Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Evrope 2019/2020

Статус
Затворена за писање одговора.

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.461
Reaction score
41.115
Локација
Žrnov
Pa ne da nismo slični utd-u, nego baš suprotno. osim ukoliko mislite da i nas sudije guraju gde god stignu. ali hajde da kažemo da je to moja percepcija. sve što utd radi je čista komercijala i baš zato su cigani i sektaši.
I taj animozitet između njih i reala je ogavan, posebno pljuvanje aleksa fergusona po realu, jer ime je, nezahvalnicima, taj isti real najviše pomogao posle te avionske nesreće, i moralno i materijalno i na svaki način. dakle, klasični cigani.

super je da imamo atraktivnog protivnika jer će i momci pokazati od čega su. ali toliko oduševljavanje stvarno ne razumem. ali dobro. ja sam bila u fazonu, daj bre da dobijemo najslabije iz svakog šešira, da imamo što veće šanse za proleće, bili me uvo za atraktivnost protivnika.
 

cuxon88

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
1.050
Reaction score
284
Локација
Zemun
Bas tako, nismo mi cigani da se palimo na komercijalu. To mi je vise kao izgovor, daj najjaceg, pa ako nista ne uradis u grupi bude jebiga, teska grupa ali bio nam je pun stadion, zamisli...
Ionako ga ne punimo, ne treba ni protiv Mancestera da bude pun.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
Meni je samo krivo što se ova uprava skriva iza rezultata stručnog štaba, šta je to što su oni dobro uradili? Pojačanja su opet stigla kasno, neugrani tek treba da nadođu a kao po pravilu čekamo kraj prelaznog roka da vidimo hoćemo li ući u evropu da bismo se dodatno pojačali tj da bismo pojačali ono što nam fali.

Da ima imalo mozga i pameti pa da dovodimo na vreme da se zaradi i od jednog transfera i od ulaska u evropu pa zatim ko igra takmičarski grupu ko dakle pobeđuje u le za svaku pobedu dobije 500 hiljada evra zatim za nerešenu 190 hiljada i mi nismo seljački klub koji treba da trpi igrača samo zato što smo promašili i dali za njega 100 hiljada evra jedna nerešena i eto otplaćen je.

Braniti bilo koju upravu, bilo kog kluba iz JSD, pocevsi od vaterpola, pa do fudbala je blasfemija, ali treba neki put mozda zastati i pogledati stvari iz drugog ugla. Ovo sto ti pises je cista navijacka ostrascenost, lisena bilo kakvog zdravorazumskog rasudjivanja i ja to razumem - jer sad su nam u glavi veliki snovi - ali ne bi bilo zgoreg da se pretrese ovo...

Ekspedicija (ili makar veci deo) koja putuje na ova gostovanja je sve, samo ne na ponos Kluba, medjutim velika vecina su (neradnici) partizanovci. Apsolutno sva imena koja su se dovodila u vezu sa nama tokom prelaznog roka su ovde iskukana i prezaljena i uprava nazivana saboterskom, lopovskom i sl. a ja se kladim sa svakim od vas da od milion puta, niko ne bi smislio ni Nathka, ni Asana, ni Sadika, pa cak i da su pasionirani gubitinici vremena igrajuci igrice. Cim je krenulo pominjanje tih imena, vecina je bila (s pravom) u fazonu - saboteri nece ih dovesti, a eto i @Matke22 priziva da su trebali verovatno da budu zavrseni u Aprilu mesecu. Jedan od milion eura, drugi sa platom od 600k. To je pomalo naivna prica i u rangu je onoga - hocemo Crespa, pa kad ga ne dovedu - lopovi i vucibatine.

Ne sporim da su i jedno i drugo, ali i Klub i strucni stab se delom kockao, i na kraju se sve dobro zavrsilo, a samim tim sto su doveli Cherkeza (ili bi bilo bolje da su opet doveli "na vreme" nekog Musu!?) su pokazali da imaju visoku ambiciju. Da li ce to biti dovoljno za neki rezultat - videcemo, ali gledajuci razloznost Milosevica, njegovu apsolutnu analizu utakmice (dok drugi slave) i kako pretresa utakmicu i detalje sa nje sa drugim pomocnikom, a pri tom se uljudno obraca svima, slika, razmenjuje brojeve telefona - razloga za veru u bolje sutra svakako ima. Sta je dobro uradio Vucelic? Ako se na jednu stranu stave svi minusi, a na drugu samo to da je "izmislio" Savu Milosevica kao trenera pocetnika, a potom kad se pogleda prethodnih 4-5 meseci - doslo se od situacije opste tragedije i zloslutnih ocekivanja pred meceve sa ciganima, da ovde niko ne moze da doceka 22/09 jer znaju da sledi parental advisory content u reziji tog istog Save. Mark my words!
 

