Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga šampiona 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Taj neki cudni nas mentalitet da pravi kvalitet pokazemo tamo gde to niko od nas ne ocekuje, a kada treba da dobijemo, odjednom propadno u zemlju, video se i protiv Arsenala. Sve do drugog gola Arsenala ja bukvalno nisam verovao kakvu utakmicu gledam. Partizan je tako jebacku odbranu igrao, da Arsenal sansu za gol krstenu nije napravio. Samak i Arsavin nisu postojali na terenu. A, nista bunker, nista previjanje, nista tuca, samo tvrdo, pomeranje linija i predvidjen svaki, apsolutno svaki potez igraca Arsenala, svaka kretnja!...

...Oko igraca imam malo drugaciji utisak nego vecina na forumu. Moreira je odigrao, po meni, najbolju evropsku utakmicu otkako je u Partizanu, Kleo je bio sjajan, a po meni je Babovic bio sasvim korektan, dok kod Petrovica i Kamare imam dosta drugaciji utisak od vecine. Kamara je maltene svaku loptu odigrao unazad, nije ni pokusavao da nesto odigra, pa mi se nije bas svideo taj njegov segment igre, mada je u odbrani bio skroz dobar, pokupio je dosta lopti, sekao pasove, generalno, bio je mnogo bolji u drugom poluvremenu. Sto se tice Petrovica, sto puta sam ga opsovao otkako je u Partizan, iznervirao me na sto utakmica, ali na dvesta odusevio. Sinoc je igrao jos jednom sa mudima do poda, gurao kroz noge, rolao loptu, kretao u solo prodore kroz trojicu. I nije brljao pozadi, nije gubio lopte za sanse Arsenala itd. Iskreno, bice mi zao kada ode iz Partizana, jer je Raca veliki znalac sa loptom...
:clap
Prvi odeljak: Apsolutno se slažem, s tim što ću neskromno da tvrdim da ja znam u kom grmu leži zec - glava, psiha, mentalna priprema kad je "gusto". Problem je u tome što je fudbal kolektivni sport, što tebi 1, znači SAMO JEDAN JEDINI igrač u timu sa "slabom glavom" može (a ne mora) da sjebe 10 odilično mentalno potkovanih i pripremljenih igrača, tj. ceo tim. A fudbal nije rukomet ili košarka sa "letećim izmenama"...A još je kod nas taj odnos ne 1:10, nego recimo 4:7 ili 5:6 i zato pucamo još više (ne rezultatski, nego po značaju) u utakmicama koje nisu ličile na ovu juče (a takva pucanja i bole mnogo više). I zato se ono "može da sjebe" (kod 1:10) pretvori u "mora da sjebe" (kod 4:7 ili 5:6). Poenta je da se ubuduće kod dolazaka igrača (bez obzira da li iz naše škole ili "spolja") na "glavu" tog igrača obrati veća pažnja. Mora se znati, snimiti, analizirati (pre nego što se igrač dovede) kako taj novajlija reaguje u kritičnim situacijama, na utakmicama gde je "gusto", gde se puno toga rešava, gde je frka, gde je neizvesno...Kad su u pitanju novajlije iz naše omladinske škole - tu su onda pod pritiskom treneri u omladinskoj školi. Oni moraju SS-u da pružaju pravovremene i kvalitetne informacije toga tipa - za svakog momka za koga je SS, gledano fudbalski, zainteresovan.

Drugi odeljak: Potpuno si u pravu za Moreiru. Veoma kvalitetnu utakmicu je odigrao juče. I ja mislim da mu je ovo najbolje evropsko izdanje otkad je došao u naš klub. Ne računam utakmice protiv nekakvih Zrinjskih i slično. Ovo juče je bio pravi ispit i Mo ga je uspešno položio, najuspešnije do sada. Slažem se i za Raću...mrzelo me je noćas i danas da njega pominjem, ali mi stvarno nije jasno da puno ljudi uopšte ne prepoznaje njegove vrline i korisnost za ekipu...samo mu se mane ističu u prvi plan, a čovek je već toliko puta te svoje mane uspešno "gurnuo" jer je veoma dobro sve svoje vrline istakao u svojim nastupima. Raća je igrač kojeg je do sad svaki njegov trener jako, jako cenio. Jokan prvi (on ga je obožavao bukvalno!), pa onda i Stevanović, pa Antić, pa sad i SS...Pa ne mogu baš svi treneri biti blesavi i svi toliko omanuti oko jednog igrača...
 
