Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

NLB-liga 2010/11

Статус
Затворена за писање одговора.

Moraelyn

Grobar
Учлањен(а)
08.03.2009
Порука
870
Reaction score
40
:clap za Džerelsa, treća sasvim solidna partija u nizu. Vidi se da se popravlja, navikava na igru i tim. I u odbrani se vidi veći voljni moment...

Gist kriminalan, veoma loše kretnje kao i protiv Efesa. Očigledno je da ima problem sa "jačim" četvorkama, sigurno je i umorniji od ostalih zbog minutaže, ali mora to bolje i, prije svega, racionalnije.

Milosav ponovo pogubljen... Jaka ušao, dao trojku i onda ostao zakovan za klupu. Kecman očigledno van forme, Pera nešto bolji nego prethodnog mjeseca... Lučić u kontra-ritmu, mada realno nije imao ni neku minutažu na posljednjim utakmicama.

Vlada ponovo bez dovoljne reakcije na neke odluke (mada smo ovaj put vidjeli makar nešto, i to je napredak). Očigledno bez ideje kako da napadne zonu, napadi poslije tajm auta su nam biti za zaborav... S obzirom da Pjaniđani itekako zna da postavi zonu, ne bi bilo loše da se malo trenira na tu "temu" ovih dana.
 

Zerocool

Grobar
Учлањен(а)
22.11.2007
Порука
754
Reaction score
64
Локација
Република Српскa
Морам да кажем да сам пресрећан због побједе. Нисам је очекивао. Мислим да смо овом побједом уз све побједе код куће у преосталом дијелу лиге обезбиједили Ф4, само је питање са које позиције. Сјајно момци и хајде сада да узмемо Сијену.
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
U Pioniru protiv:
Zadra
Cigana
Cibone
Radnickog
i Nimburka

u gostima:
Krka
i Igokea

Verujem da mozemo do 6 pobeda.

Ja mislim da je realno da imamo svih 7 pobeda.Krka ne može da izdrži naš ritam,dok je protiv Igokee potrebno "samo" zaustaviti Čejsa i njihova igra se raspada.Uostalom jači smo od svih protivnika sa kojima igramo do kraja

Jako bitna pobeda jer nam je ovo bilo sigurno najteže gostovanje do kraja regularnog dela.Zagreb je dobra ekipa sa odličnim centrima.Međutim mi smo dobro otvorili utakmicu i držali kontrolu nad mečom preko 30 minuta.U poslednjoj četvrtini su imali nalet kad su došli do izjednačenja ali smo odmah napravili seriju 6-0 i lagano završili meč.Po meni,ključne poene postigao je Kecman onom trojkom iz ugla preko ruke.
Ono što me je najviše nerviralo je očajna selekcija faulova,što su neki pre mene već i napisali.Žorić je iznudio 9 faulova a šutirao 17 bacanja!SAMO JEDAN FAUL NAD NJIM NIJE ZA POSLEDICU IMAO SLOBODNA BACANJA!
Džavai je sva 3 faula u odbrani napravio pri šutu,od čega smo jednom i primili poen.
Sada je realno da i u regularnom delu budemo prvi na tabeli.Ne bih voleo da nam Zagreb bude protivnik u polufinalu...
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Ko je gledao utakmicu, a da se makar malo razume u košarku, mogao je videti sav sudijski bezobrazluk kojeg su demonstrirali prema nama...nije ovde reč samo o našoj lošoj selekciji faulova...bilo je i toga, ali bilo i BAREM PET prećutanih faulova nad nama ispod koša kad mi dajemo koš a oni ne sviraju dodatno bacanje...takođe, bilo je i BAREM PET očiglednih a nesviranih faulova igrača Zagreba kod njihovog ili našeg izlaženja iz bloka...samo na Veselom su napravljena tri takva faula da je to bilo ne za jednu, nego za 2 lične u cugu...Pa onda očigledan faul na Džerelsu u polukontri (jebote baca mu se žuti u putanju, to slepac vidi!!!), a oni sviraju faul u napadu...a nije bio nebitan trenutak!!!

