Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kup Srbije 2011/12

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.827
Reaction score
29.853
Локација
Beograd
Sutra ih napasti od prvog minuta dok su usrani od treme,ekipa im je puna neigranih klinaca,koji su nesigurni,i usrace se sigurno,imamo sansu da ako im ga uvalimo na pocetku utakmice,prodju kao Jagodina,dakle propisno popisani,zato svi u napad!!!

Moj omiljeni klip sa Kup utakmice : http://www.youtube.com/watch?v=bTKQ2pOClQA (ovo se nekada zvalo fudbal).

E, i ja se slažem!
Napadaj ih od prvog minuta!
Uklizavaj k'o na ovom klipu (jes, vala, to je bio fudbal!)

E, jedino što ne znam koliko imamo snage i za napad od prvog minuta, i za uklizavanje...

Verujem da je Stojke dobar golman, Ivanov prilično siguran... Lazevski, solidan...Aksentijević probojan...
Rnić, Miljković...ne znam, videćemo...
Verujem da je Medo odličan, borben igrač (kakvog oni nemaju)...
Znam i da će Lola u meč ući ,,bez rezerve,,...
Verujem u Lazara Markovića, Lamina Dijarrrrruuuu...
Nadam se da bi i Eduuuuuuuuu, mogao da ,,proradi,,...

Nepoznanica mi je koliko naš srednji red ima snage, koliko je brz, i koliko može da ,,uklizava,,...?
Zapravo, znam ja to, otprilike, nego ne znam kakva je protivnička ,,sredina,, u odnosu na ovu, našu...?

Ilić, Tomić, Babović, Vukić... Oni, ili neko od njih, ,,ključ, su ove utakmice...


Jedna, dve, tri, četiri njihove dobre lopte (u napadu), svašta mogu da reše...
A opet, u defanzivi su dosta slabiji, nemaju snagu ni brzinu da ,,pritisnu,, protivnika svih 90 minuta...ne mogu da ga stignu, ako izgube loptu napred...

Vidim, mnogi se nadaju nekim našim kontrama, ali za kontre je potrebno dobro i duuuugačkooo istrčavanje, šprintanje...ne samo ovih ,,vihornih,, Mambi, Sambi i Moravaca u špicu, nego i ovih koji treba da im ćušnu tu loptu u prostor...

Naša sredina će sigurno biti pod ,,prismotrom,, i presingom...

Može li neko, kao Vukić prošli put, da se ,,prošeta,, kroz Zvezdinu odbranu?
Može li neko kao Šćepa da samouvereno povuče loptu i precizno je smesti u gol?

Hoćemo li imati neku drugu varijantu postizanja gola?

Hoćemo li se ,,manuti,, toga da ,,ima još jedna utakmica,,...?

Pustite vi tu ,,radnju,, ima još jedna utakmica...
Ima, ali nije ni malo lako ,,juriti,, u njoj nešto...

Ovu utakmicu treba igrati kao da je finale! :BB
 

Azurni_jahač

Banned
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.130
Reaction score
92
Локација
Uvek azurno
Jos jedna od nasih prednosti je u tome sto mi znamo 80% njihove prve postave i 100% znamo njihovu taktiku i formaciju.

Sa druge strane, oni imaju mnogo manju predstavu ko ce da zaigra kod nas i da li cemo igrati sa jednim ili dva zadnja vezna, sa jednim ili dva napadaca.

Dodatna prednost je sto mi mozemo za vreme utakmice da se transformiramo iz 4-4-2 u 4-5-1 i obrnuto, a to smo radili protiv OFK-e sa Markovicem na krilu.

Iz tog razloga mislim da smo u prednosti sa Markovicem kao starterom uz Edu-a ili Dijaru.
Da li ce se ovo desiti od pocetka, videcemo, ne jurimo rezultat, ne moramo da srljamo, tako da me nebi zacudilo da pocnu utakmicu Dijara i Edu, a Markovic udje kasnije kao drugi napadac ili po potrebi (ako cuvamo rezultat) kao krilo.

cigani nemaju tu fleksibilnost, njihov kalup je poznat, na borhu pa po bokovima, zna Vanja dobro siguran sam da ce upoznati Granta/Babula/Drapica.

