Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Petar PFC

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
1.482
Reaction score
4.967
Локација
Boka
I ako krenu u rusenje ove uprave to je samo zato sto su dobili takvu naredbu sa vrha, jer se sprema neko drugi da preuzme klub.
Juzna tribina je odavno samo instrument DB.
 

majonez

Grobar
Учлањен(а)
04.12.2012
Порука
577
Reaction score
810
Na insta puno naivnih koji misle da su ovi neki novi koji oce promene i da su im zavrnuli slavinu. Biće da im av naso novu.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.461
Reaction score
41.111
Локација
Žrnov
Evo ja ću prva da oprostim Đuri što me je tukao i da dam podršku Jugu, čim sa te tribine čujem "Vučiću pederu!"
Do tada - ništa im ne verujem.

To da pošumljeni preuzima je neki oblik benignog tumora.
Moje predviđanje je bilo kad se Želimir vratio, da će, kad osvoji EL sa Partizanom, da preuzme kompletno JSDP... videćemo radi li još uvek ovaj moj vlaški gen :buhaha
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Поштовани Гробари, сапатници моји ...
Није ме неко време било на форуму. Имао сам озбиљних личних несугласица са лицима из ФК Партизан који се одазивају на "Управа". Оно што је ваљда свима јасно и очигледно је како је нагло клуб урушен изнутра након те чувене титуле 2017. Ово, што је отишао Илиев је потпуно небитно. Нажалост, Ивица је био један од ретких ту који је и навијао за Партизан. Да оду и Вазура и Вучелић УДБ-аш, ни то није толико озбиљно. Клубом руководе озбиљан СНС кадар Новак Недић, док мали Данило препродаје играче.

На лето 2018. је клубу задат најтежи ударац, променама у омладинској школи. Отерани су људи попут Моце, Клинчарског, Миће Радовића, Звонка Поповића, остали само неки пајаци и послушници. Систем грађен деценијама је разорен за само годину дана. Дошли су ликови, који раде за Данилову агенцију, да ведре и облаче, иако не разликују корнер заставицу од бека. Тренери у млађим категоријама Партизана су сведени на небитне типове који састав тима сазнају сат времена пре почетка утакмице, и који отворено кажу: имам неких 10 играча које ми је Управа регистровала, а да не знам ни ко су, нити сам их икада видео. Ко прати млађе катогорије, зна и какве резултате то доноси. Када разбуцају и распродају ове из 2004. генерације, слабо ће им ко остати. Пре 10-15 година смо се смејали Циганима због тога, што им се млађе категорије своде на комбинације. Сада је тај кадар у Партизану, сада је Партизан постао предмет подсмеха, још и са ЦББ-ом ("црно-беле-бебе"), јако лошом, приватном, школицом фудбала.

Не идем више на утакмице, гледам да не пратим први тим. Синови су ишли на ТСЦ, после утакмице ми кажу: "како си знао шта ће да буде?" Нажалост, пропаст је очигледна, извесна и очекивана.
Нећу више писати на форуму, барем не док се неке праве промене у клубу не догоде, и ФК Партизан опет постане фудбалски клуб, а не плен и феуд СНС-а.

До неког срећнијег времена,
поздрав свима на форуму.
Posle ovakvih priča može i Peđa Mijatović sa rukovodstvom Real Madrida da nas preuzme i neću imati nikakvog poverenja. Došlo je definitivno vreme za privatizaciju. Jedini lični zahtev bi bio da niko sa Balkana ne kupi klub, a pogotovo ne Srbin. Iskreno progutao bih lakše promenu imena u FK Red Bull Partizan nego da gledam ove mračne karikature više u klubu.

A najsrećniji bih bio da više nikada nijedan bivši igrač, "kvazi legenda", politički pijun, poznata ili nepoznata medijska ličnost iz Srbije uđe u skupštinu. Dosta je bilo više. A "legende" neka muzu ostale državne institucije ili neka prose na ulici, iskreno me zabole.
 

