Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2009/10

Статус
Затворена за писање одговора.

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Nismo je želeli, ali ipak smo je dobili, bar kvalifikacije za grupnu fazu i još jedna utakmica na JNA. Žreb je u petak!
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Po zasluzi dobićemo najjačeg protivnika. Čini mi se da smo imali mnogo lakše potencijalne rivale u plejofu za LŠ, nego ovde za LE.

Koje smo govno pojeli porazom od Apoela :banghead
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Ajde bre Gazda gde ti je optimizam :D IDEMO DALJE !!!!
 

WebGazda

Solar Warden
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
17.308
Reaction score
1.012
Gde mi je optimizam.... ostao je u Nikoziji!

Izgubio sam poverenje u ove igrače. Za Jokana mi je odavno bilo jasno da je početnik i da ga moramo istrpiti za bolje sutra, ali ponašanje i komentari naših mladih igrača...

Jedno je natrpati poluamatere a sasvim drugo kad jednom Apoelu u 120 i kusur minuta daš samo jedan gol.

Ja se nadam Košicama, jer jačeg proći nećemo!
 

Ala-Munja

Del boy
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
8.413
Reaction score
489
Локација
...
Evo ovako malo detaljnije ...

Žreb u Nionu, 7. avgust (13.30h) - plej of za UEL 06.08.2009. - 23:57
587.jpg
Velika tuga u crno-belom domu sinoć nakon utakmice protiv APOEL-a. Tuga i tokom celog današnjeg dana (četvrtak). „Odtugovasmo“ ga vala pošteno...U smiraj ovog današnjeg tužnog četvrtka i prelaza u petak (jer ovaj članak pišemo blizu ponoći sa četvrtka na petak) mora se međutim dalje. Glave moraju da se dignu, pogled mora da se uperi ka napred jer...u sportu (pa samim tim i u fudbalu) se ne može stalno pobeđivati. Porazi su sastavni deo sporta. A u sportu je poraz moguć čak i kad pobediš u jednoj utakmici, baš kao što se to desilo našem Partizanu u sredu naveče. Neko je juče u našoj blizini onako više za sebe, ali dovoljno glasno da ga svi čuju, rekao: „Posle Artmedije mi svaka naredna tuga, pa i ova, pada mnogo lakše nego pre te proklete Artmedije. Makar neka korist od tog našeg „zlotvora“...“. Te reči onoga koji ih je izgovorio unesoše neko prvo svetlo u „tunelu“ u kojem se nađosmo sinoć nakon poslednjeg zvižduka italijanskog sudije Trefolonija...

Jedno još da dodamo na ovom mestu kada je u pitanju sinoćni meč: Partizanu se može za jučerašnji nastup zameriti „ovo i ono“, ali jedno nikako ne može: Igrači su se borili svim silama, bili su maksimalno angažovani, ostavili su nakon utakmice na travi našeg Hrama svu energiju koju su imali u sebi. Ko iole ume da gleda fudbal, a ovoj tvrdnji protivureči - taj je izuzetno zlonameran prema Partizanu. A ima takvih...

Partizan mora kao klub ostati uspravan u ovoj boli. Ako je veliki klub - jednostavno mora. Liga šampiona 2009/10 jeste za crno-bele ostala nedosanjani san, potištenost zbog te činjenice jeste velika, ali se još uvek nalazimo u konkurenciji evropskih fudbalskih klubova i imaćemo uskoro priliku da se plasiramo makar u tu Ligu Evrope („UEFA Europa League“) kad već nismo uspeli da se približimo „krem ligi“. Sutra će u švajcarskom Nionu, sa početkom u 13.30h, biti održan žreb za plej of „UEL“. U njemu će mesta naći ukupno 76 timova, pri čemu će polovina njih (38 ekipa) biti nosioci u žrebu. Partizan je među nosiocima, a evo kako izgleda kompletan spisak 76 učesnika plej ofa za „UEL“:

