Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

LazarP

Grobarčina
Учлањен(а)
07.12.2012
Порука
5.438
Reaction score
11.949
Локација
Kopam tunel, vidćemo...
I stigao do šampiona sveta sa reprezentacijom SFRJ, zar ne?

Pa tek onda čekao skoro pune dve godine da osvoji titulu u EL na klupi Partizana. :respect
 

Bignotti

Početnik
Учлањен(а)
14.04.2009
Порука
95
Reaction score
1
Koliko nisam podnosio ovog Gilica i skroz sam se razocarao kad je presao kod nas,gde nadjose njega da dovedu,pamtim ga kao loseg i igraca i coveka. Čini mi se da smo igrali sa Benetonom u Pioniru kad je udario Rebracu u nekom duelu i imao ono klasicno cigansko lozenje,a igra za nas,skroz neprirodno.
 

Vladanbg

Početnik
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
25
Reaction score
2
Zli Gli za 3 :D Sarenac ili Denda je to stalno vikao kad bi ovaj sutirao trojku, ne secam se tacno posto sam imao 5 godina tada. :)
 

Simke87

Grobarčina
Учлањен(а)
05.04.2008
Порука
1.611
Reaction score
54
To je za Glintica, a ne za Gilica. Ja koliko znam Gilic nikad i nije sutirao trojke. Inace i meni je bio sav odvratan. Generalno taj tim posle F4 mi je ceo bio nekako najmanje drag od svih, verovatno zbog Gilica i Lucica.
 

Vladanbg

Početnik
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
25
Reaction score
2
E pa moguce, onda moja greska. Izvinjavam se. :)
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Zli Gli za 3 :D Sarenac ili Denda je to stalno vikao kad bi ovaj sutirao trojku, ne secam se tacno posto sam imao 5 godina tada. :)

U pitanju je definitivno Aleksandar Glintic i sezona 2000/2001. Te sezone je on bio nas dzoker na mnogim utakmicama, a mislim da je kljucnu ulogu imao na onoj cuvenoj u Suproligi protiv Efesa u Pioniru, gde je usao sa klupe i onako lagano ubacio cetiri trojke :D Njegov problem je bio taj sto je nasuprot mekanoj ruci bio i mekan u odbrani, tako da je sledece sezone dolaskom Duleta za trenera bio potpuno zakucan za klupu, a tada je i otisao iz KKP.

Aleksandar Gilic je dosao u sezoni 1998/99, takodje je i meni bio antipatican, ne secam se da je neku bitniju utakmicu uopste i odigrao dobro. Secam se da je moj cale za njega i Zorana Stevanovica (tadasnji centarski tandem koji je zajedno tezio verovatno vise od cetvrt tone :D) skovao zajednicki nadimak „Tupan&Glupan“ (uz izvinjenje legendi Stragiju, ali tada je definitivno bio u kanalu sa igrama) prema pokazanom na terenu.

Uzgred, zna li neko sta je posle ove sezone bilo sa Vladimirom Vidacicem, nasim solidnim i perspektivnim krilnim centrom, gde je on otisao 1999?
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
И мене занима шта је било са Видачићем после одласка из Партизана?

Негде сам прочитао да је имао проблема са одређеним врстама дрога па да због тога (између осталог) и није успео да се пробије у клубу.

Generalno taj tim posle F4 mi je ceo bio nekako najmanje drag od svih, verovatno zbog Gilica i Lucica.

Сложио бих се са тобом.

Међутим колико год те сезоне било антипатичних ликова у Партизану, може се слободно рећи да смо наредне имали наслабију екипу у последњих 20-ак година.
Под кошевима Раичевић, Варда, Бјеговић и Младенов.Не сећам се слабије центарске линије.
Ајде у спољној и некако, Радошевић, Чанак, Веса, Чубрило и никад доказани Ђокић и Марковић.Илијевски и Авдаловић тек на неким својим почетцима каријера.

Додуше успели су они да освоје куп али пре свега због тога што је те године неприкосновена Будућност неким чудом испала раније.
 