ARMY

Grobarčina
Учлањен(а)
25.06.2008
Порука
3.084
Reaction score
405
Локација
Sa Covicevim panterima u Stjepana Supanca
Dolazak Mancester Junajteda na JNA je najveci sportski dogadjaj na tlu Srbije ove godine, i od dolaska Real Madrida 2003. godine najveci fudbalski mec u Srbiji.Marketing kluba mora tako da pridje ovom mecu.

Junajted je jedan od 3 najveca kluba sveta uz Barsu i Real.To boli ovu nazadnjacku stranu Srbije,boli ih i sto je mec godine na JNA.

Nama ostaje da uzivamo,zelja mi je da odvedem oca na mec sa Junajtedom,on se odlicno seca 60-ih godina i celog Kes-a i meca sa Junajtedom tada,bio je vec stariji decak tada i secam se kada je pricao kako je prelazio silne kilometre tada (10-12 km u jednom pravcu peske) da bi stigao do jedinog televizora u tom kraju Srbije(opstina Krupanj) da gleda Partizan.
 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
Ja prvi nisam bio za grupu sa jakim imenima ali pošto smo dobili dva rivala sa kojima realno možemo igrati Mančester kao jedan velikan evropskog fudbala je sasvim poželjno imati za protivnika iz više razloga. Ljudi širom sveta će gledati nas i njih i tako upoznati nas našu istoriju za one koji ne znaju da smo upravo mi izbacili njihov klub 66 godine pa će onda malo sa poštovanjem gledati na nas, mislim da je vreme za skalp jedne velike evropske ekipe to je drugi razlog, treći da vidimo gde su naši igrači u odnosu na njihove pa čak i rezervne, da se konačno napuni stadion.

@mrzim_sve slažem se ja sa tobom ali dokle da se ponašamo kao neki seljački klub koji gleda samo na blisku budućnost? Mi smo ti u evropi koji su odigrali prvu međunarodnu utakmicu sa Sportingom mi smo ti koji smo pre ovih igrali finale najkvalitetnijeg evropskog fudbala i opet ta uprava tadašnja nije ispratila sportski sektor ušlo se u to finale rastrzano, ko zna šta bismo mi još uradili da smo uzeli tada evropski trofej otišao sam u off.

Ali evo gledaj u ovu našu sadašnjost i realnost. Naš dobri pošteni savez ima pravilo o maksimumu 4 stranca e tu dolazimo do naše uprave ne smemo sebi dopustiti da nam mesto stranca zauzimaju, pogotovo na pozicijama koje su bitne za ekipu, igrači kao što su Sadik. Okej 100 hiljada nije velika cifra i razumno bi mi bilo da mi imamo igrača na špicu koji jede malu decu a Sadik kao rezerva da ulazi i tu smatram da bi on imao svoju ulogu. Pa koliko imaš igrača na svetu što su kao džokeri i što kao takvi imaju ulogu koju prihvataju.

Znači već ako imamo kvotu od 4 stranca daj da ta 4 budu igrači koji će praviti pravu razliku na terenu kao što to radi na primer Natko i koliko je samo plus imati takvog igrača pored sebe da mlađi igrači kupe od njega njegove poteze kretanje ponašanje na treningu van terena itd. Na svetu imaš koliko hoćeš slobodnih igrača kvalitetnih koji za 400 500 hiljada za našu ligu i za le mogu orati po terenu. Koliko samo znači na primer Ostojić Pavloviću i koliko je značio Blekiju? A već sam jedno 3 puta bar pomenuo ti ako imaš ambiciju i kvalitetan tim za LE i malo sreće kao što smo mi imali na žrebu možeš od samo jedne pobede zaraditi pola miliona pa malo li je? I to je ono što me nervira zadovoljavanje samim ulaskom a možemo mnogo više kao klub uraditi u toj le imamo kvalitetne mlade igrače posle dužeg perioda i kad na to dodaš 4 kvalitetna stranca dobijaš sasvim pristojnu ekipu.

