Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Konferencije 2023/24

Статус
Затворена за писање одговора.

serAlex

Grobarčina
Учлањен(а)
21.05.2007
Порука
7.384
Reaction score
37.823
Na žalost nije on budućnost Partizana, on je sadašnjost Gmazure i ostale bande. Prodaće ga čim vide da pauk u kasi umire i ne plete mrežu više.
 

Goginhosa

Grobarčina
Учлањен(а)
03.01.2015
Порука
1.273
Reaction score
7.019
Eno zvalavog jutos u 8h na rts-u... zali se na utakmicu, kaze sudija ne svira korner a oni vicu vucicu pederu... a voditeljka: ali mi se trudimo da se to ne cuje
Da li je to realno jbt.
Kakav bolesnik poremeceni, dobro je da ga bole nasi povici. Jebem ga u usta zvaljava. Nek se ostavi Partizana pa koga boli kurac za njega.
 

Laze_PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.628
Reaction score
8.462
Локација
Македонија
Zvalonja boli, ali kad te boli odjebi od Partizana sa ovim tvojim podguznim muvama pa sa vremenom nece biti povike.
Ali ne ti hoces da nas jebes u mozak I izdrkavas se nad celog JSD celu deceniju pa jos I da ti se zahvalimo.

Ma krepaj pedercino raspala I kad umres bices pedercina, pa I na grobu nacice se neko da ti to napise.

vucicu pederu
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.799
Reaction score
29.759
Локација
Beograd
Zabrinuh se na trenutak kada sam video koliko je sažeto (za razliku od mene) kolega @Goran Tomić izneo svoje utiske sa utakmice. Prosto mi laknulo kada sam pročitao da će se nastaviti :D
E pa kolega, ima tu još mnooogo da se priča, pa da krenemo redom... :icon-lol:

- RTS nam nije dao dobar ponovljeni snimak pa da vidimo da li su dve ruke Sabaha u 16m penal ili ne, ali sudija nas je svakako drastično oštetio, jer igrač koji je rvački povlačio Saldanju nije dobio drugi žuti (crveni), pa bismo tako pola sata imali igrača više, a sem toga, kad se Mateus konačno otrgao i krenuo sam ka golu, sudija nam je prekinuo napad svirajući faul za nas! I drugi žuti Beliću je prestrog u odnosu na kriterijum koji je sam postavio! Belka je išao NA LOPTU, čak je moguće i da ju je bar ovlaš pipnuo...isključio ga je kao da želi da nam napakosti, bilo odmah, ili bar u sledećem kolu!!!
Sudija... :picka-ciganska:

- Odbrana jeste dobila pohvale, ali onaj Italijan što nam je zadužen za odbranu (pa time valjda i za naše defanzivne prekide?) bi kod mene dobio otkaz još za vreme utakmice...
Bio sam baš u nivou situacije koju uzimam za primer, pa krenimo redom...Pogledajte fotografiju:



Naših 7 igrača se postave u liniju kao tarabe, označio sam ih brojevima od 1 do 7, ali koga ili šta oni zapravo čuvaju? Prostor? Prazan vazduh? Retko da vazduh može da ti da gol, osim ako nije olujni vetar, ali čovek itekako može! Zato, čovek MORA da se čuva!!!
Već pre prekida sam se nervirao, jer njihov igrač br.2 NIJE imao odgovarajućeg flastera, njihovog VISOKOG igrača br.24 NIKO ne čuva, i plus još dva igrača su im potpuno sama i slobodna...

'Ajde da vidimo šta je bilo dalje:



Kreće izvođenje slobodnjaka, njihov br.2 je već pobegao našem igraču koji uopšte nema pojma gde mu je igrač koga treba da čuva, naravno i br.24 nam se već probio između dva naša igrača!

Ide slika br.3, i njen opis...



Idemo s desna na levo, br.2 nam je pobegao, br.24 je u duelu sa našim igračem, a ovaj pored nejga je već zauzeo takvu poziciju da ako mu dođe lopta naš mu ne može ništa jer mu je iza leđa, zatim slede dva naša igrača koji ne čuvaju nikoga i onda njihova dva igrača koja su već pobegla našima - koji gledaju u njihova leđa! Nedopustivo.

