Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KK Partizan - uprava, marketing, transferi

Статус
Затворена за писање одговора.

АнтиРом

Početnik
Учлањен(а)
04.07.2021
Порука
194
Reaction score
795
Локација
Миљконград
Nije to. Mislim da će pre imati veze sa celim JSD. Možda konačno dobijemo sponzora ili prodamo ime stadiona za neke paruljine.
Па ово и може да се односи на ЈСД. Кошарка, рукомет, одбојка и неки борилачки спортови могу у Пинкију.
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.263
Reaction score
6.962
kako tumaciti ovo, pise ”u novijoj istoriji Partizana”, ja kontam da je vezano za citavo sportsko drustvo.
 

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Hvala Žocu što se vratio. Ova situacija me podseća na čoveka koji je zaradio veliki kapital, stekao ogromno iskustvo i znanje, koji sutra može kupiti jahtu i otići na pecanje, ali mu harizma ne dozvoljava da prosto samo pasivno uživa u penziji. Umesto toga, želi postići nešto mesijski i jedinstveno.

Čovek sakupio sav stečeni kapital i umesto da kupi jahtu i svima kaže "odužio sam svoje", odlučuje da sav stečeni kapital iskoristi u stvaranje večne ostavštine upravo u svom Partizanu. Ako je reč o kupovini trenažnog centra za KK Partizan a preko JSD Partizan /verovatno iz nekakvih formalnih razloga/, onda smo zaista na početku stvaranja nove istorije košarke na čelu sa Željkom Obradovićem.

Zamislimo nekakvu Akademiju košarke na čijem je čelu Žoc uz Raškovića i Savića u menadžerskom delu, uz formalno i/ili neformalno uključivanje Duška Vujoševića, Novice, možda Bodiroge i ko zna koga još, dok je Kića tu na 10 metara i iz nekakvog bifea čisto svog zadovoljstva radi, sve to posmatra.

Zamislimo najveće mlade talente REGIONA i EVROPE koji dolaze u Partizanovu akademiju sa svojih 15-16 godina, gde u svojih 18-19 oni najbolji dobijaju priliku u prvom timu i EL, koji odlaze sa 21-23 godine u NBA uz klauzulu o otplati školovanja u toj akademiji. Pri tome ne računam otkupnu klauzulu koju plaća sam NBA klub kada kupi igrača. Dakle, ovde posebno mislim na otkup "školarine".

Ako je zalizani mogao da pravi biznis sa Megom, zamislite kakav biznis i na kom nivou mogu da rade to isto /samo bolje/ Žoc, Rašković i Savić u KK Partizan? Enormno jaka stvar! Mega i FMP mogu slobodno sami da se zatvore /manje će da ih boli/. Zamislite školu košarke sa izrazito takmičarskom ambicijom uz OGROMNU navijačku podršku po čitavoj Evropi /o domaćem terenu da i ne govorimo/. Svako ko jebeno makar jednom uzme košarkašku loptu u ruke i pomisli da bi mogao biti košarkaš, prvo će da prođe kroz našu školu.

Ovo se desi kada ti je smor raditi po svetu, kada imaš muda i znanje da se time baviš u svojoj kući odrešenih ruku, uživaš sa svojim prijateljima u dobroj domaćoj hrani a istovremeno obezbeđuješ i sebi i čitavom nizu ljudi veoma fin i unosan posao. Partizan dobija titule, status i položaj koji mu pripadaju po svojoj tradiciji, imaš novac i zasluženi status božanstva.

Pri čemu se ovde ne radi o planovima u perspektivi, već se zasuču rukavi i radi odmah i sada. Dalje, nema kupovine termina već ti je dvorana dostupna 24/7 uz sve prateće sadržaje. Na pomolu je košarkaški teleoptik pod dirigentskom palicom Obradovića. Ako je izvesno da se već od naredne sezone TAKMIČIMO u EL sa prvim timom /a mislim da jeste, na ovaj ili onaj način/, mislim da se na scenu vraćamo u velikom stilu, jači nego što smo ikada bili.

Ono što je Bolitijeri za tenis, to će Partizan da bude za košarku sa Obradovićem na čelu parade!
 
Последња измена:

Spalding

Grobarčina
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
2.402
Reaction score
9.408
Локација
Novi Sad
Žoc je u tom pogledu već obrnuo igricu i to baš u tajmingu kada više niko nije mogao da ga zajebe. Mali je "problem" ako Žoc ima svoj privatni udeo i svoje sponzore, mogu samo da mu pofaćkaju. Ovo prevazilazi okvire unutrašnje politike, Oni su mogli da ga "zajebu" i ne dozvole mu upad u KKP. Ali trebao im je jer su se preigrali a tajming im je bio loš.

Jedino što sada mogu uraditi jeste da košarku proglase nebitnim ženskim sportom. Samo veća globalna kriza ovo može da pokvari. Domaći akteri su od mnogo manjeg, skoro nikakvog značaja. Mogli bi samo da pariraju neki ruski izvori u smilu da traže košarkašku zabavu izvan Rusije obzirom na situaciju oko sankcija za ruske klubove. Mada čak i tada, mislim da bi radije ulagali u Žoca nego li u čovića /pri čemu sam mišljenja da im ipak neće uopšte biti do košarke. Drugi njihov izvor koji bi mogao parirati je Novak Đoković sa svojom lovom /ali sumnjam da mu je do toga/.

Biće situacija DRŽAVA vs Žoc /Turkis Airlines - (hipotetički samo) i ko zna ko još/. Šta god da urade sada, isplativije je da budu "deo" pobedničke ekipe i makar slažu sebe da su "oni doprineli" nego li da se blamiraju. FMP ako sada ne uđe u top 8 a neće, pušten je niz vodu. Zamišljam samo gde će završiti krivousti i još možda 2/3 igrača ako ne budu igrali EL. Akrivac će im biti ćora, kojeg kada oteraju neće biti ni za kurac a ne za EL :D

Ma menjaju ovo "jugoslovensko"

Ma kakvi, nema šanse! :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top