I da smatram ako ne dovedu pojačanje na špicu da su saboteri a to da su poltroni misliću i ako ga dovedu. :D
 

Neni

Grobar
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
373
Reaction score
180
super je da imamo atraktivnog protivnika jer će i momci pokazati od čega su. ali toliko oduševljavanje stvarno ne razumem.

Ne znam kako je drugima, ali ja sam se obradovo utd-u zato sto su najveci moguci klub koji smo mogli dobiti u sesiru 1. Ne najjaci, vec najveci. U tom dvomecu ce se pisati o Partizanu na najvecim internacionalnim portalima, gledace nas nekoliko milliona ljudi, i ako se dokazemo i odigramo muski u obe partije to bi ogromno pomoglo imidzu kluba. Bili bi atraktivniji strancima, mozda i zaradimo koji dinar vise s'sponsorima.

Ovako, da smo dobili neki Lazio, Dinamo iz kijeva ili sevilju bili bi nam isto, mozda cak i tezi protivnici. Razlika je da njih slabo ko prati i u njihovoj ligi, a kamoli na internacionalnoj sceni. Nema lake ekipe u tom sesiru, super je sto smo dobili jednu koja ima najvise fan-ova na svetu.

Tako isto za sesir 2. Ima tu nenormalnih timova tipa Frankfurta, Borusije M, PSV i Brage. Nema ni tu lake utakmice, ali da smo dobili Celtic to bi mi bilo najsladje. Ekipa sa ogromnom historijom, fantasticnim stadionom i internacionalnom reputacijom. I tu utakmicu bi pola velike britanije pratilo.

Nista nam nebi znacilo da dobijemo tamo neki "lak" protivnik. Ovo je liga evrope, po meni ovde nema timova koja su garantovana 6 bodova za nas. Bolje da igramo protiv klubova koji su poznati po svetu nego nekih sto im nemozes izgovorite ime. Neko moje misljenje.
 

kontraAV

Grobarčina
Учлањен(а)
05.07.2019
Порука
1.042
Reaction score
3.529
Локација
Crna Gora
Zbog mene nisam prizeljkivao Junajted, Arsenal, Romu, nisam zeljan da vidim Matica i Kolarova, vec zbog punog stadiona i zbog zarade napacenog kluba. Zato sam i pitao koliko se moze zaraditi od tv prava, jer Mancester se gleda i u Kini. Imamo idealnu grupu i za zaradu i za prolaz. Ali nemamo ni blizu idealan tim, ni upravu. Zapravo, ponavljam po 100x, mi imamo samo 2 clana uprave (Vucela, Vazura) i ponekad iznajme Vuletica. Komedija.
 

In_hero!

Grobar
Учлањен(а)
13.03.2016
Порука
550
Reaction score
1.021
Na mancesteru ako ne napunimo stadion dupke, onda da ga jebem.

Al neko je ovde napisao lep komentar u fazonu, dajte mancester il tako nekog jakog, ne secam se tacno, da nas bude 15000. Kraljevski post.:)
 
Учлањен(а)
29.06.2008
Порука
14.767
Reaction score
55.444
Локација
Ja sam ceo život s tobom...
Daj ne zajebavajte, ostavite subjetivne mržnje i gluposti po strani, Mančester je jedan od 5 najvećih klubova sveta. I uvek je zanimljivo igrati sa takvim klubom i to ostaje i u istoriji i u sećanju. Ne volim ni ja liverpul ni boku juniors, pa bih voleo da se nadmecemo sa njima. I manite se floskula ja gledam Partizan.
Gledamo svi, ali niko ne pamti Sahtjor i Bragu, kolko pamte Real, Arsenal i Porto s Murinjom...
 

Neni

Grobar
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
373
Reaction score
180
Zbog mene nisam prizeljkivao Junajted, Arsenal, Romu, nisam zeljan da vidim Matica i Kolarova, vec zbog punog stadiona i zbog zarade napacenog kluba. Zato sam i pitao koliko se moze zaraditi od tv prava, jer Mancester se gleda i u Kini. Imamo idealnu grupu i za zaradu i za prolaz. Ali nemamo ni blizu idealan tim, ni upravu. Zapravo, ponavljam po 100x, mi imamo samo 2 clana uprave (Vucela, Vazura) i ponekad iznajme Vuletica. Komedija.