Idemo dalje:



Njihova ,,dvojka,, neometan vraća loptu na ivicu našeg peterca a tamo su TRI IGRAČA SABAHA POTPUNO SAMI! NIKO IH NE ČUVA!!!

I, da pogledamo kraj ove akcije...



Na našu sreću, njihov igrač je loše šutnuo glavom i lopta odlazi pored našeg gola...a moglo je da se desi i da je recimo prebaci do TRI njegova igrača, koja su takođe čekala tu na petercu da nam loptu smeste u mrežu. Bez da bi neko mogao da ih spreči u tome. Bili su sami i slobodni...

S druge strane...mi jesmo imali neke pokušaje iz naših ofanzivnih prekida, ali...ne sviđa mi se ni centaršut Natha ni centaršut Kalulua...kad idu na prvu ovi izbace, kad lopta duže putuje nije ni brza ni oštra, bekovi nam takođe loše centriraju...

Imam ja još nešto o sredini i napadu, ali, ajde...da mi se ne žalite kako vas davim dugim postovima...dajem vam šansu da vi napišete nešto pa da nastavim... :D
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.799
Reaction score
29.759
Локација
Beograd
Pa dobro, kad već @Haris_Brkić traži, onda da nastavim...inače ja kao ne bih... ;) ;-)

Sredina:

Neke forumske kolege zameraju Duljaju neke nazovi šablonske izmene, to što mu igra pada, to što ne ostavi najbolje do kraja, itd...
Ali, jebeš ga, gledanje tekme na TV, nije isto što i praćenje žive igre na stadionu...jer samo tamo je ,,ko živ, ko mrtav,,!

Kad gledaš na TV-u, a ja sam to danas radio, kamera PRATI loptu, i tu odlično izgledaju igrači koji sa loptom umeju, ali kad si na JNA, a tamo sam sinoć bio od četvrtka do petka, e onda TAMO vidiš i kako ti, dobri sa loptom, izgledaju kad nemaju loptu! Vidiš i da se protivnik nešto pita! Da je brži, mlađi, kondiciono pripremljeniji, itd... I onda se nama otvaraju krateri kako nam snaga pada, i Duljaj je prosto prinuđen da uvede sveže igrače...

Tatko je doktor, ali ne može da igra ozbiljnu (neophodnu) defanzivu na potrebnom evropskom nivou, Belka je fantastiko, Kanute jeste povremeno rizičan, ali jebo fudbal bez igrača kao što je on, oslobađanje čuvara u prijemu, lažnjaci, ma poslastica! Međutim trkački ova trojica ne mogu da ,,pokrpe,, defanzivu kad preko puta imaju tim gde svi trče napred nazad kao navijeni! Već je neko napisao, pa mora Belka da dobije crveni kad treba da pokrpi sve što niko ostali ne može da isprati!

Saldanja se dosta vraćao u sredinu da uzme loptu, da izbaci pas...ali...fudbal se igra 200 godina, svako pomeranje (i višak) igrača u nekoj liniji tima, izaziva manjak u nekoj drugoj! Fali nam još dosta trčanja, uigravanja, da igrači bolje sarađuju, da budu bliži jedan drugom, da brže prilaze jedan drugom...
Kod najboljih (ili bar fizički solidno pripremljenih timova) to sve izgleda vrlo jednostavno: evo ih 11 pozadi, a kad se stušte u napad, svi su pred našim golom, a kod nas, jebeš ga...krene neko u kontru pa stane da sačeka dok još neko dođe...ako dođe...

Napad:

Lea smo pozdravili u počasnoj loži ko Tita za 25.maj, nekada davno...ali na terenu imamo to što SAD imamo, Saldanja je pravi igrač, a neshvatljivo mi je da tako brzi igrači kao Menig i Severina ne iskoriste tu svoju brzinu na pametniji način...valjda će im i to nekad doći u glavu...

Nikolić, Kalulu i Baždar su me mnogo iznervirali, ali MNOGO - ušli su sveži u igru, valjda da reše nešto, a nisu rešili ništa!
Taki super izgleda na TV-u (obrada lopte), ali uživo se vidi koliko je spor i da umesto da ubrza, svaku akciju uspori. Ono što mu je Kalulu dao loptu, kako god da mu je dao, i da je Taki imao jednu, a ne dve noge, ono je MORAO da prosledi do Baždara! A nije. Skljokao se kao penzioner.