Последња измена:

Sarma

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
2.021
Reaction score
170
Локација
Vienna
Pozdrav, sestre i braćo Grobari!

Moje prvo javljanje, pa me drma pozitivna trema ;) . Vidim da su vidjenja sinocne utakmice razlicita. Meni je Valjak sinoc bio mnogo dobar, ovako dalje da nastavimo i nema zime, to je moje subjektivno misljenje. Htedoh da za sve neverne Tome na temu bacim malo svetla iz drugog ugla. Elem, prenos sam gledao na austrijskom prvom programu. Austrijanci su specijalno taj mec odabrali jer se ocekivala do vrha puna mreza naseg tima, i obaranje nekog rekorda, broja postignutih golova u grupnoj fazi, cini mi se Man U ga drzi. Tako su i najavljivali utakmicu, vrlo potcenjivacki nastrojeni prema nama ( i pored toga sto njihov sampion nije usao u CL, uprkos pristojnoj sumi novca koje je sponzor Red Bull ulozio - na koga nas to podeca? *g*-). Ostali su zapanjeni predstavom crno-belih. Bravo za nase momke, bravo i za Grobare na tribinama. Meni je srce puno.
Ih, kako sam samo slatko danas nosio crno-beli sal... 8)
 

Matic

Banned
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
2.883
Reaction score
73
:clap
Prvi odeljak: Apsolutno se slažem, s tim što ću neskromno da tvrdim da ja znam u kom grmu leži zec - glava, psiha, mentalna priprema kad je "gusto". Problem je u tome što je fudbal kolektivni sport, što tebi 1, znači SAMO JEDAN JEDINI igrač u timu sa "slabom glavom" može (a ne mora) da sjebe 10 odilično mentalno potkovanih i pripremljenih igrača, tj. ceo tim. A fudbal nije rukomet ili košarka sa "letećim izmenama"...A još je kod nas taj odnos ne 1:10, nego recimo 4:7 ili 5:6 i zato pucamo još više (ne rezultatski, nego po značaju) u utakmicama koje nisu ličile na ovu juče (a takva pucanja i bole mnogo više). I zato se ono "može da sjebe" (kod 1:10) pretvori u "mora da sjebe" (kod 4:7 ili 5:6). Poenta je da se ubuduće kod dolazaka igrača (bez obzira da li iz naše škole ili "spolja") na "glavu" tog igrača obrati veća pažnja. Mora se znati, snimiti, analizirati (pre nego što se igrač dovede) kako taj novajlija reaguje u kritičnim situacijama, na utakmicama gde je "gusto", gde se puno toga rešava, gde je frka, gde je neizvesno...Kad su u pitanju novajlije iz naše omladinske škole - tu su onda pod pritiskom treneri u omladinskoj školi. Oni moraju SS-u da pružaju pravovremene i kvalitetne informacije toga tipa - za svakog momka za koga je SS, gledano fudbalski, zainteresovan.
Mislim da treneri u omladinskoj skoli treba vise da usmeravaju igrace ka onome sta oni mogu da budu ,a ne sta bi zeleli ... Neko je Tomicu morao da kaze decko ne smes tako da se ponasas ,ako hoces da budes kao CR7 ne smes da imas srce zeca,takvi nadmeni igraci ,prepotentni da ne kazem bezobrazni ,imaju ono do poda ,njemu kad zvizde na svakom gostovanju u Engleskoj on im zabije 2-3 goola i ucutka ih ,a nas Neca cim mu neko podvikne ,ne sme da doda loptu ,zato treba da shvati da on nije taj MENTALNI sklop da igra i ponasa se nadmeno ,on je takav u glavi da treba da juri samo po terenu ,uklizava i radi za tim ,jer nema glavu za VODJU ,LIDERA, neko je trebao ranije da mu skrene paznju na to ,da ga usmeri u pravom smeru ,jer definitivno decko za ono sto pokusava jema PSIHU.
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Ne znam zašto volite da sve uvijate u oblande... Glavni krivac za poraz je Jovanović, drugog nema. Napravio je tri kriminalne greške. Prvo, skrivio je penal. Da li je bio ili ne je nebitno jer sudija je svirao. Drugo kriv je za drugi gol. Treće, sjebo je moj tiket i dođe mi sada $250 :) jer dok on nije sjebao za drugi gol imao sam aktivan rezultat.

Ovi što opet ispljuvaše Petrovića pojma nemaju. Dečko je odigrao odlično, a to se lepo video i na TV i sa tribina. Svi ga ishvališe osim pojedinci sa ovog foruma.
 

