Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Konferencija 2022/23

Статус
Затворена за писање одговора.

ulaz "O"

Hodajući porok
Уредник
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
2.173
Reaction score
14.594
Локација
Brdo Banovo
Ma naravno da ne ocekujem da svi "isto volimo", samo mi i pored ovih xxx godina nije jasno kako nas nema 10000. Ne trazim Dortmundov Zuti zid, ili bolest juznaomarikanaca za fudbal. Samo tih desetak hiljada, koji ce odgledati utakmicu i otici kuci. Dva puta mesecno, samo na Jna, bez gostujucih utakmica.
Mislim, serem, propustim i ja koliko hoces-hvala poslu- a na ove sto dodjem, nekada dodjem preko one stvari.

Samo da ga jebes, onu kaldrmu ka stadionu ne bih menjao ni za sta. Popravi mi raspolozenje uvek.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.443
Reaction score
38.181
Vremena su se promenila, samim tim i navike ljudi.

Ako neko pogleda utakmice sa početka 80-ih, videće da je Partizan imao posetu od 12-15000 ljudi u poslednjem kolu koje ništa odlučivalo nije jer se klub tada nalazio u sredini tabele. Ali, tada nije bilo interneta, mobilnih telefona, tona sportskih kanala, kafića na svakom ćošku... Običan navijač je imao opciju da dođe na stadion ili provede dan kao Nikola Simić u Tesnoj koži, uz radio aparat i Vreme sporta i razonode.
 

Мали џин

Fudbalski zanesenjak
Учлањен(а)
05.07.2010
Порука
4.752
Reaction score
11.459
Локација
.
Ma nema to veze sa tehnologijom, pa ceo svet danas ima sve to isto dostupno pa pune stadione. Kompleksan je to problem, moje mišljenje je da je to stanje svesti i generalno situacije u društvu. Taj problem manjka ljudi na tribinama ne postoji godinu dana, ja otkad znam za sebe Partizan na utakmicama domaće lige ima slabu posetu. Sa izuzetkom godina dominacije kad smo imali oko 5000 ljudi što je opet posledica rezultata. Ljudi ovde, najpre Beograđani pa onda mi ostali, nemaju osnovnu kulturu dolaska na stadion i to je to. A mentalitet ljudi ne možeš da promeniš tako lako, plus još kad se doda atmosfera oko kluba i u fudbalu, nema nade da će se nešto poboljšati.
 

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.443
Reaction score
38.181
Slažem se i za to, ima milion faktora. Moj pokojni ćale je recimo redovan bio do raspada SFRJ, posle toga je prestao polako da odlazi na stadion i to ne samo zbog krize 90-ih. Jbg, on je navikao da svako kolo gleda neki "derbi", a onda je spao na Zemun, Hajduk iz Kule, Milicionar, Železnik...
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.793
Reaction score
23.015
Локација
Beograd
Iskreno, da imamo neku ligu gde je makar privid poštenog nadmetanja i nade u titulu, što je u ABA uz svu logistiku žgadije ipak vidljivo da je moguće pobediti ih (mada po receptu odande uskoro očekujem Grafičar u najvišem rangu), pa da se ljutim, ovako, pa ne.
Derbiji, Evropa, druga priča.
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.895
Reaction score
13.758
Овај клуб сваку историјску прилику коју је имао за враћање публике је пропустио. Сећамо се Петржалке после које је 15000 људи дошло на ОФК да подржи играче, а онда се десила срамота са Макабијем и онда после тога против Војводине дође можда 1000 људи, а у наставку те сезоне чини ми се против Земуна дође баш доста навијача после дуго времена, највише после меча са ОФК-ом и ми ту кикснемо па одиграмо 0-0 или 1-1 тако нешто.
Постојало је доста таквих преломних тренутака где Партизан расположење навијача није успео да усмери на прави начин. Превише се лоших ствари десило у последњих 20-30 година које су одвратиле навијаче од стадиона мада ни пре тога нисмо имали изражен тај неки менталитет одласка на ткзв мале мечеве, а објаснићу и на шта мислим тачно.

