Partizan.net - Forum navijača Partizana

Dobrodošli na najveći i najstariji Forum Navijača Partizana!

Nekoliko desetina hiljada ljudi prati i podržava naš rad. Zaprati nas na socijalnim mrežama za najnovije informacije o Partizanu ili se pridruži hiljadama članova u diskusijama na našem Forumu

Važno: Registracije za nove članove su trenutno zatvorene. Ukoliko svejedno želite da nam se pridružite, pošaljite E-mail Uredništvu koje će Vas uputiti u proceduru. Kontak informacije možete pronaći na partizan.net

Napred Partizan!

Uprava i marketing

Да ли долазите на протестну шетњу против управе ФК Партизан 31.8?


  • Total voters
    203
  • Poll closed .

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Prvo: ne mogu oni nikoga da prijavljuju ispred JSD-a kad im je istekao mandat pre 3 godine. Oni nisu ovlašćeni.
Drugo: saopštenja su nepotpisana.
Treće: to nije nikakav JSD, nego 2 čoveka iz FK koji daju poslednje trzaje.

A highlight svega je idol mnogih D.Vujošević koji je titulu predsednika JSD proglasio nebitnom, protokolarnom, da ne kažem počasnom, a ustvari je pristao da bude tu da čuva leđa nekim govnima i lopovima.

Sada se grobari prvi put edukuju i saznaju da je JSD vlasnik svega, da je to krovna organjzacija, hijerarhijski iznad svakog kluba, pa i fudbalskog, da može da ima svoje pare, a ono najvažnije, da može da smeni svaku upravu svakog kluba.
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.225
Reaction score
4.036
Локација
Uvek uz Partizan
Vidiš to mi nije palo na pamet, Dule reče da je to funkcija engleske kraljice... Sad odjednom to ispade funkcija svih funkcija...
 

Issa

Grobarčina
Учлањен(а)
06.02.2008
Порука
1.596
Reaction score
3.393
Локација
JNA
Meni se čini ipak da je ipak ta njegova svemoć i kontrolisanje svega u ovoj zemlji malo oslabila u zadnje vreme,ne samo što se tiče sporta i nas nego i nekih drugih sfera.
Jednostavno, povlaci se i zna da je uskoro kraj..poceo je da pusta stvari koje ranije nikad ne bi pustio, a i zeli malo da se opere kod mnogih za ovo preostalo vreme..treba praviti talove, dogovore, treba ostati tu negde blizu kad se pomeri sa mesta predsednika..tako mi sve ovo izgleda!
 

El Patron

Grobar
Учлањен(а)
05.09.2021
Порука
976
Reaction score
4.400
Локација
Nis
Zna Ostoja gde su pare. Sad je borba za veliku lovu. Ko kontrolise FK on moze svssta da radi. Danas slusam kako vec preti revizorskim kucama i naravno potpunim unistenjem udbasa i gmaza, koji verovatno sad unistavaju sve sto se moze unistiti i sakriti. Nadam se najgorim scenarijom za ovu dvojicu.
 

Nikola_G

Grobarčina
Учлањен(а)
17.03.2007
Порука
5.441
Reaction score
7.738
Локација
E-WEST
Zato što mu je istekao mandat pre 3 godine i zato što su držali JSD samo zbog svoje guzice, ostalim se nisu bavili.
 

Dr Mo

Forumski derviš
Учлањен(а)
01.07.2014
Порука
7.502
Reaction score
23.285
Локација
U zemlji cigana i realnih debila
Zato sam i napisao pre par godina, limar je predsednik od 2017, ako se ne varam, a vučelić je tad još uvek bio na funkciji predsednika JSD. Ona prepucavanja su još tad nekad i počela između FK i KK, pa kad je već imao toliku moć, mogao ga je smeniti, eto, čisto onako, može mu se.

Ili ipak za tako nešto treba dozvola, onog koji ih je tu postavio?

U ovoj državi na najmoćnijoj funkciji po ovlašćenjima, je brnaba, pantela, čale i kako već, pa u praksi ima mogućnost odlučivanja, kao mi na forumu.

E tako isto i funkcija predsednika JSD Partizan.
 

Brka

Grobarčina
Учлањен(а)
04.08.2007
Порука
1.225
Reaction score
4.036
Локација
Uvek uz Partizan
Da ne bude zabune naravno da mi ne pada na pamet da pljujem Duleta samo kažem da je veoma interesantno kako sad to postade jako važna funkcija, a pre Duleta se i ne sećam ko je bio predsednik JSD. Ne verujem da je do sada neko smenio sa te funkcije upravu u nekom od naših klubova. Videćemo šta donosi vreme, valjda ćemo i mi nekada imati upravu u FK, čekamo je skoro 77 godina.
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Ima ovde na forumu neki pravnik, sto posto. Statut JSD i statut FK nisu tolko obimni dokumenti. Sto da se nagađa? Može da se pogleda.

Siguran sam da JSD ne moze samo da smeni iz cista mira bilo koju upravu pojedinacnog kluba, ali da postoje specificne situacije, kada se ne postuju procedure pri radu klubova gde JSD može da interveniše. Treba pročitati, Sve piše.
 

kuki

Grobarčina
Учлањен(а)
06.12.2010
Порука
3.490
Reaction score
13.456
Локација
tamo daleko...

markic

Grobarčina
Учлањен(а)
20.03.2007
Порука
2.947
Reaction score
1.196

Али најјачи део овог интервјуа:

Mijailović je prokomentarisao i prijave koje su najavljene, između ostalog i protiv čelnih ljudi APR-a.