Humska

Početnik
Учлањен(а)
26.12.2020
Порука
153
Reaction score
447
Локација
Beograd
Поштовани Гробари, сапатници моји ...
Није ме неко време било на форуму. Имао сам озбиљних личних несугласица са лицима из ФК Партизан који се одазивају на "Управа". Оно што је ваљда свима јасно и очигледно је како је нагло клуб урушен изнутра након те чувене титуле 2017. Ово, што је отишао Илиев је потпуно небитно. Нажалост, Ивица је био један од ретких ту који је и навијао за Партизан. Да оду и Вазура и Вучелић УДБ-аш, ни то није толико озбиљно. Клубом руководе озбиљан СНС кадар Новак Недић, док мали Данило препродаје играче.

На лето 2018. је клубу задат најтежи ударац, променама у омладинској школи. Отерани су људи попут Моце, Клинчарског, Миће Радовића, Звонка Поповића, остали само неки пајаци и послушници. Систем грађен деценијама је разорен за само годину дана. Дошли су ликови, који раде за Данилову агенцију, да ведре и облаче, иако не разликују корнер заставицу од бека. Тренери у млађим категоријама Партизана су сведени на небитне типове који састав тима сазнају сат времена пре почетка утакмице, и који отворено кажу: имам неких 10 играча које ми је Управа регистровала, а да не знам ни ко су, нити сам их икада видео. Ко прати млађе катогорије, зна и какве резултате то доноси. Када разбуцају и распродају ове из 2004. генерације, слабо ће им ко остати. Пре 10-15 година смо се смејали Циганима због тога, што им се млађе категорије своде на комбинације. Сада је тај кадар у Партизану, сада је Партизан постао предмет подсмеха, још и са ЦББ-ом ("црно-беле-бебе"), јако лошом, приватном, школицом фудбала.

Не идем више на утакмице, гледам да не пратим први тим. Синови су ишли на ТСЦ, после утакмице ми кажу: "како си знао шта ће да буде?" Нажалост, пропаст је очигледна, извесна и очекивана.
Нећу више писати на форуму, барем не док се неке праве промене у клубу не догоде, и ФК Партизан опет постане фудбалски клуб, а не плен и феуд СНС-а.

До неког срећнијег времена,
поздрав свима на форуму.

Vrlo slicno ovom sam pisao jos pre 1.5 godinu, pa opet pocetkom ove godine. Tad su jos uvek bili u procesu rusenja, sad taj proces dovrsavaju.

 

AsenNikolov

Početnik
Учлањен(а)
24.06.2022
Порука
41
Reaction score
219
Локација
Crna gora
Da je Partizan prvi,da je najbolji svi bi se vi vratili na Jug...ovako vam je muka da se cimate da gledate tim koji nema sanse za titulu... Ako vas nema na Jug,jeste li na istok?? Niste. Zapad?? Niste. Prosle godine protiv Napretka koliko nas je bilo?? Kada smo se borili za titulu. I evo ja pricam MI i VI i ja dijelim,to je prokletsvo nase,zasto smo uvijek podijeljeni,zasto nismo svi MI. Opet ovo je moje misljenje,ne mora da znaci da je istina,uvijek ima kontra argument,znam. Pokusavam sve da shvatim. Ali ne mogu shvatiti zasto nas nema na Jug i na Istok i na Zapad...ngdje nas nema. Zasto tako braco i sestre?? Zbog uprave,zbog ljudi na Jugu,svi trazimo alibi,zbog Vucica...a maxe. Ko god vas odvaja od Partizana,znajte da je to njegova pobjeda,a poraz nas i poraz naseg Partizana. Sad opet punimo hale,a nije nas bilo prije 5 godina,nigdje nas nije bilo,jer su rezultati bili losi. Eto kakvi smo navijaci postali. Ne kazem da je Jug dobar,ali mi nemamo bolje...ili imamo resenje da ne dodjemo,zar je to podrska Partizanu,da ne dodjemo. Volim vas sve,ma koje misljenje imali. Napred Partizan!
 

zive

Grobarčina
Учлањен(а)
20.06.2007
Порука
7.969
Reaction score
10.262
Posle ovakvih priča može i Peđa Mijatović sa rukovodstvom Real Madrida da nas preuzme i neću imati nikakvog poverenja. Došlo je definitivno vreme za privatizaciju. Jedini lični zahtev bi bio da niko sa Balkana ne kupi klub, a pogotovo ne Srbin. Iskreno progutao bih lakše promenu imena u FK Red Bull Partizan nego da gledam ove mračne karikature više u klubu.