Slažem se i za to, ima milion faktora. Moj pokojni ćale je recimo redovan bio do raspada SFRJ, posle toga je prestao polako da odlazi na stadion i to ne samo zbog krize 90-ih. Jbg, on je navikao da svako kolo gleda neki "derbi", a onda je spao na Zemun, Hajduk iz Kule, Milicionar, Železnik...

Осим гомиле других разлога по мени главни разлог је баш тај наш менталитет који каже да ми једноставно бирамо утакмице на основу важности такмичења у којем се одиграва, противника и поверења у тим и тренера и да је то тако одувек...... На све то се увек надовежу срања које деценијама прави управа што је опет одвлачило људе са стадиона плус је и сама лига таква да тера људе од стадиона што не треба пуно објашњавати зашто је тако. Једноставно се превише ствари уротило против тога да навијачи долазе у већем броју константно и мислим да то нема везе ни са поскупљењем живота ни са комфором и сличним стварима.
Са кошарком је друга прича јер оно што нам је у последње две деценије приредио КК у односу на ФК није за поређење без обзира што ја лично само фудбал пратим, а кошарку баш површно и то сам почео да је пратим због Партизана и пратим само Партизан иако о кошарци благе везе немам нити о томе могу да дискутујем мада без обзира на моје непознавање кошарке утисак ми је да људи (са правом) имају далеко веће вишедеценијско поверење у КК него у ФК и то је једноставно један од разлога зашто људи више прате КК него ФК али главни разлог који се у оба спорта провлачи је то да ми бирамо утакмице на основу важности такмичења у којем се та утакмица одиграва, противника и поверења у тренера и тим и мислим да је тај менталитет одувек присутан код нас. Разлика је само та што данас у кошарци и некада у фудбалској лиги Југославије смо имали више важних утакмица током сезоне у квалитетнијим такмичењима па је због тога и посета била већа. Наш менталитет једноставно није такав да ће нама стадион бити испуњен против Чукаричког онако како је био против Келна као што је рецимо Селтику исто испуњен и против Мадервила и против Реала........и мислим да ту нема поправке, то је код нас баш изражено, то је наш менталитет и то је то. Чак и да дочекамо неку светлију будућност и даље ће посету одређивати важност такмичења у којем се та утакмица одиграва, противник и поверење у тренера и тим с тим што ће тада, ако ништа друго, граница минималне посете бити померена много више у вис него што је то данас.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.146
Reaction score
14.848
Локација
Kipar
Moje je misljenje da je poseta mizerna zbog sveopste propasti drustva I svih drustvenih vrednosti. Ljudi su u velikim zivotnim problemima I niko ne zeli da ide na stadion.
U doba jake drzave Jugoslavije, Partizan je imao minimalnu posetu od preko 10 000 ljudi. Stadion je znao da napuni I Zeljeznicar I to kada nije bilo sedista, znaci 55000 ljudi. Zatim Dinamo u rupi 90000 ljudi. Naucna fantastika za danasnje vreme.
Los kvalitet fudbala I namesteno takmicenje takodje odvraca ljude od dolaska na stadion. Ovo sto gledamo danas je sve samo ne sport I to u reziji ciganke I sns-a.
Zatim komfor danasnjeg JNA koji je danas olicenje nerada I nebrige. Toaleti, usluga na stadionu su katastrofalni.
I na kraju "najverniji" navijaci, cuvari reda I poretka u drzavi. Nikad to nije bilo ovako na juznoj tribini a imam dugo pamcenje. Da Grobari biju Grobare da odbrane politicare koji unistavaju Partizan? To je izvan svake pameti.
Zato samo najzagrizeniji idu I dalje na stadion. I zato je poseta mizerna. Nisu ljudi krivi.
 

milance032

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
5.298
Reaction score
18.587
Локација
Kej Republika
Evo primeri iz okruženja, iz Liga koje nisu nešto mnogo bolje od naše.

Mađarska
Ferencvárosi TC prosek oko 9500

Hrvatska
Dinamo oko 4-5k
Hajduk - 12-14k

Rumunija
FC Rapid 1923 12k, prošle 6k
CFR Cluj 3k

Bugarska
Samo Levski ima solidan prosek. Ostalo tanko baš.

