лиге шампиона него за јебени куп.
 

PROFESOR

Grobarčina
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
4.627
Reaction score
2.109
Када смо неки дан сами себе бановали у оном чудном мечу против индијанаца из Мађарске, ако се ко још увек сећа тог необичног догађаја, написао сам:

Како смо се преврнули тако ћемо и да поново станемо на своје ноге, а ја нисам професор који би због једне брљотине одмах писао кеца у дневник. Добро, 'ајде две брљотине.:D
Како год било идемо даље, за просутим млеком не вреди плакати,него дај да видимо може ли се онда некако бар помусти она турска крава, па се ове непријатности више нико неће ни сећати.
Због овог првог је драги и уважени колега Енс довео у сумњу моју објективност у оцењивању, шпекулишући да олако поклањам оцене :D, а ово друго се наметало као једино спасоносно решење да клуб по имену Партизан не би престао да постоји, а једна фина популација бескомпромисних навијача доживела разочарење које би сигурно оставило трауматичне последице за читав живот.
На сву срећу помогао је Жељко и ми смо помузли ту краву, баш како је и требало, а у свеопштој гужви провукла се и моја маленкост, тако да је од оних одличан два, после Мађара, остало само одличан, после Турака.
Е сад, има изгледа и оних који доводе у питање Жељкову отвореност да помогне, па тако испада да је ова дружина у црно-белом показала да препознаје градиво објаснивши домаћину, да парафразирам њиховог премијера, да је Партизан Евролига и да је Евролига Партизан.
Ако претпоставимо да је снага Турака непријатна околност, макар колико и све чега немамо или оно чега имамо али у недовољним количинама, онда се може рећи да је једноставно на делу била пословична Шампионова потреба да на проблеме не обраћа пажњу.
А проблема је толико да испаде сасвим тачна и она друга, да све што нас не убије, може само да нас учини јачим.
Сад када погледам тај чудесни меч, почињем да помишљам како је Дулету од све муке дунуло да кад већ не може да спречи да се проблеми гомилају, да онда почне и сам да их производи, држећи ову дечицу у мечу скоро онолико дуго , колико је замишљено да меч и траје, ризикујући да игром у Кићином ритму, можда направи и самог Кићу.
Како год било, дружина је показала да је у стању да направи добар hommage, а свако ко се мало разуме у економију зна да се њиме може платити мнооого пореских дугова. И још понешто.
 

rkeu

Grobarčina
Учлањен(а)
15.10.2006
Порука
1.558
Reaction score
919
Sasvim logicno:confused.
Bravo Tarence
 

Ostoja_PFC_

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.841
Reaction score
193
Локација
Dole ispod
Gazimo bre CSKA,razbijamo pa nek i dobije Nant sto je nemoguca misija.
Najjaci smo bre
 

Marko*

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
527
Reaction score
38
Otelio sam se od alkohola,slavio se prolaz u TOP16 samo tako,bravo momci,idemo breee!!! Ja ovaj prolaz posvecujem Bertansu,i Leu,to su ljudi koji su zasluzili da ga igraju,bez oporavak im zelim,i puno radosti u crno-belom dresu!!!
 
Учлањен(а)
11.12.2011
Порука
818
Reaction score
128
Polako gde zurite, nase sanse pre ovog kola za prolaz su bile 10 %, sada su sanse Nantera za prolaz 10 %. Kako smo mi verovali u tih 10 % tako ce i oni tako da nista jos nije gotovo. Strpljen spasen :)
 

Sasha Bely

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.754
Reaction score
6.289
Sve je rečeno da se ne ponavljam... Ukratko ima Boga i ako nastavimo ovim putem uz još jednog visokog igrača samo nebo je granica.

Ali ima nešto što mi fali. Javio se Stojance i izanalizirao sve:respect Javio se Profesor i opet objasnio neke stvari plus svi ostali forumasi koji su dali svoj uobičajan doprinos posle utakmice. Ali ljudi fali Je Ne a... Da se najebe majke svim ciganima, da objasni sta je INSTITUCIJA i da kaže šta nas čeka u svetloj (bliskoj)budućnosti.

JeNea javi se sa bilo kog profila (prepoznacemo te:D) pa da se spremamo za Top 16 :napred Partizan
 

cvetkobre

Grobarčina
Учлањен(а)
06.09.2007
Порука
1.647
Reaction score
4.721
To je bio taj dugo cekani bljesak na strani, sad ja opet sve u nasim rukama, a kad kazem ''nasim'' misli na sve nase bivse igrace i trenere. Nas mozda Rusi i dobiju, mada mislim da se ovaj put nece izvuci, ali Zeljko nece dva puta za redom izgubiti u EL.
Da ''zapalimo'' Pionir, odeadimo sve sto je do nas, pa posle sta bude - bice.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top