Последња измена:

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Taj tim iz sezone 1998/99 ako se gleda samo poimenicno uopste nije bio toliko los. U odnosu na nesrecnu prethodnu sezonu nedostajao je „samo“ Drobnjak, svi ostali su bili tu (Tomasevic, Radosevic, Cubrilo, Djokic, Brkic, Lukovski) + pomenuti Stevanovic i Gilic + tada talentovani klinci Varda, Vladimir Vidacic i Marko Pekovic

Problem je bio u tome sto koliko me secanje sluzi, svi oni su te sezone stagnirali u igri, nije vise bilo te hemije u ekipi, u tom nesrecnom Saporta kupu nismo ni imali prave rivale, a u domacoj ligi takodje nismo blistali (i Zvezda i Buducnost su bili ispred nas, iako ni oni nisu imali nesto bolje sastave).

A Vlada je lepo rekao, naredne sezone 1999/2000 definitivno smo imali najgori tim u poslednjih cetvrt veka, ali je paradoksalno sto smo sa njim ipak ostavili bolji utisak nego sa ovim iz sezone 98/99.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Кад смо се већ дотакли тог периода, на мене је посебан утисак оставила сезона 2000-2001.

Пре почетка сезоне смо онако мало помпезно најавили високе амбиције повратком Берића и Булатовића, довођењем Богојевића јуниора, плус још Глинтића, Крстића и чини ми се Гајића.
Тад смо ваљда и направили ону грешку, тј између улеба и фибе, определили се за ове друге.
Први меч у Супролиги, победа после великог преокрета колико се сећам против Ортеза.После су уследили неки слабији резултати и одлазак Трајковића, Чубрила, Илијевског и Богојевића.
На место тренера дошао Русо а на место плеја Милисављевић.Нешто касније се и Харис вратио.Знамо шта је онда уследило крајем децембра те године.
На Харисово место доводимо Шеја Котона.
Бележили смо доста добре резултате у фибиној евролиги, тесан пораз у Истанбулу и убедљив у Тел Авиву.После смо се реванширали Ефесу, Макаби нас разбио 20-ак разлике у Пиониру, два пута добили Скаволини.На крају трећи у групи од 10 тимова, сасвим добар успех.
У првенству Будућност нерешива енигма, добили нас прво у ПГ а онда и у БГ, уз онај чувени прекид кад су Гробари улетели на терен а онда мурија кренула да пегла све људе у копу.Неколико наших играча на челу са Весом се пење на трибине да смири ситуацију а за то време Данило Митровић изјављује како више нема сврхе ни долазити у Београд.

У осмини финала Супролиге испадамо од Асвела и ако смо имали предност домаћег терена.
Пар дана после тога следи завршница купа у тек отвореној дворани у Вршцу, и већ ко по навици тих сезона пораз од Будућности у финалу.

У плеј оф улазимо са друге позиције, у међувремену отпуштамо Котона а са позајмице враћамо Авдаловића.И Мирко Ковач је тад заиграо за нас или можда још раније, тога се не сећам најбоље.
У полуфиналу избацујемо Хемофарм, пред трећи меч који се играо у Вршцу избија онај инцидент који су изазвали локални цигани, тада у улози навијача домаћег тима.

А онда финале, наравно два лака пораза у Подгорици.Пред трећи меч нико није очекивао да серија може бити продужена па отуда и полупразан Пионир, нарочито они бочни делови.Толико празан да се јасно могла видети застава Гробари Никшић окачена на трибини прекопута циганског копа.
Ипак наши после преокрета добијају тај меч и после дуже времена побеђују ЦГ пројекат.
Наравно у 4. мечу еуфорија, пуна хала, од почетка наша предност, на крају чак и доста лака победа, толико лака да смо се понадали да у мајсторици у ПГ можемо до победе.Ипак од тога ништа, они освајају трећу титулу узастопно, ми смо још мало морали да се стрпимо.Шта је било после, знамо сви...

На крају кад се све сабере и одузме, сезона пуна измена у саставу, не сећам се неке са сличним сплетом догађаја по том питању, погибија Хариса Бркића, промена тренера на старту сезоне, изгубљена два финала...
Што је можда и најважније, та сезона је била задња у којој Партизан није ништа освојио, ко се тада могао надати да ће уследети више од деценије нашег терора.
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Vlado, svaka cast za podsecanje :clap, ova sezona mi je prirasla za srce, iako nista nismo osvojili.