Mislim da bi noviji stadion privukao još par hiljada duša. Malo klub da se iscima, rezultati da se naprave, pa da bude prosek 10k, bez derbija.
Još kad bi taj stadion bio bez atleske staze, pa bi i tih 10k ljudi zvucalo kao 30k. Ali to su vlažni snovi...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.481
Reaction score
41.345
Локација
Žrnov
@Nisi
za prvi pasus- se slažem delimično.
Sve drugo su izgovori. Zašto to kažem?
Životni problemi-isti su i kad igra i KK i FK.
Uslovi na stadionu- WC smrdi isto i protiv Javora i protiv Kelna, čak protiv Kelna i više jer ima više ljudi.
AV falange- iste su i na KK i na FK utakmicama.
Kvalitet fudbala - evo momci igraju sad extra pa nema nikog.
Uprava - sns govna i jedni i drugi.

Činjenica je da smo razmaženi kao navijači postali, da smo pozeri, idemo da bismo bili vidjeni, da se okači nešto na stori. I da, postali smo navijači titula. Čak ne ni rezulatata, nego baš titula. I imamo nikad izraženije dvostruke standarde.

I da ponovo naglasim - mislim na većinu iz Beograda koja može, a ne dolazi.
 

MikiBL

Grobar
Учлањен(а)
09.07.2021
Порука
366
Reaction score
978
Локација
Banja Luka
Moje je misljenje da je poseta mizerna zbog sveopste propasti drustva I svih drustvenih vrednosti. Ljudi su u velikim zivotnim problemima I niko ne zeli da ide na stadion.
U doba jake drzave Jugoslavije, Partizan je imao minimalnu posetu od preko 10 000 ljudi. Stadion je znao da napuni I Zeljeznicar I to kada nije bilo sedista, znaci 55000 ljudi. Zatim Dinamo u rupi 90000 ljudi. Naucna fantastika za danasnje vreme.
Da, sjećam se kad sam kao klinac 69. bio s ocem kod familije u BG, a igrala se Ljetna liga šampiona i pogledao na JNA utakmice FKP sa Dinamom i Zvezdom. Na utakmici sa Dinamom je bilo čini mi se 30-ak hiljada gledalaca, a sa Zvezdom je bilo 55000, Bio sam sa ocem i na svakoj stepenici na jugu se stajalo u DVA reda!!! Ocu je pozlilo i na poluvremenu smo htjeli izaći ali je bilo nemoguće.
Eto, neki pripremni turnir i da se ubije vrijeme tokom ljetne pauze pa takva posjeta!
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.146
Reaction score
14.848
Локација
Kipar
@Nisi
za prvi pasus- se slažem delimično.
Sve drugo su izgovori. Zašto to kažem?
Životni problemi-isti su i kad igra i KK i FK.
Uslovi na stadionu- WC smrdi isto i protiv Javora i protiv Kelna, čak protiv Kelna i više jer ima više ljudi.
AV falange- iste su i na KK i na FK utakmicama.
Kvalitet fudbala - evo momci igraju sad extra pa nema nikog.
Uprava - sns govna i jedni i drugi.

Činjenica je da smo razmaženi kao navijači postali, da smo pozeri, idemo da bismo bili vidjeni, da se okači nešto na stori. I da, postali smo navijači titula. Čak ne ni rezulatata, nego baš titula. I imamo nikad izraženije dvostruke standarde.

I da ponovo naglasim - mislim na većinu iz Beograda koja može, a ne dolazi.

Mislim da ljudi prepoznaju razliku izmedju Zeljka I lopova u fk.
I ja pravim razliku. Partizan je nas zivot.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.481
Reaction score
41.345
Локација
Žrnov
Željka ljudi treba da porede sa Gordanom, a Ostoju sa Vučelićem.
I to ti je primer pogrešnog zaključivanja. A Gordan je čak i u goroj situaciji od Želimira.
Ali, sve je nebitno to. Ništa se neće promeniti, svakako. Samo je nama lakše da ovde malo "filozofiramo" - ja prva- tražeći razloge i uzroke.
 

