Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava i marketing

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.136
Reaction score
14.764
Локација
Kipar
Nije mi se dalo da se bavim svim klubovima koji igraju EL ali sam uzeo njih nekoliko cisto da uporedim (jer sam imao nesto vremena na poslu).

Pogledao sam za Makabi, Bajern, Barsu i Zalgiris u uporedio sa nasim kartama (za Bajern sam izbacio stajaca mesta, a za Zalgiris neki VIP paket sto imaju). I ovako izgleda odnos prosecne cene svih paketa i prosecne godisnje zarade:

Klubprosecna cena paketa u EURprosecna godisnja zarada u EUR% cena paketa u odnosu na zaradu
Makabi428,9237.261,761,2%
Bajern493,5060.013,00 (Region Bavarska)0,8%
Barsa (paket samo za EL)599,2537.560,00 (Samo u Barseloni)1,6%
Zalgiris (bez VIP)361,2027.069,001,3%
Partizan (bez Grobari i Court side, Sky Box i Slicno)472,928.735,90 (neto)5,4%
Partizan (sa court side i tim paketima)1.761,408.735,9020,2%

Iako je ovo nesto sto sam nasao i sklopio za pola sata ovako otprilike izgleda kad se uporedi sa ostalim zemljama. Ovo je naravno gledajuci samo prosek, necemo sad da idemo u realnost i ostalo.
Iskreno tek sad mi je jasno koliko se Ostoja i ekipa u stvari sprdaju sa nama sa ovim cenama i odnosom :pop

Evroliga je brend a Partizan ravnopravan clan iste. Imas privilegiju da gledas velike igrace u tvom klubu I ocekujes da osvoje Evroligu a takodje ocekujes da sezonska karta bude 50 evra? Pa mozda u Diznilendu.
Udji u Boss prodavnicu u Beogradu I trazi da ti prodaju majicu za 10 evra jer je kod nas prosecna plata niska.
Stvarno se ovde lupa za sve pare. Ocekujes da ce Panter, Ledej, Nanali da ostanu, dodju igraci iz NBA I da se svakodnevno proverava da li je stigla jos neka bomba a onda se zalis na skupe karte?
Koji bre ostoja cobanin, pa nije valjda da neko od njega ocekuje nesto?
Daj bre malo realnosti. Imas najboljeg trenera, igrace koji su krem evropske kosarke I to mora da se plati. Jednostavno danas kosarkaski klub vecim delom finansiraju navijaci. Na kraju krajeva mnogi od nas su to I prizeljkivali u proslosti samo da igramo Evroligu. Sada smo je dobili.
Uzivajte dok mozete jer nece jos dugo da traje. Uzivajte ako mozete.
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
@Micke Računica bi ti bila još porazniji da nisi uzeo prosečnu platu od 728 eur, jer zvanična medijalna neto zarada u februaru 2023. bila 62.000---

Realna racunica je daleko gora, ali kad sam vec svima uzimao prosecnu uzeo sam i nama, cisto da parametri budu jednaki.

Evroliga je brend a Partizan ravnopravan clan iste. Imas privilegiju da gledas velike igrace u tvom klubu I ocekujes da osvoje Evroligu a takodje ocekujes da sezonska karta bude 50 evra? Pa mozda u Diznilendu.
Udji u Boss prodavnicu u Beogradu I trazi da ti prodaju majicu za 10 evra jer je kod nas prosecna plata niska.
Stvarno se ovde lupa za sve pare. Ocekujes da ce Panter, Ledej, Nanali da ostanu, dodju igraci iz NBA I da se svakodnevno proverava da li je stigla jos neka bomba a onda se zalis na skupe karte?
Koji bre ostoja cobanin, pa nije valjda da neko od njega ocekuje nesto?
Daj bre malo realnosti. Imas najboljeg trenera, igrace koji su krem evropske kosarke I to mora da se plati. Jednostavno danas kosarkaski klub vecim delom finansiraju navijaci. Na kraju krajeva mnogi od nas su to I prizeljkivali u proslosti samo da igramo Evroligu. Sada smo je dobili.
Uzivajte dok mozete jer nece jos dugo da traje. Uzivajte ako mozete.
Izracunao sam jer su drugi ljudi to vec trazili.
Ali retko sta me nervira kao taj tip ljudi kao ti koji se nadje prozvanim da nekom objasnjava kako cene funkcionisu i da prica da cutimo i budemo srecni jer eto imamo dobar tim :buhaha
 