76 učesnika plej ofa za „UEFA Europa League“

Naši potencijalni protivnici su dakle ekipe pozicionirane od 39. do 76. mesta na listi. Sutrašnja uloga nosioca u žrebu je za crno-bele svakako jedna prilično velika pogodnost, jer da inače nismo nosioci kao što jesmo...Verder, Viljareal, Roma, PSV, Šahtjor, Zenit, Hamburger, Benfika, Valensija, Ajax itd. - sve bi to bili naši mogući protivnici u sutrašnjem žrebu! Ovako, situacija je dosta povoljnija po Partizan, mada se mora reći (a čak i letimičan pogled na gornju listu je za to dovoljan!) da ni u ovoj našoj realnosti ne možemo biti nimalo bezbrižni. Ekipe iz Rusije, Ukrajine, Rumunije, Turske, Češke, Belgije, Švedske itd. – sve su samo ne ekipe protiv kojih je moguća neka „laganica i šetnja“ na putu do Lige Evrope! A dodamo li tome i činjenicu da nam omraženi „fudbalsko-geografski istok“ (Azerbejdžan, Kazahstan itd.) i ovaj put predstavlja jednu moguću, realnu opciju u žrebu - čela nam se pune borama sama od sebe. Zazvučaće paradoksalno, ali je zaista istinito: Vrlo je moguće da nam put do Lige Evrope bude teži i komplikovaniji nego put do Lige šampiona (da smo u sredu uspeli da eliminišemo APOEL), bez obzira što smo nosioci u žrebu!

Broj naših potencijalnih protivnika biće sutra (petak) u toku prepodneva (a pre početka samog žrebanja koje je zakazano za 13.30h) značajno redukovan. UEFA će napraviti više podgrupa (ne prema geografskoj pripadnosti, već...ma ne znamo ni mi zapravo kako to svake godine kompjuter „odlučuje“, odnosno po kom „fazonu“ i po kom faktoru slučajnosti neki tim bude svrstan baš u tu „jednu“, a ne u neku „drugu“, „treću“ ili „četvrtu“ podgrupu), pri čemu će u svakoj podgrupi biti istovetan broj nosilaca (ekipa iz gornje liste koje su plasirane od 1. do 38. pozicije na listi) i onih ekipa koje su nepovlaštene u žrebu (ekipa iz gornje liste koje su plasirane od 39. do 76. pozicije na listi). Neke od podgrupa će najverovatnije brojati po 10 ekipa (5 nosilaca i 5 nepovlaštenih zimova), a neke po 12 ekipa (6 nosilaca i 6 nepovlaštenih timova). Logično bi bilo, s obzirom na ukupan broj ekipa koje će igrati plej of za „UEL (76 timova) da budu formirane 4 podgrupe sa po 10 timova i 3 podgrupe sa po 12 timova, ali videćemo...U svakom slučaju ćemo dakle sutra (petak) negde oko 10h znati imena 5-6 potencijalnih protivnika našeg kluba, pri čemu će svi oni biti timovi koji su na gornjoj listi plasirani između 39. i 76. pozicije.

NAPOMENA: UEFA izbegava već prilikom formiranja podgrupa da svrstava ekipe iz iste zemlje u istu podgrupu - naravno ukoliko je jedna ekipa nosilac, a druga nije. Na taj način UEFA već u startu eliminiše mogućnost da klubovi iz iste zemlje zaigraju jedan protiv drugog, tako da u našem konkretnom slučaju mi i naš večiti rival sigurno nećemo biti u istoj podgrupi. U ovoj fazi takmičenja je to tako.

Čim budemo saznali sastav Partizanove podgrupe, odmah ćemo naravno plasirati odgovarajuću vest na našem sajtu. A onda u 13.30h počinje glavni žreb...

I na kraju par reči o značaju „UEL“ za svaki klub koji ima mogućnost da se u nju plasira, odnosno za svaki klub koji uspe u toj nameri:

TAKMIČARSKI ASPEKT (JAČANJE KLUPSKOG KOEFICIJENTA U „UEL“):
Partizan je do sada već zaradio 1,5 bonus bod za svoj klupski koeficijent. Uspe li da se plasira u „UEL“, zaradiće još 0,5 bonus bodova. Ligu Evrope će inače igrati 38 pobednika iz plej ofa, kao i 10 ekipa koje se „sapletu“ u plej ofu za ulazak u Ligu šampiona. 48 timova će biti raspoređeno u 12 grupa (sa po 4 tima), što je samo po sebi novina u odnosu na ranije sezone (kad se igrala Liga UEFA), a iz ovoga proizilazi još jedna dodatna novina - u svakoj grupi će se potom igrati dvokružni bod sistem (protiv sva 3 rivala u grupi igraš i kući, i na strani). U 6 utakmica u grupi će svaka pobeda donositi 2 direktna boda, a svaki remi 1 direktan bod za novo jačanje klupskog koeficijenta. Ukoliko neka ekipa tokom takmičenja u grupi bude toliko neuspešna da zabeleži svih 6 poraza (ili 1 remi i 5 poraza) – ona će ipak dobiti 2 „zagarantovana“ bonus-boda za klupski koeficijent. UEFA je definisala taj „zagarantovani minimum“ i to je sve samo ne loše za klubove učesnike „UEL“, pogotovo za one klubove koji su slabijeg rejtinga i koje se nađu u grupi sa timovima koji su objektivno puno jači. Nakon odigranih svih utakmica po grupama, u Evropi će potom „prezimeti“ (tj. izboriti plasman u 1/16-finala „UEL“) po dva prvoplasirana kluba iz svake grupe...