Zagor

Guest
Ха ха, Доктор се расписао! :D

Заболе њега...
 

Matic

Banned
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
2.883
Reaction score
73
Ne znam zašto volite da sve uvijate u oblande... Glavni krivac za poraz je Jovanović, drugog nema. Napravio je tri kriminalne greške. Prvo, skrivio je penal. Da li je bio ili ne je nebitno jer sudija je svirao. Drugo kriv je za drugi gol. Treće, sjebo je moj tiket i dođe mi sada $250 :) jer dok on nije sjebao za drugi gol imao sam aktivan rezultat.

Ovi što opet ispljuvaše Petrovića pojma nemaju. Dečko je odigrao odlično, a to se lepo video i na TV i sa tribina. Svi ga ishvališe osim pojedinci sa ovog foruma.
Jeste glavni krivac ,nema tu price ja sam samo hteo da kazem da ne treba da se vredja sada ili da se prica kako nikada nece biti igra,mnogo vecim igracima su se desavale gore greske .... E sad sto je tebi Gazda izbio 250 zelenaca iz dzepa druga stvar ,mozda si nas ti precenio . :D
Petrovic je stvarno odigrao vrhunski ,mirno,tehnicki ,malo je igraca sa takvom visinom i tehnikom na DMF,cini mi se da se od Vieire nije pojavio slican ,zato kazem da je 3 mil malo za takvog igraca ... Za 5 moze da se prica i obavezno procenat od sledece prodaje.
 

Vlayco

Banned
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
1.193
Reaction score
82
Локација
Zemun
Ne znam zašto volite da sve uvijate u oblande... Glavni krivac za poraz je Jovanović, drugog nema. Napravio je tri kriminalne greške. Prvo, skrivio je penal. Da li je bio ili ne je nebitno jer sudija je svirao. Drugo kriv je za drugi gol. Treće, sjebo je moj tiket i dođe mi sada $250 :) jer dok on nije sjebao za drugi gol imao sam aktivan rezultat.

Ovi što opet ispljuvaše Petrovića pojma nemaju. Dečko je odigrao odlično, a to se lepo video i na TV i sa tribina. Svi ga ishvališe osim pojedinci sa ovog foruma.

Gazda, svaka ti je ka iz Svetog Pisma! Muka mi je vise od "nase dece", pogotovo u odbrani. Marku svaka cast i hvala mu, ali to je covek koji ce da odigra 700 utakmica i u 701-oj ce ponovo napraviti ovakve svinjarije kao juce. Ne mogu vise da gledam kiksare u odbrani. I sto je najgore od svega, zauzima mesto Savicu.
 

partizanfc

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2008
Порука
863
Reaction score
11
Локација
Barselona
hofmanne hofmanne samo se zabavljaš :D pričat ćeš mi detaljno kad se vratiš kako je bilo XD jesi koju engleskinju upecao.

što se tiče utakmice da ne ponavljam što su mnogi od vas napisali.. zadovoljan sam igrom stvarno sam se iznenadio i nisam mogao da vjerujem da je to onaj anemični partizan koji smo gledali u poslednje 3 utakmice u LŠ
 

Knele

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
1.377
Reaction score
193
* Kleo je s dva gola jedini strelac za Partizan u Ligi šampiona
* Stojković, Kleo i Lazevski jedini su odigrali svih 540 minuta u Ligi šampiona
* Brazilac Kleo igrač je Partizana s najviše šuteva na gol rivala, osam puta šutirao je u okvir i isto toliko puta van okvira gola rivala
* Radosav Petrović napravio je najviše faulova (12) od igrača Partizana
* Almami Moreira najčešće je faulirani igrač crno-belih (15 puta), a sledeći je Lazevski (14 puta)
* Partizan je uz Bursu, Panatinaikos i Rubin postigao najmanje golova, samo dva
* "Parni valjak" ima četvrtu najslabiju odbranu u Ligi šampiona sa 13 primljenih golova
* Beograđani su imali više šuteva u okvir gola od ekipa kao što su Milan, Kopenhagen, Bazel, Okser, Rendžers
* Ekipa Aleksandra Stanojevića držala je loptu u nogama više minuta nego Šalke, Benfika, Kopenhagen, Braga, Rubin
* Samo su Braga i Tvente napravili više prekršaja od igrača Partizana
* Samo su fudbaleri Šahtjora i Brage više puta faulirani od igrača Partizana
* Partizan i Žilina jedini su ostali bez bodova u Ligi šampiona, ali Slovaci imaju još slabiju gol razliku
http://sportservis.pressonline.rs/wsw/index.php?p=62&ni=16512
 

MladenGPG

Grobarčina
Учлањен(а)
24.04.2008
Порука
2.538
Reaction score
41
Šutevi u okvir gola 28
Šutevi van okvira 31

Dosta puta smo šutirali. A i podatak da smo imali više šuteva u okvir gola od milana i kopenhagena me iznenađuje i raduje, s obzirom da oba kluba idu u 1/16 LŠ.
I ostaje još veći žal što barem bod nismo uzeli.
 