Shomac

Početnik
Учлањен(а)
22.02.2023
Порука
78
Reaction score
312
Локација
_ . . _
Evroliga je brend a Partizan ravnopravan clan iste. Imas privilegiju da gledas velike igrace u tvom klubu I ocekujes da osvoje Evroligu a takodje ocekujes da sezonska karta bude 50 evra? Pa mozda u Diznilendu.
Udji u Boss prodavnicu u Beogradu I trazi da ti prodaju majicu za 10 evra jer je kod nas prosecna plata niska.
Stvarno se ovde lupa za sve pare. Ocekujes da ce Panter, Ledej, Nanali da ostanu, dodju igraci iz NBA I da se svakodnevno proverava da li je stigla jos neka bomba a onda se zalis na skupe karte?
Koji bre ostoja cobanin, pa nije valjda da neko od njega ocekuje nesto?
Daj bre malo realnosti. Imas najboljeg trenera, igrace koji su krem evropske kosarke I to mora da se plati. Jednostavno danas kosarkaski klub vecim delom finansiraju navijaci. Na kraju krajeva mnogi od nas su to I prizeljkivali u proslosti samo da igramo Evroligu. Sada smo je dobili.
Uzivajte dok mozete jer nece jos dugo da traje. Uzivajte ako mozete.

Zasto nece dugo da traje?
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.136
Reaction score
14.764
Локација
Kipar
Realna racunica je daleko gora, ali kad sam vec svima uzimao prosecnu uzeo sam i nama, cisto da parametri budu jednaki.


Izracunao sam jer su drugi ljudi to vec trazili.
Ali retko sta me nervira kao taj tip ljudi kao ti koji se nadje prozvanim da nekom objasnjava kako cene funkcionisu i da prica da cutimo i budemo srecni jer eto imamo dobar tim :buhaha

Da znas kako vrhunski klub funkcionise ne bi lupao gluposti I pravio debilne analize za prvi razred osnovne skole.
Ali valjda je to normalno kod nas da se ljudi zale na sve I svasta bez da objasne sta je alternativa.
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Da znas kako vrhunski klub funkcionise ne bi lupao gluposti I pravio debilne analize za prvi razred osnovne skole.
Ali valjda je to normalno kod nas da se ljudi zale na sve I svasta bez da objasne sta je alternativa.
Ajde ti onda lepo objasni, prvo i meni glupom, a i svima ostalima ovde kako to funkcionise nas ,,vrhunski klub" jer vidim da si ti veoma strucan na tu temu.
Ja bih rado prvi hteo da znam kako funkcionisemo, ali posto nismo objavili finansijske izvestaje godinama pojma nemam kako to izgleda.

Ali eto strucnjaci poput tebe izgleda znaju i to.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.136
Reaction score
14.764
Локација
Kipar
Finansijske izvestaje nismo objavili pa ti nisi mogao da ih izanaliziras I zbog toga si resio da resis rebus svojom genijalnom analizom. Dok se izvestaji ne objave cena sezonske karte mora da prati prosecnu platu. Rekao micke.
Evo sad cemo da javimo Zocu I Savicu da je tako reseno na skupu forumskih eksperata I da ono sto su zamislili o samofinansiranju kluba ne moze.
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.949
Reaction score
21.841
Cene sezonskih jesu previsoke da se ne zajebavamo ali one su u celoj ovoj priči na nekom trećem mestu kad pričamo o problemima. Najveći problem je jebanje u mozak ljudi kojima je taj Partizan sastavni deo života, što kaže onaj u histerical podkastu "emotivna ucena".
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Finansijske izvestaje nismo objavili pa ti nisi mogao da ih izanaliziras I zbog toga si resio da resis rebus svojom genijalnom analizom. Dok se izvestaji ne objave cena sezonske karte mora da prati prosecnu platu. Rekao micke.
Evo sad cemo da javimo Zocu I Savicu da je tako reseno na skupu forumskih eksperata I da ono sto su zamislili o samofinansiranju kluba ne moze.
Kakve veze imaju Zoc i Savic sa tim kako ce klub da funkcionise sa finansijske strane? Oni su zaduzeni za sportski sektor, za koji nemam ni najmanju kritiku.