Kalulu i dalje veliko razočaranje. Možda on ,,klikne,, kasnije, ali užasno me nervira. Došao je kao pojačanje, igra kao Bambi Tošić, samo bez efekta. Jebeš ga, možda nije spreman, ali može valjda bar u 10-15 minuta da bude spreman pa da vidimo nešto od njega?! Kakva mu šansa treba da bi dao gol kad onako sam sebi upropasti zicer?!

Baždar je majstorski izbacio Kalulua u tu šansu, i...ništa više...
Stotine klinaca riljaju terene po kadetskim i omladinskim ligama, pa i u Teleoptiku, sanjajući da jednog dana istrče na JNA u našem dresu, Samed sinoć kad dobije priliku da uđe na teren, umesto da razmisli, da ukliza, da faulira, da potrči, on sve nešto dozirano, kao da se čuva za lepu sliku na instagramu pa da ne isprlja dres ili pokvari frizuru.
Ja sam ga još odavno tražio za Teleoptik. Teleoptik plače za njim!

Mi ustvari nemamo rezervne igrače koji će ući i rešiti nešto u našu korist. Nije čudo što Duljaj javno kuka za njima.

Penali:

Penali su bili vrhunski, prvi put vidim to u Partizanu za sve ove moje staračke godine. Bravo ljudi! Svi vi koji ste ih izvodili, pa i ovi koje sam malopre kritikovao. To je bilo vrhunski. Ali da smo imali zrno više snage, pameti, koncentracije, saradnje, brzine, mogli smo da ih ,,ubijemo,, mnogo pre penala.

No, prolaz je prolaz! :clap

Nek se spreme oni ribari da budu sledeći na grobarskoj lopati! :D
 

PFChampion

Grobarčina
Учлањен(а)
11.04.2010
Порука
8.890
Reaction score
13.732
Нордсјеланд....за тактичку анализу чекамо @Direktor_Grobar

Индивидуално стоје овако што се тиче најбољих играча илити најјачих карика.
Нума (19), Нагало (20) и Ингварсен (27) осетно најбољи играчи тима. Одмах иза њих су Виладсен (21), Диоманде (21) и капитен Хансен (34).
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Нума - крилни нападач, играо је често и десно и лево и у шпицу.
+ Брз као ветар, ма језиво брз и добар техничар. Одлично кретање без лопте.
- Чини се да доста слабије реагује на комбинацију притиска и мањка простора..

Ингварсен - нападач. Дошао из Мајнца овог лета за 3 милиона. Дете Нордсјеланда.
+ Искусан бундеслигашки играч, корпулентан, намазан, префектно кретање без лопте, чита игру, све осећа, све види, дели лопте као везни, игра одлично леђима окренут ка голу, има добар шут из сваке позиције, висок 1.87цм и одлично игра и главом, агресиван, много енергије улаже. За своју висину прилично агилан, има дуг корак. Велик проблем.
Неки већи минус у игри нисам успео да му нађем. Језиво комплетан нападач за услове овог нивоа фудбала који ми играмо у Европи.

> Ингварсен и Нума највећа опасност напред уз десног бека Виладсена и везњака Диомандеа.

Виладсен - десни бек. Дете Нордсјеланда, бек модерних карактеристика, оно што недостаје нашој школи фудбала и првом тиму од постанка свемира.
+ Брз, агилан, издржљив. Можда за нијансу бржи од Менига, поготово тај први корак. Може да се понавља нон-стоп уз аут линију. Веома интелигентан, одлично чита игру и права је радилица. Има одличну контролу лопте, пас игру и одличан центаршут, што класична "кифла" што повратна лопта, често је асистент. Као да је шпанац, а не данац.
- Лоша скок игра (1.70цм) и нешто лошије позиционирање у дефанзивним ситуацијама. Није претерано добар ни у дефанзивној игри један на један плус није агресиван играч, неко ко ће да улаже превише енергије у дефанзивне дуеле.

Диоманде - централни везни. Имао исти пут до Нордсјеланда као Нагало.
+ "Десетка", одличан техничар, креативан, сигурна пас игра, разиграва све, види све и дрибла са великим самопоуздањем, на петопарцу што се каже. Брз, агилан, држи висок ритам.
- Није снажан, није вешт и агресиван у ситуацијама када треба остварити директан контакт са ривалом. Укратко, дефанзивни задаци му нису јача страна.

