Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Kvalifikacije za Ligu Evrope 2020/2021

Статус
Затворена за писање одговора.

zzzz

Grobarčina
Учлањен(а)
20.07.2010
Порука
1.252
Reaction score
3.716
Utisak meča definitivno blamantni start Vitasa, samo sam pomislio kako bi ga moj trener iz pionira poslao van terena, bez izmene. Ni joe simunic se ne bi postideo onog pokušaja eliminacije neprijatelja.
Inače, nosioci nisu izvesno domaćini u narednim kolima, i to je deo žreba.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Na stranu što mislim da će nam napraviti protiv ozbiljnijeg protivnika problema ali sinoć je Vitas očistio lepo 2 lopte. Jednu na 16m, drugu na sredini terena. Bilo kako bilo, koliko već sutra bi Savo trebao da dovede parnjaka Banjaku.

Ne sviđa mi se igra nimalo, odbrana nam je tragikomedija i bilo koja tehnički potkovana i organizovana ekipa će nam napraviti ogroman problem.

Bunkeri se otvaraju sa ofanzivnim bekovima i taj mučeni Boranijašević koji igra u drugoj ligi bi nam podigao igru na desnoj strani za 60 posto.
Kad nadodamo i zadnje vezne pa to je 6 igrača defanzivnih karakteristika, ne mogu Zdjelar i Šćekić da organizuju igru konstantno protiv bunkera, ne mogu jednostavno. Odradi Šćekić što je do njega u defanzivi ali 70 posto vremena provodimo na protivničkoj polovini, a on svojih 70-80% lopti vrati nazad štoperu. I onda kao Natko igra loše, pa igra loše jer nema ko da mu donese loptu, preslikana situacija sa derbija.

I to što se Natko spušta po loptu, pa to bi trebalo da radi i da imamo normalnog centralnog veznog, samo što bi taj centralni onda trebao da pomeri više ka napred ka Natkovoj poziciji, a ne kao sada. I juče i za vikend što smo igrali, Zdjelar se postavi između štopera, Natko kao centralni vezni, a Šćekić kao zadnji i onda ima rupa na toj poziciji ofanzivnog veznog. I još nešto, ne možeš ti tražiti rupe i pukotine u bunkeru, a svi ali svi igrači stoje, pa majstori da ti lično dođu Inijesta i Xavi ne bi vas pronašli.

Mali Stevanović svaka mu čast na iznuđenom penalu ali to što on igra je sviranje da ne kažem čemu, treba nam krilo i to ozbiljno...

Natko bi imao 20 plus asistencija u ling longu da ima klasičnog finišera za špica.

Što se tiče protivnika u sledećoj rundi svi sem Arisa, sad treba da se bojimo nekog Serveta, Bodua i koga već ne. Ako hoćemo da igramo le, daj baš taj Servet, ako njih ne možemo dobiti nismo za grupe. Taj jajarski srpski mentalitet, neću ovog neću onog koji je među navijačima i igračima mi je nerazuman.
 

President

Partizanovac
Учлањен(а)
25.11.2009
Порука
8.888
Reaction score
6.229
Локација
§§§§§
Sve ste manje-više rekli za utakmicu. Izdvojio bih dve stvari samo.

1. Potez Vitasa na kraju utakmice je jedan od najciganskijih poteza ikada viđenih od strane našeg igrača. Može da bude loš dan, da te neće, da napraviš penal, da te naprave majmunom na terenu ali ono što je on uradio, pardon POKUŠAO DA URADI, je sramota za dres Partizana.

2. Izmene! Ako izuzmemo Sumu koji bi igrao i više da je 100% fit, koji je faktički igrač u startnih 11, ostale izmene govore kakva nam je klupa, kakav nam je tim i koliko Savo Milošević ima poverenja u sve njih. Jedno je priča o skockanom timu ali dela pokazuju da smo mi daleko od oformljene ekipe. Lola ulazi u 92. minutu a Stojković u 95. Nije problem čuvati rezultat, problem je što je klupa nikakva pa Natho mora da bude na terenu 90 minuta iako ima snage za 60 i to da igra kao juče, bez potpune odgovornosti u odbrani. Ako bi trčao kao što treba da trči njegov plafon u ovom trenutku je 45 minuta.

Bitan je prolaz i sreća što je ovo prvo kolo. Da je treće u pitanju, svaka ekipa iz te grube bi nas kaznila sinoć bar jednim golom. Nathno i Šćekić su mnogo lopti dali direktno u noge protivniku.

