Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za LE 2011/12

Статус
Затворена за писање одговора.

Dr Arslanagić

Početnik
Учлањен(а)
12.07.2010
Порука
196
Reaction score
15
Локација
Zemun, Fontana, Merkator
Mogu stan da stavim da ce protiv Genka izvesti opet tim sa Ilicem i Vukicem. Pisite vi zelje, al tako ce biti. Meni je vezni red polje kojeg sam se pribojavao najvise, cak i nakon demoliranja odbrane. Znajuci Stanoja mogu i drugi stan da stavim da cemo krenuti zatvoreno protiv Genka.
Realno mi sa Vukicem(pa i sa Ilicem) ne mozemo da igramo brz, napadacki fudbal. Na klupi drzimo mlade igrace, koji su se daleko bolje pokazali od Zvoneta. Stoji to da nam treba iskusan igrac i legenda na terenu poput Saleta Ilica i pokazao je, iako jedva dise, da ima zelju da pokida i to svako mora da postuje, al on celu utakmicu ne moze da igra. S druge strane adekvatnu zamenu za njega nemamo. Ovakva igra protiv Shkendije je nasa realnost. Ja samo molim Boga da u Belgiji izgubimo toliko da mozemo da se przimo na JNA. Sve do 4-5 komada je dozvoljeno. :)
 

boris76

Početnik
Учлањен(а)
07.12.2010
Порука
198
Reaction score
178
Nama godinama ovo prvo kolo služi za uigravanje, a sad ni to, pošto imamo čovjeka koji ima 5-6 dana da se skonta na mjestu stopera, a prekoputa i nije neki bezveze tim.

Znam da će to sve protiv genka bolje da izgleda, shvataju svi ozbiljnost situacije, vjerujem da će da se grize od početka, ali, pitanje koliko će to biti dovoljno, zasralo se u startu sa prelaznim rokom i sad, šta je-tu je.

Stanoja ne treba tjerati prije reda, sa junošama se na Evropu ne ide, a to što nema kvalitetnog iskusnijeg kadra, pitanje je za druge.

Što reče Zagor-teraj dalje.
 

Lothar Matthäus

Grobarčina
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
3.245
Reaction score
186
Локација
U drzavi ometenoj u razvoju
ja ne znam sto vi toliko robujete tim formacijama

moze da se desi da krenes sa tri napadaca pa da te nabiju u 16 centra da ne vidis a moze opet da se desi i da krenes sa jednim spicem pa da razvalis protivnika

formacija nije toliko bitna vec trcanje, pokrivanje svog igraca, kretanje bez lopte, otvaranje prostora

ja sma citao na ovom forumu kako je Kleo spor, staromodan, ne zna da igra ledjima suprotno, pa sta bi ono na kraju a druga stvar ne secam se nesto protiv anderlehta da smo se zatvarali, nadigravali smo se i ovde i tamo

opustite se
 

Ludilo

Početnik
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
30
Reaction score
7
I Genk je prodao 4 najbolja fudbalera uz to 2 golmana ljudi prakticno igraju sa 3 cim golmanom a uz golmane ih je napustio i veznjak kojeg su posudili od Liverpula presao za milion eura u neki Francuski klub...Kako je nama tako jei njima
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Da imamo los tim pa da prezalimo odmah ali mi imamo sada solidnu ekipu ,na zalost koja je totalno ne uigrana. Nzm kako ce Stanoje to da izvede ali jbg moramo na iskustvo i srecu pa sta nam BOG da.
 

Veliki Strumf

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
325
Reaction score
16
Локација
Strumfograd
Opet sam malo spijunirao gorum njihov forum(Genkov naravno)..., evo jednog zanimljivog teksta tacnije opsirne analize jednog forumasa Genkovca... :D
Unapred se izvinjavam zbog losijeg prevoda ali nije kriva moja malenkost nego google translate...



