Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

TOMIĆEV ZIMSKI PRELAZNI ROK 2015/2016

Статус
Затворена за писање одговора.

grobar91

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
178
Reaction score
12
Ma ja sam najveca budala sto pokusavam nesto da objasnim nekome ko nema mogucnost razmisljanja ili ne zeli da ga upotrebi. 100 puta pisem o svemu tome i dodje lik i ponovo postavi ista pitanja... Ne vredi...

Svasta ljudi pisu, sa jedne strane kazu za Zileta da treba sto pre da ide iz ovog brloga, onda sa druge kazu za Ivanica da je picka, da ga treba polomiti ako nece da dodje, a ima ponude iz inostranstva...
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
Tvoj trud će ostati uzaludan !!!

Živković će ostati do leta , Partizan neće propasti ,a mi ćemo i dalje voleti i Partizan i Žileta !

Postavlja se logično pitanje : "Čemu tvoj trud ? "
 
Последња измена:

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.520
Reaction score
5.186
Jel pratite vi uopste fudbal? Cudno vam sto igrac koji ima ugovor jos pola godine i koga traze mnogo veci klubovi ceka da mu istekne ugovor? To je, pretpostavljam, do sad nevidjena situacija u svijetu fudbala...

Uprava je potpisala TROGODISNJI ugovor sa jednim od najtalentovanijih klinaca u istoriji svojih mladjih kategorija. Da, da, tata Jovica je i tad jeo govna, al boli me kurac, na upravi kluba je da nadje nacin da takve stvari rijesi ili preduprijedi.
Sta ste ocekivali? Da sesnaestogodisnjak ostavi trag u Partizanu, donese nam sportske uspjehe i da na kraju zaradimo na njemu jedno 10-ak miliona? I sve to za tri godine? Oce to...

Saponjic je potpisao ugovor na tri jebene godine! Ocekivali strucnjaci da pokida sa 13 godina i donese nam 10 miliona?

Evo malom Vlahovicu je vec istekla jedna godina profesionalnog ugovora, istecice mu jos jedna, a da vjerovatno nece ni krociti na teren u prvom timu. Za godinu dana ce imati 17 godina i ugovor na tri godine. Sta mozemo ocekivati od njega? Da donosi prevagu sa 17 godina? Oce to...
Da cekamo da donese prevagu pa da uzmemo milione? Oce i to sa tim trogodisnjim ugovorom sedamnaestogodisnjeg klinca.


Svagdje u svijetu je normalno da igrac ciji se ugovor blizi kraju razmislja o sebi i bira najbolje za sebe. Ozbiljni klubovi o tome misle ranije, a ne kada igricu ostane pola godine ugovora. Ali dobro, ozbiljnim klubovima ugovori sa najtalentovanijim igracima ne isticu prije nego sto isti zavrse srednju skolu...

Sa tim ugovorom od tri godine, osudjen si da igraca prodas prije nego sto ti i donese neku znacajnu sportsku i rezultatsku korist. Da nije djura zavaljao 50%,Andriju bi sigurno prodali poslije Novog Zelanda iako do tada nismo imali neku znacajniju korist od njega. Kao sto nismo imali od Saponjica, kao sto necemo imati od Vlahovica...
Ovako, Vazura je odlucio da je bolje da pokupi simpatije navijaca, pokusa uzeti kes od Lige Evrope, a ugovor, penale i ostalo poslije natovari na Andriju...

Da je ovo normalan klub i da smo mi normalni navijaci, svaka uprava bi letila iz kluba prvi put kad sa nekim talentovanim igracem potpise ugovor koji mu istice u jebenoj 19. godini. Ali posto ni jedno ni drugo nije normalmo, pricamo o Andriji i Jovici, a poslije cemo o Vlahovicu i njegovom tatku ako ga, po uzoru na saponju, ne prodaju na vrijeme.
 

igor-1

Grobarčina
Учлањен(а)
31.08.2007
Порука
2.133
Reaction score
494
Локација
STADION JNA
Ali nigde ne piše da je isti ugovor morao biti doradjen aneksom ,kojim se Partizan kažnjava sa 2.5 miliona evra ,ako ga ne proda ??!!!!
 

grobar91

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
178
Reaction score
12
Moze da potpise na koliko hoce, ali mu nece biti priznat na duze od 3 godine...
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.520
Reaction score
5.186
Ajde da uzmemo da je tacno to sto si napisao (znam da postoji to pravilo, ali nisam siguran da se to nekakvim pravnim driblingom ne moze sjebati).
Dakle, uprava nas je u slucaju malog Vlahovica zestoko namagarcila, a mi cemo, umjesto da tjeramo upravu, jebati Vlahovicu kevu ako nakon te tri godine ne bude htio odbiti Arsenal i oduziti se voljenom klubu. O tome pisemo citavo vrijeme.