Miletić je postao sramota od igrača. Njemu se trpe svakakva sranja koja pravi, jedan je od glavnih krivaca za prošlogodišnje ispadanje iz Evrope, a njegovo ponašanje na terenu je skandal. Znamo da ne zna mnogo, ranije je to borbenošću kamuflirao. Navikli smo na greške i nekako preživaljavamo. Ali onakvo mlaćanje rukama, nezadovoljstvo što mu Sadiq nije odigrao i pri tom potpuno odsustvo želje da potrči nazad a kreće kontra, ŠETA GOSPODIN kod njihovo šesnaesterca kao uverđena mlada, potezi za disciplinsku komisiju. Ne znam zašto sam mu i kada oprostio ono zaletanje i psovanje na Asana ali ono sinoć je bila kap da ga potpuno precrtam kao igrača Partizana. Njemu redom na utakmici svi treba da prilaze i čupaju uši zbog poteza koje pravi a niko mu reč ne kaže. On prvi Sadiq-a nije pogodio centaršutom, evo već drugu godinu, i ima pravo da se nešto buni i duri.

Najgore od svega, ništa se neće promeniti. Prinuđeni smo ove igrače da gledamo do kraja pa šta nam Bog (fudbala) da.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.737
Reaction score
29.558
Локација
Beograd
Natko bi imao 20 plus asistencija u ling longu da ima klasičnog finišera za špica.
https://j.gifs.com/mOx9xO.gif
Ovi pasovi Asano-Sadik-Asano su nešto od najfudbalskijeg i najlepšeg što se moglo videti u našem timu od početka sezone...

Inače, od kako ja gledam Partizan, skoro pa nikad mi nismo imali ,,skockan tim,,...uvek je nešto ili neko falio na nekoj određenoj poziciji u timu...ipak...uprkos ,,falinkama,, bio je neki stari Partizan u stanju i da ,,ima igru,,...i doduše da sa sve tom igrom ispadne iz Evrope...a ovaj novi Partizan od sinoć je prošao...ali bilo bi pogrešno izvesti zaključak da nam onda bolja igra i ne treba...i bolji igrači, takođe...

Bar jedan bek koji će unaprediti ofanzivu...
Bar malo bolji centaršut na nekoga koji će znati da da gol glavom.
Bar malo bolji prekidi i korneri iz kojih ćemo davati golove...
Bar jedna ,,zver,, u sredini koja će uraditi SAMO ONO što svaki normalan tim u Evropi i svetu zna i radi - ozbiljno sprečavati rivala da nam po toj sredini opako beži kad ima loptu, i, kad mi imamo loptu pozadi, što pre je preneti do ova naša ,,4 jahača Apokalipse,, koja tu loptu čekaju napred...
Prestati više sa nerezonskim potezima kojih na utakmici napravimo bar jedno 25...

Što pre obesmisliti i ukinuti pravila FSS o ograničenju broja stranaca ili obavezi igranja klinaca - ovo prvo bar da ne važi za igrače iz EU, ili EX-YU, ili EX-SSSR, ili iz Afrike, Azije, Australije, bilo šta...jebote, osuđeni smo na to da nam igraju igrači iz Srbije kakvi god da su, a možda boljeg igrača imaš iz Slovenije, Rusije, Tanzanije...
Isto i mali Denis, jbt, ušao na 8 sekundi, pa daj nam igrača koji je u stanju da odigra 80 minuta, a ne 8 sekundi, bez da strepiš zašto je na terenu...
Da ne bude da sam protiv Denisa ili bilo kog drugog, ali mene ne interesuje koliko ima godina, nego može li ODMAH da zaigra za Partizan, i to na takvom nivou da nam donese pobedu, prolaz dalje, itd...
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Miletić je postao sramota od igrača. Njemu se trpe svakakva sranja koja pravi, jedan je od glavnih krivaca za prošlogodišnje ispadanje iz Evrope, a njegovo ponašanje na terenu je skandal. Znamo da ne zna mnogo, ranije je to borbenošću kamuflirao. Navikli smo na greške i nekako preživaljavamo. Ali onakvo mlaćanje rukama, nezadovoljstvo što mu Sadiq nije odigrao i pri tom potpuno odsustvo želje da potrči nazad a kreće kontra, ŠETA GOSPODIN kod njihovo šesnaesterca kao uverđena mlada, potezi za disciplinsku komisiju. Ne znam zašto sam mu i kada oprostio ono zaletanje i psovanje na Asana ali ono sinoć je bila kap da ga potpuno precrtam kao igrača Partizana. Njemu redom na utakmici svi treba da prilaze i čupaju uši zbog poteza koje pravi a niko mu reč ne kaže. On prvi Sadiq-a nije pogodio centaršutom, evo već drugu godinu, i ima pravo da se nešto buni i duri.
Sve se slažem od reči do reči za Miletića, to pišem od početka sezone gde se čovek kao napadač šetka posle završene akcije, u Pazaru smo primili gol zbog tog šetkanja.
Ali da je imao pravo da se ljuti na Sadika imao je itekako, mi da smo ozbiljan klub Sadik bi dobio samo takvo ribanje i za tu i za još nekoliko situacija. Ispoštuj ga jebemu miša, isprintao je i sve lepo odradio, dodaj jebenu loptu. Sadik je tim potezom zaslužio da bude zamenjen istog trenutka. I ovo mu je velika mana, još u le je imao takvih situacija i on i Suma.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.343
Локација
Brèko, BIH
Jebiga kad smo imali ubitačan mart, april, maj, ritam sreda-nedelja, utakmica do utakmice pa smo na finale kupa protiv novosadskih cigana došli istrošeni .
Olako smo prepustili slanini kup, i sad bi mi umesto ekipe koju vodi ciganski drogeraš, startali od 3.kola.
 

