Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.464
Reaction score
41.151
Локација
Žrnov
Dobar marketing ti treba da bi prodao loš proizvod...

Pravi primer je koka-kola... ako imaš dobar proizvod, imaš neznatno lakši zadatak...

a i u marketingu važi pravilo - koliko para, toliko muzike....

A da ona služi mazanju očiju, to si apsolutno u pravu....
 

Miškec

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
452
Reaction score
14
Локација
Voždovac
Koka kola je svakako jedan od najboljih proizvoda ikada. Svi ga piju baš zato što je toliko dobar, a da koka kola ima dobar marketing i to je činjenica. Ne ulazim u sastavi, način pravljenja idt... Mislim da si uzela skroz pogrešan primer. Da koka kola nije to što jeste ne bi je toliki ljudi pili.

A istina je ovo što kažeš koliko para toliko muzike ali sa više para veće su šanse da napraviš dobar proizvod.
 

Heysel66

Grobarčina
Учлањен(а)
21.02.2010
Порука
5.836
Reaction score
680
Локација
Klek - Objekat 505
Најгоре што се десило спорту и једна од најгорих ствари која се десила друштву уопште.
Јеботе то је постала зависност гоа у животу није видео утакмицу од 90% тимова на које се клади. Стално му је у руци тикет, упаљен лајвскор на телефону, кад дође код мене кући одмах ми пали телетекст на телевизору. А таквих је брдо...
Кладионице ничу ко печурке. У кругу од 200 метара од моје зграде има 5 комада.

Елем, хтедох да преместим дискусију на "куда идеш Србијо" али закључана је тема. :D

Potpuno se slazem sa tobom,licno mi se povrace od kvota i danonocnog zurenja u teletekst.
Ali opet to je vec duze ogledalo socijalnog momenta tj sheme kako za euro obezbijediti mjesecno prezivljavanje.
 

delicPFC

Grobar
Учлањен(а)
05.06.2012
Порука
409
Reaction score
5
Локација
Bolesna strana grada Novi Beograd
Pricajte vi sta hocete, ali meni redovno dolaze jako lepe pare od kladionice :) Doduse, ja igram uglavnom na sigurno, ne volim da rizikujem kada je veci ulog, pa mozda zato. Opsednut nisam, niti sam zavistan od toga, niti pratim teletekst, niti bilo sta od toga, na kraju vikenda pogledam rezultate utakmica koje nisam gledao i to je to :)

Doduse, ja igram samo PFC/CZ(nasu ligu, cisto da malo uvecam ukupnu kvotu), LS i Top5 liga zato sto tu gledam jako puno utakmica i znam tacno ko je kakav, u kakvoj je formi, itd.

Ipak, slazem se da je to zlo, jer ima jako puno ljudi koji nemaju samokontrolu i postanu ovakvi kao vasi poznanici, znam ih i ja dosta.

Vise bih voleo da nam je Mozzart sponzor, zato sto su najjaca kladza u zemlji, al ajde, nije ni Soccer los.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Ако је судити по првим корацима, овај нови, "агресивни маркетинг" ФК Партизан је велика шарена лажа.

Пре свега отварање ФБ и Твитер странице, на којој се људи банују, само зато што им шаљу пристојне сугестије да мало погледају и уреде страницу коју им азијатске хорде скрнаве прошлог четвртка, да припазе на правопис, и слично.

Претпостављам да је при формирању ФБ и Твитер налога искоришћена опција да се убаце тзв. забрањене речи при чијем коришћењу се аутоматски, без људског учешћа, брише коментар или банује коментатор.

На страну што отварање тих виртуелних презентација ничему не служи већ само копирају вести са званичног сајта. Али ако су већ отворили, онда нека одраде посао до краја а не да имају нешто само да би се то звало званичном страницом.

Партизанов "агресивни маркетинг" је нешто попут показивања комшији нових улазних врата док ти у кући стоје тоне ђубрета, инсталације су у распаду а кућа се једва држи на темељима.

Па о каквом маркетингу причамо када на месту председника клуба имаш класичан пример контрамаркетинга, сподобе која је негација свих људских и естетских вредности?
 

