Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Liga Konferencije 2023/24

Статус
Затворена за писање одговора.

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.952
Локација
Žrnov
Gospodine Gorane, moram reci da se apsolutno ne slazem sa Vama povodom ovoga sto ste napisali. Mogao bih reci da razmisljate identicno kao moja majka (mozda zato sto ste isli zajedno u osnovnu skolu) mada pre bih rekao da je to posledica odrastanja u ovom drustvu ovakvom kakvo je. Tu pre svega mislim na činjenicu da velika vecina ako ne i 90% zaposlenih u drzavnom sektoru ne zasluzuje da radi tu jer nije kvalifikovano za to, ali cemo mi reci, neko mora ili eto bar je pokusao.

Mislim da bi takvom razmisljanju trebalo stati na put. Mislim da je potpuno neprihvatljivo podrzavati tezu Duljaj je pokusao, kad niko nije hteo. Izvinite svi koji tako mislite, ali Duljaj nije dosao iz Čelsija da pomogne kada niko nije hteo nego iz četvrte lige ili koje god amaterske lige. Znaci ovo je momenat kada Partizan njemu cini i kada je on ovde da bi dobio nesto od Partizana, a ne Partizan od njega, jer nazalost on Partizanu da pomogne u ovom trenutku jao trener ne moze.

Muka mi je vise od ljudi koji “pokusavaju”, “trude se”, “daju sve od sebe”. Ne, ljudi, ajmo da neko daje svoj prosek, ali da bude dovoljno kvalitetan da i taj prosek bude zadovoljavajuc.

Duljaj prihatanjem da sedne na klubu daje alibi Vazuri, da kaze eto jedno veliko ime je na klupi.

Sto se tice Duljaja, ne poznajem licno ni jednom, sve najbolje sam cuo o njima, ali to ne menja cinjenicu da Igor Duljaj nema kvalitet da bude trener Partizana. Uspeo je sa drugog mesta da zavrsi na cetvrtom i umesto sigurnog igranja u LE ne igramo uopste Evropu. Uspeo je da izgubi 5:0 od Nordsjelanda, uzasna sramota.

Bio sam na zapadu i nisam cuo uvrede na racun Duljaja, po nacionalnoj osnovi narocito. Pominjanje bureka po meni nije uvreda iako sam licno i protiv toga. Uvrede za igrace takodje nisam cuo, ali znate sta jos nisam cuo, da je neko vredjao upravu. Zapadna tribina je bila prilicno mirna. Sprdnje u smilu ole i slicno nisu nezasluzene, podseticu vas da su ti igraci izgubili 5:0 od nordsjelanda.
Izvini na zapadu kog stadiona si bio kad nisi čuo vredjanje i uprave (skoro cela tribina), i igra i trenera (3 magarca, dovoljno glasna da ih cela tribina čuje).
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
@Markec50

Duljaj je bio naš treći trener u jednoj jedinoj (prošloj) sezoni...i da ga je uprava smenila zbog toga što je sa drugog spao na četvrto mesto, to bi neuporedivo više govorilo o nesposobnoj upravi nego o Duljaju kao treneru...kakva je to uprava koja ne zna da izabere (ili dovede, nađe) trenera na iole duže staze nego ih menja svako malo, kao na traci?!

Šta ima Duljaj da daje alibi Vazuri, kad je Partizan 100 puta više kuća Igora Duljaja nego Miloša Vazure? Ko je taj Vazura? Kakve je on imao veze sa Partizanom pre nego što ga nam je NEKO uvalio u fotelju?!
Jel ja dajem alibi svakom direktoru moje firme, a 7 sam ih imao do sada za ovih mojih 29 godina rada? Pa nisam ih ja tamo postavio, niti sam ih zvao, niti sam mogao da ih biram...

U kakvim uslovima je Duljaj ušao u ovu sezonu?
Otišao je Rikardo, ekstremno najbolji strelac ekipe, Urošević, kapiten i jedan od najborbenijih svakako, Vujačić, standadan među 11, pobegao Dijabate svakako vrlo kvalitetno krilo, Jović negde nestao...
I da li je Duljaj onda imao adekvatne zamene na vreme? Da li je imao obezbeđen budžet za neke adekvatne zamene?
Ne, igrači su dolazili jedan po jedan, nedovoljno spremni, uostalom štopera još uvek nismo ni doveli...