A najsrećniji bih bio da više nikada nijedan bivši igrač, "kvazi legenda", politički pijun, poznata ili nepoznata medijska ličnost iz Srbije uđe u skupštinu. Dosta je bilo više. A "legende" neka muzu ostale državne institucije ili neka prose na ulici, iskreno me zabole.


Isteklo vreme za edit.

Zamisljam informer, kurir, alo i razno smeće kako prenose Tumbakovića, Karadžića, Kralja, Đurića,... "Sramota, sve legende kluba su oterali. Na skupštini pričaju Esperanto.."

Vlažni snovi. Sve to samo da ih ne gledam više.
 

La Zic

Grobarčina
Учлањен(а)
08.12.2011
Порука
1.665
Reaction score
2.842
Локација
Humska ulica
Jel ima sanse barem da KK preuzme FK? Lici da KK sa sastavom koji pravimo nema nameru da se sklanja,pogotovo ne sa Zeljkom,mozda i u FK naprave nesto. Mislim da smo jedini klub na svetu gde nam KK ima veci budzet od FK. VV su unistili FK debelo
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
U Srbiji je nemoguce privatizovati nešto tako veliko kao što je Partizan, bez državnog i političog uticaja (veliko ne po obrtu novca, nego po mestu koje ima u glavama velikog dela javnog mnjenja). U Srbiji je država najveći poslodavac, a najveće domaće privatne firme žive od državnih tendera, samim tim su vrlo politički kontrolisane. Bukvalno obavljaju funkcije starih socijalitičkih giganata, sisaju državnu sisu, a šatro imaju privatne vlasnike. Scenario po kom bi privatni investitor kupio Partizan je nezamisliv i iz razloga što bi klub vrlo verovatno bio finansijski neisplativ na prebednom tržištu od 6 miliona ljudi sa opadajućim interesovanjem za fudbal. Privatnik koji bi radio pošteno, bez upliva politike, vrlo brzo bi morao ili da bankrotira ili da baca svoju lovu (što je jedino moguće iz političkih motiva, nema te ljubavi prema Partizanu, koja bi motivisala čoveka koji je pošteno formirao sopstveni biznis da spuca nepovratno u njega destine miliona evra). Klub bi mogao da bude privatan i likvidan jedino ako bi se njegovi troškovi maksimalno skresali, a to bi značilo da plate igrača koje su iole konkurentne evropskom tržištu i klubovima sa kojima se takmičimo za proleće u evropi bile apsolutno nezamislive. Bili bi ko Čuka. Samim tim, rezultatski pomaka ne bi bilo, a to je ono što boli nejveći deo navijača. Mnoooogo se manje pitaju odakle novci. Tj bole ih baš kurac, samo da padaju bombe....

Kad posmatramo neke od najbogatijih privatnih klubova kakvi su na primer PSG ili City, čiji vlasnici dolaze iz arapskog sveta, i njihova motivacija za nenormalno veliko ulaganje u fudbal je politička. Evo i zašto: Budžeti tih klubova su smešan trošak u poređenju sa ukupnim prihodima porodica, koje njima rukovode. Te porodice su spremne da bace milijarde, a da za uzvrat dobiju status u zapadnim političkim i poslovnim krugovima. Njihovi autoritarni režimi (u nekim aspektima mal te ne robovlasnički) bivaju legitimisani na Zapadu kroz njihovo učešće u fenomenu, koji zapdni čovek voli, a to je Fudbal. I to je, ponavljam, smešno ulaganje u promociju sopstvenih brendova u poređenju sa prihodima, koje u ostalim sferama delovanja pomenute porodice ostvaruju. Taj princip je zapravo vrlo poremetio fudbal kao takav na globalnom nivou. Ovaj primer sam iskoristio da kažem da nije uvek PRIVATAN KLUB = DOBAR KLUB.