- Gebels je za vreme Drugog svetskog rata imao važnu ulogu jer je 100 puta ponaljao jednu istu laž, dvodio javnost u zabludu, a to funkcioniše i danas u našem društvu


Он то о вучели или о неком другом? :)
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
gledao sam statut FK, ali onaj iz 2012 (izmenjen iz 2020 nisma našao), i tu u članu 4. janso stoji da FSS i JSD kao organizacije čiji je FK član imaju pravo da donesu privremene mere u slučaju da skupština FK nije donela iste na pravovremen i statutaran način. Te mere su privremene i na snazi sve dok skupština FK ne donese potrebne odluke i one postaju važeće. Drugim rečima, sve što bi JSD nametnulo FK, važi samo dok se po istom pitanju ne izjasni skupština FK. Iz ovoga zaključujem da Ostoja može da proglasi određene odluke nestatutarnim ( na primer funkcionisanje skupštine FK mora biti javno po statutu, a to prošli put nije bilo...i td...), da donese privremene mere, da se organizuje vanredna skupština FK, koja bi onda mogla da promeni upravu. To bi značilo da Ostoja mora imati većinsku podršku u skupštini FK. To nije nemoguće, ali misli da Vučela drži skupštinu vrlo čvrsto i da jedini način da se to pomeri u Ostojinom pravcu jeste intervencija ODOZGO.

Ovo što kažem je tačno pod uslovom da je izmenjeni staut iz 2020 istovetan po pomenutom pitanju, a to ne znam. Ako neko ima statut iz 2020 nek ga šeruje ovde, baš bih bio zahvalan! Činjenica da Vučela mrtav ladan tuži i po novinama provlači rukovodstvo APR (jebena državna institucija koja je više nego važna u stukturi SNS. Svaki stranac, koji bi da ostavi evro investicija u Srbiji mora da pođe kroz APR, a ti mu direktora optužuješ za trgovinu uticajem! Jbg, Druže! Jel ti smeta jaka Srbija? :D ) može da znači dve stvari: 1.) Ili j vučela siguran u Vučićevu naklonost, pa sebi dozvoljava da rešeta po bitnim SNS kadrovima po novinama i dozvoljava sebi da samu državu diskredituje, jer jebeni APR posredno naziva korumpiranim!
2.) Lud je ili očajan

Jbg, ili kombinacija dve stvari... Generalni sekretar vlade srbije zadnjih x godina i njegov otac (jedan od osnivača SNS) mi ne deluju manje bitni od urednika Novosti... Sad nema Velje, da bude faktor. Vrlo čunda situacija, koja će se brzo razmotati, jer medijsko prepucavanje dve strane može trenutno da skrene misli sa Kosova, ali dugoročno može da postane štetno po kredibilitet SNS. Oni svoje konflikte većinski rešavaju u kući, to im je praksa. Vrlo retko to izlazi u medije na nivou međusobnih tužbi (sledeći nivo konflikta je da se pobiju)...

intervencija ODOZGO će lakše uslediti ako je NAROD nezadovoljan. Vođa voli svoje brojeve. Dakle uprava napolje dok ne pocrkaju!
 

zaro

Grobarčina
Учлањен(а)
19.06.2007
Порука
2.883
Reaction score
7.966
Pa ja mislim da je u tome sustina, da on hoce preko JSD uvede privremene mere u FK

Sto se tice APRa, u ovoj raspaloj zemlji, to je jedna od retkih institucija koja funkcionise… i sigurno ne bi doneli odluku zbog Ostoje, Vucele ili bilo koga jer sve sto donesu je apsolutno transparentno i javno i dostupno svima, za razliku od 99% ostalih institucija
 

Micun

Grobar
Учлањен(а)
01.06.2011
Порука
837
Reaction score
3.308
Локација
Beograd
Džaba privremene mere ako ih dugoročno ne potvrdi skupština FK...
 

monSi

Grobarčina
Учлањен(а)
02.07.2014
Порука
2.187
Reaction score
2.825
Локација
Где год ОН да игра!!!
До кад ћемо бити ЈСД? Зашто не уклоне то "Ј", кад та земља не постоји више од 30 година?
 

Nbg88nbg

Grobar
Учлањен(а)
30.06.2019
Порука
595
Reaction score
839
Локација
Beograd
До кад ћемо бити ЈСД? Зашто не уклоне то "Ј", кад та земља не постоји више од 30 година?
Nikad...Partizan se zna sta je i ko je...
Ja se jugoslovenskim ponosim i istoriju kluba nikada ne treba dirati
Jedina promena na koju bi pristao je ime stadiona
 

Grncarija

Grobar
Учлањен(а)
31.08.2019
Порука
1.386
Reaction score
5.167
Локација
Beograd
До кад ћемо бити ЈСД? Зашто не уклоне то "Ј", кад та земља не постоји више од 30 година?

Држава се звала Савезна Република Југославија до 2003. године.

А наше име и грб су део историје нашег клуба и не треба их мењати.
А теби ако сметају, почни да навијаш за Рад, Лациo, Шалке, Милвол, Зенит или неки други клуб.
 
Top