Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga konferencija 2021/22.

Статус
Затворена за писање одговора.

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.795
Reaction score
29.743
Локација
Beograd
Nadam se da je onaj momak iz Flore kojeg je odvezla hitna pomoć dobro i to mi je najbitnije za večeras.

Ono preganjanje sa hitnom pomoći hoće li se konačno ,,upaliti,, taj auto i doći po čoveka kojem možda život visi o koncu je slika i prilika naše države, ali i naše narodne bahatosti, neorganizovanosti, nediscipline i nekulture. Sve se pravi pro forme ili zarad nečijih interesa a suština je go kurac. Vlada neznanje, nestručnost, glupost. Kako da se vratiš na utakmicu posle toga.

Pre početka utakmice je poseta izgledala sramotno, ali se posle, vremenom, JNA pristojno popunio...za naše neke uslove...

1.SHALJINETU1 IMG_20210930_184307 - Copy.jpg

2.SHALJINETU2 IMG_20210930_184324 - Copy.jpg

Momci su zalsužili više gledalaca...ali su posle i ovi što su došli zaslužili bolju igru i neke bolje fudbalere, ali...
Nije nam potrebno da ih nakantamo 10-1 kao 1999 u dvomeču i da steknemo lažnu sliku o našoj snazi.
E vidiš, meni je baš potrebno tih ,,10-1,, pa da se osetim kako treba, i ne mislim da bi to bila lažna slika...
Momcima i treneru čestitke na evropskoj pobedi i bodovima, te uspešnoj ,,poteri,, za tri ovogodišnja trofeja, ali...

...moje shvatanje fudbala je daleko iznad ovog što sam gledao večeras, ja fudbalski razmišljam najmanje tri puta brže od velike većine naših igrača...ne radi se tu uopšte o nekoj jurnjavi kad joj vreme nije ili zamaranju igrača pred bitne utakmice (a koja to utakmica pa nije bitna, to u mojoj glavi ne postoji)...uostalom, jedini koji vapi za odmorom je Riki koji ćopa na poluvremenu, ali je opet ,,riljao,, svih 90 minuta (Stanoje ga izveo tek u nadoknadi vremena)...

Radi se o tome da mnogi naši igrači slabo misle, pogrešno se kreću, pogrešno igraju, ne mogu, ne znaju...

Ogroman je generacijski jaz između mene i nekih mlađih od mene, evo, gledao sam i slušao čoveka na tribini, znatno stariji od mene, u svakoj situaciji smo ISTO videli gde i kada lopta mora (znatno brže!) da ide...
On viče, nervira se...

Ovi mlađi oko njega, njima sve to sasvim o.k. oni na bolje nisu ni navikli...
Džabe ja postavljam na Forum one klipove o Brazilcima i brazilskim potezima u fudbalu...
Nema na terenu onih koji bi to znali da izvedu.
Šta to?
Pa ne znaju da izvedu ni ono najosnovnije.

Nije mi namera da vređam nekoga, ali jednostavno, bez uvrede, ja sam na nekom drugom nivou kada je fudbal u pitanju.
Ili možda u nekoj prošlosti...ali ja da sebe menjam pod stare dane - ne ide.

p.s.
Da me neko ne upita zašto sad tražim dlaku u jajetu, i što se javljam samo da kritikujem, i što se nisam javio posle one prošle savršene utakmice - nisam se tad javio samo zato što je nisam ni gledao - u to vreme sam rintao na poslu i to bolestan i sa temperaturom...
 
Последња измена:

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.551
Reaction score
29.539
Локација
Novi Sad
Sanicanin nije bio u protokolu jer ima koronu, bas sam sad odgledao konferenciju posle utakmice.... nadam se da ce i ostati jedini, ne treba nam sad korona u ekipi pred Krusevac i ovakav start sezone

 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.795
Reaction score
29.743
Локација
Beograd
Jbg, 21.vek...

Nekad (u davnom prošlom veku) su ljudi u Beogradu jedva čekali da napune stadione da bi videli ko je bolji, Miloš Milutinović ili Šekularac - nisu imali ništa drugo, nisu imali ništa zabavnije.

A sad...mnogobrojni TV kanali, instagrami, sintetičke droge, igrice...kome je do fudbala na nekom staromodnom stadionu, i još po kiši...to je samo za neke matore budale i fosile...

Doduše...kad pogledaš Holendera i Daču Pantića večeras na terenu, pomisliš da bi i njima možda bolje išle neke igrice nego ovaj pravi fudbal...
Uopšte ne liče ni na Miloša ni na Šekija.
 

ProvencanoPFK

Grobarčina
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
3.178
Reaction score
6.062
Локација
100 кураца
Kako je po vama Cela Miletic odigrao na mestu stopera? Inace jedna rutinska pobeda, moglo je biti i ubedljivije ali teraj dalje. Nadam se da je sa onim momkom iz Flore sve u redu. Sledeci je Krusevac.
 