Misllim samo da si pogresio kada si rekao da smo se mi opredelili za Suproligu. Koliko se secam, Evroligu nam niko nije ni nudio da igramo, jer je Buducnost tu imala osigurano mesto, a morao si da imas u vidu i da je Stankovic bio gensek FIBE u tom momentu. A pride sto ta Suproliga uopste nije bila tako slaba kao sto mi sada mislimo, nju su igrali Makabi, CSKA, PAO, Efes.

Steta je sto ovaj tim nije uspeo da se izbori za neki od trofeja. Vec sam pisao, mislim da je glavni problem bio u nedostatku kvalitetnog pleja, tu je najvise skripalo i najvise igraca se rotiralo tokom sezone (Bogojevic, pa Zeka, uskakao je Gajic, u playoffu je igrao Avdalovic, a secam se da je Ruso cesto tokom sezone igrao i sa Vesom na toj poziciji), pa Harisova nesreca, pa povrede Bulatovica i Canka bas kada je trebalo da igramo sa onim Francuzima i finale kupa sa Podgoricanima (Mica je bukvalno sam igrao, uspeo je sa -20 da nas dovede do egala na pet minuta pre kraja, ali dzaba), mislim da su i Zeka i Dragan Markovic nesto bili povredjeni tokom finalne serije.

To finale playoffa pamtim po tome sto smo u 4. cetvrtini 4. utakmice poveli sa +30, publika je bila u delirijumu, tada je po prvi put u hali islo navijanje „ajmo crno-beli,ooo“ u krug na sve cetiri tribine. Bio sam ubedjen da cemo konacno da prekinemo crnu seriju i da dobijemo KK MÐ u najbitnijoj utakmici, jos smo se i drzali prvu cetvrtinu, a onda su nas u drugoj oducili od kosarke, (mislim da je bilo 33:8 za njih) na kraju je to bio jedan od nasih najbolnijih poraza u poslednje vreme 103-75 za njih.

No, sledece sezone su stvari vec dosle na svoje mesto. :D:
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
...Misllim samo da si pogresio kada si rekao da smo se mi opredelili za Suproligu. Koliko se secam, Evroligu nam niko nije ni nudio da igramo, jer je Buducnost tu imala osigurano mesto, a morao si da imas u vidu i da je Stankovic bio gensek FIBE u tom momentu. ..
ULEB Evroligu nam niko nije nudio zato što su se danas mrtvi cigani pobrinuli za to...bili su namerno poslednji u grupi Evrolige kako Partizan ne bi kao treći tim iz SCG igrao naredne sezone ULEB Evroligu...Tad su govna i navukla prokletstvo na sebe, prokletstvo koje nije prestalo ni kad su crkli, kad su zamrznuti (2011.), već traje i dan danas kad su mutirani. Mamu im jebem u pičku pokvarenu, dabogda još 100 godina okajavali zbog tog smrdljivog poteza kojeg su napravili.
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
ULEB Evroligu nam niko nije nudio zato što su se danas mrtvi cigani pobrinuli za to...bili su namerno poslednji u grupi Evrolige kako Partizan ne bi kao treći tim iz SCG igrao narednse sezone ULEB Evroligu...Tad su govna i navukla prokletstvo na sebe, prokletstvo koje nije prestalo ni kad su crkli, kad su zamrznuti (2011.), već traje i dan danas kad su mutirani. Mamu im jebem u pičku pokvareni, dabogda još 100 godina okajavali zbog tog smrdljivog poteza kojeg su napravili.

Ovo sto si napisao jeste tacno, ali to se desilo u sezoni 1998/99 kada su namerno izgubili u Pioniru od TDK Manrese (iako su vodili do dva minuta pred kraj), a Jugoslavija je izgubila moguceg treceg ucesnika EL za narednu sezonu. Kako se playoff nije igrao, mi smo bili treci tim na tabeli i popusili smo za EL. Naredne sezone 1999/2000 pocivsa Zvezda je od prvog do poslednjeg kola bila zakovana za dno tabele, a posto niko od domacih klubova nije uradio ista ozbiljnije u evrokupovima (mi smo se obrukali) izgubili smo i to drugo mesto.