Око две недеље сада смо се борили за целу годину. Уторак, 26/07 у 8:45 часова Генк игра другог кола квалификација за кампиоененбал. Али, шта је тим Партизана? Анциен форуму (СПИ) Спинозе је анализа да ми не желимо да се сећате.



Као преглед нашег ЛШ квалификација, ближи поглед на противника.




Партизан у лето многе звезде прошле године да иде:

- Клео (нападач, отишао у Кину у фебруару, на 3,2 милиона)
- Мореира (ек-Стандардни играч средине терена, лево и зими у Кини, износ непознат)
- Илиев (нападач, Висла Краков),
- Савић (централни, Манчестер Сити, више од 6 милиона),
- Јовановић (ЦВ, Висла Краков),
- Фејса (ВМ, Олимпијакос, 3 милиона)
- А можда ускоро Петровић (ВМ би ишли у Спринт, али нису успели да пренесе макелаарсфее би сада на АС Рома за више од 7 милиона евра).

Поред тога, централног дефанзивца ставио важно Крстајића (сада ТД Партизан) и лизинг нису обновљени многи играчи (укључујући Принц Тагое (врх, 15 игре, Хофенхајм), Смиљанић (ВМ, 19. игре, Еспањол), Иван Стевановић ( , РБ, 8 утакмица, Сошо) и Адиииах (врх, 6 утакмица, Милан)).

Други почетак Настасић (Фјорентина), Вашингтон, Камберовић, Живковић и Богуновић (све мање или више небитна за ФК Партизана).

Поред милиона трансфера је клуб поново на милионе ЦЛ учешћа прошле године на рачун РСЦА. Иако су новац до сада изгледа да штедљиво користе, они би и даље су добро купио. Мајор куповине изгледа ограничена на:

- Владимир Волков (Шериф Тираспол, 250.000 евра)
- Дејан Бабић (БСК Борца непознатог износа)
- Иван Иванов (Аланија Владикавказ од, 600.000 евра)
- Едуардо (Сао Цаетано, 800.000 евра)
- Никола Аксентијевић (вратио из сестра клуба ФК теле Оптик)
- Маркес Андерсон (Сао Каетано, износ непознат)
- Александар Ранковић (АДО Ден Хаг, бесплатно)
- Саша Марковић (ОФК Београд на, вероватно између 300 и 400.000 евра)
- Владимир Јованчић (од ФК Рад, износ непознат)

Ламине Диарра је такође вратио из кредита периода и перспективне младе (постоји највећа генерација икада у Партизан, који је рођен '94) и Лазар Марковић, Никола Нинковић додају језгра.

Долазни трансфера су још увек очекује.

Све у свему, Партизан је одбрану може да привремено ослабљен прелазном року дошао, али офанзива појачати. Барем то је по мишљењу неких Партизана присталица.

Голман Владимир Стојковић фиксне, 27-годишњи међународни, и ек-Нант-Витесе-Спортинг Лисабон, Хетафе, и Виган. Његов заменик глумца, 33-годишњи Радиша Илић.

Одбрамбени аспект њеног централног бранилаца Савић, Крстајић и Јовановић (сваки око 20 првенствене утакмице прошле године) се замењује Ранковић, Иванов и Маркес Андерсон. Станковић одиграо 8 утакмица прошле године, као централног дефанзивца и још увек је део језгра, иако се очекује да ће напустити. У завршној изложби игре и прву утакмицу ЦЛКР2 Ранковић и Иванов, играо централну одбрану. Маркес Андерсон је од преузете данас. Из онога што сам видео од њега у филму је веома јака игра, али можете, наравно, ствари фимпјес шоу. Иванов је бугарски међународни линксвоетиге и већ је импресиониран Партизана присталица. Ранковић изгледа мало под знаком питања случај: 32-годишњи бивши Витесе-АДО-плејер и све што по повратку ће бити (брзина и агилност фунти?) И није инхерентно наставити. Можда Намера је да Андерсон заузима своје место након што је он одговорио.

