Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga šampiona 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

Ivan

Grobar
Учлањен(а)
04.02.2007
Порука
437
Reaction score
15
Ovaj sistem je da kazemo na neki nacin vracanje duse fudbalu.Liga sampiona dobija pun smisao jer zaista SAMPIONI drzava svih zemalja Evrope imaju priliku da udju u istu.Sampioni onih najvecih i njjacih zemalja, zemalja u kojima se igra najkvalitetniji fudbal su to obezbedili direktno, pa cak i vise klubova, dakle ne samo prvak,pomenutih drzava ima pravo direktnog ucesca..Zasto se onda i nama ne pruzi sansa(kao sto se sada i pruza) da udjemo u ligu SAMPIONA kada mi to i jemo u ovoj nasoj drzavi.

To sto ti kazes da ti nesto fali- fali ti to zadovoljstvo da u 3 kolu kvalifikacija, po starom sistemu, izbacis Bajern,Milan ili neki slican klub a sanse za to su uvek bili minimalne.

Ovo je mnogo pravedniji, bolji i za divno cudo, sistem kome nije za cilj da i dalje nastavi da ubija dusu fudbala..bar na izvestan nacin.
 

dikefalosPFC

Početnik
Учлањен(а)
22.04.2008
Порука
123
Reaction score
0
Локација
Kraljevo
Заправо, овај нови систем квалификација за ЛШ додатно је смањио број "малих" клубова који могу да уђу у ЛШ, јер је унапред направљена квота колико малих клубова може у ЛШ, а то је 5. Пет најбољих који се крљају за својим рангом тимова па ком опанци ком оДбојци

Главна је предност што играмо са себи равнима, чак и слабијима, то је за нас одлично, али то не мења чињеницу да је, глобално гледано, УЕФА још више смањила број малих клубова који могу да уђу у ЛШ, а то је 5.

Овако си раније макар теоретски могао да имаш пуно више тимова, само теоретски.

Овако ни теоретски, 5 клубова је статутом одређени плафон.
 

medjutim

Banned
Учлањен(а)
18.08.2008
Порука
2.590
Reaction score
88
sve to zavisi kako gledas.

Viljareal je usao u LS kao mali klub, kroz regularne kvalifikacije. Sad bi isao u onaj drugi, teski tip kvalifikacija.
Ove godine igra Unirea iz Urzicenija, prosle godine Kluz. Van kvote za "male" klubove.
 

Samuraj

Grobarčina
Учлањен(а)
05.10.2006
Порука
1.120
Reaction score
321
Da, samo sto tih 5 klubova nikad nije dostignuto. A i u drugom dijelu zreba imas Panatinaikos, Anderleht... Pa ako njih racunas u male klubove onda je ukupan broj veci od 5. A ako ne racunas onda sumnjam da je ikad vise od 4 siromasnija kluba uslo u LS.

Edit: Ovo je dobro i zato sto se ne gubi kvalitet LS prevelikim udjelom slabijih klubova, a opet njima nije uskracena mogucnost da sa REALNIM sansama udju u LS, a time lakse je klubovima da se odluce na investicije u igracki kadar. Moze i da se zaradi pa da se dio tog novca reinvestira. Tu je i Liga Evrope koja daje mogucnost da se odigra 6 kvalitetnih utakmica i pri tom se opet pristojno zaradi. Takodje, vrednuju se uspjesi klubova u kvalifikacijama na konacni skor a i sampioni su prilicno povlasteni, sto i treba, kada je u pitanju prohodnost ne samo u LS vec i u Ligu Evrope.

Generalno, cini mi se da je ovo najbolji moguci format.
 
Последња измена:

БоКиЛе ПФК

Grobarčina
Учлањен(а)
02.11.2008
Порука
1.196
Reaction score
10
Локација
U vozu
poshto ne mogu nidje na netu da nadjem moze li neko da mi kaze s kim igramo 3 kolo ?
hvala
 

Alk0

Grobar
Учлањен(а)
28.05.2007
Порука
290
Reaction score
5
Локација
Dark Towerroom
Neki su ti već delimično odgovorili na tvoje pitanje, ali bih i ja dodao nešto: Užasno zgusnut kalendar je glavni razlog zašto UEFA radi žrebanja za narednu rundu između prvih i revanš mečeva prethodne runde.

Hvala svima :ziveli
Ali i dalje mi u glavi stoji ono "Sto nisu onda pri proslom zrebu o istom trosku izvukli duple parove"
Al nema veze, nama ni iz dzepa ni u dzep, samo mi bilo zanimljivo ovako kao kuriozitet...
 

PFC_D

Guest
Ako se ne varam, ima najmanje 10 godina kako vazi to pravilo da posle prve utakmice drugog kola, izvlace parove treceg...
 