nasa stvar

Grobarčina
Учлањен(а)
01.09.2019
Порука
1.121
Reaction score
2.498
Локација
JNA
Mora Suma da igra od početka, njegovi prodori rešavaju ovakve utakmice.
Ja ne znam ko i kako je skautirao Banjaka, dve godine čekamo da dođe i po meni biće on lošiji i od Vitasa, mnogo se loše postavlja a i neko spomenu nameštanje za pas, što jeste istina.
Svaka čast Asanu, špartao je i pokrivao celu stranu.Sadik dolazi do problema jer nema kome da odigra povratnu u centralnom delu i onda drži duže loptu.Zato je tu neophodan Suma.
Potreban je Denis Stojković na krilu, njegova kretnja je neophodna ovom timu, i ne razumem Miloševića da prva izmena bude u 70 minutu a ostale u zaustavnom vremenu.
Pa da sačekamo žreb grupa u nedelju, nadam se da bude 6,7 klubova a ne po 4 kao za 1 kolo.
 

kujblo70

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2018
Порука
1.497
Reaction score
6.340
Локација
Blok 70
Banjak je tek mina, kobajagi miran sa dobrim pasom, a on grdan ne zna obican pas da odigra jer ne ume da iskrene stopalo nego rotira celo telo i gura loptu... postavljanje u duelima, citanje igre, skok igra...

Brate, bas bas se ne slazem sa tobom!
Kobajagi ima gresku u pasu??
Rotiranje tela umesto stopala mozes videti i u Bajernu, tehnika pasa kod stopera je prioritetno zavisna od prostora koji brane. Ukoliko ih napadaju licem, izlaze presingom stoperi moraju imati 2 resenja, i oba moraju brti brza. Banjak razmislja brzo i trazi najsigurnija resenja (lopta u aut, na tribine, preko stadiona ili u polje), i to je kvalitet vise, pored toga da ODLICNO cita igru i nadoknadjuje odrazom skok. Pa juce je pravovremenim postavljanjem i skokom skinuo 4 lopte igracu kome nije dosta visi Scekic mogao da skine.
Imao je kikseve u Olimpiji mnogo ozbiljnije nego Vitas ovde, i nadam se da nece to ispoljavati. Takodje dosao je pravo iz zavrsene sezone na pripreme, bez odmora i meni je to pokazatelj da hoce, ja mislim da moze, a ostaje nam da vidimo. Rano je zvati ga “kobajagi” a sa njim u igri do sad bez primljenog gola.
Ajmo malo jos da sacekamo sa “rupa je”
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Ajde sve ali onaj pokusaj Vitasa da polomi igraca na sredini terena gadi mi se. Steta sto ne dobi crveni karton da ga ne gledam sledece kolo. Bekovi sto se tice napada totalno neupotrebljivi, ne znaju nista u napadu, ali u odbrani ocigledno da su bolji od Brezancica i Lutovca tako da ima vise poverenja u njih. Scekic radi dobar posao u odbrani, ali u napadu nema pojma, mnogo sporo prenosi loptu, uglavnom je to dodavanja prvom do sebe i to je to. Bitna pobeda, idemo dalje!
Urosevic je bolji u defanzivi i sigurniji, tesko ga je proci jedan na jedan, a Miletic je apsolutno tragican u oba pravca i to traje od prosle sezone konstantno, juce je napravio neke glupe faulove u blizini sesnaesterca i dao im priliku da ubace loptu, predriblan je 2-3 puta kao da je amater, kasnio je da zatvori u skoku igraca ali je imao srecu sto je ovaj lose gadjao glavom...... Ofanzivno su i on i Urosevic, malo je reci, limitirani mada se to u ofanzivi Mileticu da oprostiti jer on nikad nije ni bio bek i trenutno je na toj poziciji izuzetno frustriran i bez samopouzdanja i ako Milosevic to konacno ne uvidi n.a.j.e.b.a.l.i. smo....Brezancic i Lutovac naspram njih u ofanzivi deluju kao oni bekovi Bajerna. No eto Milosevic koliko god se trudio da bude moderan trener koji neguje napadacki fudbal i dalje pati od domacih boljki i plasi se ofanzivnog fudbala. Pozadi imamo veliki problem sa Vitasom i Mileticem s tom razlikom sto je Vitas nekako sigurniji (ili manje opasan po nas) kad je Lutovac desni bek.
 