Pare od TV prava ostaju za nas ista koga god da smo dobili u zrebu. UEFA gleda kolko timova ima iz istog saveza u istom takmicenju, kolko daleko smo dogurali u proslim takmicenjima, kolko velikih klubova ima uporedjeno sa malim itd. Mi da ove sezone igramo protiv tri mancestera mi bi iste pare zaradili od tv prava.

Najvise mozemo zaraditi samo pobedama. Nekih 600k € po mecu. Ove pare od TV prava ili od koeficijenta nas ne treba previse zanimati, sumnjam da ce to biti vise od 1-2 milliona krajem sezone, ako uopste.
 

napadaj

Grobar
Учлањен(а)
14.05.2018
Порука
517
Reaction score
2.415
Локација
Srbija
Nama ostaje da uzivamo,zelja mi je da odvedem oca na mec sa Junajtedom,on se odlicno seca 60-ih godina i celog Kes-a i meca sa Junajtedom tada,bio je vec stariji decak tada i secam se kada je pricao kako je prelazio silne kilometre tada (10-12 km u jednom pravcu peske) da bi stigao do jedinog televizora u tom kraju Srbije(opstina Krupanj) da gleda Partizan.


A ja teču, bio je student u to vreme i išao na Mančester, Spartu, Real itd, sve to je gledao na JNA pre 50 i kusur godina i pričao mi doživljaje milion puta, pa ću da ga vodim da ih vidi još jednom. Ima 75 godina i ne propušta utakmice Partizana na teveu, pošto mu je stadion daleko.
 

mrzim_sve

Legenda
Учлањен(а)
31.01.2007
Порука
2.728
Reaction score
2.044
Локација
Na groblju...
slažem se ja sa tobom ali dokle da se ponašamo kao neki seljački klub koji gleda samo na blisku budućnost?

Vidi, Partizan nije seljacki klub! To je percepcija sa ovih podneblja gde gledamo JSL u krugu od 500 ljudi i pilicarenje. Partizan nije ni veliki evropski klub, ali smo sasvim respektabilni. Sto neko rece ovde, trebas da budes rodjen ispod kamena ili intelektualno imbecil pa da nisi cuo za Partizan (Asano excusez-moi). Mi kada igramo protiv klubova ovog ranga, veruj mi, njima nije uopste dobro sto su nas izvukli za protivnike, bez obzira kakvi smo.

Na svetu imaš koliko hoćeš slobodnih igrača kvalitetnih koji za 400 500 hiljada za našu ligu i za le mogu orati po terenu.

Uzmi Molde na primer... Mesto od 20-tak hiljada ljudi, koje apsolutno zivi za jednu jedinu stvar, a to je njihov lokalni klub. Apsolutno je sve podredjeno njima. Tipa, ides u prodavnicu, tamo lutka drzi zastavu, ides da kupis majcu, na lutki sal, ispred svakog kafica ili restorana zastave ili obelezje kluba. Kao da je neki vasar ili parada!? Imaju perfektan stadion, tu neku kulturu odlaska na utakmice, nose se obelezja kluba, pa i dalje guraju svoju lokalnu agendu sa gomiliom norvezana u timu. Da se ne lazemo, norveska i fudbal nisu bas pojmovi koje neko spoji u glavi na prvu loptu. Samim tim i Partizan, kad se pogleda kontekst od 60-tih godina XX veka, pa rane i tokom 90-tih, do danasnjeg dana - nikada nismo bili APOEL ili Ludogorec. Koliko mi god bila mrska nasa La Masija nekad, nismo ni Nordsjeland. Imamo neki svoj suludi put i koliko god da bih ja ponekad od muke pozeleo 11 mrskih legionara, ovom sadasnjem sastavu treba dati punu podrsku.

Meni je jedan od najjacih utisaka utakmice bio posle zavrsetka u Miks zoni, gde Urosevic (kapa dole momce!) daje izjavu, kome u tom trenutku prilazi Brezancic i sale se, onako duhovito jedan drugome dobacuju. Sa ove strane trake, kome god da je Partizan u srcu na to nije ostao imun, jer pokazuje da ovaj Klub, ma koliko bio proklet ima buducnost.

Gledamo svi, ali niko ne pamti Sahtjor i Bragu, kolko pamte Real, Arsenal i Porto s Murinjom...