БоКиЛе ПФК

Grobarčina
Учлањен(а)
02.11.2008
Порука
1.196
Reaction score
10
Локација
U vozu
au greshka greshka..a znam citao sam to jutros u nekom tripu od jutros da je danas petak a ne cetvrtak ne petak.moja greshka izvinjavam se
 

Vuk23

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2008
Порука
1.551
Reaction score
862
Pazi,verovatno si u pravu i za ovu dvojicu(Ilića i Lazovića).Ja bih voleo da Tomić dovede nekog mnogo boljeg napadača,on najbolje zna koga može.Ali ako nam ode Čadikovski nećemo imati kvalitetnu rezervu,jer Marinković i Perić to nisu.Možda sam malo lud ali mislim da je Brana Ilić bolji od njih i da bi mogao malo da pomogne u našoj ligi.Pratio sam ga u Zemunu i Radu,može da promaši mnogo puta ono što čovek ne može da poveruje da može da se promaši,to je strašno ali ume da zadrži loptu i da doda.Možda bi kod nas i počeo da daje golove.
U svakom slučaju ako ode Čadikovski,a ne kupimo dobrog napadača(mada se ja nadam da imamo pare za to,a pre svega bi plus zadžao Čadikovskog),a Ilić bude jeftin treba ga uzeti jer će nam trebati.
U svim drugim slučajevima ga ne bi uzimao.
Tomić to zna najbolje,pa ćemo videti.Pošto ste svi izhvalili Branu Ilića i ja da se pridružim čestitkama.Stvarno igra sjajno,pokazuje čak više nego što sam i ja mogao očekivati.Da pohvalim sebe i citiram svoju poruku.

Pošto ste svi izhvalili Branu da se i ja pridružim čestitkama.Sve pohvale za partije koje pruža,čak je premašio i moja očekivanja.Da pohvalim sebe i da citiram svoj post od 18.11.2008 kada je Brana bio samo potencijalno naše pojačanje.Mislio sam da moće da nam pomogne i bio sam u pravu.
Pazi,verovatno si u pravu i za ovu dvojicu(Ilića i Lazovića).Ja bih voleo da Tomić dovede nekog mnogo boljeg napadača,on najbolje zna koga može.Ali ako nam ode Čadikovski nećemo imati kvalitetnu rezervu,jer Marinković i Perić to nisu.Možda sam malo lud ali mislim da je Brana Ilić bolji od njih i da bi mogao malo da pomogne u našoj ligi.Pratio sam ga u Zemunu i Radu,može da promaši mnogo puta ono što čovek ne može da poveruje da može da se promaši,to je strašno ali ume da zadrži loptu i da doda.Možda bi kod nas i počeo da daje golove.
U svakom slučaju ako ode Čadikovski,a ne kupimo dobrog napadača(mada se ja nadam da imamo pare za to,a pre svega bi plus zadžao Čadikovskog),a Ilić bude jeftin treba ga uzeti jer će nam trebati.
U svim drugim slučajevima ga ne bi uzimao.
Tomić to zna najbolje,pa ćemo videti.
 
Последња измена од уредника:

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
Prva želja mi je da izvučemo islandski Hafnarfjordur, ukoliko prebrodi ovu rundu. U principu, odgovarao bi nam rival koji forsira suprotan stil igre od našeg, gde bi do izražaja došla naša pas igra. Poželjan je i litvanski Ekranas. Ne bih voleo baš Salcburg – jasan je fudbaler Partizana Radosav Petrović.

(Blic)


Hafnarfjordur? nakon 0:4 sinoć? :confused
 

Dr.Hofmann

Guest
Ja delim mišljenje sa Raćom, da bi najlepše bilo da zvučemo Hafnarfjodur ili Ekranas jer zašto da se nerviramo i ulažemo ekstra napor ako možemo lakše da prođemo, uvek je bolje izvući što lakšeg protivnika bez obzira što smo jači od svih potencijalnih protivnika! Ajde da i nama jedne godine žreb krene ili kako bolesnici hrvatikažu ( Ždrijeb jao majko mila oni su stvarno bolesni) , lepo je krenulo sa Rhyl-om ajde nek se nastavi do kraja kvalifikacija zašto ne !!
 

Jole

Grobarčina
Учлањен(а)
15.03.2007
Порука
1.076
Reaction score
58
Локација
Београд
Вероватно је дао изјаву пре тог меча, или није знао за резултат.
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
Ne dopada mu se kazahstanska klima :D. A i dug je put.
 

Igor_RU

Grobar
Учлањен(а)
10.05.2008
Порука
950
Reaction score
5
Локација
Ruma
najbolje bi bilo izbeci daleka putovanja na istok Evrope ili u Aziju,teski uslovi za igranje,klubovi su nam totalna nepoznanica,ali bas imam neki predosecaj da cemo izvuci opet azerbejdzance...idealno bi bilo kad bismo izvukli pobednika meca Kalmar-Debrecin,jer su velike sanse da Madjari prodju,pa bi imali priliku da okupiramo njihov stadion,a i verujem da smo za 3 klase iznad njih i da bismo ih razvalili...no,to su moje zelje,videcemo,ko god da nam dodje lagano cemo proci!
 

nesa15

Grobar
Учлањен(а)
07.01.2007
Порука
804
Reaction score
2
Ko je gledao sinoc Salzburg-Bohemians moze jedno da zakljuci:Salzburg je duplo slabiji od nas!Osim jednog igraca,ovi ostali nisu ni za Teleoptik!Ko god da nam padne prolazimo!!!
 
Последња измена:
Статус
Затворена за писање одговора.
Top