U sezoni 2000/01 Buducnost je trebala da igra EL, mi i cigani Kup Saporte, ali je jos i pre pocetka sezone doslo do rascepa, pa je FIBA samo nama kao drugoplasiranima ponudila da igramo tu novoformiranu Suproligu, dok su cigani kao treci ostali u Kupu Saporte.
 

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
@Vlada GVL, taj Koton kojeg spominješ, jel on prvi Amerikanac kod nas? Devedesetih koliko se sećam nije bilo dozvoljeno igranje strancima. I onda je posle dozvoljeno samo 2. Prva dvojica koju ja pamtim su House i Brown. A vidim sada po priči da su ovo ranije sezone, a opet poznato mi je negde to ime Koton.

Kada kažem prvi mislim na ovaj skoriji period, znam da je i '80ih bilo "pojedinačnih izleta".
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Јесте први Котон, после њега је био Марвин О'Конор, додуше можда 2-3 месеца само.Пре његовог одласка је дошао Хаус а наредне сезоне Браун.
Добро ту је и онај што му баба (или прабаба) из Билеће, Питер Корнел, колико се сећам.Мада њега смо најурили после 1 или 2 меча.

Иначе Котон је дошао са епитетом доброг шутера али слабо шта смо видели од њега.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.786
Reaction score
55.618
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
О Котону сам качио клипове на теми о бившим играчима, сниман је и документарац о њему. Велика звезда средњошколске кошарке, пандан Леброну или сада рецимо Вигинсу, очекивало се доста од њега у нба, и велика имена причају у документарцу да је био највећи таленат.
Руку на срце имао је и повреду ока која га је тотално пореметила.
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
Јесте први Котон, после њега је био Марвин О'Конор, додуше можда 2-3 месеца само.Пре његовог одласка је дошао Хаус а наредне сезоне Браун.
Добро ту је и онај што му баба (или прабаба) из Билеће, Питер Корнел, колико се сећам.Мада њега смо најурили после 1 или 2 меча.

Иначе Котон је дошао са епитетом доброг шутера али слабо шта смо видели од њега.

Pravda za Tejlora

buc.jpg
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
@Grave

Мислио сам да је Котон први у овом новијем периоду, дакле у задњих 15-ак година.

Знам да је један Американац играо у клубу још раније и да се није много задржао.Сад додуше нисам знао да се презива Тејлор, нити знам које сезоне је тачно био код нас.
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Иначе Котон је дошао са епитетом доброг шутера али слабо шта смо видели од њега.

Koton se nije ni naigrao te sezone, s obzirom da su Mica i Vesa bili daleko ispred njega po kvalitetu, a bio je i povredjen. Ugovor sa njim je bese raskinut odmah nakon Suprolige, u domacem playoffu nije ni bio u sastavu.

Jedino je u prvom derbiju protiv cigana imao zapazenu epizodnui rolu sa dva kucanja, a protiv Makabija u zadnjoj cuvenoj utakmici u Pioniru bio je cak i nas najbolji strelac u Micinom odsustvu

Piter Kornel je ostao zapamcen jedino po tome sto je bio u startnoj postavi za evroligasku utakmicu protiv Cibone gde je za pet minuta napravionekoliko gresaka i promasaja. Najsmesnije od svega je to sto je ugovor s njim bio potpisan na svega mesec dana.
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Имам једну дилему везану за сезону 2002-2003 и О' Конора.

За оно мало времена што је провео код нас, носио је два различита броја.У првенству 10 а у евролиги 16.
Шта је разлог томе, је л' можда он тако желео или је у евролиги неко други био пријављен под бројем 10 па је овај морао да узме други број, мада колико се сећам није у питању други разлог?

Сад погледах неке слике и видим то за бројеве а није било типично за наше странце (па и домаће играче) да носе различите бројеве у различитим такмичењима.Додуше кад се Шћепановић вратио 2004. узео је 44-ку у евролиги јер је Трипковић носио 4-ку а онда у првенству Шћепа носио 4 а Трипко Хаусеву 5-цу.
 
Последња измена:
Top