FINANSIJSKI ASPEKT (PREMIJE ZA PLASMAN U „UEL“ I ZA REZULTATE U NJOJ):
Partizan je do sada zaradio od UEFA ukupno 460.000 EUR: 200.000 EUR kao šampion Srbije na osnovu čega je stekao pravo da igra u kvalifikacijama za LŠ, potom 130.000 EUR za nastup u 2. kolu kvalifikacija za LŠ i naposletku 130.000 EUR za nastup u 3. kolu kvalifikacija za LŠ. Eliminacijom od APOEL-a, izmakla nam je ogromna dodatna zarada od 2.100.000 EUR (predviđenih za nastup u 4. kolu kvalifikacija za LŠ), pa ćemo kao učesnici plej ofa za „UEL“ inkasirati samo novih 90.000 EUR. Uđemo li međutim u „UEL“, zaradićemo dodatnih čak 1.000.000 EUR! Potom se svaka pobeda u grupi nagrađuje sa 140.000 EUR, a svaki remi sa 70.000 EUR. Ove cifre su istina i dalje višestruko manje nego cifre namenjene nagrađivanju ekipa koje će igrati Ligu šampiona (pogledajte tekst u arhivi našeg sajta, evo direktnog linka: http://www.partizan.rs/vest.php?Jezik=sr&IDV=348&akcija=show&prikaz1=2009&prikaz2=5&sec=2), ali moramo da kažemo da su ove cifre istovremeno veoma uvećane u odnosu na cifre koje su klubovi „kasirali“ prethodnih godina igrajući u Ligi UEFA!

Dakle potrebno je maksimalno zbiti redove u taboru Partizana i iskoristiti naredne 2 sedmice (koliko prestoji do prve utakmice plej ofa za „UEL“) da se u psihološkom smislu oporavimo od eliminacije protiv APOEL-a i da se dobro pripremimo za ono što nas očekuje. „UEL“ nije Liga šampiona, ali je u svakom smislu jedno respektabilno evropsko klupsko takmičenje koje zaista vredi igrati. Ne kažemo to tek tako, da bi se tešili, bez obzira što nam je prava uteha još uvek potrebna. To priznajemo.

587_0.jpg


www.partizan.rs


Ja necu da gatam , makar do jutra...
 

raky_b

Banned
Учлањен(а)
29.11.2006
Порука
400
Reaction score
5
Локација
Tenja ,selo Tenja istoriju menja
htedoh reci jos nesto na temu LS,ali kad je to zavrseno....jbg.
ipak na ovajzadnji gazdin post imam repliku:

Ni po čemu! Ne bi me začudilo da se plasiraju u LŠ i da odigraju solidno, isto kao i Artmedija, ali za nas su oni "amateri". Srpski mentalitet, brale! Dovoljno je pogledati cigane večeras. Ponašaju se kao da su pobedili Mančester, a ne Dinamo iz tamo neke vukojebine, kome nije strano da namešta utakmice. Ne bi me uopšte začudilo da UEFA pokrene istragu o večerašnjoj utakmici.

gazda,e bas zato su cergari i pobedili i prosli,jer su u tim indijancima videli macester...dok smo mi u apoel gledali kao tamo neke ciprane.
o kvaliteti njihove i nase ekipe nema smisla pisati,sezona ce opet pokazati koliko smo jaci...ali na borbenosti u toj utakmici im mozemo zavideti.
vec duuuugo nisam video igrace partizana da se trude kao cergari u samo onih 5 minuta koje sam posvetio njihovoj utakmici,dok su na drugom programu bile reklame.
s sve sami klinci i igraci za 3. beton ligu srbije.
ocito da nekada nije dovoljno biti bolji i tehnicki potkovaniji.
za ovo se ne moze kriviti ni jokan a ni igraci posebno,jednostavno krivi su svi...kao da niko osim doktora nije imao dan,ili su se nadali i ocekivali da ce ciprani sami dati 3 autogola.

danas kad izvucemo neku jacu ekipu,bit ce nam zao...ali tako nam i treba.
ako ne mozemo dobiti nekoga malo jaceg od apoela,onda stvarno nemamo sta raditi ni u toj EL
 

Ivan_MK

Početnik
Учлањен(а)
18.07.2008
Порука
3
Reaction score
0
Evo posle 2 dana sam skupio snage da otvorim forum. Mnogo sam se razocarao,:banghead:banghead ali evo trudim se polako da se oporavim. Ipak je Partizan iznad svih i svega !!