U sredini zelim da vidim Medu i Lolu. Jednostavno bi ih pokidali, Meda je u zivotnoj formi sto se tice defanzive, bukvalno niko u nasem prvenstvu ne moze da ga prodje. Sa Lolom bi pokrio sve. Da li ce i Lola igrati, to ne znam, jako je moguce da i Babovic zaigra kao zadnji vezni opet.

Tomic sigurno pocinje sa leve strane u slucaju da igramo sa jednim zadnjim ili Kamarom i Lolom (Babovic bi onda bio desno). U slucaju da Babovic igra zadnjeg veznog sa Medom, Tomic ce otici na desu a Ilic na levu.

Znaci sigurna opcija za odbranu:
Stojkovic
Miljkov Rna Ivanov Laza

Sredina po meni ima samo 3 opcije pod 4-4-2. Ne verujem da cemo krenuti sa 4-5-1, niti da ce Grant stavljati Babovica ili Ilica iza napadaca.

Lola Meda
Babovic Tomic
-------------------
Meda
Babovic Vukic Tomic
-------------------
Meda Babovic
Tomic Ilic

Napad ima takodje 3 opcije kod 4-4-2. Kao sto sam rekao ne verujem da krecemo sa 4-5-1, ali ako se bude odlucilo da se transformisemo u tu formaciju, to ce biti sa Markecom na krilu:

Dijara Edu
-------------
Markec Dijara
-------------
Markec Edu

Ponavljam, takticki smo mnogo fleksibilniji, imamo mnogo vise opcija, kvaliteta i iskustva. Jedino me brine ova druga navedena opcija u sredini, sto se tice fizicke strane. Tu gubimo malo na duel igri, ali dobijamo na tehnickoj strani.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
stekao sam utisak da je kupu u poslednjih 2 godine drasticno 'skocila cena'.

zadnjih 15ak godina, ovo, po svim parametrima (finansijskom, takmicarskom...) potpuno beznacajno takmicenje, liseno svake tenzije, odjednom je u medijima dobilo tretman kao play off kvalifikacija za ligu sampiona.

u jutarnjem programu rts-a, cesce nego vremensku prognozu, spominju utakmicu, prodato preko 30hiljada karata, bajko brani bez oka, cak je i ona zenka morza Nada Macura pomenula tekmu.

razlog je jasan. i pored teske sabotaze i terora ove ciganske drzave i njenih eksponenata (djurica, granta, ruzica, babovica stefana) mi smo i dalje apsolutni favoriti za titulu, ali setimo se reci Milojka Pantica posle razbojnicke kradje kupa 1993.godine "da, da, kup je specificno takmicenje, vaznije od titule".

garantujem, ukoliko rezultat bude kao u prethodnim susretima u slivniku (0-2 i sl.) sto prizeljkujem, ali nazalost ne ocekujem, revans ce dobiti tretman gde ce najave utakmice u novinama biti velicine 3-5 centimetara kvadratnih dok ce ga Milan Boskovic pomenuti izmedju priloga o karlingu i najave 21godisnjice barija...
 