Sudije su samo u jednoj jedinoj situaciji, srećom pri kraju, kad je bilo baš bitno, pomogli nama a oštetili Zagreb...kad smo muljali u napadu, skoro izgubili loptu, pa se Pera bacio i uspeo je da je dobaci do Kecmana, a prethodno je daljom (levom) nogom zgazio liniju...no sudije su tako stajale (odnosno taj jedan koji je tu bio) da od tela igrača Zagreba to nije video...da je video, sviralo bi govno to 100%...

Što se položaja na tabeli i protivnika u polufinalu tiče - ko god da bude, potpuno svejedno, samo neka ne bude Olimpija...ako se bude igralo u Ljubljani što se u principu očekuje...mada i generalno ne bih voleo Olimpiju u polufinalu, bez obzira gda se igra F4...A da li će biti Zagreb, Krka, Budućnost, Cedevita...neka dođe po "šamar" ko god hoće...:D...Ja bih najviše voleo Krku, za slučaj da neko hoće mene da pita...:)
 

Фидел

ex PAKY 92
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
1.423
Reaction score
73
Локација
Havana
Не волим да читам коментаре у којима се наводи да је разлог Кецманових лошијих партија у последње време, наводно неки пад форме
Једноставно, човек је у годинама као и Пера и немојте очекивати од њих да буду носиоци игре у Партизану
Пера, уз сво дужно поштовање према човеку који је толико тога дао Партизану, то никад није ни био.
Зна се која је његова улога у Партизану, коју му је на неки начин Дуле поверио, а исти је случај и сада код Владе
У овом тренутку, и Кецман има сличну улогу као Пера.
Ту је да своје искуство пренесе на остатак екипе, да у одређеним тренуцима усмери саиграче, да им укаже на неке грешке, да новајлијама помогне у прилагођавању...
Он је претходне сезоне био одличан и један од најзаслужнијих за све остварено али једноставно нека граница мора да постоји када су у питању године
Он је јако интелигентан играч и свакако да је привилегија имати таквог играча у тиму али опет кажем, не треба од човека превише очекивати
Може да се деси. као и сваком играчу да у одређеној утакмици експлодира (као што се Милосављевићу "омакло" против Жалгириса) али нереално је очекивати од Кецмана константо добре партије са двоцифреним бројем поена или играње агресивне одбране у свих 20-ак минута колико је у игри...
 

VJ@NS

Grobarčina
Учлањен(а)
06.11.2007
Порука
4.110
Reaction score
1.532
Локација
Topèidera lepša strana
Стварно смо екипа смрти. :lol:
Само победа се пише,сад иде лакши распоред.
 

el comandante

Grobar
Учлањен(а)
22.12.2010
Порука
319
Reaction score
73
Локација
Sierra Maestra
Nisam gledao utakmicu,ne mogu da komentarišem,
Vidim da se ovde mnogo priča o Katiću kako je odigrao loše.Statistika kaže drugačije,obrazloženje njegovih kritičara da je davao koševe posle dobrih asistencija,iz lakih pozicija.Valjda znate da se unutrašnja igra pod košem ne pravi tako lako,treba se izboriti za zicer poziciju.Normalno je da trener želi najviše takvih koševa.

Da nesirimo puno o Katicu,ali da si gledao utakmicu video bi da je kurta probio par puna i nekim ulazima i rolingom povlacio oba cuvara na sebe(i raskovog) i davao mu savrsene asistencije,gde je on potpuno sam i ima svo vreme ovog sveta da se namesti i da zicer.
-Da je juce u onakvoj utakmici igrao Maric,sa onoliko polukontri i rupom u njihovog zoni,pa dao bi bar kao protiv efesa poena i napunio im centre sa penalima kao od sale....