NN G012

Grobarčina
Учлањен(а)
25.02.2007
Порука
4.314
Reaction score
74
Локација
ЈТ
Fudbaleri Arsenala puni reči hvale na račun Partizana posle meča u Londonu

Partizan je oba puta izgubio od Arsenala istim rezultatom (1:3), a uprkos tome fudbaleri lidera engleske Premijer lige puni su reči hvale na račun srpskog šampiona.

Najpre je trener Arsen Venger čestitao svom kolegi Stanojeviću na odličnom izdanju njegovog tima.
- Bio sam nervozan na 1:1. Partizan nam je stvarao mnogo problema i nisam se smirio sve do pogotka Nasrija. Beograđani su odlična ekipa - rekao je Venger.

Aleksander Song složio se sa svojim trenerom.
- Srpski klub nam je stvarao probleme. Znaju da iskoriste ono malo šansi što stvore i zaista smo se ozbiljno pripremali za utakmicu. Iako su na poslednjem mestu, smatram da su mogli da osvoje neki bod. Malo im je nedostajalo na pojedinim susretima. Mislim da njihova ekipa uz dva-tri pojačanja i ako ostanu zajedno može da predstavlja daleko opasnijeg rivala u Evropi - zaključio je Song.

Golman Arsenala Lukas Fabijanski poručio je da će se uvek sećati utakmice sa Partizanom u Beogradu.
- Nije Partizan loš, već smo mi bolji. Dali su nam srećno jedan pogodak, međutim, moglo je da bude i nerešeno da mi nismo na vreme poveli. Srpskom klubu želim sreću u domaćem šampionatu. Uvek ću se rado sećati duela u Beogradu - rekao je Fabijanski.

Teo Volkot je razmenio dres sa Lazevskim, za uspomenu i dugo sećanje.
- Partizan me je iznenadio. Nije mi jasno kako nisu uspeli da pobede Bragu - zapitao se Volkot.

alo
 

Matic

Banned
Учлањен(а)
02.03.2009
Порука
2.883
Reaction score
73
Aleksander Song složio se sa svojim trenerom.
- Srpski klub nam je stvarao probleme. Znaju da iskoriste ono malo šansi što stvore i zaista smo se ozbiljno pripremali za utakmicu. Iako su na poslednjem mestu, smatram da su mogli da osvoje neki bod. Malo im je nedostajalo na pojedinim susretima. Mislim da njihova ekipa uz dva-tri pojačanja i ako ostanu zajedno može da predstavlja daleko opasnijeg rivala u Evropi - zaključio je Song.

I njemu je cak jasno.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Слажемо се да је "глава" у питању али се не слажемо у "решењу" или ја не разумем баш најбоље шта си хтео да кажеш. :wink: Ако си мислио на професионалце (психологе, психијатре) онда морам да те разочарам и да ти кажем да је неетично користити психолошке тестове у сврху селекције играча. Ако си мислио на "лаичко" посматрање понашања појединаца у стресним ситуацијама онда имамо проблем поузданости тих информација...

Znači svaki put kad neki poslodavac angažuje psihologa u testiranju kandidata za zapošljavanje (recimo psihologa koji radi za nekog "headhunter"-a, klijenta tog poslodavaca), to je ona "neetično"??? :confusedPa mi smo onda kao društvo puni i prepuni "neetičnosti", na koju god stranu da se okreneš...

Ja ti lepo kažem još jednom da je krajne vreme da u Partizanu počnu ozbiljnije da se bave glavama igrača - i svoje dece u omladinskoj školi, a i glavama onih po godinama zrelijih igrača koje klub hoće da dovede "spolja"...Pri čemu na glave svoje dece može i aktivno da se utiče, jer su one "glave u razvoju"...

A sad ću ti odati nešto na ovu temu, vezano baš konkretno za fudbal: Lično mi je poznato za 5 fudbalskih giganata u Evropi koji rade ovo što sam pisao u prethodnom odeljku. Jedan od njih je i londonski Arsenal.
 