I šta smo onda mogli da očekujemo?
Siguran ulazak u LK? Osvajanje titule? Uzimanje kupa?
Ja sam rekao da bi osvajanje kupa bio neki uspeh.

Šta smo dobili?

Nordsjeland nas je rastavio na proste činioce u jednoj od najvećih (ili najvećoj) blamaži u našoj istoriji. Ali...gde smo mi trenutno po svim parametrima, a gde je taj Nordsjeland?

Što se tiče domaćeg prvenstva imamo šanse da budemo lideri na tabeli, tražili smo neku igru, borbenost i da Partizan napada. Sve to imamo. Šta hoćete više?

Duljaj pored terena najviše podseća na Belića na terenu, verovatno nije ni najbolji, ni najpametniji, ni najuspešniji, i radi, i greši, ali ,,kida,, svim srcem!
A ja ne bih imao srca da menjam ni Belića iz tima, ni njega pored terena...baš zbog tog pravog stava prema fudbalu...

Ti nisi, ali ja sam i čuo i video da su, bar neki, vređali upravu na utakmici protiv Danaca.
Uostalom, zašto svi oni koji su bili na protestu nisu ušli na stadion pa da oni to urade bolje? Ko ih tera da ostanu van JNA? Niko, to su oni sami smislili. Valjda.

Što se tiče toga da se ne slažeš sa mnom, pa to je sasvim normalno, mlađi ljudi bi stalno nešto da menjaju bez obzira na posledice, stariji su nekako konzervativniji...takođe baz obzira na posledice...

Ali, mislim da ja ipak gledam neku širu sliku:

Izvoli, zameni Duljaja. Ko će da dođe? Kad će da dođe? Kako će igrači, koji imaju, doduše malu, ali ipak pobedničku seriju u prvenstvu, da prime tu promenu?
Isto kao što bi neki sad (ali ovako, za tastaturom) promenili sve u Partizanu.

Ljudi, jeste vi uopšte svesni kako funkcioniše neki FK, koliko tu ima posla. Budžet, plate, dresovi, lopte, oprema, teren, stadion, karte, putovanja, prevoz, hoteli, smeštaj, ishrana, struja, reflektori, mediji...

1. Kako misliš da smeniš, izbaciš, da kažemo 90% nesposobnih odatle iz ,,državne firme,, (kad postoji zakon o radu, statut kluba, itd. što ih štiti da tamo budu i dalje)?

2. Kako misliš da u kratkom roku nađeš novih 90% sposobnih koji će odmah nastaviti da rade posao da Partizan ne bi trpeo posledice?

3. Više majku da slušaš! :D

Gorane, postavili ste gomilu pitanja, pri cemu vecini ne vidim smisao, al ajde redom.

Duljaj je u prosloj sezonu uspeo da tim koji je bio stabilno drugi zavrsi kao cetvrti, zasto nije smenjen na to nemam odgovor ali sam prilicno siguran da je uprava da je htela mogla da ga smeni, ali vise je verovatno da nikoga ne bi mogla da dovede.

Da li je uprava nesposobna, naravno da jeste, zasto se to pitanje postavlja uopste, oni su nesposobni, zlonamerni i lopovi i nisu u tu zbog interesa kluba nego svojih interesa.

Medjutim, nije rec o njima nego o Duljaju.

Vi sada pokusavate da odbranite nesto za sta nemate argumente, a ja citam Vase komentare preko 10 godina i prilicno sam siguran da ste vrlo svesni svega, medjutim isto tako sam siguran da terate inat prema tome ne zelim da nastavim da odgovaram.

@JasminaT upravo to i govorim, tri “magarca” su vredjala upravu i to je jedino tacno, nije cela tribina nego tri coveka na njoj.

Uvrede za igrace nisam cuo osim ironicnog uzvikivanja “ole” sto po mojim standardima nije uvreda. Da li je trebalo pruziti podrsku? Mozda i jeste, a da li bi to pomoglo da se pobedi duplo bolji tim rezultatom 6:0, hajte nemojte…

Istina je i jesam cuo pominjanje bureka, to bas ne podrzavam i smatram da to nije trebalo da se desi. Mislim da je i Duljaj izmanipulisao time, jer to sigurno nije uvreda za njegovog oca nego ocena njega kao trenera.