NikolaPartizan

Grobarčina
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
2.125
Reaction score
4.617
Локација
USA
Хтели сте да се мало поради на том маркетиншком плану, а сад кад се и ради нешто, опет не ваља. Човек никако да вам удовољи.

Црно-Бели -
Сви смо знали какво нам је стање у клубу и да маркетинг не може бити бољи, ал што смо онда толико желели да се поради на маркетингу? Ево, коначно се ради. Е, сад, како се ради, не знам, то ће се најбоље видети кад прође одређен период времена.
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Која је сврха те странице? Да прочитам вести које они скидају са званичног сајта? Као када би ти или ја отворили нови форум, нпр. партизан.инфо и на њему копирали комплетан садржај са партизан.нет?

Главни смисао Фејсбука и Твитера је комуникација. На Фејсбук и Твитер идеш да би директно комуницирао са неким, а не да читаш вести. За вести имам портале и сајтове. Чему онда те странице ако немаш или ускраћујеш контакт са навијачима, ако ниси спреман да саслушаш конструктиван предлог?

Први дан по отварању ФБ презентације неки клинци, Азери, унаказише им страницу спамовима и десетинама коментара. Видиш то, искористиш предност Фејсбук комуникације да им укажеш на проблем и да то хитно почисте, не зато што је то горући проблем клуба већ што је и једна таква, наизглед ситна ствар огледало ФК Партизан и званична презентација, а уместо тога ти коментари стоје цео дан а заузврат добијеш забрану коментарисања?!

Мислим, јебе ми се за Фејсбук и Твитер, клуб без тога може, али и на најмањем примеру видиш колико су неспособни. Ако су већ отворили то, онда морају да имају особе које ће већи део дана да буду онлајн.

А знам добро о чему причам, јер ако као клуб желиш да имаш било какав вид квалитетне интернет комуникације са јавношћу и навијачима, мораш да имаш екипу или људе који се од компјутера не одвајају.
 
Последња измена:

Stinger

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
4.052
Reaction score
4.746
Локација
Nomad
Главни смисао Фејсбука и Твитера је комуникација. На Фејсбук и Твитер идеш да би директно комуницирао са неким, а не да читаш вести.
Upravo to, a oni su postavili spam mašinu da izbacuje vijesti na svakih 10 minuta. Prvi dan kada sam lajkovao stranicu, pogledam wall i vidim 10 do 15 objava za redom od FK Partizan. Taj dan su sve što su imali na sajtu postavili na stranicu.
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.464
Reaction score
41.151
Локација
Žrnov
Koka kola je svakako jedan od najboljih proizvoda ikada. Svi ga piju baš zato što je toliko dobar, a da koka kola ima dobar marketing i to je činjenica. Ne ulazim u sastavi, način pravljenja idt... Mislim da si uzela skroz pogrešan primer. Da koka kola nije to što jeste ne bi je toliki ljudi pili.

A istina je ovo što kažeš koliko para toliko muzike ali sa više para veće su šanse da napraviš dobar proizvod.

Evo, ovo boldovano iz tvog komentara je klasičan primer rezultata ne dobrog, nego verovatno najboljeg marketinga na svetu...

Kao proizvod, Koka-kola je SRANJE, bez ikakvih zdravih materija i sastojaka (već suprotno tome), dokazano medicinski da stvara zavisnost i šteti organizmu. Ako je toliko zdrava, zašto se ne prodaje u kantinama američkih škola? Sad su krenuli u akciju da zabrane čak i prodaju u blizini škola ...

To što je ti voliš i piješ, to je druga stvar. Ali reći da je najbolji proizvod na svetu je smešno....

MARKETING, bato moj, je učinio od Koka-kole to što jeste.

Tako je i sa našim FKom... pa mi smo organizaciono i u svakom drugom smislu ispred cigana, ali marketinški, oni su u 23. veku, a mi i dalje u 15-om.
 

