Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Evrope 2020/2021

Статус
Затворена за писање одговора.

Zillgian

Grobarčina
Учлањен(а)
26.01.2010
Порука
3.954
Reaction score
4.886
Локација
Ndžamena
Djeluje mi da smo u utakmicu ušli ležerno, potcjenjivački. Nigdje žara, nigdje presinga, kao da imamo tri boda iz prve utakmice.
Loši smo bili, a podsmijevali smo se ćortanima. Ipak, nismo bili baš toliko loši, a i pobjeda se valjda piše.

Odbrana nam liči na skup raštimovanih rekreativaca.
Ne znam šta je Vitas mislio sa onim kung fu startom, koji srećom nije bio sankcionisan crvenim.
Slobo povede kontru, dođe na 20 metara, pa vrati loptu Zdjelaru na centru.
Ćelavi mi je jako drag kao igrač i ne zaboravljam koliko nam je donio, ali nije baš ni da on nema svojih grijeha u crno-bijelom dresu. Ili na štopera, ili naći nekog drugog.
Banjak mi još djeluje kao pogubljen. Nadam se da će doći sebi i to brzo, jer nemamo baš vremena na pretek.

veteran Ostoja je za ove naše štopere jbni Jap Stam lično.
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.070
Reaction score
8.373
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
Rano je zvati ga “kobajagi” a sa njim u igri do sad bez primljenog gola.
Ajmo malo jos da sacekamo sa “rupa je”

Nemoj to molim te, te reference "nismo primili gol od kad on igra" a protivnici sve sila do sile... i da, nismo ga primili vise jer nas je htela sreca i probali su da ga daju ubogi jsl livadari, nego sto smo se dobro branili.
Ok, za postovanje je uvek kad odbranis svoj gol (sto samo govori dokle smo dosli, kad nam je normalno i da u jsl primamo golove i od amatera, pa kad ne primimo na 3 utakmice od kojih smo na dve bili domacini, odmah pevamo od radosti) ali, videce se protiv iole ozbiljnih ekipa koje rupe imamo u odbrani.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
@Maestro cek brate polako, zar nemamo kratkovidog mi golmana koji ne zna celu svoju karijeru da izadje na centarsut? koji ne zna da boksuje?
Da li nas je taj golman cupao 100 puta - jeste!
Da li nas je zakopao vise nego dovolino puta da ga zovemo rupa - jeste!
Jel imamo primer najskuplje prodatog igraca u poslednjih dosta Pavlovica i njegove kikseve u finalu kupa - imamo, a svakako je klasa..

Tu su i bekovi i “bekovi” , a i Vujacic Vitas i Lalatovici..
nekako mi je ishitreno da odma uperimo prstom u Banjaka i cekamo njegov kiks da bi bili u pravu.

Isto vazi i za Popovica.

Odbrana nam je problem, veliki, slazem se.. jace ekipe ce je jace testirati - i to se slazem.. ali ajde da sacekamo..

Ne kazem da je Banjak klasa, cak ni da je dobar, ali ne mozemo da kazemo ni da je rupa ili los.. ne jos
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Eto vec se slazemo..
po meni potrebna su mu 2 parnjaka.. jedan desno jedan levo.. i to ie to u poslednjoj liniji.
Bekovi nam ne trebaju! em su defanzivno tanki em gore nista!

Asano moze pokriva celu stranu! treba nam jos 1 takav i 3-5-2 ili 3-5-1 moze da se igra!

Zamisli spica koji odvlaci Sadiku igrace.. sa sve Sumom ili Nathom ili kim god iza..
 

bonaventura

Grobarčina
Учлањен(а)
10.03.2016
Порука
2.579
Reaction score
4.000
Nije samo posao stopera da igraju odbranu, u ovom slucaju Banjaka i Vitasa. I ostali igraci u ekipi imaju svoje zadatke sto se tice odbrane. Ja imam utisak da ljudi odbranu shvataju kao nabijanje lopte sto dalje od gola kad nam ona vec dodje u opasnu zonu. Kad izgubimo loptu, treba da krenemo da je osvojimo nazad, i tad pocinje odbrana. Dal smo je izgubili na 70m od gola ili 20m nije bitno. Ako imas igraca kojeg boli k da udje u duel i osvoji loptu nazad, ili nije u stanju da dobije duel, onda imas problem. Onda protivnik ima mehanizam kako da ti dodje do gola, i ako se to ponavlja citavu utakmicu, mora doci do gol sanse i gola.