Pre nego sto nastavimo ovo dalje stvarno moram da te pitam da li ti imas neko iskustvo ili dodirnih tacaka sa ekonomijom i finansijama, sto akademski sto prakticnog iskustva u nekoj vecoj firmi? Cisto da znam da li ima potrebe da dalje trosim vreme na tebe i tvoje procene sta je genijalno a sta ne.
 

StokuNaJug

Početnik
Учлањен(а)
26.07.2023
Порука
54
Reaction score
289
Локација
Smederevska Palanka
Evroliga je brend a Partizan ravnopravan clan iste. Imas privilegiju da gledas velike igrace u tvom klubu I ocekujes da osvoje Evroligu a takodje ocekujes da sezonska karta bude 50 evra? Pa mozda u Diznilendu.
Udji u Boss prodavnicu u Beogradu I trazi da ti prodaju majicu za 10 evra jer je kod nas prosecna plata niska.
Stvarno se ovde lupa za sve pare. Ocekujes da ce Panter, Ledej, Nanali da ostanu, dodju igraci iz NBA I da se svakodnevno proverava da li je stigla jos neka bomba a onda se zalis na skupe karte?
Koji bre ostoja cobanin, pa nije valjda da neko od njega ocekuje nesto?
Daj bre malo realnosti. Imas najboljeg trenera, igrace koji su krem evropske kosarke I to mora da se plati. Jednostavno danas kosarkaski klub vecim delom finansiraju navijaci. Na kraju krajeva mnogi od nas su to I prizeljkivali u proslosti samo da igramo Evroligu. Sada smo je dobili.
Uzivajte dok mozete jer nece jos dugo da traje. Uzivajte ako mozete.
ако се водимо том логиком да имитирамо просечне цене у Европи, хајде онда да буде просечна посета као и код њих, па таман да попунимо пола пионира?
ти ако мислиш да је нормално да навијачи плаћају порез па чланске карте па им онда звекнеш мадридске цене а Мрчајевске плате по систему ко вас јебе онда боље од Остоје и не заслужујемо, и ово кажем као дугогодишњи сезонац који је појео свако говно које је напредни лимар изасрао па звао навијаче у помоћ
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.623
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Cene su previsoke pogotovo s obzirom na uslugu kupovine i amaterizam.
Ali nije klub socijalna ustanova, telefoni koštaju isto u EU i u Srbiji, televizori, kompjuteri i jebena koka kola, pa je nešto čak i jeftinije preko. Vi sad zapenili što su cene evropske.
Sumnjam da neki igrač kaže “a igram u Srbiji ok imaju niži standard igraću za 30 posto” ne budite licemeri.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.136
Reaction score
14.764
Локација
Kipar
Cene sezonskih jesu previsoke da se ne zajebavamo ali one su u celoj ovoj priči na nekom trećem mestu kad pričamo o problemima. Najveći problem je jebanje u mozak ljudi kojima je taj Partizan sastavni deo života, što kaže onaj u histerical podkastu "emotivna ucena".

Niko nije rekao da cene nisu visoke za srpske uslove ali nije postojao drugi nacin da se obezbedi budzet za ovaj tim. Ako hocemo da se takmicimo s najboljima to kosta. Ko ima platice ko nema gledace na tv-u.
Vredi I za sve ostale proizvode, od hrane preko odece do tehnike.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.475
Reaction score
41.260
Локација
Žrnov
Kakve veze imaju Zoc i Savic sa tim kako ce klub da funkcionise sa finansijske strane? Oni su zaduzeni za sportski sektor, za koji nemam ni najmanju kritiku.

