Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava i marketing

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.555
Reaction score
3.892
Локација
Beograd

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.104
Reaction score
4.134
Локација
Beograd
Ono što mene tišti i boli je što će se kao od šale prodati (koliko sam čuo) projektovanih 12.000 sezonskih karata, ali će se bitno izmeniti struktura ljudi.

Sada je IN postaviti slike iz Arene na Instagram i ostale smrdljive društvene mreže, pa ćemo imati (uz dužno poštovanje svih koji plate sezonsku) veći deo donjeg prstena sem navijačke tribine pozere, a oni najverniji će biti većinom na nivou 400.

Druga stvar, kako je moguće da klub ne uzima u obzir navijače iz unutrašnjosti kojima je svaka domaća utakmica ustvari gostovanje? 17 utakmica * prevoz * klopa * piće, neko i prespava u Beogradu, a da budemo pošteni i iskreni godinama su Grobari iz unutrašnjosti mnogo više pokazivali od nas iz Beograda (ne računam organizovane navijače) .
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.802
Reaction score
1.117
Локација
Ivanjica
Evo ja sam danas dobio opet onaj mail sa dva linka i opet sam popunio onaj koji predlaze zamenu.
Verovatno kasne dok se ne konsoliduju sa Tiketline jbg .
 

GraveDigger88

Početnik
Учлањен(а)
04.04.2023
Порука
120
Reaction score
596
Локација
Netherlands
Ono što mene tišti i boli je što će se kao od šale prodati (koliko sam čuo) projektovanih 12.000 sezonskih karata, ali će se bitno izmeniti struktura ljudi.

Sada je IN postaviti slike iz Arene na Instagram i ostale smrdljive društvene mreže, pa ćemo imati (uz dužno poštovanje svih koji plate sezonsku) veći deo donjeg prstena sem navijačke tribine pozere, a oni najverniji će biti većinom na nivou 400.

Druga stvar, kako je moguće da klub ne uzima u obzir navijače iz unutrašnjosti kojima je svaka domaća utakmica ustvari gostovanje? 17 utakmica * prevoz * klopa * piće, neko i prespava u Beogradu, a da budemo pošteni i iskreni godinama su Grobari iz unutrašnjosti mnogo više pokazivali od nas iz Beograda (ne računam organizovane navijače) .
Struktura će se sigurno promeniti ali iskreno ne verujem da će pozeraj navijači kupovati sezonske karte. Mogu oni izpozirati ponekad a ne stalno. A ko već ima i da toliki novac taj je navijač a ne pozer.
 

Deki

Grobarčina
Учлањен(а)
16.09.2007
Порука
1.555
Reaction score
3.892
Локација
Beograd
Ja sam dao 81000 za obnovu iako je moje mesto kostalo 37800 prosle sezone. Sezonac vecinu puta u poslednjih 20 godina.
Nije da ne delim misljenje za promenu strukture donjeg nivoa jer definitivno nece mnogi uspeti da izmisle ovaj novac. Ni ja ne znam kako sam ovo uspeo da platim.
 

The_B

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2023
Порука
1.104
Reaction score
4.134
Локација
Beograd
Znaš, znaš jer za Partizan se uvek nađe :D .
Sad, ne bih da otvaram temu odnos plate/ljubav prema klubu/standard/itd, ali definitivno onih 11.500 od prošle godine, nisu svi obnovili sezonsku. Jednostavno nekome je to mesečna zarada, ali bukvalno. Nisu uzeli u obzir neke stvari i to treba da se kaže.

Konkretno ako je tim skuplji 20 posto, ne možeš samo na osnovu cene karata da nadomestiš tu razliku u budžetu, a oni su to uradili. Siguran sam u to.