Edit: mortician,niti mrzim Katica,kao ni jednog igraca koji nosi nas dres,niti ima veze prica sa proslom godinom i vrscom. Trudim se da budem objektivan,to sto je dao toliko poena ne znaci da je bio odlican ili najbolji,kobi ili lebron nekada budu najbolji i imaju 38 poena a sut 40/15 iz igre,moze da bude i obrnuto kao sada u Katicevom slucaju. Imao je odlican sut procentualno ali je sve dobio na tacni,samo se za jednu poziciju sam izborio i jedan otvoren sut. Kao sto sam gore napisao,mislim da je igrao npr kosta,pekovic,lasme,maric sinoc da bi dominirali i imali 30+poena i preko 10sk,kao i da bi prelomili vec pocetkom trece,ali dobro...
Sto se tice ostatka sezone,slazem se da posteno odradjuje ugovor i da igra bolje nego sto sam ocekivao ali je isto tako evidentno da nema kvalitet da veze dobre igre u kontinuitetu(ni 5 utakmica da ne pricao o 2,3 meseca),kao i da je sinoc morao bolje i skoncentrisanije zbog manjka minuta nejtu....
 
Последња измена:

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
912
Reaction score
508
El comadante, u pravu si ali malo mi je, ne znam kako da se izrazim a da te ne uvredim ( stvarno nemam nameru ) ali bezobrazno uporedjivati Katica sa Pekovicem ili Maricem. To su klasa centri. Vazno je da nam forma raste, mozda ne brzo ali raste, rastemo kao TIM a samim tim raste i trener i tako dalje...
 

tortoise

Početnik
Учлањен(а)
14.09.2007
Порука
120
Reaction score
2
Ja sam utakmicu Zagreb-Partizan pogledao dva puta i ne mogu da se načudim komentarima u kojima se veliča igra Jerrellsa, a o učinku Raška Katića se govori u pežorativnom smislu. CJ je daleko od organizatora igre kakav je potreban Partizanu, a većina naših problema u ovoj sezoni je vezana za igru spoljne linije. Jawai i Katić nisu dominantni kao nekad Peković ili Marić, ali rade krvav posao u reketu. Partizan ove godine pobeđuje pre svega zahvaljujući odbrani i fizičkoj spremi. Spoljna linija ne igra na očekivanom nivou, pre svega zbog plejmejkera i činjenice da su Kecmana i Božića sustigle godine. Mi nemamo igrače sa "20 poena u rukama", ali zato imamo sposobnost da celu utakmicu igramo u istom ritmu i, pri tom, "potrošimo" nekoliko igrača sa 4-5 faula, a da se to ne odrazi na rezultat. U NLB ligi je jedino važno da protivnik ne napravi preveliku razliku, u neizvesnim završnicama smo veliki favoriti. Realno je očekivati da dobijemo svih sedam utakmica do kraja i da zaumemo prvo mesto pred F4. Mislim da bi u tom slučaju bilo nedopustivo da se finalni turnir igra u Ljubljani i klub mora da lobira na tu temu. Poslednje dve godine je lider regularnog dela dobio organizaciju F4, a 2008. je Ljubljana bila kompromisno rešenje, baš zato što mi, kao lideri, nismo pristali da Zadar bude domaćin. NLB liga je na velikom ispitu, ukoliko Olimpija ne bude prva, a dobije organizaciju završnog turnira, onda nema više smisla učestvovati u farsi.
 

Паки

Еx to sam ja
Учлањен(а)
23.06.2009
Порука
4.631
Reaction score
372
Локација
Beograd,hala Pionir sektor A2
Ljubljana će dobiti završni turnir zbog nove dvorane,kao što je bio slučaj sa Beogradom i Zagrebom.I ne vidim ništa čudno u tome,a ako hoćemo drugačije onda smo trebali da se bunimo od početka.A ne vidim da se neko od naših buni...
 