......
Po cenu da budem "popljuvana", ali moram da kažem.
Prvo da se dogovorimo oko toga da li se Želimir pita za sve, a Ostoja je samo figura ili u klubu svako vrši svoju funkciju, tj. Ostoja je doveo Želimira.

Ovo je važno pitanje, jer evo ja prva mislim da je Želimir mnogo više od trenera i mnogo mi je žao ako je tako jer to onda znači da je odgovoran i za ovaj epic fail sa sezonskim kartama ove godine.

EDIT.
Što se cena tiče:
DA, izuetno su visoke za srpske prilike.
NE, ne treba navijači da finansiraju klub, tj priča o finansijskoj nezavisnosti ne pije vodu sve dok to zakon ne omogući.
 

StokuNaJug

Početnik
Учлањен(а)
26.07.2023
Порука
54
Reaction score
289
Локација
Smederevska Palanka
Cene su previsoke pogotovo s obzirom na uslugu kupovine i amaterizam.
Ali nije klub socijalna ustanova, telefoni koštaju isto u EU i u Srbiji, televizori, kompjuteri i jebena koka kola, pa je nešto čak i jeftinije preko. Vi sad zapenili što su cene evropske.
Sumnjam da neki igrač kaže “a igram u Srbiji ok imaju niži standard igraću za 30 posto” ne budite licemeri.
има и тога, али као што је неко горе рекао, цене су отприлике на петом месту. Дај европску организацију, зајеби плаћање пореза из наших џепова, зајеби захваљивање жвали уместо навијачима, зајеби пуцање сајтова када треба да се купе карте, зајеби прелазак на још горег провајдера који није на трећој страни гугл резултата, зајеби кашњење и одлагање продаје, нестизање мејлова, клупски сајт који као да је из 2003 и на којем маса линкова води на 404, итд итд... не могу само цене и спортски сектор да прате европске стандарде, а остатак организације клуба да буде на сеоском нивоу
дижеш цену (за 50% у просеку), логично је да дижеш стандард и очекивања на свим пољима
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.136
Reaction score
14.764
Локација
Kipar
Zoc I Savic su doneli mnogo toga evropskog I vrhunskog Partizanu. Ne samo u sportskom delu. Ali jednostavno oni fizicki nisu u mogucnosti da donose sve odluke vezane za klub.
Sve sto ne valja se sa sigurnoscu moze povezati sa ostojom koji dalje od njegovog sela nije otisao. Primetno je da su pokusali da cuju neke primedbe od prosle godine, promena provajdera I dodatne pogodnosti za vlasnike sezonskih, ali je realizacija tih stvari bila krajnje amaterska. Ali to je cobanin ostoja, to je sns I to je drzava u kojoj zivimo. To je paket sve ili nista.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.475
Reaction score
41.260
Локација
Žrnov
Pa nije baš tako... to ti je retorika vučićevog stada: "Dobar je vučić, ali ovi oko njega ne valjaju"
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.136
Reaction score
14.764
Локација
Kipar
Pa dobro onda, kako je? Zoc odredio novog provajdera karata?
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.949
Reaction score
21.841
Ostoja treba da se krivi za sve što je loše pošto voli da bude zaslužan za sve što je dobro, ali se ipak nadam da klub nije kao država Srbija pa da se jedan idiot pita za sve. Ako je on sam tražio provajdera dok su ostali bili na moru onda mi imamo mnogo većih problema.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.136
Reaction score
14.764
Локација
Kipar
Da li je sam ili je imao savetnike ja manje vazno posto je cinjenica da je napravljena ogromna svinjarija.
Isto tako je cinjenica da nije konsultovao Zoca oko toga niti Zoca to uopste interesuje.
 
Top