Mi nismo primili gol od kad je Scekic u startnoj postavi. Ocigledno da smo sa njim dobili duel igru na sredini. Ok nije Scekic top klasa naravno, i dalje je jednosmjeran igrac, ali ono sto on zna da radi (da se bije i trci) je upravo ono sto treba ekipi. Posto protivnik ne moze da se proseta kroz sredinu kako mu je cef do naseg gola, olaksan je posao stoperima i bekovima. Pa je sve to pocelo da lici na nesto. I ono sto su protvnici imali od ozviljnih sansi je plod individualnih gresaka. Odnosno Vitasovih padova koncentracije. Inace sinoc je odigrao korektnu utakmicu, do onog nepotrebnog pokusaja da dobije crveni karton i suspenziju. U trenutku se prepao da cemo primiti gol i reagovao glupo, sto bi opet pripisao padu koncentracije. Banjak igra ono sto je do njega, i to rjesava bez problema. To sto su mnogi stavili stopere pod lupu, i sad oni ne mogu nikako da udovolje tim nedefinisan kriterijumima, to je vec problem tih ljudi.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
Banjak je tu jedini svetla tacka i jedini igra tacno ono sto se trazi i ocekuje od njega. Vitas s vremena na vreme ima takve ispadne gde ti ostane samo da se prekrstis...podseca me na Trajkovica. Urosevic napred igrac vise za protivnika, a pozadi uz Banjaka najsigurniji igrac. Miletic je veliki minus ovog tima dokle god bude igrao na beku.....ili da se vrati na stopera ili da se rastajemo ko ljudi. Stojkovic je postao kao usporeni film i strahujem od onoga sta ce da se desi kad nam neka jaca ekipa dodje u Evropi... Natko se mnogo muci na ovoj novoj poziciji ispred Scekica i Zdjelara tu nam je Suma bez konkurencije pre svega zbog fizickih sposobnosti jer videlo se da Natko nema snage za vise od 60 minuta totalno je pao pri kraju meca te je zato par puta imao bas losa dodavanja. Mada moram da priznam da je ova varijanta za zavrsnicu utakmice (Scekic-Zdjelar, Natko-Suma, Asano-Sadik) bas zanimljiva i da ima potencijal da se koristi u tim momentima pri kraju meca kad vodimo i kad nam teba sigurnost. Suma mora da igra iza Sadika, a ovamo od utakmice do utakmice mogu da se kombinuju Sekic-Zdjelar, Zdjelar-Natko....jer Natko jos nije spreman i trebace mu jos vremena da udje u maksimalni ritam, usao je u godine kad se sporije oporavlja i cak i kad dovede formu na max nivo tesko ce on izdrzati ritam cetvrtak-nedelja bez posledica.

Nije samo posao stopera da igraju odbranu, u ovom slucaju Banjaka i Vitasa. I ostali igraci u ekipi imaju svoje zadatke sto se tice odbrane. Ja imam utisak da ljudi odbranu shvataju kao nabijanje lopte sto dalje od gola kad nam ona vec dodje u opasnu zonu. Kad izgubimo loptu, treba da krenemo da je osvojimo nazad, i tad pocinje odbrana. Dal smo je izgubili na 70m od gola ili 20m nije bitno. Ako imas igraca kojeg boli k da udje u duel i osvoji loptu nazad, ili nije u stanju da dobije duel, onda imas problem. Onda protivnik ima mehanizam kako da ti dodje do gola, i ako se to ponavlja citavu utakmicu, mora doci do gol sanse i gola.
....................................
To je vec odluka Sava. On zahteva da se branimo iz srednje zone, a ne da odmah cim izgubimo loptu jurnemo po nju onim presing pravilom od sest sekundi. Mada sve to ne moze da opravda greske koje su imali nasi defanzivci.....pogotovo onakve greske kao protiv Pazara.
Scekic je jedini fizicki snazan igrac u sredini i zato sa njim dobijamo puno. Zdjelar iako agresivan, ipak cesto nije dovoljno cvrst, a Natko i Suma su daleko od takvih tipova igraca.
 
  • Like
Reactions: Zex

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.365
Reaction score
37.720
Tu postoji jedan "mali" problem. Ekipa mora da je tip-top fizički spremna za takav način igre. I to svih 11 igrača, tu nema šlepanja. A nešto nisam siguran da smo mi i blizu tako nečega.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.889
Reaction score
13.728
CluelessAptKite-size_restricted.gif


BouncyAdeptImpala-size_restricted.gif


HonestActiveHummingbird-size_restricted.gif
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.771
Reaction score
55.476
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
i tu se slazem @bonaventura

Sadik presingom i trkom mnogo doprinosi brzem osvajanju lopte.. i izmedju ostalog zato i pizdim sto Natho osvoji loptu svaku drugu utakmicu..