Na kraju bih zakljucio da ne razmisljamo svi isto i to je odlika nas Partizanovaca. Meni je jako drago sto ljudi ovde misle da mi imamo tim i igru i da Duljaj radi dobar posao. Nazalost to je privid i vrlo brzo ce doci bolno otreznjenje, jer Igor Duljaj (koji meni licno deluje kao jako dobar covek) nije trener. Mislim da ce uspeti ove sezone, dok ne bude smenjen, da zadrzi drugo mesto na tabeli, Evropu kao sto znamo nece igrati. Zelim mu sve najbolje u svakom smislu, a nama zelim da Partizan bude slobodan.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.441
Reaction score
40.952
Локација
Žrnov
@Markec50 vela tribina je vredjala upravu, 3 majmuna su vredjala duljaja sve vreme.. i igrače
duljaj je reagovao kad je bredjanje ihrača postalo nepodnosljivo... jer nije bilo vredjajnje u stilu jebanja majke za pogresan pas - sto je razumljivo, nego bas onako podlo, ciganski
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.610
Локација
Beograd
postavili ste gomilu pitanja, pri cemu vecini ne vidim smisao
Pa i ja ne vidim smisao u nekim tvojim logičkim konstrukcijama, pa ipak pokušavam da te edukujem...
nije rec o njima nego o Duljaju
Zašto baš o njemu? Zašto samo o njemu? Zašto o njemu bez osvrta na uslove u kojima radi i na tim koji ima?
Da li je trebalo pruziti podrsku? Mozda i jeste, a da li bi to pomoglo da se pobedi duplo bolji tim rezultatom 6:0, hajte nemojte…
Znači Danci imaju duplo bolji tim? To su tvoje reči. Evo, boldovao sam ih. Pa šta je onda Duljaj kriv što je izgubio od duplo boljeg tima?
Možda zato što nije doveo bolje igrače? Milioniti put vam bre kažem, od kojih bre para? Ljudi bre, u kojem vi svetu živite, u kojoj realnosti?
tribina je vredjala upravu
definitivno nismo bili na istoj tribini.
A ja kažem da su recimo tri čoveka (ili tako nešto) vređala upravu direktno ispod njihove lože, ali i da su i istočna i zapadna tribina skandirali ,,uprava napolje,,.
I da smo iz Evrope jadno i bedno ispali i da je vreme da moderacija zaključa ovu temu.
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
Pa i ja ne vidim smisao u nekim tvojim logičkim konstrukcijama, pa ipak pokušavam da te edukujem...

Zašto baš o njemu? Zašto samo o njemu? Zašto o njemu bez osvrta na uslove u kojima radi i na tim koji ima?

Znači Danci imaju duplo bolji tim? To su tvoje reči. Evo, boldovao sam ih. Pa šta je onda Duljaj kriv što je izgubio od duplo boljeg tima?
Možda zato što nije doveo bolje igrače? Milioniti put vam bre kažem, od kojih bre para? Ljudi bre, u kojem vi svetu živite, u kojoj realnosti?


A ja kažem da su recimo tri čoveka (ili tako nešto) vređala upravu direktno ispod njihove lože, ali i da su i istočna i zapadna tribina skandirali ,,uprava napolje,,.
I da smo iz Evrope jadno i bedno ispali i da je vreme da moderacija zaključa ovu temu.
Ja Vas ne pokušavam da edukujem, pokušao sam da diskutujem.

Pitate me zasto je rec o Duljaju.

Upravo zato sto je prihatio da bude trener FK Partizan. Kraj svake price.

Prihvatio je ono sto ne zasluzuje, ono sto mu ne pripada i ono cemu nije dorastao. To je pokazao time sto je uspeo da izgubio drugo mesto u ligi i na taj nacin onemoguci klub da igra evropska takmicenja ove jeseni. To je pokazao time sto je izgubio 5:0 od boljeg tima, sto je bez obzira na kvalitet ogromna sramota.