Ako projektovana zarada ove sezone od dnevnih i sezonskih karata nije 10 miliona, ja stvarno ne znam. Ne kukam, obnovio sam obe sezonske, sad čekam da vidim za decu i da nemam sigurno bih se pozajmio, ali apsolutno razumem one koji su na neki način ogorčeni cenama jer ovo je jebena firerova Srbija u kojoj svi znamo kako se živi.
 

zimski

Grobar
Учлањен(а)
01.02.2014
Порука
573
Reaction score
2.219
Raspitivao sam se u vezi statusa sezonske koju sam obnovio online i dobio sam odgovor:

"Poštovani,
Sve informacije su prosledjene stamparije i karte će stići u narednih sedam dana. Nemate razloga za brigu, sezonske ulaznice svima moraju biti dostavljene pre početka sezone.

Hvala na strpljenju i izvinjavamo se na čekanju."

Narednih 7 dana je kljucno :)
 

zoig

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
299
Reaction score
2.658
Локација
Beograd
I ja mislim da pozeri ne kupuju sezonske nego za par utakmica pojedinačne. Ono što me je strah najviše je ta cijena za praktično kompletnu tribinu 200 sjever i jug sa direktnim pogledom na teren. Ta mjesta će vjerovatno biti najslabije popunjena, a volio bih da bude skroz puno jer to znači da ima dovoljno Grobara koji mogu to da plate (a ništa ljepše nego kad znaš da drage osobe nemaju novčane probleme :) ). Te karte će biti najskuplje pojedinačno u toku cijele sezone i onda će nam tribini izgledati kao fudbalski stadioni u toku korone sa rupom iza klupe.
 

GraveDigger88

Početnik
Учлањен(а)
04.04.2023
Порука
120
Reaction score
596
Локација
Netherlands
I ja mislim da pozeri ne kupuju sezonske nego za par utakmica pojedinačne. Ono što me je strah najviše je ta cijena za praktično kompletnu tribinu 200 sjever i jug sa direktnim pogledom na teren. Ta mjesta će vjerovatno biti najslabije popunjena, a volio bih da bude skroz puno jer to znači da ima dovoljno Grobara koji mogu to da plate (a ništa ljepše nego kad znaš da drage osobe nemaju novčane probleme :) ). Te karte će biti najskuplje pojedinačno u toku cijele sezone i onda će nam tribini izgledati kao fudbalski stadioni u toku korone sa rupom iza klupe.
Donekle se slažem, mada mislim da tribine ove sezone sigurno neće biti prazne i da će se tražiti karta više. Naročito ako rezultati budu onakvi kakvi mislim da će biti.
 
Учлањен(а)
06.07.2021
Порука
434
Reaction score
2.817
Локација
Beograd
Izbegavao sam da pišem na temu sezonskih... ali ovaj sad i potpuni debakl od juče me bukvalno iznervirao i više nego kad sam video nove cene.

Košarkaški klub Partizan nije ničime ispoštovao ljude koji su bili uz klub od 15. na ovamo...ničime. Mnogi koji su bili za vreme Pere nisu više na tribinama i ne uzimaju sezonske, i to su licna saznanja, to su moji prijatelji i poznanici sa tekmi.

Sve je počelo sa prvom sezonom u EL...kada su pravdane i tada za Srbiju neuobičajeno visoke cene...ali su iste pravdane rangom takmičenja, i ispraznim parolama "Hoćete da igramo EL, i d abudemo konkutentni, e to se plaća..." ili tako nešto. Ej pa koga bre vi zajebavate, pa prekoputaši igrali 8 godina EL bez nas pa kad se setim smesnih poseta i jos smesnijih cena sezonskih a igrali razni koje mi nismo mogli u duletovom mandatu da zamislimo (imali dve iljade sezonacq u proseku), i sve im država pokrivala. Pa se pravda sada zeljom Partizana da se samofinansira... o jebem te živote... pa ovo tek nije moguće, ne jer ne može da se samofinansira, nego i da može to nikad ne bi bilo dozvoljeno, jer onaj drugi klub to stvarno i ne može. Pa mi prosle kad smo 3 i po milke uzeli na sezonske pa njima je država dala te pare za Vildozu i Kampaca da nas izjednači (dok smo igrali EK i jedni i drugi one sezone imali su skoro duplo veći budžet, ali tada to nije bio problem. Tako da država, odnosno ovaj ludak, mora da ima nešto čime moze da utiče na KKP.