tortoise

Početnik
Учлањен(а)
14.09.2007
Порука
120
Reaction score
2
Odluka da Ljubljana dobije F4 nije donesena, za sada su to samo priče. U sezoni 2007/08 se sve vreme pričalo da će Zadar dobiti oranizaciju ukoliko se plasira na završni turnir ( i plasirao se), ali smo ipak uspeli to da sprečimo. Zvanična odluka se donosi u poslednji čas, da nam nisu ukrali pobedu nad Cedevitom u Zagrebu prošle godine, sumnjam da bi F4 bio u Zagrebu. I Dule je tada rekao da je NLB liga prećutno pristala da organizaciju dobija lider prvenstva. Baš zato mislim da je važno da budemo prvi i da, ako treba, zauzmemo ucenjivačku politiku prema ovoj ligi. Igranje u ovom takmičenju svakako koristi i Partizanu, ali NLB ima visog rejting najviše zbog našeg kluba.
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
912
Reaction score
508
Jbt... prva misao koja mi je bila kad je poceo spot... OVO GOVORI DULE VUJOSEVIC! Ali mi se dopada spot, odlicno uradjen. Alal vera
 

Maestro

Super Moderator
Учлањен(а)
25.09.2007
Порука
8.092
Reaction score
8.467
Локација
Crno bela Srbija nesloga je ubija
El comadante, u pravu si ali malo mi je, ne znam kako da se izrazim a da te ne uvredim ( stvarno nemam nameru ) ali bezobrazno uporedjivati Katica sa Pekovicem ili Maricem. To su klasa centri. Vazno je da nam forma raste, mozda ne brzo ali raste, rastemo kao TIM a samim tim raste i trener i tako dalje...

I onda taman porastemo kad ono kraj sezone i aj menjaj pola tima i sve nanovo :cry:

SVaka cast za spot...
 

Shadow

Grobar
Учлањен(а)
08.02.2007
Порука
912
Reaction score
508
Nadam se da cemo ove godine produziti nekog stranca jbg... nisu se nesto pokazali kao ovi prethodni...
 

PFC manija

Grobarčina
Учлањен(а)
13.07.2010
Порука
5.074
Reaction score
437
Локација
ИСТОК!
Sutra ekipa mora da pokaze pre svega borbenost (a ne anemicnost), jer samopouzdanje igraca ne sme (bar u NLB) da pada vise ni u jednoj utakmici. Nirmburk nam je duznik, treba da ih naucimo postovanju, da se zna ko osvaja ligu!
Ocekujem vecu minutazu za Lucica i Djekica posto Jan ne igra.

I naravno, POBEDA!
 

GadGet

Početnik
Учлањен(а)
22.02.2008
Порука
131
Reaction score
0
Nadam se da cemo ove godine produziti nekog stranca jbg... nisu se nesto pokazali kao ovi prethodni...

Si to zaboravio smajli ili da ti ja metnem :pop

Platiti da odu ako treba.


Bre ljudi šta je vama, ajde do kraja sezone ali za dalje nešto mora da se menja. Sledeća sezona je 20 godina od Istanbula i mora biti obeležena dobrim rezultatom.
 

PFC manija

Grobarčina
Учлањен(а)
13.07.2010
Порука
5.074
Reaction score
437
Локација
ИСТОК!
GadGet
Do kraja sezone moze (mora) i sa ovim timom sto se tice kupa i NLB. Za nasu ligu, Klobucar-Krka (ili gde god vec), neki od klinaca (Jaramaz npr.) ce dobiti vecu sansu, ne znam da li ce sta biti sa Kurtom.
A sto se tice naredne sezone, Todoric je rekao da je uprava svesna svojih propusta i da su vec sad (!) preduzeti koraci povodom toga, ali nije hteo nista jos da otkriva (bas nas cudi :D ).

Mada, ovo je ipak tema za KK Partizan, a ne NLB.
 

PARTIZAN

Partizan
Учлањен(а)
04.05.2009
Порука
11.900
Reaction score
315
Utakmica se večeras igra od 19h, a ne od 17h (kako je stajalo zvanično do juče).
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top