> Нагало и Хансен као штоперски бедем испред гола.

Нагало - штопер. Пропустио други меч са Стеауом због два жута, против нас се враћа у тим.
+ Физичких карактеристика сличан Салдањи али бољи у скоку. Јак и брз. Одлично се поставља и одлично чита игру, прилично сигуран на лопти, веома агресиван, жустар.
- Понекад зна да га понесе та агресивност па уме да направи беспотребан фаул у опасној зони или да добије црвени, нешто слично као Белића али у блажој варијанти јер Белка нема пандана у ЛК сигурно.

Хансен - штопер, капитен екипе. Дуго играо у Мидтјиланду.
+ Преискусан играч, једном речју - штоперчина, да не дужим, све има за неког ко спада под "искусан штопер".
- С обзиром на године није више агилан и брз као раније.

Има ту још ни мало наивних играча од којих прети опасност али ови играчи по мени праве највећу разлику односно неко најтврђе језгро тима као што су то код нас Натхо, Салдања, Мениг, Ксандер, Кануте, Белић, Јовановић...... Међутим, нису им сви играчи без мана и биће слова и о томе који играчи су најслабије карике њиховог тима.....
 
Последња измена:

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.799
Reaction score
29.759
Локација
Beograd
EDIT:
Ono što me je najviše iznerviralo kod tog našeg branjenje prekida koji sam morao da vam ,,crtam,, noćes je to što sam na utakmici (na stadionu) VIDEO da ne čuvamo tog njihovog igrača br.2 niti onog koji je u sredini, čak sam mislim i vikao sa tribine, ali ko da ovi dole mogu da me čuju...i tačno tako su i odigrali, lopta prebacuje sve igrače i ide na br.2, on povratnu u sredinu i šutnu nam glavom sa peterca... :confused-smiley-013:
Jbg, ako ja, kao amater, to unapred vidim, kako to ne vide naši fudbaleri i stručni štab, a imamo 20 ljudi dole u tom štabu, na klupi! :confused-smiley-013:

EDIT 2:
Kod Takija, Sameda i Alda, najviše me nerviralo to što su trčkali po terenu kao primadone, ajde, Taki je jednostavno trom, ne može brže, ali Samed i Aldo... :confused-smiley-013:
Znate šta, meni uopšte nije smetalo što su ponekad i Leonardo, ili Suma, ili Milko Đurovski, isto trčkarali po terenu kao primadone, zato što oni i JESU bili ISTINSKE fudbalske ,,primadone,,! Jer kad uhvate loptu, mogu svakog ispred njih da ,,vežu u čvor,,...mogu da reše utakmicu...
E, dakle, ajde PRVO reši utakmicu, pa onda budi ,,primadona,, a ne obrnuto...
A ako već NISI primadona, a ne vidim da jesi, onda, bato, riljaj, uklizavaj, šprintaj... :confused-smiley-013:
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Faliće Belić u pm bas će faliti . Krivo mi mnogo za crveni .
Na kladzi po meni visoka kvota od 1.8 na Nordjesland . Da nisam Grobar zategao bih keca samo tako. Mislim da će pasti do sledećeg četvrtka na 1.5 sto je realno posto smo em slabiji em oslabljeni neigranjem Belića.
Sa ovima nema jurnjave ima da nas izbuse ko sir. Mi da igramo bunker sa ovom igračima be verujem da možemo osim ako me ne iznenade.
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Nisam pratio Nordšeland pa ne mogu baš da sudim toliko. Ali da l' je realno da su oni favoriti za prolaz? Ljudi koliko god da imamo loš tim, ovakve moramo da prođemo na ime ako ništa drugo. Gubili smo od svakakvih ove i prošle sezone, ali jebote mi smo Partizan i ne vidim zašto ne bi bili favoriti protiv 2-3 tima iz Danske.
 

Dino

Grobarčina
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
1.557
Reaction score
11.054
Meni bas nije jasno sta vidite u Belicu.
Svaka mu cast na borbenosti koja se ne moze osporiti, sve ostalo je suvi prosek ove lige, ako ne i ispod. Moj utisak je da nije ni za klupu nekog sampionskog Partizana, ne znam otkud ideje o reprezentaciji.

