Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

KKP - nostalgija, legende i stare slike

  • Зачетник теме MRTAV ZVUK
  • Датум покретања

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Nastavljam, nastavljam :D...

Osma titula osvojena je u sezoni 1996/97. Izvestaji iz blazenopocivse novine "DT kosarka"
1. deo

2. deo



Osvojen kup u sezoni 1999/2000, izvestaj iz "Sporta", finale protiv tadasnjeg drugoligasa KK Zdravlje Leskovac (a oni su prethodno izbacili podgoricku Buducnost, kojoj je to bio jedan jedini poraz u zvanicnim domacim utakmicama te sezone)




Na ovoj fotografiji su izvestaji sa dva finala kupa - jedno vec pomenuto protiv limenki 1999, a drugo protiv Buducnosti u sezoni 2001/02. Igralo se u Podgorici, koliko se secam nasa prva pobeda tamo nakon pet godina! :pfc:

 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.674
Kicanovic i Jovasevic iz zvezde
1976-jovasevic.png

partizan-iznad-svih0099.jpg
 
Последња измена:

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
Ево да и ја дам некакав свој допринос овој теми, на слике сам сасвим случајно налетео, а нисам видео да су се до сада појављивале овде (додуше многе слике које су окачене на овој теми више не могу да се виде)





На првој слици су вам већ веома добро познати наши кошаркаши, на другој би требало да Грбовић удара банџолину Крвавцу (Босна), а на трећој је Јосип Фарчић и његов бивши тренер Ацо Пуш...
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.674
1989 Partizan-Jugoplastika
Savovic

Djordjevic



Uske Vucicevic na kosarci.Iza njega novinar Stojadinovic
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.674
1978
78-kos-part.jpg

Kicanovic 1981
81-kica.jpg

Partizan-Cibona 1988
88-par-cibonaa.jpg

Divac 1988
divac88.jpg

Praja protiv Bosne 1979
79bosna-pfc.jpg

1975 Partizan-Zadar
75par-zadar.jpg
 
Последња измена:

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Pero lapsus,Praja protiv Bosne.
Ovo protiv Zadra Kića i prilično sam ubeđen u dresu Zadra Branko Skroče.
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.674
Prijateljska utakmica 1979 za pomoc postradalima od zemljotresa u Crnoj gori.Nasi nose zanimljiv dizajn dresa.

Kica i Kerkez
 

Pera115

Grobarčina
Учлањен(а)
27.01.2011
Порука
2.851
Reaction score
3.674
pobeda protiv Jugoplastika 1979

Kicanovic i Djordje Korac

Protiv Olimpije 1979

Osvojeni kup 1979 u Nisu protiv Zadra

1978 Partizan-Bosna
 
Последња измена:

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ja nikad neću prežaliti ovu sezonu 1988/89...nikada...evo, prošlo je 22-23 godine od tad i još je nisam prežalio...

Jugoplastika je nas razbila sezonu ranije (1987/88). U finalu su nas naguzili 2-1, oba puta u Splitu su nas razvalili u plej ofu, nismo imali nikakve realne šanse da tu osvojimo titulu...čak je bio podvig da smo te sezone uopšte došli u finale, da smo izbacili favorizovanu Cibonu dobivši je u majstorici polufinala u Zagrebu...

Ali te naredne sezone 1988/89...:banghead

Dobijemo Jugoplastiku 76:75 u Splitu, u prvom delu ligaškog dela takmičenja, Đorđević donese pobedu u poslednjim sekundama...onda ih u februaru 1989. razvalimo u finalu kupa u Mariboru, 87:74 ako se ne varam...i onda ih dobijemo i ovu u Beogradu, u drugom delu ligaškog takmičenja (94:84), kolo pre kraja lige, praktično time obezbedimo 1. mesto u ligi ispred njih, obezbedimo prednost u plej ofu...

3:0 za nas u toku te sezone, do tog momenta...

Osvojimo i evropski Kup Radivoja Koraća, strašan uspeh u to doba...

I onda dođe plej of lige i mi u finalu u toj 1. utakmici puknemo u Hali sportova...:banghead

I onda dođu 2 utakmice u Splitu (jebem ti nakaradni sistem 1-2-2 koji je tada ono govedo od Šapera uspostavilo, praktično favorizuje ekipu koja je slabije plasirana, koja gostuje u prvom meču :banghead)...mi tu prvu gubimo 75:70, incidenti na tribinama, mi "uvređeni" napuštamo teren, gubimo službeno tu utakmicu...A JOŠ U TOKU ISTE TE NOĆI GOVNO ŠAPER DODELJUJE I TREĆU POBEDU JUGOPLASTICI, 3:0 ZA NJIH, ONI PRVACI...:banghead

Koliko smo mi samo kao klub izgubili porazom u toj prvoj finalnoj utakmici plej ofa u Hali sportova...U TOJ UTAKMICI SMO DONELI PRAKTIČNO 2 TITULE EVROPSKOG PRVAKA JUGOPLASTICI...:banghead Oni su samo prvi kup šampiona (u toj sezoni 1988/89) osvojili zahvaljujući samo sebi samima i svojoj snazi...ostala 2 kupa šampiona (89/90 i 90/91) nikada ne bi osvojili da nije bilo ovog našeg STRAVIČNOG kiksa u prvom finalu plej ofa u Hali sportova...Nikada...zato što bi mi bili prvaci i igrali recimo taj kup šampiona naredne sezone 89/90...mi a ne oni...

