Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - transferi

Статус
Затворена за писање одговора.
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.627
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Problem je ako primimo 130 :D
Odbrana je trenutno otvorena rana i to ne treba kriti.
Ima 3,4 pozitivne strane. Dolazak PJa, koji je top defanzivac, što se nadam ulazimo sa zdravim Aleksom u sezonu i što je dobar deo ekipe ostao i timska odbrana će generalno dobro funkcionisati jer se poznaju. Dodao bih da nećemo morati ni da trpimo Madarovu timsku odbranu zarad njegovog napadačkog razvitka ali da ne produbljujemo.
 

Rebellion

Grobarčina
Учлањен(а)
02.04.2010
Порука
1.433
Reaction score
4.184
Локација
127.0.0.1
Kaminski ce da pravi malu decu. Sa lakocom. Nabice statisticke kolone.

Nedostaje jos ta cetvorka (ili petica) da je to to sto se ekipe tice. Sklopljen jaci tim od prosle godine. Ja zadovoljan, samo da pocne.

I naravno, ja ne mogu da prestanem da se potajno nadam da cemo uhvatiti onog sto kuca sa plafona, ali to je zato sto sam se izlozio na highlightse i to je to.
 
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
324
Reaction score
709
Локација
Jugoslavije
Slazem se potpuno. Ne znam zasto ljudi traze trojku, kad je to potpuno pokrivena pozicija. Fali nam igrac na 4/5 koji moze da preuzima nize igrace i u idealnom slucaju neki 1/2 koji moze da kreira sebi poene i rastereti Kevina. I to je to. Sve preko toga bi bilo gusenje ovoga sto imamo, a to je lose za hemiju u timu. Idealan tim postoji samo na papiru, na terenu ni jedan to nije.
Vrhunski stručnjak, samo se mnogo uzbudjava.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.082
Reaction score
8.421
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Problem je ako primimo 130 :D
Odbrana je trenutno otvorena rana i to ne treba kriti.
Ima 3,4 pozitivne strane. Dolazak PJa, koji je top defanzivac, što se nadam ulazimo sa zdravim Aleksom u sezonu i što je dobar deo ekipe ostao i timska odbrana će generalno dobro funkcionisati jer se poznaju. Dodao bih da nećemo morati ni da trpimo Madarovu timsku odbranu zarad njegovog napadačkog razvitka ali da ne produbljujemo.

Kako celog jutra gledam klipove Kaminskog, naleteh i na ovog lika koji radi zanimljive i detaljne analize...

Iskopao je podatak iz napredne statistike, da je pre 2 godine, od svih igraca sa minimum 10 utakmica i 20 minuta na parketu, na nivou cele NBA lige bio 4. po defanzivnom rejtingu.
Svakako podatak za postovanje... Posle toga je dosla povreda, koja je navodno daleko iza njega, pa cemo videti.

Inace, isti lik je izbacio bas malopre i analizu Kaminskog, pa evo ako neko zeli da se malo detaljnije upozna sa njim.

Inace, na desetinama klipova po YT se evidentno vidi da smo mi u Kaminskom konacno dobili i toliko dugo cekanog pleja razigravaca! :D
 
Учлањен(а)
04.07.2022
Порука
211
Reaction score
801
Локација
Beograd
Nema tu mesta za mnogo igrača, nama treba pre svega sada rezervna četvorka, defanzivna i atletska, sa dobrim rasponom ruku, po mogućstvu da može da igra i 5 u small ball, ne mora ni da ima ekstra kvalitet i to je to, kompletiran je tim.
Naravno može da se desi da neko iskoči na spoljnim pozicijama, ali to je ako iskoči ko bi doneo ili neku igru 1 na 1 ili neki sličan kvalitet.
Dolaskom Kaminskog rešili smo i problem nešto nekonstantnijeg šuta plejeva jer svakako će biti u svakom trenutku 4 igrača opasna spolja tako da nećemo imati problem da nađemo širinu, a dubinu ćemo moći da dobijemo od igrača koji napadaju koš. Trenutno nam jedino problem predstavlja defanzivna postavka i skok, zato je bitna ta defanzivna četvorka.
Izgleda da se Kaminski planira da vise bude na 4, a da trazimo jos jednu centarcinu. To je bar ideja sad, a videcemo sta ce ispasti. U svakom slucaju se slazem da nam je defanziva na visokim pozicijama slabija tacka. Iako ni Kaminski nije los defanzivac. Dolazi jedan visoki kako god da okrenes, a uz malo srece i jos neko nizi :)
 