Последња измена:

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.316
Reaction score
37.436
Jbg, golman i odbrana su mnogo osetljiviji delovi tima od ostatka. Golman mora da ima kontinuitet, odbrana se takođe uigrava po pola sezone i duže. Nije to FM gde ja samo kupim igrače sa što boljim "stats", trpaj u tim i udri.

Nadam se samo da nećemo već za vikend videti mračnu stranu naše odbrane.
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.761
Reaction score
55.354
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Bekovi koji igraju u oba pravca su nedostižni za naše finansije. Najbolje što možemo da priuštimo je jednosmerni sa dobrom fizičkom spremom. I ok mi je da to bude defanzivac. Ali je skandal ovo što igra Miletić koji je promaja i odbrani, jedini kvalitet je solidna snaga.
Čak i Mateus je u Lš imao dva suprotna beka kao balans, Malbašub i Ćirkovića, ali jedan je znao da koristi prostor a drugi da zatvori. Urošević bi bio podnošljiviji da mu kolega išta zna.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.870
Reaction score
13.628
Pa upravo to. Stavis defanzivnog beka sa pretpostavkom da cemo bar u defanzivi biti sigurniji kad ono velika nula i napred i nazad. Zato Lutovac treba da igra jer bar u jednom pravcu znas da nesto pozitivno donosi mada se pokazao sigurniji i u defanzivi od kolege koji je u totalnom psihickom padu.
 

Milos

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2011
Порука
1.327
Reaction score
2.969
Локација
Kragujevac
Banjak po mom misljenju odigrao sasvim korektno, dobio mnogo vazdusnih duela, nisu sada ovi nesto napadali, ali on je odradio sto je do njega.

Vitas je kamikaza, to je najpravilniji izraz za njega, ali juce nije bio los, i ima taj dug pas u 90 posto slucajeva pogadja u trepavicu. Da imamo bekove koji znaju da šire napred to ne bi bilo lose oruzje. Bekovi su pravi partizanski u zadnjih xy godina, sa tim sto progresija opadanja kvaliteta ide samo ubrzamo napred.


Ovi juce jesu limitirani, ali fizicki stvarno jaki, lepo su nas tukli, mislim da ce nam biti lakse u drugom kolu nego u prvom pod uslovom da nam ne padnu Aris ili Bodo.
 

BELI BG

Grobarčina
Учлањен(а)
28.06.2013
Порука
1.397
Reaction score
4.611
Локација
Zemun
Po meni Banjak i Vitas odigrali skroz solidno, bilo je bunarenja dosta i bas sam se plasio kako cemo izgurati vazdusne duele sa njihovim dvometrasima.
Urosevic ok zatvarao, ali utisak pokvaren napucavanjem fudbala preko stadiona u dva navrata, pokusaj suta i centarsuta. Ono sebi retko dozvole i fudbaleri iz polu-amaterskih ekipa...
 

Shule

Grobar
Учлањен(а)
11.09.2008
Порука
706
Reaction score
1.358
Локација
Beograd
Sto se tice zreba, jbg, sa nasom trenutnom igrom, tj onim juce prikazanim, svi timovi su potencijalne mine. Verujem da nece biti bas tako u sledecem kolu kvalifikacija, i da cemo tada igrati znato bolje, sa manje grca. Ako mi odigramo kako znamo, onda nijedan potencijalni protivnik nece biti problem.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top