Солидан десни бек, Александар Миљковић је још повређен, без да сам изнад или је могао добити спреман да игра против нас. Његова замена је прошле године, Иван Стевановић, је нестао. У завршној изложби игре и у ЦЛКР2 (назад) игра млади таленат Николе Аксентијевић РБ. 18-годишњи је обучен као СМ, али када је у закуп сестра клуб Партизан је прошле године свирао је углавном на РБ. Тренер и навијачи изгледа врло узбуђен о свом првом утакмица и види га у своје најновије злата Груда. Мада неки се противе, међутим, да је то тек треба да се види како боја ће се против јачег противника. Они су такође питање недостатак искуства. Ранковић је такође био РАК може бити пуштен на слободу.

Солидан леви бек прошле године, Александар Лазевски је дуго повредјен. Његове замене прошле године, Џозеф Кизито, очекује тек треба да оду. Изгледа да постоји ново сигурношћу на ЛБ се може наћи у лице Владимир Волков, који је оптерећен суперлатива: импресиван, спортске, окретан, врло офанзивна скуп, добра крст, и Александар Станковић ... Такође Војислава Давидов може од ЛБ ноге.

Контролисање положај везни играч ће бити у периоду од луксуза са Смиљанић, Фејса (3 милиона продатих за Партизан, иако је очигледно једини играч у луксуз две игре да се скрене - или је био повређен), Петровић, Медо Камара Давидов и Александар. Прва два су нестала и трећа скоро. Нада је сада одржава у Медо Камара који би требало корак у његовој каријери. Давидов је један од играча кога они мисле да ће отићи. Неки млади таленти имају Медо, пожар је изгледало да се објасни: Никола Нинковић (16), Дарко Брашанац (19) и купио Саша Марковић (20). Аксентијевић Ранковић и може да игра ако је потребно. Марковић је изгледа најближи ослонити Медо и Давидов, судећи по избору ЦЛКР2 (споља). Брашанац је врхом као велики таленат и потенцијал откровење у Србија за предстојећу сезону.

Партизан у нападу аспект је највеће богатство, посебно на средини терена. Млади и високо цењена тренер Александар Станојевић, изгледа заиста тешко играти и система варира од 4-4-2, 4-2-3-1, 4-4-1-1 и 4-1-3-2 , која га омогућава квалитете различитих напада везни оптимално подешена. У средини је обично лево нам познати креативни, Саша Илић (ек-Селта-Галатасарај-Ред Бул Салцбург), сада 33 и капитен екипе. У праву је Стефан Бабовић (потпредседник капетан, бивши Нант и Фејенорд), звезда плејер. Централног значаја за олд тајмер и међународне Звонимир Вукић (32, и бивши Схактхар - Портсмут) за снабдевање забринутости. Вукић је био одличан шутира технику, али би такође споро. Дејан Бабиц (десно, у средини) и Немања Томић (лево, десно или центар) седе веома близу базу. Томић би веома добро, али би се тешко карактер. 17-годишњи Лазар Марковић, као таленат за будућност и имају ЦЛКР2 року од неколико минута од "велико дело" може укуса (као у утакмици прошле сезоне).

Нападач Едуардо ће Шћеповић и Марко (млађи брат Стефана, прошле године када је клуб донео велико обећање, али је у међувремену већ исушена) привремено воле да Владимир и Ламине Диарра Јованчић. Шћеповић је једини нападач који је прошле сезоне био један од основних (6 голова у 18 утакмица). Едуардо је нови бразилски стицање углавном публику-Клео (8 голова у 14 утакмица) да заборави. Је већ истом стилу: пуно кретања, напоран рад, добро простору претраге. Прве реакције на својим наступима на изложби игре и у ЦЛКР2 (назад) су узбуђени. Илијев стрелац (13 голова у 27 утакмица) и Принц Тагое (9 голова у 15 утакмица) су отишли. Од Шћеповић је рекао да пробој године (требало би). Дијара и надао се да му је стари облик се може наћи.