grobar032

Grobarčina
Учлањен(а)
27.02.2007
Порука
5.110
Reaction score
554
Локација
Humska 1
НајЛав, искрено говорећи ја верујем да у нашем тиму нема играча који нису дорасли задатку! Сви су мање-више искусили тај дерби, неки их имају и огроман број у ногама, тако да што се тога тиче, дефинитивно смо искуснији и знамо шта можемо очекивати!
Оно што је битно, и што је био рецепт последњих година, треба применити и сада! Не срљати, нама није неопходно да их победимо са 0-4, не јуримо резултат, па самим тим, стати на лопту, и лагано, сачекати их. Нама је довољно само мало, као рецимо у последњем дербију 5-6 минута да их уништимо. Тако и овога пута, само полако!
Видим да су сви, почев од Монда па до нас форумаша, отписали Аксентијевића... Наравно, јесте он млад и све то, али ја бих волео да га видим и као изненађење у 2. полувремену или као прву измену, када, и ако будемо кретали мало офанзивније... Такође сам и мишљења да не треба сад срљати са неком невероватно фанзивном поставом, али исто тако не бих волео да видим игру са једним шпицом! Њима је дефанзивна линија најнеуигранија, и могу сао да замислим шта би се ту дешавало да играју Лазар и Дија рецимо, па њима би колена клецала од почетка утакмице... Наравно ни Еду није лоша опција, поготову због доброг ударца, плус што је човек левак, а то зна да буде зајебано!
Очекујем и од играча као што су Илић,Томић, Вукић, или просто речено од играча који у ногама имају велики број дербија, да својим искуством помогну екипи. Вукић је то на прошлом дербију и урадио, данас то може бити било ко. Али понављам најбитније је извући позитиван резултат!
Оно што мене плаши јесте наша одбрана, не толико централна колико бекови, и не толико у игри колико рецимо при неком набачају, корнеру итд. Али надам се дасу се и они спремили добро за данашњу утакмицу!
Медо мора бити на нивоу, и са његовим сечењем лопти и прекидањем напада у некој раној фази такође лежи шанса. Исто тако притисак на њихову задњу линију, само зависи од тандема напред, па сходно томе ће и тај притисак бити интезивнији!

ЈАКО И У МЕСО!
 

Oki

Grobarčina
Учлањен(а)
15.01.2012
Порука
1.023
Reaction score
2.487
Локација
Sutomore
Doš’o je i taj dan, igra naš PARTIZAN!

Danas je izuzetno bitna pobeda. Danas može, i MORA biti satiranje ciganskih smradova na svim poljima!

Braćo Grobari, danas zaboravite na mutavog, rašu vinjaka, ružića, sps i ds! Danas se bije samo jedna bitka, to je bitka između avangarde i trenda, između punk-a i granda, između anarhije i sekte, ponosa i frustracije, između NAS i njih!

Zato, bar danas, zaboravite na negativne tonove, pružite podršku Miljkoviću, Baboviću, pa i Grantu. Svima koji su deo crno-bele porodice, svima koji će se danas boriti, i izginuti za naš Partizan!

Kurva se i dalje mrda, ali to je samo refleks. Nećemo dozvoliti da se vrati iz kliničke smrti, danas ih gasimo sa aparata!

Eutanazija kurve - prvi deo. Ajmo Grobari!
http://www.youtube.com/watch?v=NqZ9Cm5yQRA

KIDAJ - SABIJAJ!
POBEDA ILI SMRT!
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Сви као један ! Кидај ломи сатри ! У ноге у месо ! Идемо Гробари да згазимо цигане и да покажемо ко је газда! Наша игра проверена за дерби. Нека се они дувају, ми гледамо своја посла.

НАПРЕД ПАРТИЗАН !
 

zorz

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2008
Порука
2.234
Reaction score
38
Ja ne vidim nacin da zvezda izadje kao pobednik sa ovog ne dvomeca vec meca sutrasnjeg. Imaju dva dobra igraca i 9 koji samo kod njih mogu da igraju, osecam da cemo ih zgaziti k'o svinja gnjilu krusku.