Ej pa se te cene pravdaju nekakvim uporednim cenama u drugim evropskim državama...o jebem te živote, pa jel njima jasno de mi živimo...pa ovde bre lik jede parizer na tv i plasira to ko da je biftek...ej, aloo!

Na kraju će većina tih vernih završiti na nivou 400, ili će im sektor na nivou 200 postati od standarda 1 neki sektor superior posebni parizer. Bukvalno je ovo tipična gramzivost "new money" preduzetnika i japija koji ih savetuju. Njih sve boli ku.ac za Partizan, atmosferu, vernost, partizanštinu.
Oni žele da gomila tiktokera bleji ko stado i snima milion glupih snimaka, ne peva "da volom crno-bele" ali da sa priglupim osmehom snima ko kakav karneval, ne shvatajući da za nas to predstavlja iskazivanje ljubavi i gotovo fanatično religiozne pripadnosti jednom idealu koji se zove Partizan.

I sada dolazimo do ovog jebenog novog useravanja u život vernih navijača, zbog naše vernosti su nam povećane cene i do 120 %, paušalno izmenjeni sektori, bez ikakvog popusta za one koji su tu godinama, pa su neki oterani skupoćom, neki bezobrazlukom, a neki će tvrdoglavo ostati uz klub i kada ih isti šiša poput ovaca. Da ne komentarišem sramotu sa samim procesom kupovine...

Što rekao ortak, bar će dati ljudima šansu da pređu u druge sektore i ostave jahačima hajpa i onim koji su se setili da navijaju za Partizan pre godinu dana da budu odrani do koske u tim najskupljim mestima što ostanu, i to će biti jedan vid satisfakcije.


Niko nam još nije javio da smo postali korporacija/franšiza, ali se svi u upravi tako ponašaju... negde tamo je, čini mi se, zapisano da je KK Partizan deo JSD Partizan. Šta beše ono sportsko društvo... ima neki zakon pa neka neko pročita...
Možda jedna od poslednjih sezona da sam kupio sezonsku, dočekao sam ponovo i te dane pobede...možda je tako i bolje.
 

Micke

Grobar
Учлањен(а)
22.09.2019
Порука
266
Reaction score
790
Локација
Beograd
Nije mi se dalo da se bavim svim klubovima koji igraju EL ali sam uzeo njih nekoliko cisto da uporedim (jer sam imao nesto vremena na poslu).

Pogledao sam za Makabi, Bajern, Barsu i Zalgiris u uporedio sa nasim kartama (za Bajern sam izbacio stajaca mesta, a za Zalgiris neki VIP paket sto imaju). I ovako izgleda odnos prosecne cene svih paketa i prosecne godisnje zarade:

Klubprosecna cena paketa u EURprosecna godisnja zarada u EUR% cena paketa u odnosu na zaradu
Makabi428,9237.261,761,2%
Bajern493,5060.013,00 (Region Bavarska)0,8%
Barsa (paket samo za EL)599,2537.560,00 (Samo u Barseloni)1,6%
Zalgiris (bez VIP)361,2027.069,001,3%
Partizan (bez Grobari i Court side, Sky Box i Slicno)472,928.735,90 (neto)5,4%
Partizan (sa court side i tim paketima)1.761,408.735,9020,2%

Iako je ovo nesto sto sam nasao i sklopio za pola sata ovako otprilike izgleda kad se uporedi sa ostalim zemljama. Ovo je naravno gledajuci samo prosek, necemo sad da idemo u realnost i ostalo.
Iskreno tek sad mi je jasno koliko se Ostoja i ekipa u stvari sprdaju sa nama sa ovim cenama i odnosom :pop
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.475
Reaction score
41.272
Локација
Žrnov
@Micke Računica bi ti bila još porazniji da nisi uzeo prosečnu platu od 728 eur, jer zvanična medijalna neto zarada u februaru 2023. bila 62.000---

 
Top