Неки разматрања:

- Постаје нови одбрамбени (посебно централни) да раде заједно?
- Шта младић, који игра на десног бека спремни да Кевин де Бруине?
- Њихова лево крило чини јаки, али можда не најбржи: Пудил Илић је на?
- Фокус Чини се да вребају избијање брзо и често води офсајду
- Шта долази до њих (и нас) да имате?
- Они сматрају одбрамбени средине као један од својих слабости: можемо имати користи, или се налазимо у ондертал против претежно офанзиву средини? Ни ни Илић Бабовић прави крила Чини ми се.
- Један је сумње о брзини Илић и Вукић.
- Тренер верује да његов омиљени

Interesantno...
Sestra kluba... :D

Izvinjavam se zbog duzine posta.
Evo linka za voajere...http://www.blauwwit.be/index.php?op...7&id=72923&limit=25&limitstart=125&Itemid=296
 
Последња измена:

ynn93

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
415
Reaction score
283
Локација
Zemun
partizan je skup neuigranih igracha, tako da nase sansse su male,pogotovo ako bude ofanzivni trio ilic-vukic-babovic mozemo se pozdraviti oni ce nas jednostavno nadtrcati i stvarati visak volkov nece smeti da izlece kao sto je radio protiv siptara jer nema ko da ga pokriva, tako da kako ja gledam jedino resenje je da uparimo sasu markovica sa medom i da igraju tomic-babovic i takodje da igra jovancic a ne tatin sin...
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Izgleda da su mnogi zaboravili naš prošlogodišnji tim. Malo se prisjetite kako nam je ekipa izgledala prošle godine. Šta se pričalo prije mečeva, a šta posle.
Plus što je Anderleht bio jači nego što je ovaj Genk.
 

GolmanRade

Grobar
Учлањен(а)
24.06.2009
Порука
839
Reaction score
508
Da damo gol tamo i ja sam zadovoljan. Siguran sam da nemozemo primiti 2 komada.
 

Azurni_jahač

Banned
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
2.130
Reaction score
92
Локација
Uvek azurno
Tacno je da smo neuigrani i da je stoper morao da dodje mnogo ranije. Svi se slazemo sa tom konstatacijom.

Ali shvatite ciklus kavalifikacija i prvenstva je potpuno drugaciji. Anderson Markes ce imati dovoljno vremena (Ako se uzme trenutna situacija u obzir) da se uigra do revansa u Beogradu. Zato je aktivan rezultat u Genku prioritet!

Za naredne dve utakmice se ne trazi konitnuitet kao za prvenstvo, nego taktika i kalkulisanje, pogotovo za ovaj prvi mec!

Dva zadnja vezna, dosta povuceni bekovi, zbijeni redovi i dosta kontri. Ocekujem u prvih 20 minuta, prvog meca, vrlo defanzivan Partizan. To je period gde cemo videti gde se nalazimo. Sve vaznije meceve smo igrali na takav nacin.

Takodje ide u nasu ruku cinjenica da smo odigrali dva takmicarska meca pod prilicnim pritiskom. Genku ce mec protiv nas biti prva takmicarski znacajna utakmica. Ako krenemo cvrsto i odigramo skoncentrisano, bez glupih gresaka i uz samo malo srece, mozemo da izborimo jako aktivan rezultat. Uzmite u obzir i da oni imaju promene u timu, i da nijma treba vremena da se "pronadju".

U Beogradu, pred nasom publikom bi bila kompletno druga prica. To svi znamo.
 