Ovo je realnost medjutim doza ozbiljnosti uvek more biti prisutna...derbi je to, ne pobedjuje uvek bolji...zato mi moramo biti nastimovani da damo maksimum...e tada je prolaz zagarantovan...princip 'lako cemo jer smo bolji' treba zaboraviti
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
stekao sam utisak da je kupu u poslednjih 2 godine drasticno 'skocila cena'.

zadnjih 15ak godina, ovo, po svim parametrima (finansijskom, takmicarskom...) potpuno beznacajno takmicenje, liseno svake tenzije, odjednom je u medijima dobilo tretman kao play off kvalifikacija za ligu sampiona.

u jutarnjem programu rts-a, cesce nego vremensku prognozu, spominju utakmicu, prodato preko 30hiljada karata, bajko brani bez oka, cak je i ona zenka morza Nada Macura pomenula tekmu.

razlog je jasan. i pored teske sabotaze i terora ove ciganske drzave i njenih eksponenata (djurica, granta, ruzica, babovica stefana) mi smo i dalje apsolutni favoriti za titulu, ali setimo se reci Milojka Pantica posle razbojnicke kradje kupa 1993.godine "da, da, kup je specificno takmicenje, vaznije od titule".

garantujem, ukoliko rezultat bude kao u prethodnim susretima u slivniku (0-2 i sl.) sto prizeljkujem, ali nazalost ne ocekujem, revans ce dobiti tretman gde ce najave utakmice u novinama biti velicine 3-5 centimetara kvadratnih dok ce ga Milan Boskovic pomenuti izmedju priloga o karlingu i najave 21godisnjice barija...

Баш тако. Ево сад на једној од радио станица глупача која води програм прогласи овај дан због дербија као "Дан Д". Апсолутно нелогична еуфорија...
 

Zagor

Guest
Нема места оптимизму. У овом страшном времену тајкунизације и безакоња, наши играчи ће се данас, попут глинених голубова, постројити на терен нашег најдубљег, најружнијег стадиона, чију ће рушевину неке будуће генерације посматрати са великом дозом одвратности, гађења и сабласти.

Било би лепо да глинени голубови могу да полете, да се вину под облаке и направе диван лупинг, достојан Сабура Сакаија, но не верујем.

Опет, са друге стране имамо "екипу" сачињену претежно од скамењених гована, приучених полупроизвода који своју фудбалску неписменост надокнађују лајањем у перо бурек и вињак новинарима. Њихов тренер, мудар попут златне рибице, нема сумње поновиће марифетлуке из претходних пар дербија, па ако она жабокречина на нашој клупи (утишајте поене, не мислим на бабовића нити миљковића, ако буду на клупи) то прогута... Ех, па ако прогута, нисмо ми криви, на време смо вапили да Станојевић остане, али 'ајде, можда је и превише дербија у низу на којима смо били спокојни и пре почетка.

Да закључим, нисам оптимиста, и то не из разлога што мислим да ови опорављени параплегичари могу да нас победе, елиминишу или не Дај Боже понизе, већ што, и када се све ово заврши, и када пријатељи из завађених табора после утакмице седну у некакав кафић на Дорћолу и/или Сењаку и уговоре нови истовар племенитих опијата крштених бојама за ускршња јаја, ми ћемо и даље остати утамничени као клуб, без наде да ћемо коначно постати истински стрептомицин за наше аутистичне комшије, имуни на упливе политике, статистике и европских интеграција.

Победи Партизане, да не буде горе но што већ јесте!
 
Последња измена од уредника:

GARGAMEL

Banned
Учлањен(а)
04.01.2012
Порука
1.340
Reaction score
96
Локација
Duboko, u mraènoj šumi...
Svaki sledeci post ce biti verovatno sve cudniji, emocije u naletu sve jace. Ta trema, koja me na dan derbija prati celog zivota, nikada nece proci. Porastao sam, sada je ubijam pivom od ranog jutra, borim se lakse nego pre. Cak sam i sanjao nocas derbi, probudio se jutros ranije nego ikad. Nekada pozelim da to prestane, da me ostave na miru i Partizan i strepnja, da se malo odmorim od svega. Nekada mislim da je nerazumevanje mojih starih roditelja i porodice, opravdano. Ipak, nikad se necu odreci te patnje, ostace deo mene zauvek.
Fenomen "vecitog derbija" ce zauvek ostati nedokuciva tajna, kao simbol neunistivosti.
Za mnoge probleme i stresove koji su sastavni deo zivota vecine gradjana ove zemlje, boljeg leka od pobede u derbiju nema. Ona donosi mir i spokoj, bar na trenutak zaborav na svakodnevicu i ono sto nas okruzuje.