Kayak

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
842
Reaction score
3.757
Локација
#вчћпдр
Dobrodosao Kaminsky, odlicno pojacanje!
Ima da prangijamo sa centraskih pozicija kao ludi. Jos malo mesa pod kosem i to je to.
 

Nikola9875

Grobar
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
368
Reaction score
1.596
Локација
Novi Sad
Nema tu mesta za mnogo igrača, nama treba pre svega sada rezervna četvorka, defanzivna i atletska, sa dobrim rasponom ruku, po mogućstvu da može da igra i 5 u small ball, ne mora ni da ima ekstra kvalitet i to je to, kompletiran je tim.
Rekao bih da ovom opisu odgovara Smailagić.
Jedna od mogućnosti je da ćemo njega ove sezone koristiti više na poziciji 4, a da ćemo tražiti još jednu, fizički moćniju peticu.
 
Учлањен(а)
04.07.2022
Порука
211
Reaction score
801
Локација
Beograd
Ja mislim da ce Smajli na pet ipak... Ali da moze biti defanzivna zver, moze. Ali mora da poradi na glupim faulima koje i dalje pravi xD
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.627
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Rekao bih da ovom opisu odgovara Smailagić.
Jedna od mogućnosti je da ćemo njega ove sezone koristiti više na poziciji 4, a da ćemo tražiti još jednu, fizički moćniju peticu.
Iz mog ugla ne odgovara, zato mislim da se traži još jedan igrač. Da li je 4 ili 5 nebitno naša struktura sa preuzimanjem je toliko fluidna da svako može sve da igra.
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.104
Reaction score
4.134
Локација
Beograd
Teško je i mnogo stručnijim od mene shvatiti Željkovu filozofiju i baš zato je on to što jeste.
Npr meni jedino logično deluje da se traži neki teškaš u reketu i da nam trenutno fali mase pod košem.
Isto, uopšte se neću iznenaditi ako dovedemo još jednog igrača spolja. 1/2, ali ne čisto da se dovede nego neko ko će doprineti timu odmah.
 
Учлањен(а)
04.07.2022
Порука
211
Reaction score
801
Локација
Beograd
Iz mog ugla ne odgovara, zato mislim da se traži još jedan igrač. Da li je 4 ili 5 nebitno naša struktura sa preuzimanjem je toliko fluidna da svako može sve da igra.
Manje je bitno da li je po vokaciji primarno 4 ili 5, ali meni je drago da je Kaminski planiran primarno na 4, jer to onda znaci da trazimo prvu opciju na petici, umesto neke bekap cetvorke koja, kao sto ti rece, ne mora imati neki ekstra kvalitet. Jbg, bolje Kaminski plus vrhunska petica nego Kaminski plus osrednja cetvorka :)
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.294
Reaction score
18.522
Локација
Kej Republika
Nešto razmišljam sinoć koliko se zapravo naša košarka srozala i promenila.

Da je sreće kao nekad, da ostatak rostera zakrpe dva igrača koja dolaze iz KLS-a.
Ali jebeno nema nikog. Mrtvo.
Nema tipa nekog Pere Božića, Šuputa. Neka dva radnika ili namazanka, koja će solidno da ti krpe minute, dok nosioci odmaraju.

Lakše dovesti igrače od preko, nego domaće. I to ne samo nama, nego i većini klubova koji nisu pod palicama zalizanog i ćorvog.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top