Moraju svi da grizu na svakom delu terena, sto se mene tice stoperi i golman da ne vide loptu
Presing gde Sadik napada dva štopera, Asano beka, a Natho trčkara bez neke želje da osvoji loptu je samo bespotrebno trošenje energije.
Presing je isti u svakom kontakt sportu bilo košarka fudbal, ako ne igraju svi igrači u nekoj zoni, to je čisto traćenje energije.
I ne može to da izvadi ni 10 pozerskih pasova bez gledanja.
Savo polako pravi greške Đukića, zbog individualnih kvaliteta igrača odriče se brze igre.
 
Последња измена:

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Ovo kod drugog video priloga i strasnog prodora Sadika morao je da doda loptu ukoso ka golu napred i ispred igraca koji je utrcavao a ne bukvalno njemu u noge ali da li je izgubio snagu ili sta vec...

Prosli smo i to je najbitnije. Teraj dalje.
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.514
Reaction score
5.145
Последња измена:

garbaN

Partizanovac
Учлањен(а)
14.09.2019
Порука
866
Reaction score
5.209
Локација
Beograd
Scekic ce igrati svaku sledecu utakmicu, valjda je to jasno. A i zasluzio je. Rezultati ne trpe kada je on u 11, a to je u ovom momentu najbitnije za Partizan. On je zadnji vezni, radi ono sto zna, i sto se od njega u sustini i ocekuje. Istina da odigrava uglavnom prvom do sebe, i da je ofanzivno beskoristan ali to nije njegova duznost. Spona izmedju defanzivaca i nasih ofanzivnih igraca bi po prirodi trebao da bude Zdjelar! On je u karijeri do dolaska u Partizan igrao bas centralnog, u svakoj ekipi. I sam je to izjavio nedavno. Trenutno, u ovoj postavci Milosevica, Suma i Natko su zamena jedan drugom, a ne da neko od njih menja Scekica.

Prvo poluvreme jucerasnje utakmice je plac majke Bozije. Mozda je meni Urosevic nesvesno antipatican, ali ja ne mogu da pronadjem nista u njegovoj igri sto valja. U prvom poluvremenu ga gledam, vratio je Banjaku loptu 10 puta, ni da pogleda ka nekom drugom igracu ispred njega. Za razliku od Miletica on je po vokaciji BEK, i ne znam kako je jebeno moguce da njemu svaki put prilikom centarsuta lopta predje preko noge. Stvarno ne znam sta se tu desava, vezba li on neki centarsut na treningu ili zna samo da trci pravolinijski!?
Daj bre jebemu, uradi milion ponavljanja na treningu, pogodi bar kazneni prostor kad pokusas da centriras. Jos kad ga vidim da on sutira slobodne udarce kad nema Natka... neki klinac prestane da navija za Partizan.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Vitas nema kvaliteta za 11 i to je jasno, da l bi pre povrede imao to ne mogu nagađati.

Juče je utakmicu odigrao sasvim korektno, 2 opasne lopte je očistio, to što je hteo prekinuti napad je taktički odličan potez, a evo i zašto. Iako ga je promašio, malo ga je zakačio i dovoljno zasmetao da ne pošalje loptu na levu stranu tj našu desnu. Na desnoj strani je Miletić kasnio za igračem, a iza Miletića je trčao još jedan igrač iz drugog plana. Tako da i to što ga je promašio pomoglo je da ne bude savršen pas.
Slažem se jedino da ne treba praviti krvničke startove koji mogu povrediti igrača, malo intenzivniji faul koji će odvaliti igrača i loptu, a pri tome pametan faul. Uvek za.
Jebiga nije crnac, pa ajde da trpamo i kad uradi nešto korisno.
20200828_184338.jpg
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Zato i kažem faul se pravi ovde 1 kroz 1 ali ne da povrediš igrača. Odneo bih i igrača i loptu bez razmišljanja, da nije ovo uradio onda bi bio problem. Dobru ideju je imao, to što je ušao divljački je drugi par cipela. @President

Da nije ovo pokušao i da je pustio igrača, onda bi se pričalo, zašto nije pravio faul.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top