Detelinarac90

Louis Le Prince
Уредник
Учлањен(а)
17.07.2021
Порука
4.551
Reaction score
29.539
Локација
Novi Sad
Ja mu dao glas! Ćelavi je bolji od Pogbeee!!!! Ja ga gotivim jako, i kako sam mislio da će odigrati bio je odličan. Mnogo više poverenja imam u odbranu kad je on tamo, valjda zato što je iskusniji ili jebem li ga što, ali u svakom slucaju sam mirniji sa njim nazad.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Nadam se da je onaj momak iz Flore kojeg je odvezla hitna pomoć dobro i to mi je najbitnije za večeras.
Naletoh na vest da je stabilno. Zadrzan je radi detaljnijih pregleda.

Ovo kako igramo u evropi me podseca dosta na onu sezonu sa Kizom. Za srpske uslove jako brz par krila, pravi napadac sa njihom za gol, jedan ekstremno kreativan na sredini (sestica, ali mi forumasi to godinama zovemo desetkom), jedna ozbiljna radilica u vidu Zdjelara, plus stoperski par koji je bar u skoku svakako nadmocan, iako mi se vise svidja par Vujacic-Sanicanin od ovog nocas.

Dobro je sto Stanojevic to za razliku od Kize uspeva da uklopi i u ono sto igramo i domacoj ligi. Imamo par mladih igraca koji mogu da imaju ulogu u prvom timu i dobijaju je dozirano, sto puno koristi. I na to jos nekoliko bas iskusnih, koji bi bili malo bolji da su spremniji fizicki...

Nisam puno promenio misljenje sto se tice snage ovog tima. Estonci su svakako tvrdi, ali nisu merilo. Ali da ne nabrajam bez potrebe nakon ovako lagane pobede u utakmici koja nije bas toliko prosta koliko je to izgledalo na papiru pre nje. Nama ovakvi timovi leze, jos kad ih rano otvorimo i nateramo da i oni malo krenu napred... ko bombona.

Moram da istaknem da drhtim svaki put kad lopta ide ka malom Popovicu i to je osecaj koji me prati iz utakmice u utakmicu. Izgleda preplaseno i smotano, sto su prilicno lose osobine za golmana. Ali ono sto moram da kazem i istaknem - mi ne primamo golove njegovom krivicom! Dakle, kako god na oko to sto mali radi izgledalo, iza njega stoje rezultati. Ne pamtim kad smo zadnji put imali golmana koji nije bio povremena pretnja po svoj gol bar u evropskim utakmicama.
Golmanima treba malo vise da sazru, ali ovaj mali ce biti zverina kad preboli ove klasicne golmanske decije bolesti.

Sto se posete tice, vreme je da prestanete da prozivate ljude.
Taj problem nije od juce. Vec decenijama, nimalo slucajno, se konstantno rade stvari koje su oterale ljude od stadiona. Neki krivci su odavno proslost kluba, vecina ih i dalje obitava po klubu, a deo njih se vrti i po tribini.
Sve u svemu ne pocinjite tu pricu ponovo, sazvakano je, tako je kako. Spontano ce doci na svoje kad (ako se) poprave neke druge stvari u klubu i drzavi.
 

ZatucaniZapadnjak

Grobarčina
Учлањен(а)
29.06.2019
Порука
1.117
Reaction score
5.472
Локација
Beograd
Lepa pobeda, nije realno posle onoga protiv Spartaka i pred Kruševac da letimo i sve rutiniramo.
Bravo za Markovića zbog golova, napor mu se isplatio a Jojić je bio najbolji večeras.
Određni na Istoku nek se srame zbog onako bezobraznih uvreda i kritika izrečenih prema Joviću, to nisu navijači već klošari.
drago mi je da je onaj momak iz Flore u redu, da mu se nešto desilo direktno bi mi bili krivi.
Jedna od noći kad je lepo kisnuti, Gent ne smemo izgubiti ni tamo ni vamo i nikad bliže osmina finala evrotakmičenja.
Bravo za ekipu, a i za KK. Lepi dani!
 

XEPOJ

Grobar
Учлањен(а)
15.09.2008
Порука
439
Reaction score
1.719
Локација
Ohio
Lagana pobeda, ekipa se nije puno potrosila po relativno losem terenu. Sad svim silama u Krusevac pa mozemo na mini odmor.
 