Nemanja-950

Partizanovac
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.956
Reaction score
21.938
Imaš upravu koja se svim silama bori da dođe što manje ljudi, koje svakako većinski boli uvo da se "cimaju". Imaš na stadionu nešto nezabeleženo, najjadniju organizovanu grupu koja radi na štetu svog kluba i preventivno lomi koske "svojim" Partizanovcima, cepa karte, peva neke budalaštine. Rezultat je vidljiv. Dokaz za to koliko ljude boli uvo su utakmice u prvenstvu nakon evropskih. Toliko mi je žao Gordana i igrača dok ovo pišem da mi se plače, ali šta ćeš. Treba se pomiriti sa tim da ono "kao oči svoje" važi samo za baš taj određeni broj ljudi.
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.812
Reaction score
29.821
Локација
Beograd
Kamo sreće da se stadion poptpuno isprazni, da na njemu ostane Goran Tomić i 20 forumaša
@Micun

Hvala ti što si me stavio u tu neku malu grupu ,odabranih,...

...nije meni problem da bijem unapred uzgubljene bitke, jer kad se pogleda iz određene perspektive, ceo život može da izgleda baš tako...mada, kad čovek pogleda unazad, ima i ponekih mrvica ponosa što je u nekoj bici bar učestvovao, ali...
Pravo pitanje je: dokle tako?

Naše trajanje na ovom svetu određuje Onaj Odozgo, ali dokle, recimo, redovno kupovati sezonske karte za utakmice Partizana, kao i te neke plastificirane digitalizirane ulaznice za UEFA takmičenja, a da te (skoro) SVAKE godine ,dočeka, kazna za koju nisi ni najmanje kriv, ali koja će te sprečiti da odeš na utakmicu za koju imaš uredno plaćenu kartu...
Stvarno, DOKLE BRE VIŠE?!
Ali ovde uopšte nije pitanje o novcu...
Nego o tome da te neko jebe i zajebava, i tako godinama i godinama. Može mu se.

Prema navijačima koji nikad ne prave sranja ne postoji trunka poštovanja našeg kluba...
...ali zato, tokom godina i decenija, takvi navijači mogu da dožive gomilu sranja i nepoštovanja na tom našem stadionu...
Ja nisam odustao od odlaska na to ukleto mesto samo zato jer ga smatram nekom mojom ,drugom kućom, (mada, moguće je, manje nego pre)...a i zato što neću da dozvolim sebi da me iz MOJE (makar ,druge,) kuće BILO ko OTERA!

Ako prestanem da dolazim, biće to isključivo MOJA odluka.

A to što kažete da nas je malo na stadionu...pored svega što smo tamo doživeli i preživeli - pravo je ČUDO da nas je i ovoliko.

Evo, recimo, Partizan redovno plaća visoke novčane kazne UEFI za zakrčene prolaze na kojima stoka stoji umesto da sedne na prazne stolice kojih ima u izobilju, a upravu Partizana baš ,zabole, ona stvar da to reši. A onda kad Partizan nema para da uopšte učestvuje u UEFA takmičenjima, onda mu država pomaže sa milion evra. Recimo. A to su naše pare. Od poreza koji mi plaćamo.

A jedan jedini policajac sa pendrekom na svakom prolazu i problem bi bio rešen dok kažeš piksla.
Policajac je državni, kao što je i Partizan državni i kao što su i pare koje mu se udeljuju kao milostinja takođe državne.
Ali država NEĆE da reši problem prolaza na stadionu. Kao što NEĆE da u upravi bude neko pošten.

A zašto je tako, pitajte državu, ne mene.
Đura Mutavi je dokazana lopovčina sa nanonogicom, a bio nam je predsednik kluba.
Milsite da su Vazura i Vučelić nešto bolji?

Smrt fašizmu - živeo Partizan.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
@Goran Tomić

Nema na čemu, Gorane. Aj sto navijaci sa zapada i istoka ne prave sranja, ali oni jedini ljudski plaćaju karte u zadnjih 30 godina. Ne znam kako je trenutno, ali se pre uvek znalo da organizovane grupe imaju dzabe karte. Em ne plaćaju, em ti navuku uefu na vrat... Em ti useru svaku utakmicu navijanjem koje nema veze sa terenom. Pola utakmice vode neku svoju politiku. Nekad kad ih slušam imam osećaj da bi jednako mogli da pevaju i na praznoj livadi i na stadionu. Da oni ne postoje klubu bi bilo lakše zadnjih 30 godina.... Makar na stadionu bila tišina.
 