PFC_D

Banned
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
2.631
Reaction score
161
Локација
Pljuc !
posto ce ova tema uskoro pod kljuc, da dam neki konacan utisak oko ucesca u ovogodisnjoj ligi ...

apsolutno ne zameram nista nikome. imam neki osecaj da nas je ulazak u ls sve iznenadio, pogotovu klub. ostaje zal zbog 0 bodova i to smatram relativnim neuspehom koji ne zameram nikom jer je sam ulazak u ligu veliku uspeh.

moja jedina blaga kritika se svodi na Bragu.

ja od kako pratim Partizan, mi protiv gore ekipe nismo igrali. naravno, ne racunam nivo santa kolome ili pjunika. prva utakmica je jedna od najvecih bruka. oni nikad gori, mi nikad plasljiviji. u revansu, mislim da smo pokazali koliko lose stojimo psiholoski. nakon prve utakmice svi su shvatili da je Braga djubre od ekipe koju u beogradu treba lagano dobiti, medjutim strah, mozda i odredjena greska u postavci kao i pritisak su ucinili svoje. ne znamo da igramo pod pritiskom. na utakmicama gde nismo imali sta da trazimo, odigrali smo dobro (anderleht u gostima, sahtjor tamo i arsenal obe), a gde je trebalo uciniti nesto vise, dno...

poraditi na psiholoskom planu, dovesti odredjena pojacanja, sahraniti onu kurvetinu iz rupcage i sledece godine dizemo kriterijume...
 

Macak-Zemun

Millwall huligan u penziji
Учлањен(а)
24.01.2010
Порука
2.341
Reaction score
840
Локација
Ima jedan grad, pored je Beograd
Sto se mene tice putovanje kroz LS je bilo vrlo uspesno,a manje produktivno sto se tice bodova.Ostaje zal za nekim bodom ali ni to nije toliko vazno koliko samo ucesce.Da se nismo osramotili ,nismo jedini smo primili u Londonu manje od 5 pa cak i od 4 gola.Uz dozu vece hrabrosti mogli smo i do tog nekog boda.Sto rece Song uz dva,tri pojacanja i zadrzavanja gro igraca iz ovog kadra bicemo ozbiljna ekipa u LS 2011/12.Za kraj bole me patka sta koji novinar ruzno pise o mom klubu,jer o njegovom nema sta da pise jer nigde i ne putuju dalje od Novog Sada,a mom klub zelim da zahvalim sto mi je omogucio da gledam LS po drgi put kao sto znam da ce biti i 3,4,5......put.Hvala vam sto ste predstavljali GROBARE u Evropi.
 

Enslaved

Grobar
Учлањен(а)
30.11.2006
Порука
10.212
Reaction score
33.497
Локација
vaginamandibularia
LŠ- uzete pare, za bodove je još rano, i po igri i po svemu. Protiv brage se videlo gde smo, ovo polurevijalno izdanje "sve iz prve" ( što je za pohvalu) uz borbenost kakva bi morala da bude standard na svim utakmicama našeg kluba ne treba da se uzima preozbiljno. Videlo se da nam takav tip napada ne leži preterano, bar ne vidim da ćemo moći da igramo na taj način Jelen Bunker Ligu.. Možda za 5-6 godina i dosegnemo nivo na kome će presing moći da se igra 90 minuta a igra sa dva kontakta s loptom počne da liči na nešto ozbiljno.. Do tad ćemo valjda naći nekog da mu centaršut ima sve ono što trenutno nema, a i prekide smo katastrofa izvodili. Svima je slobodnjak maltene 100% šansa, nama ove godine jedna od najbezopasnijih stavki po protivnički gol.
 

Zerocool

Grobar
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
753
Reaction score
64
Локација
Република Српскa
Значи, још једна сезона за памћење. Што се мене тиче ја сам презадовољан, али сам презадовољан само ако се ова оваква сезона искористи да се направи још већа доминација и разлика у домаћим оквирима, стекне искуство како би у наредном периоду направили неки већи искорак и на тај начин обезбиједили трајну стабилност и просперитет нашег клуба. На људима у клубу је да испоштују СС и да му дају одријешене руке, испуне бар одређени проценат његових захтјева, а сигуран сам да он зна шта ради! Нека нам и следећа сезона буде као ова и ја опет нећу бити незадовољан и киван ни на кога, али било би лијепо да се ово искористи као замајац за још више. Црно бијели хвала и срећно!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top