Izvini molim te, ali ja razgrtanje snega na stolici u radijusu od 30 cm i Shakhtar pamtim vrlo dobro. Bilo, ponovilo se! :D

 

Matke22

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2018
Порука
3.217
Reaction score
8.995
Локација
JNA
@mrzim_sve mislim da me nisi razumeo ja sam rekao ovo: slažem se ja sa tobom ali dokle da se ponašamo kao neki seljački klub koji gleda samo na blisku budućnost? Mi smo ti u evropi koji su odigrali prvu međunarodnu utakmicu sa Sportingom mi smo ti koji smo pre ovih igrali finale najkvalitetnijeg evropskog fudbala.

Spadamo u klubove sa nekom istorijom u evropi nismo najveći ali možemo se podičiti nekom istorijom i smatram da danas poslujemo kao neki seljački klub koji misli od danas za sutra. I meni to kao navijaču Partizana smeta ja za svoj klub kao što sam već rekao mislim da mi nešto značimo u evropi i da smo opet neko ime. Mi slavimo prolazak grupe kao da smo osvojili le, a to bi trebalo da nam bude kao dobar dan obzirom na prodaje mladih igrača koje štancujemo iz Teleoptika. Možda se sa mnom neće neko složiti ali ja smatram da bi grupna faza trebala da se podrazumeva kao i izlazak iz grupe kad se potrefi dobar žreb i zato smatram da radimo i poslujemo amaterski da se ulaže ziheraški a da se krade na veliko. Da su imalo pametni i da gledaju malo širu sliku bilo bi i za njih dovoljno da se ukrade ali da ulože više u tim i da doguraju dalje u ligi evrope. Zašto mi ne bi dogurali do osmine finala lige evrope? A mi tu evropu gledamo ej ušli smo u evropu odlično ajde da prodamo glavnog stranog igrača za milion 2 umesto da od samo grupne faze od pobeda zaradimo te pare.

Mi kao klub smo zalepljeni za 2 3 agencije od kojih uzimamo igrače tj oni nam ponude i mi onda to uzmemo umesto da gledamo malo šire po celoj evropi. Dokle god budemo imali taj gubitnički mentalitet u fudbalu nećemo uraditi ništa u evropi. Evo ja na primer mislim da je vreme da uzmemo ozbiljnu evropsku pobedu u evropi.
 

Bojan_pfc

Početnik
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
67
Reaction score
35
Локација
Beograd
Mislim da uz par dobrih pojacanja imamo velike sanse za drugo mesto u grupi i prolece u evropi. Grupa je veoma interesantna, ja sam prizeljkivao jedno zvucno ime i to bas Mancester i dva tima sa kojima mozemo da se nosimo. To smo i dobili. Jedino sto mene brine u nasoj igri je odbrana, mi vec u nekoliko evropskih utakmica primamo gol iz samo jedne sanse protivnika, a ovo protiv Moldea i Turaka, cak nisu bile ni sanse, vec jedan gol uz magicni odbitak, a protiv Malatije, Stojke napravio veliki kiks. To je jedino sto me bas kopka, ti laki i bezvezni golovi kobe primamo. Uz par pojacanja, stvarno mozemo biti solidna ekipa koja je sposobna da prezimi u evropi, a mozda i vise od toga. Ako su ovi sa druge strane brda pobedili Liverpul u Lš, gde timovi igraju punom snagom, zasto i mi ne bi mogli da iznenadimo Junajted kod kuce, koji nije ono sro je bio nekad iskreno. Samo da napunimo nas stadion konacno, i sve ostalo ce biti lakse mnogo. Nadam se makar protiv Junajteda preounom JNA, to bi stvarno bio spektakl i jos kad bi ih dobili, uh, ne mogu ni da zamislim. U svakom slučaju ceka nas interesantna evropska sezona.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.759
Reaction score
29.641
Локација
Beograd
teska grupa ali bio nam je pun stadion, zamisli...
Ionako ga ne punimo, ne treba ni protiv Mancestera da bude pun.
Tako je bre, šta pun, ovako, mi, ,,navučeni,, na Partizan dolazimo dolazimo, kiša, sneg, sunce, Surdulica, Timok, Inđija, i onda odjednom, op, evo ljudi koji ,,ne mogu,, bez Reala, Mančestera i sličnih medijskih giganata, a mi, old skul, onda od takvih ne možemo da gledamo utakmicu kako treba...i još se ,,super,, pogodi kad novopridošli dođu da naprave po koje sranje da nas opet kazne da igramo bez publike...
Nema pun stadion! 15 000 maksimum!
Miša Tumbas lično da stoji na kapiji pa koga pusti - pusti... :D
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top