Evo, ti znas da se ne moze potpisati ugovor na vise od tri godine, znas da nas jebu za Vlahovica i ne pada ti na pamet da to komentarises. Al si vrlo agilan kad treba opljunuti Zileta.
 

grobar91

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
178
Reaction score
12
Moguce da su se nesto dogovorili sa Vlahovicem i menadzerom, nije sigurno slucajno sto su on i Jovanovic jedini potpisali ugovor, a znam da ih ista agencija zastupa. Dobar je mali Duca, ne verujem da ce praviti probleme, plus ima normalne roditelje i menadzera kako sam cuo. Verujete mi da nemam nista protiv Zileta, jedan od najboljih momaka, ali takav roditelj kao sto je Jovica jos se nije pojavio kod nasih igraca, a on se izgleda sve pita u ovom slucaju...

Svim mladim klincima treba da bude cast sto dolaze u Partizan, pre svega zbog reputacije koju ima nasa skola, odmah su na radaru svih evropskih skauta, ima i do toga sto mi najvise vodimo klince da na medjunarodne turnire da se oprobaju sa vrsnjacima...
 

espinosa

Grobarčina
Учлањен(а)
24.06.2007
Порука
1.697
Reaction score
1.407
Svaki fudbalski klub, osim onih najvećih i osim klubova iz PL živi u nekoj meri od prodaje igrača. Klubovi iz siromašnih zemalja ponajviše. Može tu marketing, sponzori, evropska takmičenja dosta više da pomognu nego što je slučaj kod nas, ali svakako da prihodi od prodaje igrača čine osovinu budžeta kluba. Krađe, politički utaicaji i manifetluci su svakako najveći neprijatelj.
Da bi Partizan opstajao, razvijao se i napredovao (kad bi imao upravu kojoj to jeste cilj) nepohodno je da unovči transfere bisera iz svoje čuvene škole.
Partizan ne može opstajati transferima kao što su Grbićev,Eliomarov, sutra Bandalovskog itd.
Mi živimo na transferima talenata kao što su Jovetić, Ljajić, Kežman, Mitrović, Žile...
Nažalost novac je odavno postao bitniji od časti, lojalnosti, viteštva i morala.
Tako dolazimo u situaciju da očevi najvećih talenata već sa njihovih 14 godina kalkulišu šta i kako, pa se ugovori takvih dečaka retko potpisuju na 5 godina što bi bilo normalno prema klubu koji te stvara i klubu koji voliš.
Žile je sjajan dečko, vaspitan, odličan fudbaler, veliki potencijal. Igrao je pošteno za Partizan, ne sjajno, ali pošteno i dosta nam dao. Verujem da je igrao i za sebe i učinio svoju karijeru uspešnijom. Ne znam na čemu treba balavim na njega kao na heroja.
Prethodna uprava je bila najkriminalnija u istoriji, ova nije mnogo bolja.
Izjava Ilieva (ako je tačna) je skandalozna.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Imam neki (za mene nepoverljivi do kraja) info da možda postoji šansa da na kraju sve ispadne OK.

Iliev, svašta bih rekao za njega sad. Nadam se da neće biti dugo na poziciji.
 

najgori

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
1.952
Reaction score
7.425
Локација
Banja Luka
Ne govori bolje nista, ako se pokaze kao neistina, najurice te kao kera :D

Sreca, pa eto ne moramo da e borimo za tu titulu, pa nas ova pometnja ne moze poremetiti (jos vise :D )

A Ilive... qq majko... Sta reci za njega :prekrsti :pop
 

grobar91

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
178
Reaction score
12
Ja dok ne vidim video zapis izjave nista ne verujem tim novinarima. Do sada svaki put kad je Iliev govorio o Ziletu sve najbolje je pricao, a od tada se koliko znam nista novo nije desilo. Ako je i nesto rekao, to je izvuceno iz konteksta i debelo nafilovano. Tek predstoje pregovori narednih dana, jer verovatno da Zile nece ici na Kipar ako ne dodje do dogovora, ali za sada nije bilo naznaka tome.

Sto se tice prelaznog roka svidja mi se sto Tomic hoce da se resi gomile igraca koje nemaju kvalitet za Partizan, a godinama su se gomilali. Takodje i dosta igraca je dobilo dozvolu da moze da ide u slucaju ponude, tako da ce verovatno i buduci dolasci zavisiti od toga koga ce uspeti prodati. Nemamo bas luksuz da gomilamo igrace, ali svakako da je desetka neophodna, a za ostale pozicije mislim da zavisi od prodaje postojecih igraca. Napadac je isto kriticno mesto, ali ako ostanu Bozinov, Abu i Fofana, sve stranci sa solidnim primanjima, tesko da mogu jos nekoga dovesti. Verujem u Tomica jer ima dobru viziju, samo da ga ne sabotiraju iz uprave...
 

boris76

Početnik
Учлањен(а)
07.12.2010
Порука
198
Reaction score
178
Koji je sistem Tomić praktikovao u Teleoptiku? Nisam nikad ispratio kako je radio tamo, obično fudbalske škole kopiraju sistem igre prvog tima, ne znam koliko je to kod nas slučaj.