Ostoja_PFC_

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.841
Reaction score
193
Локација
Dole ispod
Njuskao sam po njihovom formu i dosao do sledecih informacija.
Nasu odbranu smatraju kao najslabiji deo tima ali nam se boje napada,takodje sumnjaju u sposobnosti Vukica i Ilica jer su spori. Aksentijevica tipuju da nema sanse protiv nekog njihovog De Bruin(tako neko ime).
Takodje neki govore da imaju tezak zadatak ali ne i nedostizan.
Tipuju da imaju sanse 50-50 i da trebaju da izvuku sto bolji rezultat u Belgiji jer kad dodju u Beograd su najebali zbog GROBARA!
Vecina navijaca im se ne bi bunila da zavrse u Ligi Evrope.
Pominje se,to jest nadaju se da se ne ponovi scenarijo iz Anderlehta
Tu su se nasli i navijaci Hajduka iz Splita i najavali da ce ih stotinak doci da bodre belgijance (jebem im mater)
Posle druge utakmice u Skoplju uporedili su nas sa njihovim proslogodisnjim timom sto im uliva nadu da mogu da nas prodju ali i dalje se boje.
Takodje govore da dobro drzimo loptu ali sporo i da smo lose odigrali u Skoplju i da svoju sansu sad vide po bokovima
Non stop spominju scenario iz Sarajeva,ne znam sta je to bilo u Sarajevu ako neko zna neka kaze.

Sve u svemu nisu ni oni presrecni sto su nas izvukli ali im igra iz Skoplja uliva neku nadu da mogu nesto da urade,znaci da ne trebamo sebe da potcenjujemo da smo gotovi jer kao sto jedan njihov rece sanse su 50:50.
 

da1981

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2009
Порука
348
Reaction score
214
Локација
Odakle Bog izvodi korner
Evo sad pronadjok podatak sto name ide koliko, toliko u korist, Genk igra prvu prevenstvenu utakmicu 30. Jula sa klubom Beerschot AC sto je ipak samo 4 dana prije revansa u Beogradu jer znamo koliko je start prvog kola prevenstva vazan.
Zbog ovog se nadam ce mo bit bar malo odmorniji i svijeziji od njih i naravno sve uz to da ostvarimo aktivan rezultat u Belgiji.
 
Последња измена:

maidros

Grobarčina
Учлањен(а)
22.12.2008
Порука
2.144
Reaction score
3.018
-----------------------------------Stojke------------------------------------------

Rankovic----------Anderson----------------Ivanov--------------Volkov

------------------------Petrovic-----------------------Medo---------------------------------

----Babovic----------------------Vukic-----------(Ilic)----------------------???

------------------------------------Eduardo----------------------------------------------


Aksentijevic je zelen za onog njihovog najboljeg, a fali nam levo krilo.
Mozda ako bi se oporavio Lazevski, pa gurnuti Volkova napred.....

Ja ne mogu da verujem da ovi iz uprave jos nisu resili to levo krilo?
Manite me one taktike sa Ilicem na levo, jer covek odigra ocajno u napadu....
 
Последња измена:

Cyx

Grobar
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
323
Reaction score
2
maidros, јел` си гледао Партизан ове године? Ми немамо крилне играче, бекови су нам крила. Видим Бабовић ти игра десно крило, то је позиција немогућа за њега, нема брзину а и слабије се служи десном ногом. Он игра десног офанзивног везног.
 

Garda 1974

Grobar
Учлањен(а)
02.06.2011
Порука
360
Reaction score
27
Локација
Sabac
Za Ostoju, Genk je dobio u Sarajevo 1-0, a kuci izgubio 2-1 i Sarajevo proslo. Koliko god izgledalo lose preksinoc u Skoplju, ja sam ubedjen da prolazimo. Trebace nam dosta golova u oba meca, mislim da ce biti goleade, tipujem u Belgiji 2-2, a u Hramu 3-1 za nas. Zna li neko da li su se oporavili Laza i Miljko? Miljkovic bi nam dosta znacio u ovom dvomecu bas zbog De Bruin-a.
 