"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan".
 

P3G

Početnik
Учлањен(а)
02.05.2008
Порука
80
Reaction score
2
Локација
Istoèna Tribina Hrama, Ulaz H
potrebno je samo da budu koncentrisani.
od lole ocekujem da ih obeshrabri, od spiceva da ih overe.
jedina sumnja mi je ivanov. da ga ne ponese atmosfera...

idemo dalje. uprkos jeremicu i shabanima veselih boja!
 

Grave

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
2.058
Reaction score
7.936
sad sam podigao sa tiketla jna nekoliko za istok..Ovo su najbitnije utakmice... ovo je jebena prekretnica,ako ih sad sjebemo u kupu onda CAO ZDRAVO u narednih 10 godina nece moci da se oporave
 

Zagor

Guest
u narednih 10 godina nece moci da se oporave

На страну што се ово свако мало понавља, поента није у њиховом опоравку, него у томе да нас овај трули систем стално вуче наниже.

Нико ни не мисли да њима трпа у дупе цео бруто друштвени производ, него да и нас сведу, мимо свих околности, на просјачки штап и на маргину, како спортску тако и финансијску (мада ни до сада нисмо отпузали далеко).
 

Millosh_024

Grobarčina
Учлањен(а)
28.03.2010
Порука
1.595
Reaction score
35
Očekujem izjave posle utakmice tipa: sa naše strane "Ma, ništa. Normalna stvar. Navika."
a kod njih "Ja...ovaj...ne znam šta da....ma, nije....nešto mi je upalo u oko...hvala navijačima...joj, ne mogu sada...razumite me..."

Imajući u vidu da smo ih dobili u 9 od prošlih 10, danas ćemo videti koliko nas je ova naša uprava sjebala. Da li dovoljno da nam ovi naškode ili smo i dalje bolji.

A Savićević bulazni klasično:
Partizan poslednjih godina dominira u međusobnim utakmicama?

- To je zato što je imao mnogo više sreće. Zvezda je i tada igrala veoma dobro. Prošli derbi Evandro je promašio penal, a igrači Partizana šutnu jednom i dobiju utakmicu. Gledao sam nekoliko poslednjih derbija, Robi nijedan nije trebalo da izgubi. Evo, neka sada Partizan bude bolji, a neka Zvezda pobedi. Bio bih zadovoljan
Baš nas hoće sreća! :D
 
Последња измена:

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.802
Reaction score
1.119
Локација
Ivanjica
@ PFC D
Pa prave cignsture euforiju usli su u losu seriju protiv nas sada im je sve za vadjenje, pa da igramo baba-kuranjin kup bilo bi isto .
 

Drug 022

Grobarčina
Учлањен(а)
10.10.2007
Порука
1.862
Reaction score
362
Локација
Средњи Банат
Како је мени говорио пре петнестак година другара из средње, циганштура :D ”ако победите данас, онда је намештено 100%” Стално сам му померао дупе због тога....наравно кад победимо....Е сад се бих се и ја позвао на њега, јер стварно не знам да ли овај Б-Тим јелен супер лиге може било шта да уради против нас ако се ми бар малчице питамо. Што се тиче наших играча немам сумње да чак са Миљконом и Бабоњом имамо итекакву превагу на терену. Е сад, господа главоње нека искалкулишу своју предизборну рачуницу и остала срања и нека нам јаве пре 19ч да се не нервирамо за џаба.
 

Vladimir_TS

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
920
Reaction score
30
Локација
Vamotamo
Jel tacno da krecemo samo sa Markecom?
Ako jeste, jel' to ona formacija koju smo igrali na pripremama protiv Sahtjora i ostalih 'jacih' ekipa?!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top