Nisi

Grobarčina
Учлањен(а)
29.09.2020
Порука
2.146
Reaction score
14.848
Локација
Kipar
Željka ljudi treba da porede sa Gordanom, a Ostoju sa Vučelićem.
I to ti je primer pogrešnog zaključivanja. A Gordan je čak i u goroj situaciji od Želimira.
Ali, sve je nebitno to. Ništa se neće promeniti, svakako. Samo je nama lakše da ovde malo "filozofiramo" - ja prva- tražeći razloge i uzroke.

Razlozi slabe posete leze pomalo u svemu sto su ljudi naveli. Svaka cast Gordanu ali kad on kaze pre neki dan Diabatea cemo prodati cim stigne dobra ponuda jasno ti je da smo mi jedan mali jadni klub koji zahvaljujuci cudu prezivljava. A taj igrac jos nije posteno ni natopio Partizanov dres znojem. To ti je Partizan, kupi jeftino, prodaj skuplje na brzinu i ukradi koliko ti treba. I ne ugrozavaj komsinicu. Bez ikakvog plana. I sta prosecni navijac da gleda? Kad na to dodas da je odlazak na stadion rizik kao odlazak na front zasto bi prosecan covek odvajao od usta za tako nesto?
Sa druge strane kosarkaski klub su ljudi prepoznali kao, kako se to sad popularno kaze, dobru pricu. Napadaju se najvisi ciljevi, kvalitet igraca je vrhunski sa najvecim trenerom u Evropi. Svaka utakmica je spektakl u modernoj dvorani. Tamo nema skandiranja "uprava napolje".
Ja ipak ne bih poredio Zeljka sa Petricem jer je prvi zalozio svoje ime I ugled I pare na kraju krajeva da nas vrati na mesto gde mi mislimo da pripadamo. Tako da za sad kk I fk dele samo ime kluba I nista vise.
Ali u pravu si, sve je ovo filozofiranje koje nista nece promeniti u ovakvoj drzavi.
 

Zlatiborpfc

Grobarčina
Учлањен(а)
11.05.2018
Порука
3.782
Reaction score
19.550
Локација
Nickname
Između navijača i fudbalskog kluba se usled zaista mnogo faktora izgubila ta kohezija koja krasi Borusiju Dortmund, Ferencvaroš, Hajduk Split i koga sve već.
Činjenica je da je FK posrnuli gigant i da je to tako već 30+ godina što je velika vremenska distanca za nestanak jedne omanje nacije a ne kohezije između ljudi i sportskog kolektiva.

Košarkaški klub je baš u tih poslednjih 30 godina gradio ime kroz evropske i regionalne uspehe, ne znam gde bih mogao izvući podatke ali npr. od dolaska Vujoševića i stvaranja sistema u Evroligi prosečna poseta je samo mogla da raste.
Baš sam zapamtio podatak da je početkom dvehiljaditih u jednom EL meču protiv čini mi se tadašnjeg Ulkera poseta u Pioniru bila ne veća od 3000-3500 (nemam podatak za prosečne posete tih sezona niti ih se sećam) što se kasnije nakon svih onih top16 i 8 nije dešavalo, čak iako smo 2011/12. i 2012/13. bivali elimisani već u prvoj fazi takmičenja.
Recimo one sezone kada smo igrali Fiba Ligu šampiona, dok su golubovi leteli po Pioniru, poseta je takođe bila ispodprosečna, jedino je protiv Paoka u eliminacionoj fazi Pionir tada bio napunjen. Čak je u ABA ligi protiv klubova iz donjeg doma umela biti nešto veća.
Kasnije nakon što je Čanak preuzeo klupu KK i uzeo Kup Koraća, pojavio se neki momentum kod navijača, pa i posle lošeg starta naredne sezone došlo je 10 000 u Arenu protiv Zadra.
Dolaskom Trinkijerija atmosfera u klubu se znatno poboljšala i uz pomoć Željka traje i dan danas.