B & W

Grobarčina
Учлањен(а)
21.08.2007
Порука
1.255
Reaction score
2.953
Ja sam 120 km od Bg ,da bi dosao na istok da gledam utakmicu ,treba mi minimum 5,000 din ,ja taj luksuz sebi ne mogu da priustim .. bas na kraju meseca gde jos nisam primio platu…a znam da mnogo ljudi ima koji isto ovako gledaju na situaciju…i naravno pitam se da l su normalni ovi idioti da karta za istok kosta 2,500 -3,500din?! Zapad ne smem ni da gledam…na Jug odavno ne idem…eto ja sam jedan primer zasto nisam dosao na utakmicu…
Da bi dosao sa detetom(hvala bogu imam ih dvoje,jedno je malo :) ) meni treba 5,000 din za dve karte,1,000 da pojedemo i popijemo i 3,000 za gorivo …u prevodi manje vise 10,000 za utakmicu u Bg…pa ne ide..
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Ja sam se nešto pribojavao ovih neću reći šašagana pošto to i nisu , videlo se u uvodu meča. Al smo ih ipak odradili na suv kvalitet .
Pobeda se piše , idemo dalje .
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.125
Reaction score
14.679
Локација
Kipar
Tesko je prihvatiti da Partizan na evropskoj utakmici gleda par hiljada navijaca ali to je sada nasa realnost. Nije uvek bilo tako. U staroj Jugi su Velez, Zelju, Celik I druge gledalo 20 000 navijaca. Veliku cetvorku puni stadioni. Ali tada su bila druga vremena.
Sada je klub I dalje u drustvenom.vlasnistvu ali samo na papiru. U stvarnosti je partijska prcija I privatno preduzece koje sluzi grupi ljudi za izvlacenje para cime je direktno osudjen na tavorenje bez ikakve sanse da napravi neki znacajniji iskorak. U takvoj situaciji navijaci nece gledati majstore fudbala nego mediokritete koji ili cekaju da se prodaju ili nemaju gde drugo da odu. To je zalosno ali tako je.
Druga strana problema je stadion. U 21. veku nas stadion I dalje izgleda isto kao kada je otvoren pre sedamdeset godina. Pocev od toaleta pa do tribina bez zastite od padavina I vetra pre odaje utisak nekog arheoloskog spomenika nego stadiona. To su razlozi koji mnoge obeshrabruju da dodju, pogotovo ljude sa decom ili starije. Ne moze svako da rizikuje bolest I odsustvo s posla. Da je u ovoj drzavi nekog reda, a pricam o zadnjih dvadeset godina, stadion Partizana bi odavno bio kompletno renoviran I prilagodjen modernim zahtevima.
Na sve ovo dodati tribinu koja zbog mnogobrojnih znanih razloga uliva nesigurnost kod obicnih navijaca.
Dakle nije Partizan klub bez navijaca koji niko ne voli, kako neki kazu ovde, nego postoji gomila razloga za takvo stanje. Mozda je samo zagrizenom navijacu to tesko da shvati. Da je slicna situacija u Realu I Barsi I Spaniji kao drzavi garantujem da ni tamo ne bi bilo nista drugacije.
 
Последња измена:

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.732

"Partizan je ozbiljan ratnik evropskih kupova. On je barjaktar srpskog fudbala."

Неког хвале партијске новине, а неког, унапред, људи од фудбала. Хвала Федотову, он не зна ко је "стуб српства" али зна ко је барјактар српског фудбала:ziveli


 
Последња измена:

zubac

Grobar
Учлањен(а)
01.03.2007
Порука
493
Reaction score
1.769
Pobjeda se pise, a igra je za zaborav. Mala posjeta uzrokovana iz vise razlog- vrijeme lose, karta preskupa, protivnik neatraktivan. Meni za gorivo treba 10 000 plus hrana, karte, ma treba mi 20 000. Moj je utisak da nemaju novca ni za plate zaposlenih pa otud ovaj bezobrazluk sa kartama. Samo sto je ovo vise pucanj u sopstvenu nogu, ali nije da nismo navikli. Samo zu dodati da Partizan dugi niz godina vode obicni mediokriteti i da sve to izgleda kao neki amaterski otaljan posao. I da zasto se stalno spominje zvezda na evropskim utakmicama Partizana? To je jos jedan dokaz da i tu tribinu vode ljudi bez mozga.
 

gGnuX

Početnik
Учлањен(а)
30.09.2020
Порука
53
Reaction score
156
Локација
Kraljevo
Igramo evropsku utakmicu, rutinski i iskusno vodimo 2:0, a na klupi: Šćeka, Dača, Jović, Terza...
Saničanin ni u protokolu.
Svaka čast stručnom štabu i Stanoju na svemu ovome.
Samo još da pobedimo kako znamo i umemo u Kruševcu u nedelju, pa da idemo na pauzu kao prvi na tabeli.
Saničanin je bio pozitivan na koronavirus
 

Moskri63

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
333
Reaction score
778
U kriznom periodu su sasvim normalne razlicite ljudske reakcije (npr. u toku tzv. pandemije). Nas klub je okupiran na svim nivoima, tako da se i on nalazi u takvom periodu. Prema tome - jedni ce prvenstveno dolaziti da jebu majku i ovome i onome,drugi (najveca grupa) jer vole fudbal/stadion/popodnevno druzenje i tsl. ma kakva kriza bila, treci nece dolaziti dok se stvari ne promene nabolje, cetvrti su se zakleli da nikada vise nece dolaziti, peti dolaze zbog raznih zadataka... Ima tu nekih nijansi, ali to je otprilike to i svi osim potonjih su moja braca jer vole Partizan.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top