4-3-3 me podsjeti na komšinicu pod Zemanom, kad doživješe katastrofu.
 

Saša Aleks

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2012
Порука
1.692
Reaction score
4.344
Локација
Brèko, BIH
Kako se stvari odvijaju u ovom prelaznom roku Ivan ce na prolece biti prinudjen da igra u formaciji 4-6-0.
Saranov-Vulicevic-Dominator,Mare(Cirkovic)-Subic.-Everton Luiz-Jevtovic-Brasanac-Mihajlovic, Stevanovic,Trujic
Dakle, obrana standardno 2 bocna 2 c-halfa,ovo ostalo- 2 zadnja vezna, 1 centralni i 3 krila.
Ulazice Sale kapitean,N,Petrovic, bratko selfista Boza,Lukic, po koji klinac i to je to.
Za čuknutog ciganceta mi je drago, sto nece doci, za Sumu-sumarum, steta.
Sto se Zileta tice kako god bilo, dobro biti nece, nazalost....
Bicemo ipak konkurentni za zestoku borbu za drugo mesto, a Kup -nije nam u interesu da ga svake godine osvajamo:banghead
 

IN 10

Grobarčina
Учлањен(а)
03.04.2008
Порука
2.520
Reaction score
5.186
Moguce da su se nesto dogovorili sa Vlahovicem i menadzerom, nije sigurno slucajno sto su on i Jovanovic jedini potpisali ugovor, a znam da ih ista agencija zastupa. Dobar je mali Duca, ne verujem da ce praviti probleme, plus ima normalne roditelje i menadzera kako sam cuo. Verujete mi da nemam nista protiv Zileta, jedan od najboljih momaka, ali takav roditelj kao sto je Jovica jos se nije pojavio kod nasih igraca, a on se izgleda sve pita u ovom slucaju...

Svim mladim klincima treba da bude cast sto dolaze u Partizan, pre svega zbog reputacije koju ima nasa skola, odmah su na radaru svih evropskih skauta, ima i do toga sto mi najvise vodimo klince da na medjunarodne turnire da se oprobaju sa vrsnjacima...

Cekaj, jel moze da se dogovara ili ne? Da li je crveno slovo to da maloljetnici ne smiju potpisivati ugovore duze od tri godine ili ne? Ja se stvarno ne razumijem u tu pravnu regulativu, znam samo da nekad procitam da klinac potpise jednoipogodisnji, a nekad petogodisnji ugovor...Jel moze to pravilo da se dribla nekakvom kombinacijom stipendijskog i profesionalnog ugovora ili ne?

Ako ja tebe dobro razumijem, zakon kaze jedno, a oni su se sa djecakovim ocem USMENO dogovorili drugo i onda cemo da jebemo djetetu kevu ako njegov otac ne odbije Arsenal zbog ljubavi prema maticnom klubu? :roll:
 

Didagrobar

Grobar
Учлањен(а)
07.05.2008
Порука
207
Reaction score
13
Ako se ne varam moze potpisati na 10 godina ako hove samo sto bi kad napuni 18 morao opet da potpise taj isti ugovor
 

grobar91

Početnik
Учлањен(а)
09.04.2010
Порука
178
Reaction score
12
Tako nesto i ja mislim da je u pitanju, samo ne znam koja je to agencija koja ih zastupa jer se ne razumem previse u to, mislim na Vlahovica i Jovanovica. Znam da je bilo neke price jedno vreme da se postigne dogovor sa nekom agencijom ili da neko od poverenja otvori agenciju koja nam ne bi odvodila klince i pravila probleme. Cuo sam da sad sve klince nagovaraju u tu agenciju gde su i Vlahovic i Jovanovic. Koliko to dobro bilo sa jedne strane, sa druge, znajuci ko nam je u upravi, otvara mogucnost malverzacija oko transfera igraca.
 

Zoran-PG

Grobar
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
296
Reaction score
23
Локација
Podgorica
Na portalu telegrafa imate saopštenje Andrijinog oca povodom čitavog slučaja, kao i slike jednog od ugovora koji je Andrija potpisao. Ne kačim link jer je telegraf valjda zabranjen na forumu, a drugi portali za sad nisu prenijeli..
 
Статус
Затворена за писање одговора.
Top