U ovako malom i plemenski organizovanom društvu upliv politike u sport je neminovan, kao što je nemionvan nenormalan uticaj države na tržište. Mi već sada imamo privatan klub... Njegovi funkcioneri nikom ne polažu račune osim vlasniku celokupne države. Skupštine su tajne, lova dolazi od ko zna gde, navijači se ne pitaju ni za šta. Klub nije privatan samo na papiru.

Ako bi se ikad stvar restruktuirala, imajući u vidu posebnosti Srbije kao društva, španski model je najrealističniji. Postoje i zanimljivi, pravdeniji vlasnički modeli u Nemačkoj, takođe, u kojima su navijači u velikom procentu deoničari klubova itd. Kada budemo bili liberalno kapitalistička demokratije sa uređenim tržištem, kao što su Danska i Švajcarska, tad će moći da se ima i privatan klub, jer će tad moći i da se ima potpuno privatna velika kompanija. Ma ne mora Danska, nek bude makar Turska... Sad to ne može, jer ne može, nit je isplativo nit je odvojivo od politike....
 

Čik

Grobarčina
Учлањен(а)
03.09.2021
Порука
4.710
Reaction score
22.741
Локација
Beograd
Da je Partizan prvi,da je najbolji svi bi se vi vratili na Jug...ovako vam je muka da se cimate da gledate tim koji nema sanse za titulu... Ako vas nema na Jug,jeste li na istok?? Niste. Zapad?? Niste. Prosle godine protiv Napretka koliko nas je bilo?? Kada smo se borili za titulu. I evo ja pricam MI i VI i ja dijelim,to je prokletsvo nase,zasto smo uvijek podijeljeni,zasto nismo svi MI. Opet ovo je moje misljenje,ne mora da znaci da je istina,uvijek ima kontra argument,znam. Pokusavam sve da shvatim. Ali ne mogu shvatiti zasto nas nema na Jug i na Istok i na Zapad...ngdje nas nema. Zasto tako braco i sestre?? Zbog uprave,zbog ljudi na Jugu,svi trazimo alibi,zbog Vucica...a maxe. Ko god vas odvaja od Partizana,znajte da je to njegova pobjeda,a poraz nas i poraz naseg Partizana. Sad opet punimo hale,a nije nas bilo prije 5 godina,nigdje nas nije bilo,jer su rezultati bili losi. Eto kakvi smo navijaci postali. Ne kazem da je Jug dobar,ali mi nemamo bolje...ili imamo resenje da ne dodjemo,zar je to podrska Partizanu,da ne dodjemo. Volim vas sve,ma koje misljenje imali. Napred Partizan!
To ćeš prika da izvineš, KK je gotovo preko deceniju u kontinuitetu najgledaniji klub, što kod kuće, što na strani.
 