Mozda se mnogi ne sloze sa mojim misljenjem ali

Iskreno se nadam naj jacem mogucem protivniku. Mozda ce na taj nacin da proradi neki dodatni motiv ili inat, pa ce ovaj tim da proradi.

A sa druge strane ako se ispadne od jakog protivnika .... lakse se proguta ... nadam se!!!


:BBJedan je PARTIZAN !!!:BB
 

kecman

Grobarčina
Учлањен(а)
23.01.2008
Порука
3.702
Reaction score
356
ima dosta jakih potencijalnih protivnika u kvalifikacijama za ligu uefa, koji su mnogo jace ekipe od Ciriha, Salcburga, Venspilsa, Debrecina i Serifa, protiv kojih bi igrali da smo dobili Apoel.
 

Vuk23

Grobarčina
Учлањен(а)
24.07.2008
Порука
1.551
Reaction score
862
Samo ne Trabzonspor i Žilinu.
 

ЖИВОРАД

Доброћудни костур
Учлањен(а)
13.10.2006
Порука
3.016
Reaction score
667
Боље Жилина и Елфсборг,него ови остали
 

Sensei 014

Kaznena ekspedicija
Уредник
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
8.167
Reaction score
1.519
Локација
East stand
Pa cekajte znaci mozemo da izvucemo Lazio???

a ne ne zbunio sam se :)
 

dark

Grobar
Учлањен(а)
17.06.2008
Порука
522
Reaction score
0
Admini, ako Boga znate, zaključajte temu do 13:30. I postavite neki link za žreb.
 

meksikanac76

Početnik
Учлањен(а)
09.07.2008
Порука
9
Reaction score
0
Ovo i ova liga je toliko smesna na necu ni ostavljati komentar.

Verovatno nam je tu i mesto, ako je i tu uopste, Brzo se zaboravlja katastrofa od preksinoc kao i sve nase mnogobrojne blamaze uopste.

Ajmo svi sad da zabijemo glavu u zemlju i da molimo boga da nam dodje neka Zilina a ne Levadija ili Trabzonspor. UZAS.

Cak ste i Jokanovu temu zakljucali, sta je ovo???
 

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.196
Sve moze samo da nisu Turci. Taj Trabzon em je na kraju Turske, skoro kod Gruzije em su dobra ekipa. Mislim da je i atmosfera prilicno zajebana mada sam jednom prilikom procitao da cesto kuci ne odigraju kako treba jer im publika stvara ogroman pritisak.
Ovo sve ostalo moze...mozda najbolje Zilina da moze vise da nas putuje.
 

Sensei 014

Kaznena ekspedicija
Уредник
Учлањен(а)
16.03.2007
Порука
8.167
Reaction score
1.519
Локација
East stand
Ovo i ova liga je toliko smesna na necu ni ostavljati komentar.

Verovatno nam je tu i mesto, ako je i tu uopste, Brzo se zaboravlja katastrofa od preksinoc kao i sve nase mnogobrojne blamaze uopste.

Ajmo svi sad da zabijemo glavu u zemlju i da molimo boga da nam dodje neka Zilina a ne Levadija ili Trabzonspor. UZAS.

Cak ste i Jokanovu temu zakljucali, sta je ovo???

Ne nego hajde sad da kukamo narednih mesec dana!!!!!!
 

kOLE

Grobarčina
Учлањен(а)
28.10.2008
Порука
1.629
Reaction score
15
Локација
crno-beli svet...
Ma ne zelim uopste da razmisljam koji nam je protivnik "laksi"!
Za svaki od ovih timova treba ozbiljnost, i za svaki od njih ne mozemo reci niti lako cemo, niti za klasu smo bolji od njih!
Vreme je da nasi na terenu pokazu da li i koliko stvarno vrede...a tim koji ce biti protivnik u tom slucaju nije ni bian!
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top