Pekarski

Grobarčina
Учлањен(а)
10.04.2010
Порука
9.376
Reaction score
1.445
Локација
Na najvišem nivou
Mišec je mislio ako je coca cola droga ja sam narkoman.:D
Coca cola je najbolji primer odličnog marketinga. Interesantno je da su njihove reklame najviše usresređene na najmlađe, na vreme da ih regrutuju.:D
 

Dominus et dues

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.389
Reaction score
168
Локација
"kod proganog forumaša"
Apropo FB-a i TW-a pratim Real Madrid, oni ljudi znaju kako se to radi, slike sa treninga, prate se igrači dok igraju za repke, prenose dogadjanja sa tekmi, promovišu aplikacije, igrice drnde mrnde, svaki dan imaju nešto zanimljivo.
 

vratonja

Grobarčina
Учлањен(а)
03.08.2007
Порука
2.801
Reaction score
1.116
Локација
Ivanjica
Bratic Fb I Tw profil Reala i Partizana ? To poredis ? Si odlepio XD ...
 

JasminaT

Grobarčina
Учлањен(а)
05.12.2010
Порука
21.464
Reaction score
41.151
Локација
Žrnov
Pa pazi, svi mi koji pratimo Partizan i nerviramo se nismo baš čisti :D al' šta ćeš ...
 

Dominus et dues

Grobarčina
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
2.389
Reaction score
168
Локација
"kod proganog forumaša"
Odlepljen sam se radio zato i volim Partizan;) ako želiš da budeš najbolji poredi se sa najboljima, znam da je protiv prirudni blud porediti PFC i FM u organizacionom slislu,ali to je dat primr kako se koristi uspešno socijalna mreža
 

Crno-beli

Partizanovac
Учлањен(а)
30.09.2006
Порука
19.482
Reaction score
2.060
Bratic Fb I Tw profil Reala i Partizana ? To poredis ? Si odlepio XD ...

Човек пореди социјалне мреже, а не буџет, играче, стадион. Пореди нешто за шта ти је потребан минимум улагања да би изгледало пристојно. Један пристојан фото-апарат и један лап топ и поставиш дневно 3 до 5 слика, не мораш више, којих нигде нема осим на Фејсбук страници Партизана. Као што ради Спортска централа на својој страници, имали су слике са првог Грантовог тренинга и са Партизанове скупштине. Ратомир није ни изашао из Реноа, већ је освануо на нету. Сликају и поставе их за минут. Каква ти технологија ту треба?

Потребно је мало добре воље и мало мозга, тек толико да се схвате основни појмови како функционише фудбалски клуб, шта навијачи воле да виде, која је сврха социјалних мрежа, ништа више.
 

ima*jedan*tim

Grobar
Учлањен(а)
16.08.2008
Порука
489
Reaction score
0
Локација
partizan.net
"Problem" nastaje što su svi ti ljudi koji rade na održavanju profila(i aktivnoj komunikaciji sa navijačima ) na socijalnim mrežama, u ozbiljnim(velikim) klubovima, plaćeni, kao i svaki drugi zaposleni u klubu.

Ovdje jedino da neko volontira...
 

PFCBGD011

Grobarčina
Учлањен(а)
30.03.2010
Порука
1.971
Reaction score
121
opa bato, aktivna fb stranica :). Udri Snezo!
 

Miškec

Grobar
Учлањен(а)
16.12.2008
Порука
452
Reaction score
14
Локација
Voždovac
Mišec je mislio ako je coca cola droga ja sam narkoman.:D
Coca cola je najbolji primer odličnog marketinga.

:buhaha

Ma Jasmina ne zna šta priča, nema veze oprošteno joj je :)

Inače slažem se svim što se piše za društvene mreže. Potrebno je samo malo truda da to izgleda savim pristojno, a takođe mislim da Sneki može ovde da vidi mnogo dobrih predloga. Pustiš neke slike sa treniga pa još objaviš neku zanimljivost sa istog.
 

born2shine

Fin neki dečko
Учлањен(а)
04.04.2010
Порука
2.875
Reaction score
211
Локација
:-)
Ne bi bilo loše na zvaničnoj FB stranici ubaciti događaje.
Tu prije svega mislim na utakmice Partizana, ali i na
nagradne igre itd.
 
Top