FK iako trenutno beleži i više nego dobre rezultate, jednostavno postoji onaj osećaj neizvesnosti da će pola tima biti rasprodato na zimu a druga polovina do leta, da će se Gordan Petrić u jednom trenutku zapitati zašto njemu sve ovo treba i ode jednog ružnog kišnog dana itd.
Jednostavno je FK doveden do te tačke da trljamo oči kada pobedimo nekog jačeg od sebe ili uopšte dočekamo pismenog igrača iznad jsl proseka na terenu JNA.
Da neko hoće kurcem da mrdne i okreči malo onaj stadion, stavi mirisne svećice i zaposli radnike a ne amatere i ne sabotira sopstveni klub koji vodi, došli bi možda ljudi i protiv Javora, ne samo Aeka i Kelna. Čak i u nameštenom prvenstvu.
Uvek bih pre otišao na zatvoreni bazen 7x5 nego na zapušteno rečno kupalište na koje niko više ne dolazi, sa rizikom da fasujem kožno oboljenje zbog ispuštanja otpadnih voda. Prosto i jednostavno.
U FK ne postoji nikakav plan unapred duži od dva dana, ako i toliko, sve se to vidi i oseti, tako da svaka čast svim mazohistima koji se okupljaju tamo svaki drugi vikend. Ja se pojavim kad mogu, nije mi teško. Iako to nije toliko često. Što neko već reče, sam prilazak oronulom JNA ima svoju autentičnu vrednost. Ali razumem svakoga ko iz nekog svog razloga neće da ide i kad ima mogućnost za to.
 

Mandragor

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2006
Порука
634
Reaction score
3.899
Na stadion se ne dolazi jer nije zanimljivo. Raspadom Jugoslavije fudbal nam je postao jedan veliki kurac. Nekada su igraci morali bulju da oznoje da dobiju bilo koju utakmicu, a sada se sve svelo na nas i na cigane. Ako se izgubi kofa govana, ako se pobedi onda nista... Mi smo prosto takvi postali, nije do igraca. Postali smo takvi jer nema ko da se umesa izmedju nas i cigana i jer je samo pokojni muz majke srbiije uzelo titulu u zadnjih 30 godina, i to znamo na kakav nacin. I igraci igraju u kretenskim uslovima, mora da se pobedi, a namestena liga protiv njih, pljuvanje za greske i poraze, postrojavaju ih majmuni sa tribine koji veze sa nama nemaju, prekinu utakmicu dok nam ide sjajno, i onda dodje neko prepametan i kaze ti rodjo, ako nemas motivaciju da igras za Partizan i ne igras svaku utakmicu na 110% onda koji ces nam qrac... U ovim okolnostima hemija se sa fudbalera ne moze preneti na publiku. Nije komplikovanije od toga i ne verujem da ima veze sa uslovima na stadionu ili bilo cim drugim. Ljude iz regionalnog fudbalskog saveza koje sam upoznao smatram najvecim ljigavcima sa kojima sam imao cast da delim istu prostoriju. Truo sistem ne moze da napravi dobar proizvod. Nema konkurencije, nema ni sta da se gleda. Ovde domacin ne moze da napuni stadion protiv cigana ili nas, a ne protiv drugih protivnika... Niko osim nas i cergara nema ambiciju da uzme titulu, a nemamo izgleda vise ni mi... O cemu pricamo, sta ima da se vidi uopste u prijateljskoj ligi? Kosarka je uvek bila cistija po tom pitanju i igramo kvalitetno takmicenje. ABA liga je jedna od najkvalitetnijih liga u evropi, treba dobro oznojiti gace i pobediti cergu, Mornar, Buducnost ili Cedevitu... I dok nije bilo ABA lige, nije se bas niko setao kroz neke kosarkaske centre u Srbiji. I na kraju krajeva, u kosarci smo bili jako uspesni na medjunarodnom nivou, za razliku od fudbala. Ovde cemo da strepimo da nas ne naguzi neki tamo Slovacko u zadnjem kolu pred praznim tribinama. To je razlika... Mislim da se secam kada je Goran Jesic rekao da je jedini nacin da ozdravi nas fudbal da se ukine na dve godine i da se sve precisti. Nekada sam mislio da sere, danas vidim da bez toga nikad nista nece postati normalno.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top