Oni jesu bili sjajan tim, ali mi smo bili još bolji.....ali kurac sve kad je tadašnji Maljković na njihovoj klupi bio DOKTOR za našeg tadašnjeg Duleta...

Joooooooooooooooooooooj.....
 

ВЛАДА ГВЛ

Grobarčina
Учлањен(а)
06.07.2010
Порука
2.169
Reaction score
281
Негде сам прочитао али се не сећам најбоље,за коју годину је везана она прича да је Дивац искакао кроз прозор кад је екипа била у карантину пред меч са Југопластиком и повредио се том приликом?

Eдит:

Нађох,1988...
 
Последња измена:

el mago

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
2.167
Reaction score
696
Локација
БИРЗИМИНИЈУМ
Е јбг ЈНА, сад кад прочитам ове твоје постове на носталгијама и ја пиздим иако нисам свједок тих времена:banghead


У суштини, кад погледаш, ми смо и у кошарци доста баксузан тим, можда и више него у фудбалу, само што смо овдје имали добре управе које су увијек радиле из најбољих намјера, па чак и онда кад су гријешили !


Штета, због тих титула, у Југи смо остали кратки за бар 3-4 титуле ! и током ролан гароса ми смо неколико пута били други, два пута губили титулу због кош-разлике , ако се не варам...:banghead



ух, како ми је жао што нисмо узели бар још један КЕШ:banghead...и онда у Гану смо могли,а и ова два пута кад смо товарима поклонили титуле како ти кажеш... па баксузни Ф4 у Паризу... па губљење титуле од цигана после бјеше 7-0 у дербијима током сезоне...па куп од фмп, после неке њихове серије 21-3 ил тако некако...


не знам, ал ја вјерујем у неку космичку правду, ко што нам се у Истамбулу вратило за Ган тако чекам кад ће да нам се врати и за Париз, и за много других малих Париза...
 

mr Kiza

Grobar
Учлањен(а)
06.12.2011
Порука
444
Reaction score
16
Vremeplov - Sezona 1998/99 (1. deo)

Nakon neverovatne prethodne sezone i igara po principu toplo – hladno (tri polufinala na tri fronta, ali bez trofeja), ambicije KKP za novu sezonu su i dalje bile velike. Neigranje u Evroligi je smatrano prolaznom bolescu, a pravljeni su planovi da se vec u narednoj sezoni ponovo pokusa juris na krov Evrope. Smatrano da je glavni problem u prethodnoj godini bio na centarskim pozicijama, sto jeste bilo donekle tacno, ali je vec u samom startu nacinjena greska rasturanjem tandema Drobnjak – Tomasevic, tako sto je Drobnjak za visemilionsku svotu novca otisao u Efes Pilsen. Da bi se nadomestio njegov nedostatak, reseno je da se dovedu dva teskasa – Aleksandar Gilic i Zoran Stevanovic, sto se kasnije ispostavilo kao potvrda teze da vise ne mora nuzno da znaci i bolje. Sa pozajmice se vratio sjajni igrac na poziciji 4, Vladimir Vidacic. Promenjen je i trener, tako da je umesto Kimeta Bogojevica doveden trener koji je prethodno u Crvenoj zvezdi dobio otkaz u drugoj finalnoj utakmici finala plej ofa – Vladislav Lucic. S obzirom da sam sticajem okolnosti iz ove sezone prikupio dosta arhivskog materijala, krecem sa podsecanjem.

Evo najpre svih sastava timova YUBA lige za tu sezonu. Obratite paznju na sastav KK Beopetrol i videcete jedno nama drago i poznato ime...


Sezona je otvorena turnirom “Beogradski trofej” gde je pobedjena KKSS u borbi za peto mesto:


Prvu zvanicnu utakmicu igrali smo u Kupu Rajmonda Saporte (bivsi Kup pobednika kupova) i pobedili KK Zagreb u Pioniru:


1. kolo YUBA lige, pobeda protiv KK Radnickog sa Crvenog krsta (uzgred, sta se trenutno desava sa ovim klubom?)


Zatim 2. kolo KPK i mucenje protiv KK Atomeromu iz Paksa u Madjarskoj (koliko se secam imali su nekog centra koji je imao vece gabarite i od Stevanovica, ali lepo nas je napunio kosevima)


A onda smo izgubili u vecitom derbiju (tada se to jos uvek zvalo derbi, s obzirom da je uvek bilo neizvesno ko ce da pobedi) protiv KKSS


Poraz od AEK u 3. kolu KPK u gostima (jbt, i mi i oni par meseci ranije igrali na F4 evrolige)


Pobeda protiv tada solidne KK Beobanke u 3. kolu YUBA lige


nastavice se...
 
Последња измена:

Nikola Zemun

Grobarčina
Учлањен(а)
19.12.2006
Порука
2.356
Reaction score
113
Локација
Galenika
Nisam obratio pažnju na to da je Kec igrao protiv nas. Ali zato na 1:38:00 jedan od najvažnijih koševa u istoriji Partizana. Mada mnogo koševa nosi taj epitet. Ih što volim kada u nostalgiju dođu utakmice kojih se i ja sećam.
 
Top