Последња измена:

morrel

Партизановац
Учлањен(а)
04.01.2010
Порука
4.391
Reaction score
811
Локација
Winterfell
@maidros

u toj formaciji ti nikako ne fali levo krilo jer si vec stavio 11 igraca :D

Mislim da ce Stanoje ipak ici sa Eduom i Jovancom napred, a umesto 3 ofanzivna vezna igraca verovatno Sale i Stefan dok ce Medo i Raca drzati sredinu.
S tim sto dzabe to tako sablonski nabrajate taktike, ja ocekujem 2 spica ali jedan ce svakako biti povuceniji, verovatno Jovanca zbog snage i borbenosti.
Ne znam kako ce se Anderson pokazati ali ako bude bar pola od onog sto ocekujemo plus Raca u sastavu plus spic koji ce da pogine za razliku od MS31, taj sastav mi deluje vise nego dobar da nasamara tamo neke strendzere.

I jos jedan detalj, to mi nije padalo na pamet dok juce ne pomenuse na konferenciji. Ivanov nema problem u komunikaciji jer moze lako da se razume sa Volkovom i Rankom, kljuc odbrane ce biti Stojke portugalac koji ce doduse morati da se "dere ko magarac :D" ali svakako korisna stvar jer ce moci kolko tolko da usmerava Andersona.
 
Последња измена:

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
...A šta je to po vama "neuspeh" u ovoj konstalaciji snaga , odnosa , sistema funkcionisanja našeg kluba ?
Po meni bi neuspeh bio da se ne plasiramo ni u ligu uefe, ako posmatramo trenutno stanje našeg tima, a ispadanje iz kvalifikacija za Lš po meni nebi bio neuspeh!
Malo realnosti nije na odmet!...
Naravno da plasman u LE ne bi bio neuspeh. Bio bi, šta više, lep uspeh za jedan klub koji je ovih godina oko 100. mesta (ili i niže) na klupskoj rang listi UEFA. To sam ja pisao pre 2 meseca, pre 1 mesec, a i danas.

Kad se samo setim opšte negativne histerije pre 2 godine što nismo ušli u LŠ i odmah zatim totalne ravnodušnosti na ulazak u LE, pa čak i nipodaštavanja tog uspeha...

Za klub koji ovako funkcioniše je plasman u LŠ i bukvalno kao sedmica na lotou.

Sa druge strane, završetak takmičenja u Evropi već krajem avgusta bi bio ogroman neuspeh. Partizan je u poslednjih 8 sezona (od sezone 2003/04 pa zaključno sa prošlom sezonom 2010/11) samo dva puta završavao tako loše u Evropi. Oba puta zbog stvari koje nemaju veze sa sportom i sa zelenim terenom, inače bi bez toga (da je samo zeleni teren bio bitan i odlučivao) i tada igrao Evropu barem do decembra.
Da damo gol tamo i ja sam zadovoljan. Siguran sam da nemozemo primiti 2 komada.
Mi tamo moramo dati neki gol ako hoćemo nečemu da se nadamo u revanšu, upravo zbog nastavka tvog posta i tvoje "sigurnosti" sa kojom se ja ama ni najmanje ne slažem! Opet ponavljam - potpisujem poraz od 2:1 u Genku, a na poraz od 3:2 odoh da pravim i lični pečat da ga udarim preko potpisa!
 
Последња измена:

diego_armando

Grobarčina
Учлањен(а)
30.08.2008
Порука
6.322
Reaction score
3.990
Локација
Kobasicarija "Venac".
maidros, јел` си гледао Партизан ове године? Ми немамо крилне играче, бекови су нам крила. Видим Бабовић ти игра десно крило, то је позиција немогућа за њега, нема брзину а и слабије се служи десном ногом. Он игра десног офанзивног везног.

prijatelju, jesi ti gledao partizan u zadnje vreme. babica naravno igra desno. vuce, rola, dribla...i obavezno je prebaci na levu kad centrira ili tuce. sve to u trajanju velikog skolskog odmora:D
 

avax

Grobarčina
Учлањен(а)
04.06.2011
Порука
3.412
Reaction score
10.501
Локација
okupirana Srbija
Ko ima vremena i Sportklub + može da pogleda snimak utakmice belgijske lige Genk - Briž danas u 13:45. Pošto ja nemam ni jedno ni drugo :D, skauti pišite šta ste videli.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top