Necu jos pominjati ove nove jer ne bih da sudim na osnovu par utakmica (mada Severina mi deluje odlicno, iako sam bio krajnje skeptican), ali ovde od prosle sezone imamo maksimum 2-3 igraca koji su za dres Partizana, o tome da budu neki lideri tima i da ne pricam.
Gotovo da nemamo igraca koji nema bas neku ozbiljnu manu u igri.

Jebiga, srecan sam, prosli smo, samo ne mogu da se otmem utisku da je ovo ipak miki-maus takmicenje u koje smo ionako jedva upali uprkos jadnosti ove lige, a da nam je protivnik sa kojim se bijemo po produzecima jebeni Sabah iz Azerbejdzana.
Koji kurac vise, na granici sam da navijam protiv samo da govnari koji su nas u ovo ugurali nemaju cime da se operu. Sve sto je u FKP radjeno prethodnih godina je zlocin prema nasem velikom klubu.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.799
Reaction score
29.759
Локација
Beograd
ne vidim zašto ne bi bili favoriti protiv 2-3 tima iz Danske
Pa ako smo bolji onda jesmo favoriti, al' ako nismo, onda nismo...
Ja znam kakvi smo mi jer nas stalno gledam, ali ne znam kakvi su oni...
Uostalom svaka utakmica je priča za sebe...Sabah nas razmontirao tamo, ali ovde nije bio baš toliko strašan...
 

Batallion

Grobar
Учлањен(а)
30.08.2019
Порука
321
Reaction score
2.050
Локација
Beograd
Meni bas nije jasno sta vidite u Belicu.
Svaka mu cast na borbenosti koja se ne moze osporiti, sve ostalo je suvi prosek ove lige, ako ne i ispod. Moj utisak je da nije ni za klupu nekog sampionskog Partizana, ne znam otkud ideje o reprezentaciji.

Necu jos pominjati ove nove jer ne bih da sudim na osnovu par utakmica (mada Severina mi deluje odlicno, iako sam bio krajnje skeptican), ali ovde od prosle sezone imamo maksimum 2-3 igraca koji su za dres Partizana, o tome da budu neki lideri tima i da ne pricam.
Gotovo da nemamo igraca koji nema bas neku ozbiljnu manu u igri.

Jebiga, srecan sam, prosli smo, samo ne mogu da se otmem utisku da je ovo ipak miki-maus takmicenje u koje smo ionako jedva upali uprkos jadnosti ove lige, a da nam je protivnik sa kojim se bijemo po produzecima jebeni Sabah iz Azerbejdzana.
Koji kurac vise, na granici sam da navijam protiv samo da govnari koji su nas u ovo ugurali nemaju cime da se operu. Sve sto je u FKP radjeno prethodnih godina je zlocin prema nasem velikom klubu.
Belic? Onaj njegov pogled zeljan pobede je meni dovoljno da ga volim!
A sa ostalim sam vecim delom saglasan, ali kad vidim kako se ovaj tim bori, kad vidim Natka kako trci gotovo celu utakmicu, da gol,poljubi grb i prekine euforiju po principu nismo jos zavrsili posao, jednostavno ne mogu da budem ravnodusan iako znam da bijemo izgubljenu bitku. I da, svaka pobeda produzava zivot ovoj upravi ali kako da navijam protiv Partizana samo da bi oni otisli? Spreman sam da uradim sve da bi oni otisli, samo jebi ga, to ne mogu!
 

El Patron

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
996
Reaction score
4.497
Локација
Nis
Muka je citati forum I sta ljudi pisu. Odvojite vec jednom tim od okupatora. Ako ste nezadovljni kako tim izgleda, pa pomerite guzice i promenite nesto. Ovde ljudi samo kukaju a niko prstom da mrdne. Momci su se borili koliko su mogli i prosli sabah, na zalost mnogih koji komentarisu.

Svaka cast svima koji su bili na utakmici i dali svoju energiju momcima. Ovo sto citam je kao i prosle sezone, defitizam i kaljanje ugleda voljenog kluba. Uprava je govno kao i drzava koja je postavila, ako znamo svi da je to problem, ajde bre da se mobilisemo i uradimo nesto. Ko god misli da cemo sa prazanim stadionom i porazima da oteramo upravu, nije gledao proslu sezonu ili je lud.
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top