Vi pokusavate mene da edukujete da sve moze i bez zasluga, izvinite, ali nemojte molim vas. Dokle god tako razmisljamo takvo ce nam i drustvo biti.

Duljaj kao trener treceligasa nije smeo sebi da dozvoli na prvom mestu da preuzme mesto šefa stručnog štaba Partizana, jer ni jednu jedinu referencu za to nije imao. Igor Duljaj jeste legenda Partizana, ali bi do klupe Partizana trebalo da dodje onaj ko je to zasluzio. Igor Duljaj to nije.
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.610
Локација
Beograd
A ko je po tebi zaslužio da bude trener FK Partizana i hoće li da dođe? I ako neće, ko će onda da bude trener?
Ima svako pravo na svoje mišljenje, ali ta neka idealizacija, neshvatanje vremena i uslovima u kojima smo... :icon-rolleyes:

To je kao da mi kažeš, kako kod nas ne može ovo, a tamo negde u NBA, ili na Brodveju, ili u NASI može...pa može brate zato jer je to NBA, Brodvej ili NASA, ali mi nismo...

prihatio da bude trener FK Partizan. Kraj svake price.
Prihvatio i šta sad? U, jaka stvar. Trebao je da odbije i onda bi verovatno došli Klop i Gvardiola. I Murinjo.
Šta zamišljaš?
Da odbije on. Da odbiju svi. I onda će Vazura i Vučela da odu, a Vučić da da ostavku. A prosečna plata u Srbiji, biće....(upisati cifru po želji)...
Mislim, stvarno... :icon-rolleyes:

To je pokazao time sto je uspeo da izgubio drugo mesto u ligi i na taj nacin onemoguci klub da igra evropska takmicenja ove jeseni.
Pa i Željko Obradović je ,,profulao,, jednu sezonu bez trofeja, a najveće evropsko takmičenje je dobio ,,pozivnicom,, a ne osvajanjem ABE, ali ta sezone je bila i prošla...
I onda je došla sledeća, gde je osvojio ABU i gde smo ,,za dlaku,, profulali F4 Evrolige...

Dakle mani me više toga šta je bilo prošle sezone, sad smo u ovoj. I naravno da Žoc i Duki nisu ,,ista kategorija,,. Ali i fudbal i košarka nisu isti sport. Da krenemo samo od budžeta. A kad bismo nastavili, imalo bi tu još svašta da se piše...
Vi pokusavate mene da edukujete da sve moze i bez zasluga, izvinite, ali nemojte molim vas. Dokle god tako razmisljamo takvo ce nam i drustvo biti.
,,Edukovati,, u ovom slučaju svakako ima neku ,,oštriju,, notu prema tebi, ali eto, ja često pokušavam da budem odmereniji, baš zato što smatram da ,,pričam,, sa mlađima od sebe, pa ne bih da ih uvredim, ili možda nešto ne znaju, pa će vremenom saznati...
Ali...
Na taj način očigledno ništa ne postižem.
O.k. Možda onda da ubuduće budem malo ,,oštriji,,...

Dokle god tako razmisljamo takvo ce nam i drustvo biti.

Mislim da grešiš, kao što mislim da je pogrešio i kolega forumaš na drugoj temi - da parafraziram Marksa (Karla, ne Gruča) - ne može jedan Duljaj, pa čak ni mišljenje o Duljaju, ili razmišljanje/stavovi Gorana Tomića na forumu Partizan.neta da odredi u kakvom ćemo društvu biti, nego, naprotiv...
...da citiram druga filozofa:

,,Ne određuje svest ljudi njihovo socijalno biće, već obrnuto, njihovo društveno biće određuje njihovu svest.,,


Naravno, postoji mogućnost da drug filozof tu greši, ali da bi neko dokazao da on greši, prvo mora da bude upoznat sa njegovim delom...a to nije baš lako...
 

Markec50

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2017
Порука
529
Reaction score
716
A ko je po tebi zaslužio da bude trener FK Partizana i hoće li da dođe? I ako neće, ko će onda da bude trener?
Ima svako pravo na svoje mišljenje, ali ta neka idealizacija, neshvatanje vremena i uslovima u kojima smo... :icon-rolleyes:

To je kao da mi kažeš, kako kod nas ne može ovo, a tamo negde u NBA, ili na Brodveju, ili u NASI može...pa može brate zato jer je to NBA, Brodvej ili NASA, ali mi nismo...