batakpudla

Grobarčina
Учлањен(а)
19.05.2007
Порука
3.880
Reaction score
11.009
Da je Partizan prvi,da je najbolji svi bi se vi vratili na Jug...ovako vam je muka da se cimate da gledate tim koji nema sanse za titulu... Ako vas nema na Jug,jeste li na istok?? Niste. Zapad?? Niste. Prosle godine protiv Napretka koliko nas je bilo?? Kada smo se borili za titulu. I evo ja pricam MI i VI i ja dijelim,to je prokletsvo nase,zasto smo uvijek podijeljeni,zasto nismo svi MI. Opet ovo je moje misljenje,ne mora da znaci da je istina,uvijek ima kontra argument,znam. Pokusavam sve da shvatim. Ali ne mogu shvatiti zasto nas nema na Jug i na Istok i na Zapad...ngdje nas nema. Zasto tako braco i sestre?? Zbog uprave,zbog ljudi na Jugu,svi trazimo alibi,zbog Vucica...a maxe. Ko god vas odvaja od Partizana,znajte da je to njegova pobjeda,a poraz nas i poraz naseg Partizana. Sad opet punimo hale,a nije nas bilo prije 5 godina,nigdje nas nije bilo,jer su rezultati bili losi. Eto kakvi smo navijaci postali. Ne kazem da je Jug dobar,ali mi nemamo bolje...ili imamo resenje da ne dodjemo,zar je to podrska Partizanu,da ne dodjemo. Volim vas sve,ma koje misljenje imali. Napred Partizan!
Screenshot_20220729-165233~2.png
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Partizan uopšte ne deluje na malom tržištu, jer tržište nije samo Srbija.
I Partizan bi nekom privatniku zarađivao lepe pare, uz zadovoljstvo koje donosi imanje uspešnog kluba.
 

baros

Početnik
Учлањен(а)
24.10.2006
Порука
96
Reaction score
580
Promene se moraju desiti. Kako do njih doci? Pritiskom nas navijaca, nekim masovnim dolaskom. Pa iskreno tesko. U stanju apatije u kojem smo vec godinama, razjedinjeni, u hiljade frakcija, blago receno u medjusobnoj mrznji jug-zapad-istok, stanoje vs savo vs stolica fan club. Ozbiljnija brojka ujedinjenih ljudi u cilju svrgavanja kvislinga je nemoguca. Ni 2006 kad je raspolozenje bilo mnogo pozitivnije, jedinstvo bar prividno postojalo, nije to bila snaga koja moze nesto bitnije promeniti. Sad tek.
Pa sto onda ne napraviti dobrovoljni bojkot. Za dve nedelje JNA kiprani dosli, a nema nikog. Prazan stadion. S obzirom koliko nas je, to je bar lako(lakse) ostvarivo. To treba da ostvari 2000 stalno prisutnih fanatika, koji ovaj klub vole do smrti. Pa da vidimo onda da li to nekog zulja, i da li je normalno da JNA bude sablasan. Pa tako mesec dana u kontinuitetu. Pa ako uspe onda odjednom bup, skupi nas se max koliko moze, bez organizatora, lidera, poziva, ispred stadiona dok je tekma. Ne mora nista ni da se peva, ni skandira, ni obraca, samo se skupe ljudi koji vole Partizan. Kao i na gazeli zimus. Pa nek lupa hlavu smrad sta mozemo i da li smo pretnja.
Presije rezultata nema. Ljudi da li smo 2. ili 16. isti kurac. Tim je u rasulu, da se dokopamo grupa Evrope treba nam, ne znam.. Halejeva kometa.
Nesto se probati mora. Kad je deo tela inficiran, jbg mora se cut-ovati. Kasnimo, debelo kasnimo. Dzaba nam i da sklone ove smradove, ako nove bira ista kuhinja, tj. "one man".
Razmenimo misljenja braco crno bela. Ja ovaj klub volim, ko zivot. Rekli su mi upisaces skole procice te Partizan, nije. Zaposlices se procice te, ozenices se, dobices decu.. Ne prolazi. Dajte da spasavamo klub!!!
 

Moskri63

Grobar
Учлањен(а)
29.03.2010
Порука
333
Reaction score
778
Kad se setim kako je svojevremeno nas par stotina protestvovalo protiv mutavog u centru grada... I tad je kao i sad godinama boleo ljude kurac da mrdnu dupe. Biće sve gore. Ko nam jebe mater kad smo zaslužili.
 

StrikeFront

Statističar
Учлањен(а)
19.06.2008
Порука
5.034
Reaction score
14.652
Gmazura: „Halo, predsedniče vučiću evo sve je pod kontrolom, Partizan u raspadu, ispunjavamo zadatke udbaš vučela i ja - sve kao što smo se dogovorili”.

partizan1-830x0.jpg


Crknite govna !!!
 
Top