Prihvatio i šta sad? U, jaka stvar. Trebao je da odbije i onda bi verovatno došli Klop i Gvardiola. I Murinjo.
Šta zamišljaš?
Da odbije on. Da odbiju svi. I onda će Vazura i Vučela da odu, a Vučić da da ostavku. A prosečna plata u Srbiji, biće....(upisati cifru po želji)...
Mislim, stvarno... :icon-rolleyes:


Pa i Željko Obradović je ,,profulao,, jednu sezonu bez trofeja, a najveće evropsko takmičenje je dobio ,,pozivnicom,, a ne osvajanjem ABE, ali ta sezone je bila i prošla...
I onda je došla sledeća, gde je osvojio ABU i gde smo ,,za dlaku,, profulali F4 Evrolige...

Dakle mani me više toga šta je bilo prošle sezone, sad smo u ovoj. I naravno da Žoc i Duki nisu ,,ista kategorija,,. Ali i fudbal i košarka nisu isti sport. Da krenemo samo od budžeta. A kad bismo nastavili, imalo bi tu još svašta da se piše...

,,Edukovati,, u ovom slučaju svakako ima neku ,,oštriju,, notu prema tebi, ali eto, ja često pokušavam da budem odmereniji, baš zato što smatram da ,,pričam,, sa mlađima od sebe, pa ne bih da ih uvredim, ili možda nešto ne znaju, pa će vremenom saznati...
Ali...
Na taj način očigledno ništa ne postižem.
O.k. Možda onda da ubuduće budem malo ,,oštriji,,...



Mislim da grešiš, kao što mislim da je pogrešio i kolega forumaš na drugoj temi - da parafraziram Marksa (Karla, ne Gruča) - ne može jedan Duljaj, pa čak ni mišljenje o Duljaju, ili razmišljanje/stavovi Gorana Tomića na forumu Partizan.neta da odredi u kakvom ćemo društvu biti, nego, naprotiv...
...da citiram druga filozofa:

,,Ne određuje svest ljudi njihovo socijalno biće, već obrnuto, njihovo društveno biće određuje njihovu svest.,,


Naravno, postoji mogućnost da drug filozof tu greši, ali da bi neko dokazao da on greši, prvo mora da bude upoznat sa njegovim delom...a to nije baš lako...
Upravo je poenta u tome da Duljaja odredjuje to sto je on prihatio nesto sto ne zasluzuje. Potpuno je nebitno sta bi bilo da je on odbio, niko ne masta o Klopu i Gvardioli, ali ti ako si covek svestan svojih kvaliteta i volis Partizan onda treba da se pogledas u ogledalo i kazes ja ovo nisam zasluzio, meni ovo ne pripada.

Sportski sektor je ono sto je odrzalo ovaj klub. Partizan nije niti ce imati vlast koja ce ga izvuci iz blata. Do sada su to radili treneri, igraci, omladinski pogon…

Ja nisam stekao ni formalno ni neformalno obrazovanje ni u oblasti sociologijr ni filozofije. Drzim se iskljucivo onoga u cemu sam strucan te ne bih sebi dopustio da se upustam u podrzavanje ili osporavanje stavova strucnjaka iz navedenih oblasti. Upravo to predlazem svakome - da se drzi svoje struke, u suprotnom dobijamo drustvo u kom su tetkice direktorke škola, vozaci direktori javnih preduzeca, likovi sto drze pecenjaru direktori eps-a, a trener amaterskog kluba šef strucnog staba najveceg kluba u zemlji.
 

Borac NBGD

Grobar
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
574
Reaction score
3.084
Za sve koji pitaju ko ako ne Duljaj odgovor znate i sami . Eno ga na klupi pored njega i čeka.. nažalost to nam je realnost sa ovom upravom
 

Goran Tomić

Kralj fanzina
Учлањен(а)
07.12.2011
Порука
11.751
Reaction score
29.610
Локација
Beograd
...ukoliko ne preuzme neku veću funkciju u Izraelu...

 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top